Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

10 433 comments

 1. Na Murcii Josef Černý v prní skupině, která asi dojede do cíle pro vítězství. Má slušnej náskok.

 2. Kolem Kolumbie (právě skončila 3. etapa): BakalaBoys opět bez vítězství ;-) . Zdvořilí hoši :-) . V Israel Start-Up Nation mají asi taky radost.

 3. Alex forever

  Hurááá! Když ne z cyklistiky, tak aspoň z biatlonu se po delším čase zase můžeme radovat! {rose} {heart}

  • Spíš mně z toho článku zaujala změna Romanova závodního programu oproti minulým rokům. Namísto Stradde Bianche (myslím, že letos tam ani NTT nejedou), Tirreno-Adriatico a Milán-San Remo jede Roman Paris-Nice a Katalánsko. Takovou kombinaci jezdil kdysi v Liquigasu.

   • Alex forever

    @tvs91: Přesně tak, taky jsem si to hned uvědomil {good} No, asi zkouší další možnost „restartu“ dobré formy na základě jiných, zapomenutých podnětů. Může to fungovat, myslím…
    I když pro mne jsou divácky oba italské závody mnohem zajímavější, doslova je miluji ;-)

    • Jestli to není spíš tak, že Roman nepojede závody, které by chtěl, ale které mu tým určí. To by znamenalo, že Roman se ale v týmu dostává do „vedlejší role“.

    • Alex forever

     A taky mne zaujalo upřesnění dojezdu etapy na Mt. Ventoux (cituji): „Třetí etapa končí na Mont Ventoux v místech, kde končí les…“. Tedy velmi pravděpodobně na „rovinatém“ prostranství u vyhlášené „cyklisticko-lyžařské“ restaurace Le Chalet Reynard https://fr.wikipedia.org/wiki/Chalet_Reynard. Je to na silnici od Bédoinu, kudy se nejčastěji jezdí etapa Tour de France.
     Odtud teprve začíná větrné peklo vedoucí na vrchol „nahaté“ hory {wacko} Toho se však závodníci na letošní Tour de la Provance (díky „včasnému“ cíli etapy) nedočkají – a asi se nikdo z nich nezlobí, počítám {devil}
     Když tak koukám na mé fotomontáži na dámu při těle, která to nejspíš vyjela z Bédoinu na Chalet Reynard (pokud nepřijela autem a teď se nechystá sjet na kole dolů), říkám si, že už se tam taky konečně musím vydat…
     To foto je pro mne dokonale motivační {devil}

     Příloha: Le Chalet Reynard

    • Alex forever

     Pavle, to mi taky na bliklo hlavou, ale smažím se tu myšlenku zapudit {scratch} :-¤

    • Alex forever

     Tak znovu, do pr… už:
     „…to mi taky bliklo hlavou, ale snažím se tu myšlenku zapudit…“
     S postupujícím stářím jsem nejen slepej, ale taky zbrklej při odklepnutí příspěvků, ach jo {negative}

 4. Proč je česká cyklistika v tak zoufalém stavu?
  Jeden důvod je ten, že za ty směšné peníze, které v cyklistice lze vydělat, se nikdo nebude namáhat a 99% zájemců jde raději hrát fotbal, hokej nebo tenis. Dnes vyšla „skvělá“ zpráva: https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/olomoucky-kraj/3046715-prostejov-chce-postavit-hokejove-satny-za-90-milionu-predrazene
  ~90 mil. Kč za šatny pro mladé hokejisty, to je (jen můj odhad) několik ročních rozpočtů svazu cyklistiky. Cyklistika ať klidně „chcípne“, si asi myslí papalášové, kteří rozhodují.

 5. Dnes druhá etapa Kolem Kolumbie (rovinatá ve výšce 2500 m) {yes}
  Včera EF totálně všechny zničili (i Urana).

  Zítra začíná Tour de la Provence a ve čtvrtek Kolem Murcie.

  {good}

 6. Stručně z cyclingnews.com:
  Bernal označil Rogliče za svého hlavního soupeře na TdF. Proč ne, miluju „věštby“.
  Rozhovor s René Andrlem: https://www.idnes.cz/sport/cyklistika/rene-andrle-rozhovor-israel-start-up-nation-silnicni-cyklistika.A200207_135519_sporty_tm2#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=sport&utm_content=main
  Poměrně zajímavé. Jakýkoli větší úspěch týmu Israel Start-Up Nation pro mě bude velké překvapení. Možná Politt na jarních klasikách něco zajede. Andrle je „kaskadér“.

 7. Čo je s Meintjesom, bol chorý alebo zranený? Cyklista ktorý dokázal byť 2x na 8. mieste na TdF + mal ďalšie slušné výsledky sa nedokáže presadiť na Langkawi v konkurencii Konti a prokonti tímov. Načal už tretí rok rok so slabšími umiestneniami.

 8. petersollberg

  takto to nejak moze vyzerat, ked sa, vzate s nadsazkou, kasle na UCI Extreme Weather Protocol.
  Headwind Championship
  https://twitter.com/hashtag/nktegenwindfietsen?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw

 9. bbernard, 10.2.2020 at 08:02:
  Mohl by to být zajímavý závod, mj. budu zvědavý na výkon svého oblíbence (Hugh Carthy), jehož ofenzivní pojetí jízdy do kopce je sympatické, má k tomu výhodné tělesné parametry :-) . Pozzovivo je po těžkém zranění zpět (loni v srpnu ho srazilo auto, zlomenina v noze a rameni), pojede jako Romanův superdomestik? Pršet podle předpovědi nemá, ale na Mt. Ventoux bude chladno, pouze cca +5°C, vítr (naštěstí) prý jen 1 m/s.

 10. ve čtvrtek 13.2. startuje Tour de la Provance …čtyři etapy dvě vrchařské(jedna přes mt.Ventoux)
  jede Roman i Hirt společně s Nairo,Pinot,Gaude,Keldrmann,Sivakov…
  https://www.procyclingstats.com/race/tour-cycliste-international-la-provence/2020/gc/stages

  pravděpodobně i na Eurosportu

Leave a Reply