Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

8 644 comments

 1. A něco také v celostátním plátku k cyklistice na českém území.
  https://www.idnes.cz/sport/cyklistika/cyklistika-czech-tour-matteo-trentin-daryl-impey.A190806_104129_cyklistika_elv
  Matt White a D.Impey by se měli zúčastnit pořadu Téma pro hosty na ČTsport s Dusíkem.

 2. No tak pojďme dál. Zítra startuje ME a hnedle hokus mix týmová časovka, přihlásilo se jen 8 států mezi nimi CZE i SK. Startovní listina zde. http://uec.ch/resources/2019%20Events/2019%20road/list/start/UEC%20ROAD%20EUROPEAN%20CHAMPIONSHIPS%20-%20MIXED%20RELAY%20-%20Start%20list.pdf
  Hned za našima belgičani, jedni z favoritů na medaili. Tak snad ty naše holky ve finále nedojedou o 3min. i když stát se to může. Počítá se čas druhého/druhé na lajně.

   • Alex forever

    Mně to přijde jako moc fajn nápad – mám rád smíšené štafety a myslím si, že tudy vede cesta k zatraktivnění sportů {good}
    Biatlonu to třeba prospělo úžasně, sjezdovému lyžování jakbysmet a kdyby se k tomu rozhoupala atletika, vůbec by neprohloupila…
    Jen by mne zajímalo, jaká jsou pravidla. Např. kolik žen musí dojet do cíle s chlapy?
    Předpokládám, že by to měly být aspoň dvě… ne? {scratch}

    • ….“Mužský tým pojede jako první a ženy mohou na druhý úsek odstartovat v okamžiku, kdy kolo dokončí druhý z mužů. O konečném umístění bude rozhodovat čas, v němž protne cílovou pásku druhá z ženského týmu.“

     Stejně jako rada v tom nic moc atraktivního nevidím.

    • Alex forever

     Jo takhle to je! {scratch} Tak to je fakt o ničem {negative}
     Já myslel, že pojede šest lidí dohromady, kluci a holky společně! To by se mi líbilo mnohem víc {good}
     Chlapi by museli přizpůsobovat tempo ženským, bylo by to zábavné sledovat. A proto jsem se ptal, kolik lidí musí nakonec projet cílem – myslel jsem třeba 3 chlapi + 2 ženský…

    • Alex: zábava možná jo, ale jinak by to bylo víceméně jen o tom, jak jsou na tom ty ženské. I nějaký týpek z 3 divize by dokázal jet rychlejší tempo, takže rozhodující faktor by byla vždy síla těch ženských závodnic.

    • Alex forever

     @ deiw7: Aby ses nepletl! Pamatuji z vlastní zkušenosti několik holek, které se dokázaly tak skvěle zašít mezi velké chlapy, že jim uvisely i ve chvílích, když už nějací odpadali. A to si dovedu úplně vážně představit, že Anemiek Van Vleuten nebo Marjánka Vosová by jely družstva s chlapy úplně v klidu (pokud by se na špici, samozřejmě, jen protočily a netahaly).
     Je jasné, že absolutně špičkovým časovkářům by holky nestačily, ale jak tak koukám do sestav, tak zdaleka ne všichni takoví jsou tam i při tomto modelu. Takže kdyby jeli průměrní chlapi a špičkové baby, bylo by to klidně realizovatelné.

    • Alex forever

     V Karlových Varech se jezdilo pravidelně na trénink do Bečova (a pak, samozřejmě, někam dál na Plzeňsko) s tím, že u Tepličky byla na silnici lajna, na kterou se spurtovalo. Pro nás, dorostence, platilo toto: když uvisíš první rok aktivního závodění „ke psovi“ (to byl čokl, uvázanej u boudy, kterej běhal na řetězu až do silnice a bylo dost náročný se mu vyhnout), tedy ca. 2 km před Tepličku, jsi dobrej. Ale druhej rok už musíš uviset až do Tepličky a koukat, jak si to ve spurtu rozdávají opravdoví borci. No a třetí rok by ses mohl, byť neúspěšně, už zapojit do spurtu sám.
     No a tehdy (70. léta) jezdívala ve Varech taky nějaká Lída Koblerová. Byla mistryně ČSSR, už nevím jestli na silnici nebo v časovce (možná i na dráze?) a ta uvisela s nejlepšími až do spurtu pravidelně.
     Jo, abych nezapomněl: tehdy se jezdily v úterý, ve čtvrtek a v sobotu (nebo v neděli) hromadné tréninky, mladí se učili od starých, žádnej trenér. Bylo to skvělý. A kdože se tam pravidelně promítal? Inu tak třeba bratři Bartoníčkové, Jirka Prchal, Jirka Háva, bratři Schelové – a další, vesměs reprouši. Takže když píšu, že Lída jim po rovině uvisela, tak si ti z vás, kdo opravdu někdy jezdili závodně na kole, dovedou představit, jak musela být dobrá…

    • Ale jo dá se uviset i špičkové ženy uvisí za hodně dobrejma chlapama ale třeba nějaká technická pasáž levá pravá za zatáčkou zrychlení a ženy sou fuč, myslím tím v té týmové časovce ne ve velkym balíku kde se dá dobře schovat případně „cestovat“ dozadu. Teď zas aspoň jedou naplno jak chlapy tak ženy, pravda ať by to naši složili jakkoliv tak naše baby prostě výkonnost v takové časovce nemají oproti ostatním.

    • Alex forever

     Jó, taková Sáblíková – kdyby se jelo rovnoměrně bez technických vylomenin – ta by byla skoro rovnocenným soupeřem {good}
     Pamatuji si jako dnes přenos z nějakého českého vytrvalostního závodu na kolečkových bruslích, kde Martina všem ukazovala svoji kvalitu. Chlapi jeli s ženskýma společně, velkej balík. No a velkou část závodu odtáhla na čele Martina {yahoo} Potom, samozřejmě, došlo na spurt a prohnalo se kolem ní 20 chlapů, ale ten pohled, když jela v čele ta hubená holka o půl hlavy menší, než houf namakanejch chlapů za ní, budu mít před očima nadosmrti!

    • Sáblice jezdila na úrovni 3.-4.juniora v ČR, když jeli stejné časovky vesměs rovinaté bez nějakejch vyloženě technickejch úseků. I tak samozřejmě na trati poztrácela hodně i v mírnejch zatáčkách, obrátkách sjezdech atd.

    • Alex forever

     @ rada: Mrzí mne, že si furt nerozumíme. Já píši o týmové spolupráci, jejímž cílem by byl společný úspěch – Ty o nástupech a technických úsecích, kde by ženský nestíhaly.
     Prostě jeden o voze a druhej o koze, sorry jako {scratch}
     Jsem prostě přesvědčený o tom, že kdyby se 3 ženy a 3 muži dobře poskládali tak, aby mohl manšaft fungovat a všichni si vyhověli (až do mety ca. 5 km před cílem), byla by to 100% zajímavá podívaná.
     Howgh {beer}

    • @Alex: Ale jo, ta časovka by byla určitě zajímavější než takhle určitě by tam byly vidět spektakulární věci, třeba kdyby měl některej z chlapů krizi a baba by se na něj podívala a jela dál. {bye} , Nebo kdyby nechtěli aby se fakt jelo dohromady tak se mohla udělat „štafeta“ junior-juniorka-muž U23-elite žena-elite muž, vždycky když by někdo z nich projel cílem startoval by další. Takovej Pohár Národů a navíc ty menší státy by měli větší šanci vybrat vždycky jen jednoho z kategorie.

    • Alex forever

     {good} Věř tomu, že se něčeho podobného jednou dočkáme! Je to trend dnešní doby v jiných sportech, tak nevidím důvod, proč by to mělo minout cyklistiku…

   • a stejná varianta časovky smíšených týmů je i na MS
    nechápu proč se nevrátí k formátu národních týmů 4muži a 100km… to by bylo smysluplnější

    • Nechci odsuzovat bez vyzkoušení, toto je de facto ala biatlon, kde to tedy není zrovna úplně prestižní, střídají se muži a ženy, závodění dohromady nikoho nemohlo napadnout.
     Za mě, proč ne a uvidíme.

 3. Prosím, postněte sem někdo to „udělátko“ na selekci příspěvků? Děkuji.

 4. Nacer Bouhanni má letos nula vítězství. To pro sprintera není nejlepší vizitka.

 5. Kolem Polska: Lambrecht bohužel zemřel, příšerné. Byl hodně nadějný.

 6. Rozhodčí opravdu zpřísnili, Jacobsen diskvalifikován ze sprintu(za odstrčení Sarreaua), vítězem se stal Ackermann.

 7. Kurva zapnu Polsko a hned takovy zprávy, Lambrecht prý bojuje o život. :-(

  • @ Palawan: Rentgenový snímek zlomené stehenní kosti je tedy „pěkný“ humus. Jestli se s tím dokáže vrátit na původní úroveň, bude to zázrak.

   • Vzpomeňte na Belokiho dva, nebo tři roky se pokoušel o návrat, ale už nikdy se nedostal na předchozí úroveň a ukončil karieru :-(

    • U Belokiho, kterej platil jistému Dr. Eufemianu Fuentesovi a jehož závodního program se u téhož doktora také našel, mohl být důvod zhoršení výkonnosti úplně jiné, než samotné zranění.

    • Alex forever

     Dýdžej opět v tradiční formě:
     4 příspěvky v rozmezí 10 minut, z toho 3 na různá témata a všechny útočné, hádavé {wacko}
     To se nedá naučit, s takovým nadáním se člověk musí prostě narodit {rose}

    • Jedinej, kdo je tady útočnej, jsi ty. Napsal jsem 4 příspěvky bez jedinýho náznaku útočnosti, všechny slušné, přesto v nich vidíš útočnost. Doufám, že to ostatní taky vidí.

    • Alex forever

     Tu útočnost v tom, bohužel, nevidíš právě jen Ty jediný, synku. A to je ten strašnej problém – Ty si prostě neuvědomuješ, jakej jsi hňup {scratch}
     A s tím se prostě nedá nic dělat {cry} Tak si to užívej, pochopil jsem a přestávám Tě vnímat {bye}

    • Alex zatím jsi jedinej. Tvůj strašnej problém je, že vidíš útok i tam, kde není. Kdybys aspoň napsal, v čem ta agresivita spočívá, ale to neumíš. Taky bych agresivitu nenašel tam kde není.

     Budu dál pokračovat v neagresivitě, takže se tentokrát vyhnu podobným slovům, jaká používáš ty.

    • Alex forever

     @ D.Tj: Naposledy: nemáš pravdu, ale vysvětlovat Ti, v čem je zakopaný pes, evidentně nemá cenu {scratch}
     Zkus akceptovat moji poslední větu ze včerejška (13:16) a jestli můžeš, zachovej se podobně. Mám to tak už nějaký čas nastavené s Palawanem a i když tato dohoda během TdF jednou padla (a byl z toho zase naprosto zbytečný pofírunk), v principu to funguje. Já si pokecám s lidmi, kteří jsou naladěni na podobnou vlnu jako já, Ty si snad pokecáš taky s někým a když se budou naše názory křížit (čemuž nelze zamezit), budu já reagovat na někoho jiného ve vlákně a uvítal bych, kdybys´ reagoval podobně. Ovšem ne třeba tak, že začneš PetroviH.Senov psát něco ve stylu: „Proč se zastáváš Alexe? Co s ním máš?“ apod. To je např. jedna z křiváckých metod, které, neznámo proč, často používáš…
     Takže znovu opakuji: Užívej si to, pochopil jsem a přestávám Tě vnímat {bye}

 8. No to je fajn že se to po té Tour už tady uklidnilo a na jedné stránce jsou tak zajímavé diskuze o mladých nadějích, přestupech, ženské cyklistice (i když díky tomu pádu) a dědkovi Hornerovi. Dávejte sem prosím co nejvíc těch přestupových informací. Hirt už potvrdil kam míří?

 9. Tak Landa definitivně podepsal Bahrain-Meridě :-(

 10. Alex forever

  Mrkněte se, za co byla diskvalifikována vítězka závodu v Londýně {wacko} Řekl bych, že za velký kulový…
  Kdyby se za tohle vylučovalo u chlapů, vyhrávali by ti, co dojíždějí na lajnu od 10. místa výš {scratch}
  https://www.sport.cz/ostatni/cyklistika/clanek/1130315-hororovy-finis-cyklisticka-klasika-v-londyne-skoncila-brutalnim-karambolem-pulky-pelotonu.html#section-artcl

 11. Ještě ke včerejšímu fantastickému výkonu Evenepoela…

  Andrey Amadoŕ, který byl na špici pelotonu v době, kdy jim Evenepoel pláchnul, napsal ve volném překladu toto:

  Včera byl jeden z těch dnů, kdy sem se cítil ponižován fenoménem. Moje vina. Bylo to na mně, abych nikoho nepustil dopředu. Blahopřeju a jen sem koukal a trpěl ve svém vlastním těle.

  Co dodat…

  Dva největší motory současnosti jsou Evenepoel a Van Der Poel.

  Když k nim ještě připočteme takové vycházející hvězdy jako Bernal, Pogačar, Hirschi, Van Aert…

  Myslím, že lidi jako Van Avermaet, Valverde, Froome, Gilbert… už si příští rok neškrtnou.

  • Avermaeta ani Frooma bych určitě neodepisoval. Belgičan má stále velmi dobrou výkonnost a chuť závodit, na PCS rankingu je 10. (!!), co by za to jiní dali. Froome je velmi houževnatý a pokud se uzdraví bez následků, které by ho omezovaly, bude ještě pár let hodně dobrý.

   • zdar Orle :)
    vezmu to odzadu – Chris je bohuzel historie.
    Z takhle tezkeho zraneni ma sanci se dostat mladik, jako je Petr vakoc, Chris ma doslova po zizalkach :(
    Pristi rok bude rad, kdyz pojede, ale jeho telo nema sanci se s tim bez nasledku vyrovnat a vyrostl mu tam letos Bernal, takze Chrise si skrtneme. (pokud da pristi rok TdF, tak sezeru sva slova a rad {yahoo} )

    Mlade pusky – bude to zajimava sezona 2020.

    Co tem klukum chybi je proti GvA a spol. KOPA zkusenosti a ta spravna vycuranost :-D
    Navic tam maji Juliana a ten nema zadne limity.

    PEVNE doufam, ze Zdenek da na temer zaver sve skvostne kariery RONDE, nebo KOSTKU!!! {yahoo}

    Mladi, at mu tam delaji show, Julian at si je hlida a Zdenkovi „JEN“ staci jako prvni protnout pasku :-D {devil} {beer}

    • Alex forever

     Nemám rád tipování a zaručené prognózy, kterými se to tady čas od času jen hemží {negative}
     A ta Tvoje je setsakramentsky konkrétní a pro mne nepřesvědčivá – sorry, Radime. Chápu, že je pro „staršího kouska“ složitější se vylízat ze zranění, než pro „mlaďase“, ale vůbec si nemyslím, že by se to nemohlo Froomovi podařit.
     A víš Ty co? Tímhle příspěvkem jsi mne ještě víc utvrdil v mém předsevzetí, že budu příští rok Crisovi fandit {beer}

    • Nechapej to spatne. Ja mu fandim od doby, kdy ve sjezdu vsem natrhl prdel.
     Ten typek je na sebe strasne tvrdej a musel na sobe makat zpusobem, co si normalni smrtelnici nedovedou predstavit.
     Pak prisla akce se Saganem v zaveru jedne etapy a na neskutecne solo nemusim uz ani narazet, JENZE bohuzel je jen clovek a zazraky se deji je sporadicky.
     Urcite se vrati, ale bude tak dobrej, jak mel byt letos? Stezi… a bude to stacit??? :(((

    • Alex forever

     Uvidíme, já věřím, že bude zase moc dobrej {beer}

    • Ahoj Radime :-),
     – Chris Horner vyhrál Vueltu 2013, bylo mu skoro 42 let, porazil tehdy mnoho mladých „úžasňáků“ (doufám, že nemá výrazné anomálie v biologickém pasu) {rolleyes} ); nebo Valverde, loni ve skoro 38 letech mistrem světa na extrémně těžké trati, Alaphilippe až osmý (takže má limity, ne že ne {devil} );
     – Froome teď díky přestávce fantasticky zregeneruje a v r. 2020 bude mít nadbytek energie – podobný případ byl Laurent Jalabert, vítěz Vuelty 1995, před ní měl dlouhou přestávku po těžkém pádu na TdF 1994, kdy byl doslova „na mraky“; Froomovi pomáhají vynikající lékaři i trenéři, síla týmu je obrovská, je otázkou několika měsíců, než bude v bývalé formě, navíc má lepší časovku než Bernal;
     – svůj názor na Štybyho jsem tady už uvedl, nebudu se opakovat.

    • No zrovna jit cestou podvodniku Hornera a Jalaberta bych Chrisovi fakt nepral!
     Lze opravnene namitnout, ze byla v 95 jina doba a natvrdo sypali vsichni…
     Ta Vuelta 2013 byla tak na urovni zmrtvychvstani jednoho legendarniho cyklisty, co mu dorazila pred etapou krevni konzerva. {yahoo} Jak rikaji amici „too good to be true“.

     To ziji v, mozna naivnim, presvedceni, ze svych uspechu Chris dosahl vyrazne cistsi cestou… Takze pokud se porve a zustane pod vrcholem, tak to pro mne bude jen dalsi dukaz jeho ferovosti. {beer}

    • @ radim78: Je velmi pravděpodobné, že Horner si na Vueltě 2013 „pomohl“ něčím, co nebylo čisté. Ale jako pohádka to na první pohled vypadá tak hezky …
     Jalabert je pouze jakýstakýs doklad, že delší přestávka po těžkém zranění může být i relativně „prospěšná“.

    • tak Hornerovi jsem tehdy FANDIL, ale vidim to realisticky…
     no a LJ mel to same, co pulka pelotonu, takze mas vlastne pravdu {beer}

    • Alex forever

     No já tehdy Hornerovi nefandil ani trochu. Ačkoliv to byla krásná Vuelta se dvěma českými triumfy ve dvou dnech za sebou (Štybar + König), souboj o vítězství se mi nelíbil. Hornerovi podle mne cákal doping i z uší, protože porazit ve vrcholné formě jedoucího Nibaliho a Valverdeho by jinak nedokázal.
     A to raději nekomentuji Hornerův až komický, řekl bych dědkovský styl jízdy {wacko}
     Na takové pohádky, podobně jako Old Eagle, fakt nevěřím… {negative}

    • no me bavilo, jak se dedek ne a ne zlomit.
     to, ze byl prosypanej, bylo bohuzel jasny.

    • Prosypanej Horner porazil prosypaný Nibaliho a Valverdeho. Nebo čistej Horner porazil čistý Nibaliho a Valverdeho. Vyjde to nastejno.

   • Thomas Pidcock, 619. na PCS rankingu? Nevím, nevím {rolleyes} .

    • jsem si jist… ;-) vyhrál 23 Rubaix s parametry 157cm/50kg …
     mistr světa juniorů a U23 v cyclokrosu
     2017 mistr světa junirů v ITT(Bergen)

     jemu při těch parametrech bude chvíli trvat než najde svoji doménu na silnici…ale potom bude hodně silný..

    • @ bbernard: Pidcocka sleduju několik let, je fakt dobrej. Ale kategorie Elite je trochu jiný level než to co jezdil doteď. Teprve se ukáže, jestli se dokáže prosadit i mezi těmi nejlepšími.

 12. Tak v poslední etapě Alsaska prohrál náš mistr pouze s belgickým mistrem. To jde…https://www.procyclingstats.com/race/tour-alsace/2019/stage-4

 13. Alex forever

  Letecký weekend v podání fantastických mlaďasů potvrdil Mathieu Van der Poel, když na SP horských kol v italském Val di Sole v posledním kole doslova „uletěl“ jediným nástupem ze špice Švýcarům Flückigerovi a Schurterovi!
  Během jednoho kopce nadělil prvnímu 15 a druhému, fenomenálnímu Ninovi, dokonce 25 vteřin – a bylo hotovo {bomb}

 14. Tak Richie Porte si zjevně řekl, že nedobrá TDF je hlavně tréninkem. Tak se do toho včera ráno pustil a 11x vyjel Col de la madone nad Mentonem – vedle Monaka, sám to nazval Everestem podle 9000 výškových metrů a po 14 hodinách si řekl, že dobrý {devil}

  https://www.strava.com/activities/2588618801

 15. Pánové…

  Po tom, co od června předvádí Evenepoel – vítězství Kolem Belgie (1 vítězná etapa z úniku), vítězná etapa na Adriatica Ionica Race a včerejší devastace světové špičky v San Sebastianu, by byl hřích ho nevzít na Binck Bank Tour, protože ten jeho motor je neskutečnej.
  Aby někdo brutálně ujel pelotonu na rovině, jako to předvedl on nejen včera, ale i před týdnem v Itálii a v červnu v Belgii, to už sem hodně dlouho neviděl.
  Příští rok ve dvaceti je schopný vyhrát monument. Snad dostane šanci.
  Neskutečný {good} .

Leave a Reply