Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

6 317 comments

 1. Velogames Tdf – Soutěž o Krále hor – https://www.velogames.com/king-of-mountains-tdf/2017/
  Miniliga by se měla automaticky načíst ze soutěže k Tour de France. (805178218)
  Rozpočet jako vždy 100 bodů na 9 jezdců. Uzávěrka v sobotu odpoledne před první hodnocenou etapou. Hodnoceny jsou 8,9,12,13,15,17 a 18 etapa. Mezi etapami je povoleno celkově 12 změn v týmu.

  Hodně štěstí {beer}

 2. Hlavné je, že Cav a Peter to zobrali športovo
  https://twitter.com/MarkCavendish/status/882932242024157184
  tým by sme to asi mali zakončiť {beer} {bye}

 3. strašná úroveň tady, jak vietnamská večerka – od všeho něco a dohromady to zboží tak nějak smrdí {wacko} {wacko} {wacko}

  Obyčejné neustálé trollení, sprosté urážky, vytahování se, kdo jak čemu rozumí, grammar nazi…

  Vtipný na tom je, že ve skutečnosti mají skoro všichni dost podobný názor na podstatu toho problému. {scratch}

 4. Ahoj. Chlapi, nehádejte se… Sagana mám rád. Líbilo se mi, jak Cava sejmul. I když vlastně nechtěl… A ten loket tam navíc taky nesedí. Na Tour ho měli nechat… Škoda, že si Cav zlomil ty záda, mohla být příště dobrá odveta. Bez krve, nedovolených podpůrných prostředků, nenávisti a zlomených žeber to není ono, tyhlety nudné rovinaté etapy přece. To dá rozum.

  • Konečně rozumná řeč {devil} Ty asi budeš fakt cyklista :-D

   • Sem. Sváteční.
    Nejvíc ze všeho mě asi udivuje, jak se lidi, co tu vehementně obhajujou Sagana, brání zuby nehty tomu přiznat, že to od Peťa nebylo zas tak svatouškovské a neúmyslné. A to tvrzení, že „nevěděl, že je někdo za ním“. Cha. Ale no tak. Nejsme přece v mateřské školce, ani nehovoříme v přímém přenose s novináři celého světa. Tohle přece udělá každý spurter okresního formátu – pohlídá si stranu, aby ho někdo nepodjel mezi svodidly, nechá si tam jen kousek, a když to přece jen nějaký šílenec zkusí, tak mu dá prostě stopku. Že se to takhle dělá, přece všichni vědí. A je to úplně normální.
    Takže zavřel Sagan Cavendishe záměrně? Ale ano! Jasně. Ale já mu to vůbec nevyčítám! A myslím, že to ví i Sagan i Cav a všichni v pelotonu. Prostě běžná praxe, nechci říkat abeceda.
    Takže úmysl tam podle mě byl, a zároveň i Cavova blbost.
    Jo a kdyby spadl Sagan (a nic si nezlomil) a Cavendish ten spurt vyhrál, tak se jelo příští den úplně normálně…

    • Za mne: Netvrdím (a netvrdil jsem), že je Sagan svatoušek nebo že nevěděl, kdo je za ním (to ostatně řekl jako první věc po dojezdu – každej právník Ti po jakémkoliv průseru, do kterého jsi namočený, řekne: Nikdy hned neodpovídej na otázky v rozrušení a bez pořádného rozmyšlení…).
     S tím zavřením si ale tak jistý nejsem, že bylo úmyslné. Peter jede přece zcela jasně přímo za Démarem, nedělá pohyb k mantinelu – naopak Cav se tam zmítá jako pes na obojku a vráží bokem i hlavou do Sagana – a to přesto, že je už vycvaknutý z pedálu a připravený na pád…

    • Alexi, zkus se prosim v klidu podivat na tohle video a zamer se na stopu spurtu Petra a jeho rozestup od bariery. Klidne si to i parkrat zastav a podivej se kdo puvodne jede nalepenej na zadnim kole Demara a kolik prostoru ten jehoz jmeno nesmim ani vyslovit tam ma, kdyz zacne Peťa objizdet zprava.
     http://www.steephill.tv/players/720/twitter/?title=Overhead+angle+of+the+Stage+4+finish&dashboard=tour-de-france&id=LeTour/status/882260461185642496&yr=2017

     Ono pak vypada to „najeti“ do Petra trochu jinak, nemluve o nejakym pokusu Petra sundat.. Ono jak se rekne Cavendish, tak ma spoustu lidi rudo pred ocima a nemysli racionalne. Zadnej boj ;-) {beer}

    • @zomba: Žádnej boj, píšeš slušně – slušně Ti odpovím:
     To video jsem, samozřejmě, viděl. Jeho hodnotu fatálně snižuje fakt, že rozhodující moment je skryt pod stromem.
     Vidím však pořád to samé, ať se dívám, jak se dívám. Démare si vybírá stopu doprava, Sagan na to reaguje – skutečnost, že Cavendish jede skoro dva metry za Démarem, lze těžko pojmenovat tak, že „měl jeho zadní kolo“. To je kravina, bylo tam dost místa, aby se tam Peťo vecpal – což měl Cav uznat a sáhnout na brzdy. Všichni tři se blíží k mantinelu, Sagan trochu rychleji, než Cavendish – ale má na to právo, je vepředu. Pod stromem dochází k tomu, co mnozí zpochybňují, ale jasně to dokazují fotky – Cavendish zjišťuje, že se mezera úží, chce však dopředu za každou cenu a naléhá proto na Sagana, dokonce mu jde hlavou do žeber – to vše s vycvaknutou nohou z pedálu, což je jasný důkaz, že už ani moc na předjetí nevěřil a předvídal pád.
     Další fotky zepředu objasňují to, co z vrtulníku vypadá jako odmrštění Cava loktem – došlo totiž k zaháknutí pravého Peterova předloktí za levou duální páku Sagana.
     Dál už to nemá cenu popisovat – snad jen to, co vyváděl na trati Démare…

    • Ja sem dám ešte jednu snímku na ktorej je vidieť, že kým Sagan ide rovnobežne s bariérami tak sa Cav už nakláňa aby si robil viac priestoru. Netvrdím, že robí niečo zle, aby som nebol zle chápaný.
     https://pbs.twimg.com/media/DD-uEbvXgAMjAfj.jpg

    • Sheik Yerbouti

     @Mellon: Cav se naklání, protože v tu chvíli jede mírnou levou zatáčku. Ještě chvilku předtím se blížil k bariéře (protože ho tam Peťo vyvezl) a před bariérou musel logicky točit mírně doleva.

     Proč se v tom vlastně furt rýpeš? Na tom, že Sagana neměli vyloučit, se nás tu drtivá většina shodla. Už mi tu chybí jen video, kde Cavendish hýbe rty a všichni Slováci z toho odezřou, že Cavendish říká „teď tě sejmu, Sagane!“ Nic ve zlém. {beer}

    • Drtivá většina {devil}

    • …tím jsem chtěl naynačit, že je to prd platný {beer}

    • Milanek Underwood

     Já po tý masírce tady si už myslím, že vzhledem k tomu že ani Cav nemohl pokračovat, tak byla diskvalifikace OK.
     Sagan ho vyvezl jako… Gudas :) … ale ok pokud myslíte, že je to jen Cavova smůla že se Gudasovi alias Saganovi neprotáhl podél mantinelu … pak OK absolutní Cavova smůla a Sagan byl úplně nevinný.
     (PS: Gudas je super, ale to je hokej.)

  • Milanek Underwood

   mě akorát mrzí, že nikdo nepochváli můj vtipnej obrázek :( … Sagy tam nemá jen ostré lokty, a tvrdou hru tělem, ale rovnou dvě ostré zbraně! do ostrého spurtu. A takový padafky jako Cav od něj odletují jako slaměné panenky … byla to prostě sranda.
   (PS: podle mě ta DQ dává smysl jen jako takové to školní – „tak nepojedete ani jeden“ A taky si myslím, že kdyby Cav nebyl OUT, tak by Sagana nechali jet a možná že by ani nerušili výsledek… takže pokud jde o mě asi bych to posuzoval úplně klidně podle následků – aby každý měl trošku respekt a věděl, že když se při incidentu někdo zraní, budou následky horší i kdyby to byla jen smůla … a pak by si možná??? nechali kapku místa navíc, ale nevím asi je to jedno a další regulace jen pokazí boje pro nás co rádi vidíme krev „{devil}“ )

 5. „Malá“ ukázka toho, jak na svých stránkách hodnotí předvčerejší incident opravdoví cyklisté, ne experti od počítačů a sváteční jezdci, jako je velká část z vás, hoši. Doporučuji si všimnout jmen, která se v diskusi zúčastňují – něktečí z nich jsou borci, kteří by mohli cyklistiku vyučovat na vysoké škole. Mají za sebou X závodních let a na kole každý z nich objel zeměkouli minimálně 15x.
  A ještě jeden zásadní postřeh: všichni jsou zajedno, není mezi nimi ani jeden chytrolín, kterých tady exhibuje každodenně hned několik…

  Jirka Mráz
  Cavendish,nikdo ho nemá rád,to co udělal v minulosti úmyslně na Tour ramenem byla prasárna,spurt se jezdí loket na loket,a teď ještě jel za Saganem ze zadu! Připadá mi to jako podvod!!!

  Marek Kalcho Michalec
  Nevedia ho poraziť v preteku tak ho dajú dole jury….. ak niekoho nechceme dôvod na jeho odstránenie si najdeme…. politika!!!

  Ľudovít Olejár
  Je to tak.

  Lubomír Burda
  Souhlasím s Jirkou, mám z toho pocit že se ho chtějí zbavit. Jsem z celé tour tímto znechucen.

  Ľudovít Olejár
  Súhlasím je to svinstvo

  Rudolf Matas
  Tak toto je fakt hnus od Tour radsi nekomentuju

  Jiri Kral
  https://www.facebook.com/348363448573409/photos/a.349209791822108.77649.348363448573409/1411852848891125/?type=3&theater
  Možno to vyzeralo tak, že vďaka Petrovmu lakťu Mark Cavendish spadol, no už že padal predtým.

  Lubomír Soldán
  Koukám když se baví cyklisti je jiný výsledek než někde na Novinkách . 😀😀
  No a o Jury mám svůj názor. Kdyby se neobjevil kandidát na zelené Demaire tak se hodnotilo jinak.

  Jakub Vokáč
  Kdyby se za posledních 10 let udělal žebříček sprinterskych prasat, Cavendish by vyhrál na plné čáře. Navíc se vždy říkalo ze dobrý sprinter má ostré lokty. Sagan holt schodil ufňukanyho anglicana. Kdyby neshodil anglicana, nebyl by vyloučen.

  Andrej Fortis
  Cavendish sa zhodil sam…a nechybalo vela, aby zhodil aj Sagana..Saganov laket sa ho ani nedotkol. Pozrite si video: https://www.facebook.com/lmarrufo/videos/10214190376616010/?hc_location=ufi

  Rostislav Kadlec Kadrossi
  Je to fracek a Peta ho sejmul.

  Bedřich Smetana
  Bedřich Smetana konečně narazila kosa na kámen. Peter – dobře, jinak by byl schopen tě srazit on, hajzl

  Filip Kahoun
  Pro mě Tour bude mít poloviční náboj. Ukazuje se tím důležitost takového baviče, pohodáře a při tom borce jako je Peter. Nemám nic proti Cavovi je součástí divadla Tour a proto na to všichni tak fascinovaně čumíme, ale vadí mi, že jakmile do toho vstoupí Jury, soudy, politika rádoby někdo, kdo si chce hrát na spravedlnost, tak je z toho vždy s jen fraška. Jury neseděli nikdy na kole? Jak reaguje člověk na náraz zezadu, proti náklonem? V detaily i ten loket instinktivně vylít až po střetu a pádu Cava. A doopravdy dřív Bouhání i Cave dělali úmyslný ataky a dostali max penalizaci. Nespravedlnost. Svinstvo. Plnou hubu keců o ochraně peletonu, hrůza.

  René Taller
  Cave je bezohlednej kkt

  Jozef Rosa
  Je to škoda, že nie šport ale zákulisie v tomto prípade bolo silnejšie😪
  Zobrazit překlad

  Zdeněk Šlehofer St
  Bez Sagana ošidí diváky a cyklistiku.

  Ivan Herc
  To je tak keď ľudia, ktorí v živote nesedeli na bicykli robia takéto hlúpe rozhodnutia. Banda idiotov. Keby to spravil Francúz, nedostane žiadny trest. Hajzli sú to.

  Jerry Ptacek Neni co resit … 😃 … a) 210 m pred páskou … pravidlo je 200m b) Cav si to čistil uz 5m pred jeho padem … páč věděl ze se tam nevejde 😃

  Michal Čutys
  Cav je rozmazlenej spratek

  Ľudovít Olejár
  Takýmto cyklistom ako Cav sa hovorí hajaš alebo plašák
  Zobrazit překlad

  Bedřich Smetana
  Vedle termínu plašan, bych ho nazval i řezníkem za těch několik sražení jiných jezdců

  Filip Kahoun
  Včera zazdili cyklistiku a přiblížili jí fotbalu.. To byla prasárna od nich. A kecy, že chtěli dát signál jezdcům…Dali signál, že spravedlnost, objektivita ani v cyklistice neexistuje a vyloučí koho chtějí nebo potřebují. Dnes jsem zkoušel při jízdě …Zobrazit více

  • Slusna zumpa, pripomina to islamofobni diskuzi na novinkach, neni divu ze se s tim ztotoznujes :-D

   • @clyde: Velmi, VELMI rád se ztotožním s lidmi, kteří mají cyklistiku od mládí „pod kůží“ stejně jako já – a ne s pochybným individuem, které se tady snaží moralizovat a o jehož cyklistických dovednostech nemám jakékoliv, natož pak pozitivní iluze…

    • Alexi za to ty si určitě poslal do plůtků a pangejtů hrozný kvanta soupeřů a dodneška tě za to všichni hrozně cení.

    • Hanci, neposlal jsem do plůtků ani jednoho – za mých závodnických let plůtky nebyly {finger}
     Pokud jsi chtěl tímto pžíspěvkem zaperlit, tak si myslím, že se Ti to moc nepovedlo {beer}

    • Ale no tak…do pangejtů, řekni kolik, nestyď se…

    • Blbe…

    • …tak alespoň do svodidel ne? no tak jen se rozpovídej…ty už byli ne…když si jezdil.

    • Jsi blb a ještě navíc analfabet. Svodidla jsou neživotná a pokud o nich píšeš v minulém čase, tak si do své přechytralé hlavičky zapiš, že zásadě BYLA a ne BYLI…
     Je těžké se dohadovat s někým, kdo je takto intelektuálně omezený {negative}

    • Tak byla nebo nebyla ta svodidla? No řekni nestyď se a nevymlouvej se na gramatiku…tys byl určitě hroznej ranař…no tak…

    • Hanc.
     Nepřijde ti to provokování trapné?

    • Hanci, Hanci… Způsob, kterým se na této stránce vyjadřuješ, velmi připomíná trolla Dauma. Že ty ses nakazil? {scratch}

   • PetrH.Senov

    clyde: napíšeš to samé i Svoradovi s Tesařem, kteří víceméně to samé byť tedy kapánek uhlazeněji tvrdili taky?

    • No právě! Vo tom to celé je! Tady na bandu neználků (a hlavně skryti zbaběle za hradbou internetové anonymity) se některým machruje – tváří v tvář skutečným cyklistům by stáhli ocas mezi nohy a šoupali by nohama, jak se říká ;-)

    • Nevim co tvrdili, na ct4 etapy nesleduju. Pokud neco v tomhle duchu – tedy ublizenejch frustrovanejch vykriku z toho, ze cechoslovaci nemaj komu fandit po zbytek tour, tak rozhodne. S tim ze diskvalifikace je prilis, se ale samozrejme ztotoznuju.

    • PetrH.Senov

     clyde:frustrované výkřiky, že nemají komu fandit nikde nečtu. Pokud něco čtu,tak nesouhlasné komenty na vyloučení, některé věcné, některé uražené, některé sprosté, stejně tak ale i z opačné strany barikády. Nicméně ten Svorada s Tesařem. Povídali něco o tom, že někdo mozek má a někdo prostě ne. Ten kdo ho nemá se cpe i tam, kde vidí že ho soupeř zavírá, ten kdo ho má se tam necpe, zbytek vypustí, podá protest a zkusí to v další etapě. Konkrétně Svorada vzpomínal, jak nějaký spurt takhle projel. Vzpomínal na to s úsměvem a bez hloupých canců kolem. Ono občas si poslechnout tyhle frajery není na škodu, když místní nýmandi krajské úrovně nemaj ve tvých očích vejšku.

    • Milanek Underwood

     PetrH.Senov Ano, ale zároveň pokud vím, řekli (i jindy – celkově) že spurtér musí mít kapku posunutý pud sebezáchovy (že Cav má a možná že proto je to) a řekněme na brzdy moc šahat nemůže – a sám Svorada pak dodal, že se pak ukázalo že tam možná projet mohl, takže jako krytiku Cava jsem to až tak neviděl. …. spíš jako příklad kde to chtělo poslat …

    • Polovinu toho Alexe vynatku z nejaky diskuze tvori frustrovany vykriky. („fracek“, „bezohlednej kkt“ atd) S nesouhlasnejma komentama na diskvalifikaci tu asi souhlasime vsichni (stejne jako vetsina odborny verejnosti) ale nemuzu vystat kdyz je nekdo natolik zaslepenej, ze i pres jasny a prukazny zabery nevidi, ze pohyb Sagana ve sprintu byl nebezpecnej a proti pravidlum.

    • Sheik Yerbouti

     @PetrH.Senov: Podá protest a zkusí to v další etapě… Svorada a Tesař byli skvělí závodníci, což ale neznamená, že mají v rolích komentátorů patent na pravdu. Frajeři to jsou, ale kvůli tomu, jak závodili, ne co teď říkají (když to vezmu ad absurdum, podívej se třeba na Rogera de Vlaemincka – legenda, ale ty jeho kecy jsou všem pro srandu; to není případ Svorady a Tesaře, ale snad mě chápeš). Závody jsou od jejich dob tvrdší a je trochu k zamyšlení, proč ten bezmozek Cavendish, který se cpe, kam to nejde, má na Tour 30 vítězství, zatímco ostatní spurteři o dost méně.

     Co tím chci říct? Vadí mi, že se vina za kontroverzní a pravděpodobně blbé rozhodnutí rozhodčích přesouvá na Cavendishe.

    • Netvrdím, že jsou všechny příspěvky na této FB stránce chvályhodné a podle mého gusta. Dal jsem sem ten přehled proto, abych ukázal, jak celou záležitost vnímá skutečná CYKLISTICKÁ obec. Ti chlapi, ať už se vyjadřují jakkoliv, jsou ve svém názoru pozoruhodně jednotní, nehádají se, přitakávají si.
     Proč asi? Protože tomu, na rozdíl od Tebe, samozvaný Mirku Dušíne, opravdu rozumějí. Toť celé…

    • PetrH.Senov

     clyde: No tak ještě včera tam všichni zastánci vyloučení viděli lokty a servítky si rozhodně nebrali, když prase byl jeden z nejslučšnějších výrazů. Dneska už někteří chtě nechtě podlehli a začánají řešit změnu směru jízdy, kterou nepopírá nikdo a v podstatě se jen řeší zda byla nebezpečná nebo snad s úmyslem sundat Cava. Nebezpečná mohla být ve smyslu následků, úmyslná určitě ne. Je zvláštní, že se vůbec neřeší jak jel Démare, který to bral stylem jak myslivec po honu, a že ten pohyb Sagana mohl být i reakcí právě na to přejetí Démara, což netvrdím, že to tak muselo být, ale klidně to může být jedna z variant důvodů změny dráhy.

    • Demara jury resila taky, podle nich to nebylo tak vazny a hlavne bez nasledku. {scratch}

    • PetrH.Senov

     Sheik:Frajery jsem myslel právě s ohlkedem na minulost. To, že je dneska cyklistika tvrdší než za dob Svorady si až tak nemyslím, spíš bych řekl že ni ne.Rozhodně nesouhlasím s tím, že za viníka je označován Cavendish, směr měnil Peter, o tom žádná. Nicméně slova Svorady o jizdě bez mozku na tuto situaci sedí, Cav mohl zareagovat jinak. Chápu, že motivace dostihnout Merckxe byla obrovská, ale co právě přemotivovanost s Cavem dělá si všichni dobře pamatují z dojezdu etapy Tour v jeho rodišti.

    • Sheik Yerbouti

     @PetrH.Senov: Já se holt nemůžu zbavit dojmu, že spoustu lidí místo toho, aby nadávali na rozhodčí, hledají, co udělal špatně Cavendish. A pak to celkově vyzní jako „nebýt Cavendish kkt, Peťo je dál v Tour“. Ne. Nebýt rozhodčí kkti, Peťo je dál v Tour.

    • PetrH.Senov

     Sheik: Tak to máš pravdu. Posrali to rozhodčí nesmyslným verdiktem. Nepomohli nikomu a ničemu.

    • Na tom se shodneme… Ti dva se utkali v tvrdém boji o vítězství, dopadlo to bledě – ale myslím si, že to nebylo úmyslné ani od jednoho z nich.
     Posrali to rozhodčí {beer}

  • Milanek Underwood

   kecy v kleci
   co si myslíš o tomhle?
   https://www.youtube.com/watch?v=uDAGmI6SH3k
   Hádej jak to dopadlo? Oba jsou legendy dodnes! A hádej co si o tom kde kdo myslí dodnes – prostě to jsou závody a ty si asi žádný nejel, že jo? – jinak by si věděl, že rozhodčí je součást hry a věděl, že tyhle hádky nic nedokazují a je to jen folklór, který k tomu paří {beer}

   • Sorry, Milanku, formule a motoristický sport obecně je o něčem úplně jiném. Je to sport nesmírně talentovaných chlapů nadaných nadpřirozeným postřehem a neuvěřitelně krátkou reakční dobou, ale dřinu na kole by nepřežili. Z toho plynou také jiné reakce, jiné názory na kdeco…
    Nerozumím tomu sportu, zajímá mne jen velmi okrajově, nezlob se {beer}

  • Jj přesně…normálka, já bych se na něco podobného nejraději koukal každou etapu, myslím že to je to vono…pravá cyklistika, bez toho by to fakt nešlo.

  • Alex mal by si ísť s prúdom oponentov,vyliať si kýbel masla na hlavu a napísať Sagan je hovado a chudák Cavendish je zas zranený :-D A kto za to môže?No predsa….

   • Také trpíš pocitem méněcennosti a musíš to za každou cenu dávat veřejně na odiv?
    Kdo tady píše, co ty tady tak udatně tvrdíš?
    Kromě naprosto ojedinělých opilců po tahu vůbec nikdo.
    Ale to tobě přece vůbec nevadí. Ty ze sebe prostě potřebuješ udělat chudáka, aby ses mohl vzápětí politovat.
    A to se ti podařilo dokonale.
    Jestli na tom trváš, já sem ten tvůj blábol klidně napíši. Aby měla dušička klid a udělal jsem ti radost.

    • Pocit menejcennosti?Čo to je?Nepoznám taký pocit.Ja niečo tvrdím?Čítal si dobre,alebo medzi riadkami čo ti vyhovuje?Ale v pohode dal som ti tému a nesklamal si {bye}

  • lexíčku, lexíčku, jestli vy nejste naprostej pomatenec, tak to potom já jsem nejenom papež, ale i císař římský v jedné osobě.
   Co tímto nablblým kompilátem chcete komu říci?
   Pravděpodobně to v reálu nevíte ani vy sám a potřebujete ze sebe jenom vydojit tu svoji denní porci blábolu, jinak byste v noci nenapsal ani ty své usmolené tři hodiny, než opět nastoupíte ke klávesnici.
   To je ale zoufalství, to je ale zoufalství.
   Ach jo.

  • Nevím jestli to tu někdo zmínil, ale Greipel s Bouhannim taky měli na mále a na chvíli se do sebe zaklesli (0:27). To když se oba snažili zavěsit za Kristofa.
   https://www.youtube.com/watch?v=t0mMQQ1BWbs

   Já to viděl takto:
   Cavendish se opět ukázal jako kamikadze. Místo aby zvolnil a přibrzdil, když se místo zúžilo, tak před posledním clonícím stromem trochu změní směr i náklon s úmyslem se tam procpat a narazí hlavou a ramenem do Sagana, ztratí stabilitu, vycvakává svou pravou nohu a zároveň se zahákne dualem za Saganovo ruku, ten aby se z toho dostal, tak musí vybočit loket a Cavendish padá dál na plůtek.

  • No to je opravdu k zblití… Bohužel to pouze ukazuje intelekt dotyčných pisatelů, potažmo toho, kdo to sem vkládá…. Já si nemyslím, že měl být Sagan vyloučen z TdF. Dle mého měl být vyloučen pouze z etapy. Já ale nejsem členem jury… Je ale neuvěřitelné, co se na těchto stránkách strhlo. Naprosto neobjektivní výkřiky, jak někde na sme.sk….

 6. Btw, dneska sel Demare ve spurtu uplne ve stejnejch mistech a navic dvakrat do jeste vetsiho rizika nez predevcirem Cav. Hagen i Zabel se ho sice trochu lekli, ale ani jeden z nich nastesti nebyl takovy tele, aby ho poslali do barier.

 7. Kittel zkušeně. {good} Pěkná ukázka absolutní rychlosti. Pěkně je přeletěl zezadu.

 8. Tak se nám tady lexíček zase úžasně politicky rozblábolil. Už jenom netrpělivě čekám, kdy začne kolem sebe všem nadávat do fašounů. To bude zase zábavy kopec. A nebude to poprvé ani naposled! Tak do toho kašpare! Ať ten záchvat zhovadilost máte pro tentokrát opět za sebou.

 9. Když trolling a trapko, tak ať se slovenští kolegové pokochaji https://mobile.twitter.com/Laura_Meseguer/status/882300130686377985/video/1 jsem zvědavý, jaká výmluva a obhajoba přijde teď. První loket do drahy Cava a Cav musel reagovat.. dusledek? Ztráta rovnováhy přesto ještě kus jel, následne tam Sagy pro jistotu dal loket podruhé, který už nic neznamenal, jelikož Cav už letěl k zemi

  • Musím říci že video , které objeví kanál do kterého najede Cav a tím se vše odstartuje je velice důležité ! Díky @Mellon {good}
   https://www.youtube.com/watch?v=8GNP-F2eqQg od času 2:20

   • To by za chvíli mohlo být video, kde je ukázáno, jak foutl vítr, byl kamínek či nerovnost na trase, prolitl komár a kdo ví co ještě se vymysli :)

    • Milanek Underwood

     Možná že by Slovenští přátelé mohli trošku politovat i Cavendishe, který už také Tour nejede a je to taky solidní osobnost světové cyklistiky

    • Když se podívám na video, které jsem dal Geo, tak Sagy sice mírně směřuje k bariéře, ale Demare už křižuje od bariéry a Sagy je rázem za ním. Na to reagoval Cav tlačením se na Sagyho.
     První loket od Sagyho je reakce na hlavičku Cava do zad Sagyho, tj. Ságy se brání, aby ho nesestřelil, jak už to Cav mnohokrát udělal a vždy mu to prošlo.
     Můj názor je, že k vyloučení došlo na základě požadavku DD, který sponzoruje Tour a současně ohrozil jejich hvězdu. Proto také Cavovi vždy vše prošlo…

    • Sheik Yerbouti

     @John: Za Cavem určitě stojí Rothschildové, tím to bude {wacko}

    • Sheik Yerbouti

     To je přesně to, o čem píše Hun. S Peťovým vyloučením z Tour tu souhlasí asi málokdo, ale stavět to tak, že vlastně Cavendish chtěl sestřelit Peťa a k tomu ještě mezinárodní spiknutí, to je prostě k smíchu.

    • A) nikde nepíšu, že Cav chtěl sundat Sagyho, ale tlačil se na něj a Ságy to nemusel ustát…
     B) snad zde nemusím opětovné tapetovat odkazy na videa, kdy Cav způsobil pády a nedostal ani napomenutí… Proč? Máš jiné vysvětlení?? Sem s ním…
     C) nepřišlo, že by situace na základě předchozích pár spurtů vyžadovala ihned vyloučení, snad jen, že to blbě vypadalo a je mistr světa… ale to je odborná komise, ne?
     D) zesměšňovat názory druhých… Na víc nemáš? O žádném spiknutí nepíšu…
     Napsal jsem svůj názor, nemusím mít pravdu a nemusíš s ním souhlasit.
     Opravdu je tu lepší jen číst než přispívat. {wacko}

    • Sheik Yerbouti

     @John: Ok, omlouvám se, mohl jsem to podat méně konfliktně. Zkusím věcně k bodům:
     A) Cav se na Sagyho netlačil, bylo to přesně naopak. Po přejetí kanálu a následného „bodyčku“ Sagyho ztratil Cav rovnováhu a pak mu to teprve ujelo směrem k Sagymu.
     B) Cav v minulosti udělal spoustu prasáren, ale jak dlouho jezdí za DD?
     C) Se Sagyho vyloučením z Tour nesouhlasím, psal jsem to už víckrát.
     D) Omlouvám se. Nicméně vidět za vším okamžitě zákulisní hry, kdy jedna firma má páku na celou A.S.O., je, nezlob se, naivní. Krom toho bod B. A celkově – snad se tu bavíme o Sagym, kterého vyloučili rozhodčí. Nadávat můžeme tedy na rozhodčí. Bohužel se to celé otočilo na to, jaké je Cav prase. Bylo by dobré si uvědomit, že Cav si rozbil držku po Peťově chybě a nebyl to Cav, kdo rozhodoval o Peťově vyloučení.

    • Sheik: Díky za střízlivou poznámku v závěru. Je myslím OK, že tady na fóru máme různí pohledy a názory, ale chvílemi se to (jak píšeš) otáčelo až do absurdní polohy, že sestřelený Cav byl za prase a křižující Sagan za oběť. Přitom právě absence extrémních a hrubě podávaných příspěvků by to tu měla odlišovat od diskusí víme kde. {unsure}

    • @Sheik nedávno jsem Cava zahlédl v Biderbergu.

   • Sheik Yerbouti

    Po přejetí kanálu ale jede Mark furt rovně. Padá, až když se do něj Peťo opře. Nebýt kanálu, byl by Mark možná v pozici, že by to ustál. To však nic nemění na tom, co píše Matějka na roadcyclingu.

    Jinak zopakuji: všichni se furt točí kolem Peťova loktu, ale o ten tu nejde! Peťo udělal chybu tím, že změnil stopu při spurtu, respektive přejel z jednoho vlaku do druhého a nebral při tom ohled na to, že už tam byl Mark.

    Btw, ti, co tvrdí, že měl Mark zabrzdit, by tedy mohli ten samý argument uplatnit při pádu kilák do cíle, kde takto nezabrzdil Peťo, když se to kolem něj zavřelo. Ten pád kilák před cílem nepovažuji za Peťovu chybu, jen konstatuji, že kdyby vybrzdil, dost možná by to nelehlo. Takže prosím o používání stejného metru, když jde o Peťa a Marka.

    • Tak sa dohodnite, pretože niektorí tu vehementne tvrdia, že Sagan dva krát zaútočil na Cava lakťom a zhodil ho. Ja Cava z ničoho neviním, Sagan chybu spravil ale chyba na vylúčenie z Tour to nebola pretože takýchto chýb a zmien v trajektórii bolo veľké množstvo a ešte nikdy nikoho, ak si dobre pamäatám za to nevylúčili . Ak by ho zhodil lakťom, považoval by som vylúčenie za správne.

    • Sheik Yerbouti

     @Mellon: Proč mi píšeš, ať se dohodneme? S kým se mám dohodnout? Svůj názor na celou událost jsem napsal celkem jasně a sám za sebe.

    • @mellon jak píšeš nejdříve ho trefil a kdyby to náhodou nevyšlo…loket byl připraven…No pasarán! No pasarán!

    • @hanc – odporúčam zmeniť očného, Sagan sa ho lakťom ani nedotkol. Skús niekoho trafiť lakťom keď sa držíš riadidiel a dotyčný je dobrých 10-20 centimetrov za tebou. Len máchneš do luftu. Takže slabé aj ako troling. Musíte sa dohodnúť s acspCZ, ten tvrdí že Sagan len máchnul, ty dokonca, že ho trafil {yahoo}

  • Ako môžeš spredu určiť či lakeť ide do Cava? Však Sagan bol pred ním, Cav nebol na jeho úrovni, už to pochop a nevypisuj hlúposti ktoré sú x-krát vyvrátené. Pozri si to zvýšky, tam vidíš, že Sagan sa Cava lakťom NEDOTKOL a ani nemohol dotknúť.
   Nikto okrem teba a tých ktorí majú Sagana v žalúdku už tú hlúposť, že Sagan zostrrelil Cava lakťom nepíšu.

   • Pokud reaguješ na mě.. tak já píšu loket do drahy Cava, ne loket do Cava, jen aby bylo jasno.

    • PetrH.Senov

     acsp: Loket do dráhy Cava? To nemyslíš vážně, že ne? Jestli ano, tak mi prosím popiš, jak „loket do dráhy“ někoho sundá z kola. Loket do těla jsem zažil, vlnu nebo křížení dráhy jsem zažil, a šel jsem k zemi, ale loket do dráhy mě z kola nikdy nesundal. To fakt ne.

    • Petře, acspCZ, stejně jako několik dalších diskutérů, jsou možná chytří kluci, ale pořád jen teoretici, kteří se na kole projeli možná tak po nějaké cyklostezce a konflikt měli tak akorát s inlajnistou nebo babkou venčící čokla. O tom, jak to vypadá v sedle kola při reálném spurtu do cíle, vědí kulový ho… {negative}

    • Tj jednoduchý.. jedeš, vedle tebe ti dá do cesty někdo loket, vidíš, že už to nedáš, rozhodí to tvůj pohyb a letíš

    • PetrH.Senov

     acsp: Neuraž se, ale to je s prominutím taková ko….na, že to fakt nemůžeš myslet vážně. Loket v dráze nerozhodí ani dorostence, natož protřelého špičkového profíka profíka. Kdyby se vše točilo jen kolem změny směru, netvrdím že bych souhlasil, ale byl bych ochoten dlouze diskutovat a snad i akceptovat rozumný trest, ale ten loklet je berlička.Hodně slabá berlička naprosto nesmyslného bezprecedentního rozhodnutí. {beer}

    • Sheik Yerbouti

     @acspCZ: Nechci se do toho už motat, ale tady má PetrH.Senov v jedné věci naprostou pravdu. Nějaké máchnutí loktem bez kontaktu nemůže spurtera jako Cav (a že ten je ze spurterů nejostřílenější) rozhodit.

  • Matejka z Roadcycling, Kreuziger, Konig, LeMond, Flecha, obaja hlásatelia na českom ES, Kaňkovský, Greipel …. sú Slováci?

  • A upresnenie, prvý lakeť do vzduchu bol snaha vymotať sa z Cavových riadidiel, viď snímku nižšie a druhá bola obyčajné vyrovnanie balansu. Absolutne ignoruješ tu snímku kde je jasne vidieť že Sagan nemohol Cava trafiť lakťom, lakeť mal pred ním. Musel by sa zahnať rukou dozadu a to on nespravil.
   Ospravedlňujem sa všetkým, toto bol môj posledný príspevok k tejto téme, len nechápem, prečo niektorí tak tvrdohlavo trvajú na svojom, aj keď dôkazy jasne ukazujú na to, že Sagan lakťom Cava nezhodil a ani zhodiť nemohol. Spôsobil svojou jazdou pád, to áno, ale pridávať tam úmysel a lakeť a dokonca tvrdiť že ho chcel zhodiť dvakrát ako to robí Hanc či acspCZ je pre mňa nepochopiteľné. {unsure}
   Howgh. {beer}

   • Pro mě důkazy mluví jasně, pro tebe mluví jasně. Já mám názor ten, že Sagan tam hodil loket a zapricinil pad Cava. A ty tvrdíš, co přesně, že Sagy nic neudělal?

    • jasomisback

     acspCZ – pre teba hovoria dokazy jasne, ale asi len preto, ze na niecom podobnom ako bicykel si sedel naposledy ako trojrocny a bola to trojkolka…z toho plynu tvoje skusenosti co sa tyka biomechaniky pri vykonavani sportovej aktivity {heart}

    • Milanek Underwood

     jasomisback@ A z tebe zase mluví zaujatost, tj. tvůj názor se nepočítá, protože je stranný. Stejně tak Mellon jen dokazuje co si přeje a zároveň ještě, když si někdo myslí něco jiného vysvětluje to jeho zaujatostí, … ač je sám zaujatý. Dobrá komedie.

    • Jasom, tak ty jsi zaryty fanoušek. I kdyby Sagan dal Cavovi pěsti, tak řekneš, že foukl vítr, který Cava shodil, těsně předtím, než se ho Sagan dotkl. Takže tvůj názor je pro mě bezcenny {bye}

    • jasomisback

     tvoj nazor jasnehoo Saganovho hatera (ukazuje sa to zakazdym) a komentatora zo stolicky je pre mna este menej :)

    • Očividně není, jinak bys na mě jako první nereagoval :-D drz se své saganismu a soupej nohama radeji :)

    • @acspCZ: Hovno! Velký kulový HOVNO! Loket v žádném případě pád Cava nezavinil {negative}

   • Mellon vyser sa na to,Sagan je out a hotovo.Je to tak ako u nás pre niektorých skutok sa nestal a pre opozíciu skutok sa stal a tak sa to bude omielať do nekonečna {bye}

    • Nech žije Saganizmus!!! {yahoo}

    • Milanek Underwood

     Jo Jo
     Já jsem ale pružný, občas měním i strany :) … Dokonce byli případy, že jsem byl z českých fotbalistů tak znechucený, že my bylo jedno jak hrají (to je zrovna +- i nyní)

     Ale k věci co tu předvádí Mellon je fraška. Protože je to věc názoru… A hlavně v posledku Saganova chyba tak jako tak, protože je out a kdyby jel maličko mírněji mohl dneska zase bojovat, to stejné Cavendish….
     Neni už moc co dokazovat, protože ve sportu se dějí o mnoho větší nespravedlnosti, tohle nic moc nebylo – protože pád byl drsný a když nechtějí v dojezdech jatka, tak… ale to už se jich zastávám, … tj sám už nevím ale pod Mellonovou palbou mám tendenci zastat se toho kdo je tu slabší. ((to je jako na jaře, jak tu všichni zkoumali fotky a spílali tomu chudákovi, co si pověsil bundu na plůtek a omlouvali Sagana horem dolem… ale neměl tam prostě jet, a nebyl by se zachytil…))
     Ale stane se… A nakonec hůř je na tom Cav, neb je potlučený.
     Sagy si může jet na dovolenou a nebo začít trénovat na GC {beer}
     (((A já už jsem zkousl absenci obou)))

 10. Milanek Underwood

  Hoši, vespolek a Markovi fanoušci zejména a Mellon (známý logik a analytik důkazních materiálů) po zevrubném pátrání se mi dostal do ruky jasný důkaz, že „sovy nejsou čím se zdají být“ !!! To je pak těžké soupeřit a předjet :)))))

  Příloha: sagan 009

 11. http://sport.idnes.cz/roman-kreuziger-rozhovor-po-pate-etape-na-tour-de-france-pk0-/cyklistika.aspx?c=A170706_005956_cyklistika_mt2

  Mně se líbí, že Roman nemlží, a řekne všechno na rovinu. Někteří, když bouchnou se vymlouvají na různé alergie, rýmičky atd, atp..

 12. Jinak pro srovnání přidávám současné pořadí a pořadí, které jsem vygeneroval z našich tipů:

  GC po prvním kopci:
  1. Froome
  2. Thomas
  3. Aru
  4. Martin
  5. Porte
  6. Yates
  7. Bardet
  8. Contador
  9. Quintana
  10.Majka

  A naše „společné“ pořadí
  1. Froome
  2. Porte
  3. Valverde
  4. Bardet
  5. Aru
  6. Quintana
  7. Contador
  8. Martin
  9. Fuglsang
  10.Chaves

   • @asus: Loket vidím, ten je někde na úrovni Cavendishových klandrů (s jeho tělem nepřišel do styku ani omylem), ale co vidí Mellon v kroužku?

   • Ten loket vyhákl sám Cav. duálem …Peter si jen uvolnil ruku.

    • Jo ahááááá! Musíš to napsat přesně, aby pochopili taky ostatní, třeba takhle:
     Ten SAGANŮV loket dal do pohybu Cavendish při pádu svým levým duálem, kterým se mu zaháknul za ruku!
     To ostatně přesně potvrzuje můj odhad, že Sagan byl ca. o 50 cm před Cavem na úrovni jeho klandrů…

    • Fakt, ze jo, no doufam, ze zelenaka vyhraje Matthews.

    • @Flora_CZ: Abych Ti pravdu řekl, už je mi to úplně šumafuk, kdo bude mít v cíli zeleňáka. Po naprosto nespravedlivém vyhození Sagana jsem o tuto soutěž úplně ztratil zájem…
     Pravda ale je, že by Matthewsovi slušel nejvíc – nejen pro jeho kvality, ale proto, že nepatří k britsko-francouzsko-německé bandě, která to všechno upekla a která měla na vyřazení „nepohodlného“ Slováka největší zájem!
     Já jen doufám, že se Peťo zdravě nasere a na MS jim to naloží tak, že se z toho opupínkujou {devil}

    • Sagan by měl letět do Anglie, a dát lekci v jízdě na kole jednomu bezohlednému sprinterovi. Pouze jeho špičková dovednost ho zachránila. Několik dalších ten hlupák srazil k zemi (jak mnohokrát předtím) potom, co Sagana nabral zezadu.

    • Ale no tak děcka, nesnižujte tohle fórum na úroveň komentářů na iDnes! Já myslel, že panslavismus po právu skonal už před sto lety… Žádná germánsko-románská klika ani žido-zednářské protislovanské spiknutí za tím DSQ není, prostě tak jury rozhodla. Sagan zakřižoval Cava, kvůli jeho chybě spadli tři lidi, vyloučení je přísné, ale pravidla ho umožňují. Hotovo.

     Udržujte prosím úroveň těchto stránek na úrovni, kterou si zaslouží. {bye}

    • Po tom, co se stalo na této TdF, je jakákoliv snaha o udržení slušnosti stran Saganových „katů“ marná {negative}

    • Krom toho Sagan Cava nezakřižoval, a to ani zdaleka tak, jak to umí právě tenhle vzteklej prcek (viz. video)
     https://www.youtube.com/watch?v=-RNAYR3KPIg

    • Nebo tahle óbr prasárna, která nepochoputelně nebyla potrestána {wacko} !
     https://www.youtube.com/watch?v=869ytxoJsF8
     Udělat tohle Sagan, dostane možná doživotní „dištanc“ {negative}

    • Hun: Dej pokoj s tou korektností…už je zkrátka „přesaganováno“ „Sagan si myslí že je král“ atd. Vždyť pokud čteš dějiny Tour, nebo Gira prolíná se se sportem jako červená nit obchod a nacionalismus. „Sorry jako“… {beer}

    • Na videu v tomto článku je ještě mnohem průkazněji vidět, jak se ten zloprcek ohlíží a chladnokrevně si celou akci připravuje!
     http://www.stickybottle.com/latest-news/video-cavendish-causes-horrible-crash-in-olympic-points-race/
     Tenhle gauner by už dávno neměl v profi balíku co pohledávat, Sagan je proti němu mírnej beránek…

    • @asus: S dovolením dám pokoj tehdy, až sám uznám za vhodné, OK? {beer}

    • @Alex – reagoval jsem na Huna.

    • Pánové, všimněte si, jak na úrovni a objektivně se Sagyho zastává třeba Mellon níže. Uznává, že Sagy udělal chybu, ale vyjadřuje názor, že vyloučení je příliš přísné. Já si v podstatě myslím totéž.

     Ale snižovat se na urážky Marka Cavendishe, svádět všechnu vinu za pád na něj a ještě si motat hlavu teoriemi o účelovém odstavení Sagana z důvodu jeho národnosti, to prostě patří na stránky jiného druhu, promiňte. {beer}

    • {beer} Pak sorry, občas se v těch reakcích ztrácím, to je pravda {negative}

    • @Hun: Jenže ono to tak, bohužel, je.
     1.) Cavendish je dlouhodobě velký, bezohledný prase, jinak jeho počínání nazvat nedovedu
     2.) Sagan je dlouhodobě velkej sympaťák, kterej se chová v balíku daleko korektněji
     3.) národnost závoďáků hraje, bohužel, v jednotlivých stájích i v profi cyklistice obecně velkou roli

     Ono je to trochu pochopitelné, že belgická stáj protěžuje Belgičany na úkor Čecha (QS a Štybar) nebo italská Italy (Liquigas a Kreuziger) a cyklista musí být o parník lepší, aby se prosadil bez výhrad (Sagan ve svých týmech).
     Horší už je to s tím, jak se berou jinak prohřešky cyklistů „z východu“ a těch z tradičních zemí. Mohl by o tom vyprávět hlavně Roman při jeho dopingové kauze, tak čerstvě Sagan.
     Tak to prostě je a zavírat před tím oči je směšné – nebo přinejmenším „česky přizdisráčské“, jak už jsem tady několikrát zmínil..

    • ešte jedno video k tomu incidentu, niečo, čo som doteraz nevidel
     https://www.youtube.com/watch?v=8GNP-F2eqQg
     zaujímavé je to od času 2:29 {bye}

  • @Mellon: Asi si sedím na vedení {scratch} Objasni, prosím, co je v červeném kroužku?

  • Pokud to není dále tak jak je možné že neuspěli s odvoláním

   • Ten první vyvolal pád, druhým si jen jistil, kdyby to Cav ustal

    • Ale no tak, Cavendish po celý čas nebol na úrovni Sagana aby ho ten zložil lakťom, to je úplný nezmysel, Sagan lakeť vystrčil až keď Cav padal, lakťom sa ho ani RAZ nedotkol. Nechápem ako niekto môže aj pod ťarchou faktov omieľať to isté. To, že ho lakťom nezhodil bolo jasne napísané už v X-článkoch a hovorilo to x ľudí, táto snímka len jasne ukazuje prečo vlastne Sagan tým lakťom hýbal, vyslobodzoval si ruku.
     Toto je od teba už iba trapný troling a neschopnosť priznať si omyl. {negative}

    • Mellon {good}
     acsp.CZ – pokiaľ máš nejaké video s viacnásobnou lakťovačkou sem s ním.
     Pokiaľ si len vymýšľaš tak si trapko.

    • @Mellon, kdybys nepsal slovensky, možná by to někteří místní borci brali vážněji!
     Podívej se, jak vážně berou třeba mě {yahoo} {yahoo} {yahoo}

    • @Alex – Niektorí miestni borci jasne ukázali svoju „objektívnosť“ a svoje antipatie k Saganovi. Proti antipatiám nič nemám, to je každého vec, ale aspoň štipku objektívnosti by to chcelo a chcelo by to nezatvárať si oči pred faktami. Sagan chybu urobil, nie že nie, trest si zaslúžil, strata umiestnenia, odobratie bodov, teda pôvodný trest boli podľa mňa OK. Následná zmena na vylúčenie je podľa mňa príliš prísna, za tie roky čo sledujem cyklistiku som podobných a aj horších pádov spôsobených nebezpečnou jazdou videl veľa, ani raz nikoho nevylúčili.
     Ešte výraznejší manéver, zmenu línie, predviedol v tom šprinte Demare, akurát Greipel a Bouhanni ktorých ohrozil zareagovali, Cav si myslel že sa tam pretlačí. Demare nebol potrestaný vôbec, vyhral etapu, Sagana vylúčili z pretekov. {bye}

    • Tak ti dva měli kam uhnout – Cavendish ne… Ale svojí vlastní vinou, protože se cpal, kam neměl {negative}

 13. Aru neni uplne konzistentni a jeste nakoupi. Roman a Chaves vcera nakupovali jako v supermarketu.

 14. Velogames Tdf – Soutěž o Krále hor – https://www.velogames.com/king-of-mountains-tdf/2017/
  Miniliga by se měla automaticky načíst ze soutěže k Tour de France. (805178218)
  Rozpočet jako vždy 100 bodů na 9 jezdců. Uzávěrka v sobotu odpoledne před první hodnocenou etapou. Hodnoceny jsou 8,9,12,13,15,17 a 18 etapa. Mezi etapami je povoleno celkově 12 změn v týmu.
  Hodně štěstí {beer}

 15. Tak to pak jóóó… {scratch}
  V tomto případě bych dal ale Saganovi 30 vteřin bonifikace navíc:
  1.) za umělecký dojem a 2.) za záslužný čin

 16. Apsc – skoro se divím, že nikdo z místních diskuteru nezvedl hozenou rukavici :)

  Pokud nejsem slepý – vidím to podobne – Tour je pořád otevřená a na základě dneska lze usuzovat maximálně na formu v prvním týdnu a navíc v extrémním kopci.

  TAKZE nelze usuzovat vůbec na nic :) , pac Tour má 3 tydny…

  Mne rozhodne překvapil ARU a Yates.

 17. Souhlas, po včerejšku ještě nelze dělat v§bec žádné závěry – krom jednoho:
  Mnohými podceňovaný Froome je ve výborné formě, která půjde etapu od etapy nahoru {bye}

 18. A co byste si ještě přál…aby Yatese na ten kopec vytlačili. {scratch}

 19. :-)
  Já určitě ne. Možná sis všimnul, že se zpěvu oslavných chórú o „týmovém charakteru“ silniční cyklistiky prakticky nevěnuji. Jenom jsem si myslel, že bych takovým textíčkem mohl udělat milovníkům tohoto žánru radost.
  A ono prd.
  {cry}
  ;-)

Leave a Reply