Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

9 254 comments

 1. Včerejší etapu jsem, zatím, neviděl, ale dle reportu od Macka na idnes vypadala, dle očekávání, výborně, počasí do toho dalo „koření“, vrtulník, motorka, pády, kroupy, atd.
  Epická etapa!
  https://www.idnes.cz/sport/cyklistika/9-etapa-vuelty-ohlasy.A190902_053801_cyklistika_tm2

 2. Soler.
  Souhlasím tady s kolegou na Twitteru.
  1) neměl poslouchat a měl vyhrát etapu = sice neprofesionální, ale měl by etapu, ale není to týmové
  2) měl poslouchat a nedělat divadlo neb cyklistika je týmový sport = nemá etapu, ale ani neudělal sobě a Movistar dobrý obraz
  Těžký je život profíka.
  https://twitter.com/faustocoppi60/status/1168237707367260161

 3. Pogačar ve 20 letech famózní výkon, i kdyby nevydržel celé 3 týdny, tak potenciál ukazuje neskutečný, Bernalovi roste do budoucna slušná konkurence. Uvidíme, jak se v budoucnu vyprofiluje Evenepoel, každopádně nám roste výjiměčná mladá generace jak pro GT, tak na klasiky. Škoda, že mladý Vacek kromě velkohubých prohlášení před sezónou letos zatím nic neukázal, ale pokud dokázal jezdit v kopcích s Remcem, ještě bych ho nezatracoval. Honzovi Hirtovi taky trvalo docela dlouho, než mohl naplno ukázat svůj potenciál

  • Vackovi bude teprve 19 let prostě nezvládnul zatím přechod … to se podá..srovná ho ta zkušenost

   • @ bbernard: Karel Vacek letos tragická sezóna. Smlouvu v týmu Hagens Berman Axeon má do konce roku 2020, ale tým z letošní kategorie PCT sestupuje na CT, což není žádná sláva a šance na progres to asi spíše snižuje. Na Vackovi je dobře vidět, jak moc těžké je se prosadit, konkurence je obrovská. Řeči, že Vacek je talent, jsou k ničemu.

   • PetrH.Senov

    Pokud Vacek veme letošní sezónu jako velké ponaučení, může mu to hodně prospět. Pokud bude hledat vinu jinde, je to pro něj konečná. Takových talentů už v juniorech bylo a přechod mezi muže prostě nezvládli.

    • Souhlasím s bbernard.
     Karlovi Vackovi bude teprve příští pondělí 19 let, smlouvu má na příští rok a i poté mu bude teprve 20 let.
     Letošní sezona byla velmi nepodařená, občas „pád na hubu“ pomůže.
     Měl / má nějaká „velkohubá“ prohlášení, ale, když bude při zemi, tak se to také ne každému bude líbit, ještě se musí „obrousit“, anebo ne, má na to právo, ideálně ať výsledky doženou jeho vyjádření a Karel bude časem ve žluťáku :-)
     Suďme až po konci jeho kariéry a ne nyní, když jeho profikariéra teprve začíná!

    • Bohužel ale svět profi sportu je krutý a pokud si brzy neuvědomí že musí víc držet ústa a makat na sobě stále víc ten přechod se mu nemusí podařit a moc druhých šancí nedostane. Doufám, že má kolem sebe ty správné lidi kteří ho povedou, ale to hlavní je na něm. Takových talentů už bylo. Ale taky je docela možné že z něj tu hvězdu dělají média.

  • @ dave84: Honza Hirt k sobě byl vždy hodně tvrdý. Vacek se s ním absolutně srovnávat nedá, jeho chování je otřesné, nečekám od něho vůbec nic.

 4. tak nevím zda bylo něco platné a nakolik Soler Nairovi pomohl myslím , že vůbec , ten musí být pěkně nasr. to je jako když RK čekal na Contu

  • To je jako když jakýkoliv domestik čekal na svého lídra. Prostě se to dělá, pokud chce tým uspět v GC. Zda to bylo něco platné, to nemůžeme vědět, je úplně zbytečné spekulovat o tom, jestli bylo, nebo ne.

  • No nevím, buď ho měli stáhnout dřív a nebo Nairo neměl útočit s Pogačarem na zádech. To vítězství mohlo být Solerovo.

   • ani bych to tomu Solerovi nepřál,to jsou ti domestici co v uniku nehrábnou navíc nechaj se tahat Keldrmanem a pak se cití ukřivděný že svý ušetřený síly musí promrhat na lídra? je správně že vyhrál Pogačar..tihle skrytí domestici a upřimně celá ta grupa včera si zasloužila být dojetá…oni jedou na etapu a ani se nepokusí Keldrmanovi prostřídat?
    toto je muj pohled na včerejší etapu
    a přeju Rogličovi s Lopezem ať je roznesou na kopytech…
    Pogačar a Majka v první pětce…
    Hagen Chaves a Keldermann do desítky…

    • Nevím o tom, že by Kelderman odedřel celou etapu v úniku.
     Navíc Soler tam trhal skupinu na tom nejtěžším kopci v půlce etapy. A zrovna o Solerovi psát jako o jednom, kterej ani nehrábne a šetří někde síly. ehm…úsměvné

    • u Solera mluvím o včerejším uniku o ničem jiném…dopředu vyjel Hart a potom ten francouz na vrcholku Gallini do té doby i potom tu skupinu táhli jezdci Sunweb a potom už sám Kelderman, v posledním stoupání se na francouze dotáhnul Hart a O,Connor a až někde když vypad obraz se k nim dotáhnul Soler a pak jim ujel… a ano ve sjezdu najeli na čelo lidi z Jumbo..takže fakt netahal sám

 5. Pogačar vyhraje Vueltu!
  Čtyři se perou a Poagačar vyhraje.

  • Ty nejtěžší etapy teprve přijdou. Myslím, že etapy 15+16, možná i 20 rozhodnou. Zatím to byl jen předkrm.
   Valverde určitě rupne. Není možné, aby to vydržel {yahoo}
   Pogačar taky nemůže vyhrát. Nevím o někom v novodobých dějinách, kdo by vyhrál první GT ve které startoval. Myslím, že i Fignon když vyhrál jaku debutant hned hned první Tour ve které startoval rok předtím absolvoval Giro.
   Pro mně to zatím vypadá na Rogliče. Ten jede takticky super, jako starý matador. Neplýtvá zbytečně silami, když je třeba, stáhne si domestika z úniku. Lopez je pravý opak, je to divoch který utočí, kde může, jede hop nebo trop. A buď mu útok vyjde, nedojdou mu síly, nebo spadne, jako včera.
   Movistar má trochu problém. Quintana a Valverde jsou na tom asi fyzicky podobně, a u obou taky hrozí, že někde ve třetím týdnu rupnou. O Valverdem jsem již psal, ale Quintanovy výkony taky nejsou moc konzistentní (viz poslední dvě Tour). Jediná možnost, jak otupit Rogliče a Lopeze jsou ty střídavé útoky. Proto asi ta divná taktika Movistaru, kde nikdo pořádně neví, na koho se jede.

  • @ PavelK: Vzhledem k tomu, že Pogačar měl po 8. etapě v GC na největší favority ztrátu přes 2 minuty, je klidně možné, že po něm nešli úplně na krev, jeli si svůj závod. Ve 3. týdnu Pogačar už podle mě stíhat nebude.

 6. Lopez je „děsnej“ smolař. Začínám skoro věřit, že nikdy GT etapák nevyhraje. Skoro jsem rád, že mu Honza Hirt neasistuje.
  ad Valverde: kdysi jsem mu fandil, už dávno mu nevěřím. Pokud ani ve třetím týdnu nevyšumí, pak je téměř jisté, že sype. Ono je to vlastně skoro jisté už dávno. Výsledkům se směju.
  Remco Evenopoel na Deutschland Tour výsledek nic moc, asi jen trénoval.
  Karel Vacek od Gira (skončilo 23.6.) včera první závod – 53rd Grote Prijs Jef Scherens, Rondom Leuven (1.1, 185.7 km), DNF. Co čekat od vrchaře v rovinaté klasice.
  Mathieu vdP asi pojede 7.-14.9. OVO Energy Tour of Britain (2.HC), profily etap jsou mu „šité na míru“, otázka je, zda je zdravotně stoprocentní. Schurter a spol. si určitě oddechli, že nejel MS v XCO :-D .

 7. Pogacar,Roglic,Hagen…vyhráli
  Lopez po pádu udržel menší ztrátu
  Movistar je smutná parta …

 8. Milanek Underwood

  neházel tam zase Valprdelde klacky Nairovi mezi dráty? Házel, že jo? :)))

 9. Všichni dobří domestici Jumba, Astany i Movistaru vepředu. Tak sem zvědav, kdo z pelotonu bude Latoura s Keldermanem nahánět {wacko} .

 10. Vaky si ustlal {cry} , nič hrozné ale bol na čelo a nažil sa zdrhnúť v malej skupine, na môj vkus trochu príliš ďaleko pred cieľom – 60km.

 11. V Bretagni zatiaľ klídek, Roman chvíľu ťahal peletón, Vaky je v popredí, fanúšik cyklistiky to má dnes ťažké, Deutschland Tour, Bretagne, na Vuelte za chvíľu začne Andrrská etapa …. {scratch}

 12. Zaujala mě diskuze rady, Marca a Alexe. Ve zkratce ji shrnu: dva cyklisti sypou, jeden jezdí scif-fi výkony skoro pořád (Valverde), takže je sympatičtější, než ten co podá sci-fi výkon méně často (Alaphilippe). To nemá vůbec logiku. Dále: Ricco a Landis sypal, byly to „megaprasárny“, všichni ostatní taky sypou, ale z neuvedených důvodů je Ricco a Landis horší. Doping horší než doping. Opět to nemá logiku.

  Myslim, že u Valverdeho jde možná o to, že si lidi zvykli, že podává božské výkony skoro pořád, takže už to vlastně berou jako součást jeho. Ze všech cyklistů v dnešním pelotonu jich právě Valverde podal zdaleka nejvíc, kam se uvedený Alaphilippe hrabe. Buď lidi straní Valverdemu proto, že už si na to vlastně zvykli a v jeho případě to považují za normální, nebo má větší sympatie než Alephilippe (nebo obojí).

  Pokud se dá věřit lidem, kteří si o tom jen nepovídají, ale skutečně se v tom prostředí pohybují, tak pokud doping není prováděn úplně stupidně, je testováním i biopasem neodhalitelný.

  • Tak mysli ze vaverde je už z minulosti dopingovy hříšník

  • Myslím, že uvádět Alaphilippa a Valverdeho, jako jeden božský výkon proti vždy božskému výkonu je tuto sezónu teda absolutní nesmysl, viz letošní výsledky.

   • Myslím, že nepřečíst si, na co reaguješ, je taky absolutní nesmysl. Nikdo nemluvil o této sezóně.

    • Já jsem reagoval na tu původní nit vytvořenou tuším Alexem, o které ses zmínil {scratch} .

    • Alex forever

     Tak, Pavle, to jsi ale reagoval taky mimo mísu, sorry jako {beer}
     1.) to bylo vlákno započaté Marcem
     2.) můj příspěvek se týkal čistě jen otázky (ne)dopování
     3.) Alaphilippa jsem zmínil v souvislosti s jeho (pro mne) zcela nepochopitelným výkonem v časovce na TdF, vůbec ne s jeho skvělými a pro mne uvěřitelnými výkony po celou jarní sezónu
     Takže si to, prosím, ujasni a odpověz trollovi tak, jak zaslouží – chceš-li. Já jsem se zařekl, že na jeho invektivy reagovat nebudu a hodlám to dodržet…

    • @PavelK boha jeho, to já vím, na co jsi reagoval, já jsem na to taky přece reagoval. A prostě v tom (josem) založeném vlákně se nemluvilo o této sezóně, ale o sezónách (nespecifikováno kolika a jakých).

    • @Alex není tam invektiva, není to ani trolling. Zato od tebe to tím pádem byla invektiva a trolling.

     Jinak ale díky, i já jsem rád, že na mne nereaguješ. Jen kdybys to dodržoval, zrovna teď jsi to porušil – to vlákno jsem zakládal já a reaguješ v něm ve věci, o které jsem mluvil.

 13. Alex forever

  A Ondra zatím výborně, jede v první skupině! {devil} Kéž by ho právě dnes nepotkal jeho obvyklý výpadek {scratch}

  Příloha: Cink

Leave a Reply