Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

8 821 comments

 1. Québec: Chlapci mocně taktizovali, až na to doplatili a MM snadno vyhrál. Určitě měl z dárku radost {yes} . Závod sice moc důležitý nebyl, ale speciálně Ulissi a Sagan to pohnojili parádně {negative} .

 2. Styby.
  Cavagna = „Ale nakonec byl Rémi (Cavagna) v úniku s dobrou skupinou, tak jsme mu řekli, ať netahá, že pojedeme stejně zezadu.“
  Roglic = „Byl tam obrovský pád Primože Rogliče (lídra Vuelty). Nechápu, proč tam Movistar začal jet tak dopředu. My jsme tam přijeli jako tým a dohadovali jsme se s nima, aby zastavili. Říkali jsme Alejandru Valverdemu i Nairu Quintanovi, ať zpomalí, ale oni pořád říkali, že mají rozkaz z auta a že musí jet. Pak jsme se tam dostali ve třech dopředu a zablokovali jsme to, počkali jsme na kluky, aby se to sjelo. V pádu byl i James Knox od nás z týmu, který je v první desítce celkového pořadí.“
  https://isport.blesk.cz/clanek/isport-life-cyklistika-vuelta/368690/dusno-po-padu-na-vuelte-stybar-s-tymem-blokoval-movistar-nechapu-to.html

 3. za dnesek – Sam Bennet zhodnotil chovani MOVI a Valverdeho – „That wasnt right, that wanst nice!!!“

  {good} {good} {good} {good}

  • Asi bych se na čekání vyprdl. Prostě faktor X a patří to k závodu. Jo, je to kolektivní / individuální sport. Za mě nemají nikdy čekat a mají jet, každé jiné řešení je problematické.

   • Ver, že žiadny cyklista nechce prehrať trojtýždňové preteky tak, že vezie líderský dres 2 etapy pred koncom, niekto si pred ním ustelie a súperi mu zdrhnú. Myslím si, že väčšina bývalých a súčasných cyklistov by s tebou nesúhlasila.

    • To já sice vím, ale jestli to je správně, to si nejsem jist.
     Je správně, že se čeká na 1., ale na 2. nikoli?
     Někdy si za pád můžeš sám poziční chybou.
     Extrem byl pred lety pod Ventoux na Tour, kdy se čekalo na domestiky Sky včetně některých GC.
     Roglicovi proti Valverdemu velmi fandím, ale ve stredu na větru brutálně zaspal a zachránila ho Astana, nyní ho zachránilo toto nepsane pravidlo.
     Nez pokaždé řešit čekat / nečekat, není lepší prostě to brát jako součást závodu a faktor X?
     Dle mého ano.

    • Ja si myslím, že keby sa vyválali trebárs cyklisti Movistaru v hromadnom páde, tak by počkali aj nich. Má o víťazovi GT rozhodnúť náhoda? Nie, ja som zato, nech sa rozhodne na ceste a ukáže sa výkonnosť, Movistar mal množstvo príležitostí Rogliča poraziť férovo v súboji. Tak ako Rogličovi nepriamo pomohla Astana, tak Movistaru v tej etape pomohol DQS, bez nich by ťažko získal Nairo tých 5 minút. Quintana podľa výkonnosti môže nesmierne rád, že je v GC tam kde je.

    • Náhoda / stesti rozhoduje o vítězi i tak, ve smyslu že to je 1 z velmi důležitých faktorů.

    • Ještě k tématu.
     Za současné dohody se mi úprk Movistar take nelíbil, ale z hlediska budoucnosti by se dle mého meli aspoň zamyslet, jak to bude, aby se předešlo všem spekulacím.

    • Alex forever

     Správnej frajer počká i na druhého. Při této příležitosti milerád vzpomenu mnohými lidmi totálně odsuzovaného Armstronga. Etapy, ve kterých na sebe vzájemně čekali s Ullrichem, to byla ukázka vzájemného respektu dvou nejlepších borců tehdejší éry!
     Jen připomenu: nejprve si v rozhodujícím stoupání (možná Alpe d´Huéz?) ustlal Američan, když se u krajnice namotal do kabelky divačky (a naplno rozjety Němec okamžitě svěsil nohy a čekal několik set metrů), a pak pro změnu Němec sjel ze silnice do příkopu a čekal Amík. Myslím si dokonce, že to byla táž etapa, ve které se a.) fatálně zranil Beloki a b.) Armstrong ve sjezdu předvedl cyklokrosovou vložku s přejezdem celé serpentiny.
     Možná se pletu v těch etapách, ale určitě se nepletu v tom vzájemném čekání a respektu {bye}

    • Alex: Bez debaty je to tak jak píšeš. Ujet soupeři, který má pád, může pouze totální hovado.

    • Alex forever

     Ale tohle je prostě generační problém, Orle – a bude hůř! Vždyť to vidíš sám ve svém okolí, potažmo třeba přímo zde na internetu.
     Dříve si třeba třicetiletej kluk myslel o starších kolezích svý, mezi svými vrstevníky si i svý klidně řekl, ale z očí do očí si to dovolil jen málokdo – a když, tak ho ve většině celé okolí odsoudilo.
     Dnes? Pošle Tě do prdele kdekdo – a to, bohužel, ne jen na anonymním internetu. A okolí se dobře baví {wacko}
     No a s respektem v běžném životě jde ruku v ruce respekt v životě veřejném, potažmo ve sportu.
     Blbá doba… a opravdu bude hůř {negative}

    • Alex: :-)
     Podrazy se děly vždy, specialisté na historii mají spoustu dokladů o tom, že i např. před 100 lety byly běžné. Takže současnost bych neviděl až tak černě.

    • Alex forever

     V tom se tedy neshodneme, sorry :-( Krom toho jsem nepsal nic o podrazech… Nebo ano? {scratch}

  • Alex forever

   Jak málo stačí k tomu, aby měl člověk u přímého přenosu zcela jiné pocity – stačí si na dvě hodinky odskočit {devil}
   Přesně to jsem včera udělal a po svém návratu držel palce Cavagnovi, až mi bělely klouby. Kdybych byl býval neodešel, nejspíš bych byl na straně těch, kteří ho odsuzují za zašívání ;-)

 4. Podlahari super predstaveni na Vuelte, jako po cely rok, skoda jen ze Zdenkovy nevysla zadna etapa, ale forma pred MS slibna…budeme vsichni drzet palce.👍

 5. Všichni si hlídali Štybara {whistle} , Cavagna neskutečné sólo. Dnes to byl skoro „týmový přebor“ DQS :-D . Bronz pro Zdeňka je hezkej {good} .

 6. Alex forever

  Toledo je parádní, co? Jak by zaznělo ve Třech veteránech: „Jó Toledo… tak tam jsem… taky nebyl…“

 7. Movistar chvíli jel vysoké tempo, nakonec se na to vykašlali a zachovali se „čestně“. Fair play ještě nezemřela. V 16:15h jsou Rogla a López zpátky. Jak k tomu pádu došlo?

  • bylo to MALINKO UPLNE jiank :(
   Valverde musel dostat ECHO, jaky dozvuk ma jeho SVINARNA na socialnich sitich a na Eurosportu… (na anglicke verzi si to pustte ze zaznamu – tam na nem nenechali nit suchou a unisono „tohle snad nema za potrebi“ a kdyz svesil MOVI nohy, tak zadna chvala, ale dalsi TAFKA!!! )

 8. Jumbo rozprášeno pádem napadrť, Rogla zůstal s Lopezem bez jediného domestika a musí doufat, že vláček Astany mu pomůže dojet minutovou díru na grupu, kde je 5-6 lidí z Movistaru vč. Valverdeho, Quintany a Pogačara. Neskutečná klika pro Movistar, Možná se schyluje k velkému zvratu.

 9. no nevím,jestli se na tohle chci dívat,Movistar tahá,když Roglič spadne,hm

 10. Alex forever

  A vida! Trochu zaprší, trochu foukne, sem tam někdo spadne – a zase se na trati dějí věci! {devil}

 11. Alex forever

  K cyklistice: Bradley Wiggins má už v úvodním rozhovoru na začátku přímého přenosu plnou pusu Zdeňka Štybara! {devil}
  Tak jsem na to fakt zvědavej… {scratch}

Leave a Reply