Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

10 540 comments

 1. Starší clánek z 12.07.2019 na idnes o konci Katusi o možném spojení s Corendon (MVDP) nebo Israel Cycling Academy (aktuálně Dan Martin)
  Jedná se o také velkého sponzora Alpecin a kola Canyon.
  Čas ukáže.
  https://www.idnes.cz/sport/cyklistika/katusa-problemy-finance-slouceni-zanik.A190711_183122_cyklistika_mt2

 2. Petr_H.s.k.

  Předpokládám, že neúčast Hirta v nominaci Astany na Vueltu potvrzuje jeho přestup do jiného týmu (pravděpodobně CCC?). Nikde jsem jinak nezaznamenal informaci, jestli to bylo nebo nebylo plánováno dopředu, že nepojede. Spíš naopak se v článcích objevoval s poměrně velkou jistotou jako pomocník Lopéze.

 3. Astana na Vueltu s Lopezem i Fuglsangem…a bez Hirta {scratch} {scratch}

 4. Ten De Plus hodně dobré vítězství. Jumbo pokračuje ve skvělé sezoně, na Vueltu taky jedou v silné sestavě. Cummings, Valgren a Gasparotto posbírali nějaké body o víkendu ale i tak nic moc.

 5. Podlaháři mi přijdou nezvykle mdlí na „jejich domácím“ etapáku. V pátek byl Štyby v úniku s GvA, ale pak jsem čekal, že s Wellensem pojede třeba Gilbert.
  A dnes ujetá trojka GvA, Naesen, de Plus a opět nikdo z Deceunincku rozhodující nástup nezachytil. Předtím stahovali klasický únik.

 6. V Uničově klasický spurt a vyhrál přesně ten koho jsem tipoval Alberto Dainese a způsob byl skoro stejnej jak získal titul ME U23 před týdnem.(asi na 150m před páskou už šel a v pohodě mohl na pásce oslavovat) Jo Sunweb si dobře pojistil. Čekal jsem že Baška by dnes mohl bojovat o etapu ale nakonec asi jeli na Archbolda ale podium nakonec bez WT jezdců. Zítra se rozhodne ale Impey si myslím, že nebude mít problém to udržet případně vyslat Hamiltona nebo Haiga na okruzích vpřed.

 7. Toto jsem v té době vůbec nezachytil https://www.procyclingstats.com/rider/silvio-herklotz/2017

  v mládežnických kateogriích docela talentovaný, 2. na Lutychu U23.

 8. S překvapením jsem zjistil, že Mathieu van der Poelovi je 24 let. Doteď jsem myslel, že je mu třeba jako Remcovi, nebo aspoň Bernalovi, když je okolo něj tak šílenej hype, asi největší ze všech vůbec. Je vynikající, to bezpochyby, ale v jeho věku už mi to nepřijde jako něco mimozemskýho, že má takovou výkonnost, jakou má. A už vůbec mi (půjčím si Palawanova slova) nepřijde úžasné až hrůzné, když vyhraje etapu na Arctic race of Norway 2. HC. Např. Křižák vyhrál Tour de Suisse ve 22 letech, Sagan začal vyhrávat taky o pár let mladší atd. atd. nemluvě o tom Evenpoelovi.

  • No dobře, ale uvědom si, že stále kombinuje tři disciplíny a ve všech naprosto vyniká. Myslím, že si nikdo z nás ani nedokáže představit, co může vyvádět, pokud bude celoročně na silnici ve WT týmu. Takový závody jako Roubaix, Flandry, Milán San Remo, Lutych, Strade Bianche. To vše může být jeho snadnou kořistí (pokud teda nepojede Evenepoel :) ).

   A propo nedávno sem viděl s ním nějakej rozhovor a říkal tam něco o příštím roce a Tour de France v docela reálných obrysech. To by ale znamenalo přestoupit do jiného týmu nebo že by Corendon získal WT licenci popř. divokou kartu?

   • Spekuluje se kvůli MVDP o spojení Corendonu s Katusou kvůli WT licenci.
    Jestli si pamatuji dobre, tak MVDP má v planu příští rok cíl OH v MTB a od 2021 se chce koncentrovat na silnici.
    MVDP vyhrál o víkendu SP v MTB v Lenzerheide, když znicil Schurtera a pár dnů poté vyhrál na silnici v Norsku.
    Letos MS v CX, ME v MTB a jestli se nepletu, tak nakonec místo na MS v MTB cili na MS na silnici.
    Úžasné az hrůzné B-)

    • Alex forever

     Přišlo mi to stejně jako Palawanovi až neuvěřitelné, co v posledních pár dnech (a týdnech – neřku-li měsících) Mathieu dokazuje. Ano, svým způsobem je to děsivé, že může být někdo takhle dobrej – a je úplně šumafuk, kolik je mu let.
     Když někdo dokáže válcovat tímto způsobem kompletní špičku profesionálních cyklistů ve třech nesourodých disciplínách, zajímá mne pramálo, jestli je mu 20, 25 nebo 30 let.
     Je to opravdu úžasné… až hrůzné {beer}

   • to já mu neberu, že si zaslouží hype, a že kombinuje tři disciplíny, viz odpověď Hunovi. O vítězství WT klasiky v 19 si Mathieu mohl nechat ještě hodně dlouho zdát, Remco je v tom věku úplně jinde. Samozřejmě je Mathieu vynikající, ale vykřikovat úžasné až hrůzné po vítězství etapy na 2. HC závodě u 24 letýho chlapa je prostě mimo {devil} {bomb}

  • Tak on předváděl neskutečné výkony už ve věku Remca. Před 4 lety např. vyhrál MS elite jako zdaleka nejmladší v historii apod. Jak píše PavelK, u něj je nejúžasnější právě to kombinování disciplín. Letos jel vlastně poprvé velké závody na silnici a hned dominoval.

   Podle mě je hype kolem něj zasloužený a osobně ho za čtveřice hvězdných mladíků opravdu považuju za nejvýraznějšího.

   • Se vší úctou k Mathiemu, ve věku Remca takové výkony jako Remco zdaleka nepodával. Remco Evenpoel je o 5 let mladší (je mu 19 let!) a vyhrál WT jednorázovku – to je naprosto výjimečnbé v tomto věku.

    S tím kombinováním – nevím, jestli je to nutně tak úžasné. Možná jen dělá to, co jiní před ním sni nezkusili. Říká se, že cyklistika je jen jedna. Cyklokros se de facto moc nejezdí v době, kdy MTB a silnice. Na silnici jezdí málo, letos má Mathieu 2988 závodních km ve 22 dnech. Takže kombinuje velmi rozumně. Ono to není tak, že stíhá všecko a naplno. To by bylo skutečně úžasné.

  • PetrH.Senov

   DjTj:poučuješ tady kdekoho a pak vypotíš, žes netušil že MVDP má čtyřiadvacet. Tos teda zabil, víš prosím tě, že cyklisti jezdí na kolech? B-)

 9. Zemřel Felice Gimondi, velký frajer. Jeho palmáres jsou obdivuhodné, Tour vyhrál jako mladý náhradník, celou kariéru se pak soustředil na Giro. https://en.wikipedia.org/wiki/Felice_Gimondi Čest jeho památce.

  • Alex forever

   Ano, señore, byl to velkej frajer – jako jeden z mála totiž dokázal (a kupodivu ne jen občas) porážet Eddyho Merckxe. Pamatuji si některé jeho výsledky, jako bych toho borce viděl živě.
   Ne, nebylo tomu tak a většinu jeho vítězství jsem neviděl ani na videu. Zato jsem měl možnost v době jeho slávy v letech 1972 – 76 sledovat každý měsíc na stránkách legendárního francouzského časopisu Miroir du Cyclisme, který kupodivu šlo i za bolševika legálně odebírat přes PNS (pro mladší: poštovní novinová služba).
   Některé z fotek, které se mi tak zapsaly do paměti, jsem našel na netu a přikládám je. Hlavně ta poslední momentka, na které si Kanibal prohlíží se zájmem Italovo kolo, je pro mne nezapomenutelná i proto, že jsem ji měl léta nalepenou na vnitřní straně dvířek mé skříně s cyklistickými potřebami.
   https://www.sport.cz/ostatni/cyklistika/clanek/1133921-zemrel-jeden-ze-sedmi-vitezu-vsech-tri-grand-tours-ital-gimondi.html#hp-sez

   Příloha: Felice Gimondi

   • Alex forever

    Všimněte si také, jaký tvar řidítek měl Gimondi v oblibě. Je to vidět na všech třech snímcích a vzpomínám si, že jsme se o tom bavili už jako kluci.
    Takové „berany“ bývaly většinou na dráhových kolech, na silničních byly obvyklejší ty s rovnou hlavní trubkou (jaké má právě Eddy)…

    Příloha: Felice Gimondi 2

   • Tak ony ty italské kola v té době dělali ti nejlepší mistři a jen se na to dala ta značka jako Bianchi atd., takže asi bylo na co koukat. Musely to být krásné roky a takto hltat informace o těchto borcích z kvalitního zahraničního tisku muselo být kouzelné. Krásná nostalgie.

    • Alex forever

     To si piš, že to byla paráda! Vždycky jsem netrpělivě čekal, kdy se v naší poštovní schránce objeví tvrdý karton maličko větší než A4, ve kterém byl milovaný „miroár“, jak jsme mu jako kluci říkali. A hned jsem telefonoval kamarádům z oddílu, aby přišli! No a pak jsme nad tím seděli a snažili se z francouzského textu vykoumat co nejvíc.
     A docela se nám dařilo, protože vše bylo o cyklistice a my brzy věděli že „Merckx avec Thevenet“ znamená „Merckx s Thevenetem“, že „a gauche“ je vlevo, zatímco „a droite“ vpravo, že „vaincu en spurt“ znamená, že někdo vyhrál ve spurtu atd. atd. atd. Hlavní ale byly fotky, v každém čísle uprostřed parádní poster ve formátu A1 a kompletní měsíční výsledkový servis (profíci i amatéři).
     Pro 16 – 18 leté kluky to prostě bylo nekonečné labůžo {heart}

  • PetrH.Senov

   Felicie Gimondi jeden z největších šampiónů historie. Peloton je zase o jednu legendu chudší.

 10. To vypadá skoro na aprílový žert, aneb nejzvláštnější přestup roku.
  Dan Martin do Israel Cycling Academy.

  http://www.cyclingnews.com/news/dan-martin-joins-israel-cycling-academy-on-two-year-deal/

 11. Moc pěkný leadout dnes od Zdeňka a Hodeq zavěsil. Tak mu pak náležitě děkoval.

 12. Michelton nominoval na Vueltu…
  tedy bez Heigha a Yatese

  Příloha: michelton_n

 13. Téma k zamyšlení a diskuzi: Myslíte si, že silniční cyklistika je
  a) individuální sport (kde týmová podpora hraje klíčovou roli pro úspěch jednotlivce)
  b) týmový sport (v kterém však paradoxně vítězí a „vše bere“ jednotlivec)
  c) sport, ve kterém tradiční rozdělení na indivduální a týmové neplatí (z důvodů výše uvedených a dalších – jakých?)
  d) jiný typ sportu … jaký tedy?

  • Především je zbytečné všechno cpát do škatulek. Cyklistika je cyklistika, takže d) :-) Když bych pod hrozbou trestu smrti musel odpovědět: v (asi velké) většině profesionálních forem je to týmový sport.

   K tebou předdefinované volbě a) bych měl výhradu, pokud myslíš podporou týmu mechaniky, maséra atd., tak tam by se dalo teoreticky mluvit o individuálním sportu, pokud tím myslíš podporu týmových kolegů závodníků, tak se už o individuálním sportu mluvit nedá, takže pak by chyba byla svým zým způsobem v definice samé.

  • Podle mého je to c). Cyklistika nepatří ani mezi typické individuální sporty (atletika, tenis, biatlon…), ani mezi sporty typicky týmové (většina míčových her). Má v tomhle takový zvláštní status. Tým se společně raduje, tým si dělí prize money, tým si počítá vítězství za sezonu, ale v kolonce vítěze je vždy jedinec. Přemýšlím, jestli existuje i druhý takový sport…

   • Souhlas, mám stejný názor. Je to zajímavý paradox. Něco podobného se dá sledovat v laufech na běžkách, ale zatím je to na začátku. Inspirace silniční cyklistikou je tam zjevná.

   • Hmm…to by pak mezi ty sporty „c). nepatří ani mezi typické individuální sporty (atletika, tenis, biatlon…), ani mezi sporty typicky týmové (většina míčových her)“ mohl zařadit třeba i fotbal. Sice tam není vítěz, ale volí se třeba nejlepší hráč zápasu; ten kdo dá gól, se hodně zviditelní; Ligu mistrů sice vyhraje tým i s lavičkou náhradníků, ale peníze za super smlouvu dostane jen Cristiano Ronaldo atd. Takže je tam jistá analogie v cyklistikou v tom, že to taky není zdaleka ke všem rovné a individuality se rozeznávají. Tady by se dala uplatnit právě ta definice a) individuální sport (kde týmová podpora hraje klíčovou roli pro úspěch jednotlivce).

    Možná jsem měl vysvětlit, co myslím tou většinou forem: kritéria (pokud vím) někdy jezdí jednotlivci. V této formě je to individuální sport. Většinou ale jezdí týmy, UCI ani kritéria nedovoluje.

    Paradox to není. Paradox by to byl tehdy, kdyby člověk připustil, že něco je normální a něco nenormální, ale nic takového není. Proto jsem hned na začátku odmítl myšlenku škatulkování, protože může vést k podobným chybným závěrům.

  • Alex forever

   „Sport is sport,“ říkával s oblibou se silným americkým přízvukem Ivan Lendl. Víc bych to neřešil {beer}

Leave a Reply