Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

10 430 comments

 1. Z pohledu fanouška cyklistiky mě spíš potěšilo zrušení závěrečných dvou etap v Emirátech. Tyhle absolutně placaté etapy, které končí na 99,9% hromadným sprintem jsou zabijákem cyklistiky.
  To spíš zamrzí zrušení takového Strade Bianche :-( .

  Dá se někde zdarma dnes sledovat ta francouzská jednorázovka?

 2. Jen připomínám, že ženský závod Omloop Het Nieuwsblad – živý přenos dnes od 12hod. ma youtube GCN Racing, Veronika Jandová jede za tým WCC.

 3. petersollberg

  odbornici na mikrobiologiu uz aj tu? plevel s psychologickymi analyzami uz nestaci.
  politika tu uz bola?

 4. Borci co se trefujete do Alexe: u úmrtnosti je důležité % z nakažených a ne absolutní číslo. Zatím se zdá, že těch nakažených bude hodně. Čím více bude případů, tím více to bude zřetelné. Myslím že Alexe až moc vysíráte. Já s jeho názory souhlasím a stejné názory jako on píšou i na hlavních německých webových serverech. U nás jsou politici a odborníci zatím opatrnější, nechtějí to zatím příliš nafukovat. To považuji také za správné, po všech těch panikách.

  • Alex forever

   Díky, Marco, za dobrej postřeh a zastání, ale nemusíš mít obavy, že by mne vysírání od těchto dvou hňupů jakkoliv rozladilo {beer}
   Individuum s nickem „jenage“ sem napsalo v průběhu posledního roku ca. 20 příspěvků – až na jeden jediný byly všechny přímým útokem na některý můj příspěvek a ani jeden nebyl přínosem pro debatu o cyklistice.
   No a „dýdžej“ je místní „vysírač“ č. 1, to je všeobecně známá skutečnost. Stačí se jen podívat na poslední dvě, tři stránky – pozitivně laděná reakce v jeho podání prakticky neexistuje, většina jeho příspěvků není „vlastní tvorba“, nýbrž útočná reakce na příspěvek někoho jiného.
   Ale přesto znovu díky za Tvá slova, ve zdejší exhibici je takový příspěvek jako bílá vrána {beer}

  • „U umrtnosti je dulezite % z nakazenych a ne absolutni cislo. Zatim se zda ze, nakazenych bude hodne.“ uz vidis tu sracku? Alex to nevidel, coz mu nelze vycitat, protoze jeho mrnavej mozecek je vypnutej zvlast ve chvili, kdy se ho nekdo zastane. A vubec to nedava odpoved na otazky, ktery jsem Alexovi daval nize. Jinymi slovy jedna vec je statistika, druha Alexova debilni logika vr stylu „ale v mym okoli…“ coz tobe asi taky nic rikat nebude.

  • A co jsem podle tebe uvedl, procenta nebo absolutní číslo?? {wacko} Opravdu z demence některých lidí mi zůstává rozum stát.

 5. Koronavirus a cyklistika: jarní část sezóny je asi v háji. Následující 3 týdny budou přibývat špatné zprávy. Vlna musí populací přejít, to je nevyhnutelné. Chřipka při oteplení mizí, u koronaviru může být podobné. Flandry a Roubaix s velkou pravděpodobností nebudou. Stejně Ardenské klasiky. Doufám, že Giro ano (vidím 50:50). Nad Tour, OH a Vueltou bych určitě zatím nelámal hůl.

 6. Byl bych opatrný s tvrzením vyšším nebezpečí chřipky. Z rozhovoru s nám. ministra zdravotnictví Prymulou: Jaká je úmrtnost na nemoc COVID-19?

  S přesností se to ještě neví, ale únorová studie čínských vědců úmrtnost na nemoc COVID-19 vypočítala na 2,3 procenta. To je výrazně méně než u předchozích epidemií SARS a MERS. Na druhou stranu je to asi dvacetkrát vyšší hodnota než u klasické sezonní chřipky.

 7. Nechci být špatným prorokem, ale pokud jsou přijímána takové opatření, tak je to opravdu v hajzlu. Na Itálii na jaře zapomeňte, tam se závodit nebude. Benelux se zatím drží, takže klasiky ohroženy nejsou. Zatím.

  • https://www.roadcycling.cz/aktuality/koronavirus-ukoncil-uae-tour
   Myslím že pomalu můžeme sezonu odpískat něco málo se jistě odjede ovšem takovy Giro je už mimo a OH taky…

   • Maséři jsou předpokládám italové . A pokud to potvrdí u UAE tak už to mají i jejich závodníci.
    Takže teď je kompletně zavřou v hotelu asi.

    • A tak čtu že budou moct ti „čistí“ opustit v sobotu po výsledcích emiráty.

    • Alex forever

     Njn, hlavně že je to podle mnoha „zaručených“ odborníků, vystupujících v médiích, jen chřipka jako každá jiná…
     Kua, kdypak nějaká chřipka zastavila některé závody? Nějak si nevzpomínám {scratch}
     Je to prostě v řiti, pánové. Sport půjde asi úplně stranou a čekají nás mnohem vážnější problémy {cry}

    • Alex forever: no ale ona to opravdu pro normálně fungujícího zdravého(přiměřeně) člověka do středního věku je prostě chřipka…. bohužel žijeme v této době. Před +- 35 lety se ani nedozvíš že za rohem buchla jaderná elektrárna a teď čt24 chrlí 24h online kde jakej novej případ v kterym patře na hotelu přibyl.
     Prostě N.A.H.O.V.N.O :-(

    • Alex forever

     Ale ano, je to stejný typ nemoci, jako chřipka, to není třeba zpochybňovat. Jenže je, zdá se, asi X násobně nakažlivější, svým průběhem výrazně horší a pro určitou skupinu lidí (většinou starých a oslabených) fatálně nebezpečná.
     Měl jsem několikrát v životě chřipku, ale nikdy ji nedoprovázely čtyřicítky horečky, nikdy ji kolem mne řetězově nechytil každý, s kým jsem se potkal a nikdy nikdo v mém okolí na chřipku neumřel (byť jsem se obecně o takových případech dočetl či doslechl).
     Takže je to asi jako srovnávat domácí ruletu o desetníky s ruletou v Monte Carlu ;-)

    • Tak při chřipce pokud se nepotlačuje práškama( a někdy i s něma) ty 40ky jsou celkem běžné(takže si štastnej muž) to ostatní souhlasí ale když sem se díval na statistiky s klasickou chřipkou úmrtnost tak nula od nuly pojde.(vim blby slovo zrovna). Největší problém je fakt ten přenos… Aby nakonec sobotní Omloop nebyla jedna s posledních klasik {cry} …mimochodem MvdP nejede (chřipka).

    • Alex hele, ty „zaručenej“ odborníku. Jak se chová nemoc a jak se chovají lidi, to nemá příčinnou souvislost. Tzn. že někde něco zruší nemusí vypovídat o nebezpečnosti nemoci. Ostatně – jak už ti napsal rada,

     Chřipka ročně zabije mrtě lidí. Takže to není jako srovnávat domácí ruletu o desetníky s ruletou v Monte Carlu. Měl bys věřit těm odborníkům, ne sobě. Asi se v tom vyznaj líp.

     Chřipka v historii zastavila kámo celá města, nebo země, nejen nějaké závody…

    • Monitoring
     Přestaň už proboha šířit lži a nesmysly o věcech, o kterých víš hovno, a drž se radši cyklistiky. Přesně kvůli takovým jako ty je situace tak vyhrocená.

     „V porovnání s chřipkou je nový koronavirus pořád méně nebezpečný. Většina pacientů má mírný průběh“, říká primářka pražské Nemocnice Na Bulovce hana Roháčová

     „Úmrtnost se u lidí v mladém a středním věku pohybuje okolo 0,2 %.“

     A poznámka pod čarou: Silně pochybuju, že jsi v životě měl pravou chřipku, to totiž opravdu je relativně závažné onemocnění. Nějaká viróza, při které máš kašílek a teplotku opravdu není chřipka.

    • Alex a kolik lidí v tvém okolí mělo čtyřicítky horečky po koronaviru? A kolik z nich se nakazilo koronavirem řetězově? A kolik lidí v tvém okolí umřela na koronavirus?

     na chřipku umírají taky oslabení lidi (včetně starších a dětí). U jedince s dobrou imunitou může proběhnout vcelku v pohodě, dokonce se vůbec nemusí příznaky vyvinout (což je jedinév čem nesouhlasím s jenagem, kterýmu jinak {thumbup} protože Alex je přesně jeden z těch lidí s nebezpečnou „logikou“

     Hochu, ta seš fakt hlava tak vymetená, že se jeden musí smát. Borec, kterej používá logiku „zakázali závody = A je horší, než B“. Dopourčuji ti podívat se sem do sekce historie, ani nemusíš umět anglicky, stačí ti podívat se na čísla v kolonce deaths… Jen v ČR ročně umře na chřipku 2000 lidí. Počet obětí koronaviru je CELOSVĚTOVĚ zatím nějakých 2600…

    • Alex forever

     @je na gé: „…drž se radši cyklistiky…“ Od Tebe to sedí, já se picnu, co Ty jsi za blba :-D
     Projeď si 10 stránek dozadu (nebo třeba 50?) a spočítej, kolik příspěvků k cyklistice jsem napsal já a kolik Ty :-D

     Příloha: πčus

    • Alex forever

     @Dýdžej: Uvidíme, uvidíme, synku {bye}
     Fakta zatím mluví jasně: jen v ca. desetileté historii této naší internetové diskuse (nebo 15ti leté?) nepamatuji jediný závod, který by byl zrušen díky jakékoliv nakažlivé chorobě.
     Začalo to na UAE, jsem zvědav, jak to bude pokračovat.
     Věř mi, duševní mrzáčku, že bych měl opravdu raději vymetenou hlavu, jak píšeš, než abych se dočkal toho, co se na nás letos řítí {bye}

 8. Roman je psaný jako jednička týmu v sobotu na Faun-Ardèche Classic a v neděli na Royal Bernard Drome Classic. Tak uvidíme.

  • Alex forever, 27.2.2020 at 14:06:
   Smutný příběh. Každý udělá někdy nějakou chybu, ta Froomova byla zcela zbytečná a to mu psychicky určitě nepomáhá. Nehledě k tomu, že pokud pojede TdF, může být limitován „opatrností“, neboť jakýkoli další těžký pád by byla s velkou pravděpodobností definitivní konečná. Nedivil bych se, kdyby Tour jel jen jako domestik.

 9. Tak už nám o víkendu začíná ta pravá sezona Belgickýma klasikama Omloop a Kuurne. Se Zdeňkěm v akci. Má být deštivo a foukat. Na Kuurne i Pepa Černý, na Omloopu Vakoč.

  • Ty jsi teď zdejší mluvčí? Mně už třeba ta pravá sezóna dávno začala.

  • Alex forever

   @señor: Ahoj mluvčí! Díky za info – vzhledem k tomu, že teď člověk odevšad slyší, vidí a čte jediné slovo KORONAVIRUS, je Tvoje „civilní“ připomenutí milé {beer}
   Mimochodem:
   1.) bych uvítal, kdybys byl zdejším mluvčím
   2.) přesně takhle bych si pak představoval Tvoji činnost
   3.) takže má vlastně dýdžej i přes svou chorobnou rýpavost výjimečně pravdu {devil}

   • Proti koronaviru doporučuji pohyb na kole. MHD je semeniště nemocí, auta přispívají ke špatnému ovzduší ve městě a šíření podobných potvor. A toto již není subjektivní názor :-)

    • Alex forever

     No jo, ale jezdit na kole do práce ve sněhu a marastu při teplotách kolem nuly není už dávno můj šálek kávy, to se přiznám. Nehledě na to, že bych se musel v práci osprchovat a převlékat, protože bych přijel špinavej a zpocenej jako myš… takže minimálně půlhodina navíc {negative}
     Jinak, samozřejmě, na kole jezdím i teď – když je slušné počasí, pak v terénu, když je hnusně (což je většinou), pak na trenažeru u videí TACX. Nijak zvlášť to ale letos nepřeháním – mám zatím najeto sotva 700 km.
     Ale co se už v mém věku do něčeho nutit, ne? {bye}

    • Alex forever

     Předevčírem u Ohře, nedaleko Svatošských skal {beer}

     Příloha: U Ohře

   • Ale, chronickej rýpal? Kolikrát jsem tady viděl tebe, Mellona a řadu dalších rozčilovat se proto, že jim někdo vkládal do úst něco, co neřekli a to přesně udělal seňor…já mu to ještě vytkl lehce humorným sarkasmem. Tak drž hubu a zase jednou se pokus o sebereflexi, které nejsi schopen :-D {bye}

    „takže má vlastně dýdžej i přes svou chorobnou rýpavost výjimečně pravdu {devil} “…uff…to je tak strašně hloupej, křečovitej pokus o vtip…ty ale abso… Napsal jsem „Ty jsi teď zdejší mluvčí?“ – to je tzv. věta tázací a sarkasmus Sašo, tobě to nic neříká, ale my s mozkem v hlavě to víme. Tím je naopak řečeno, že není zdejší mluvčí. Takže na tom ten svůj vtip založit nemůžeš a když to uděláš, není to vtipný, ale trapný a křečovitý.

  • PetrH.Senov

   Seňor: Souhlas, jakožto staromilec začínám silnici vnímat právě od Omloopu. To co je před tím je jen divadlo pro sponzory B-) {beer} {beer}

 10. Tvl. Leo König skoroživě na ČT sport ve studiu v rozhovoru v pořadu s Vymětalíkovou.

   • Milanek Underwood

    Volové, presíčko na Coté mezi Evropany ho neuzdravilo a máme ho zase tady … jajaj. :) mohl by si ale zatančit v TV – tam by sednul … Vole Kvantovka!

   • {good}
    Ještě jiný zdroj, ale asi +- totez.
    https://www.irozhlas.cz/sport/ostatni-sporty/cyklistika-silnicni-leopold-konig-kariera-preruseni_2002261416_tat
    Kdyby se Leo dokázal ještě vrátit, byl by to zázrak,ale zázraky se občas dějí.
    Po pricinach jeho problémů nepatram, život profi sportovce je extremně tvrdy.
    Každopádně mu držím palce, nechť je v budoucnu spokojen, ať už jako sportovec nebo v civilnim životě.

    • Zázraky se nedějí. Proto jsou to zázraky.

     Nepaušalizoval bych, že život profi sportovce je tvrdší, než někoho jiného. Tahle privilegovanost, se kterou fandové nahlíží na profi sportovce, je strašidelná. Vlastně jsou to novodobí bůžci, modly. Dělňas z kolbenky to může mít tvrdší.

   • Alex forever

    Mě ten rozhovor, samozřejmě, potěšil – ale bude to i tím, že mám rád příběhy s dobrým a ne se špatným koncem {heart}
    A jestli se Leo dokáže vrátit, budu zase jeho velký fanoušek {beer}

    • O tom žádná! LEO komunikačně na některá témata není můj šálek čaje, ale na kole jsem mu fandil – bylo proč. {beer}
     {bye}

    • Moc nevěřím že se vrátí do profi ale jak ředitel bude mít teda pod palcem slušnou sestavičku. Potvrzené týmy:
     MITCHELTON – SCOTT
     BORA – HANSGROHE
     TEAM JUMBO – VISMA
     CCC TEAM
     TEAM SUNWEB
     GAZPROM – RUSVELO
     BARDIANI CSF FAIZANE‘
     ALPECIN – FENIX

    • PetrH.Senov

     Pokud mně na tom všem něco moc neštymuje je právě skoro přesně dvouleté období jeho problémů. Ta samá doba, co se dává jako trestík v souvislosti s něčím úplně jiným……Ale dost konspirací, jak Lea moc nemusím kvůli způsobu prezentace jeho světonázoru, tak mu lidsky i cyklisticky přeju jen to nej, už jen kvůli kupě radosti co nám dopřál {good}

    • @Petr – tie problémy má dlhšie ako 2 roky, v Bore je 3 roky a aj poslednú sezónu v SKY toho najazdil relatívne málo. {beer}

    • Alex forever

     @PetrH.Senov: Ano, toto vysvětlení se a priori nabízí. A v kombinaci s neskutečným mlžením, které Leo používá při odpovědích na zvídavé otázky stran povahy jeho zdravotních potíží, je to ještě více podezřelé…
     Ale já za sebe znovu (pokolikáté už?) zdůrazňuji: Bez nějakého druhu zakázané podpory nelze dosahovat tak neuvěřitelných výsledků, jakými se prezentují zejména lídři a jejich superdomestikové v jednotlivých profi-stájích. A protože to tak prostě je, beru to jako daný fakt a JE MI TO ŠUMAFUK. Je to jejich rozhodnutí, ničí si vlastní zdraví a ubližují jenom sami sobě.
     Ano, bylo by určitě lepší, kdyby si nedovoleně „nepomáhal“ nikdo, ale to se prostě nestane. Škoda, výsledky by totiž byly +/- stejné, zase by vyhrávali ti stejní borci…

    • Petr H.Senov co ti vadí na způsobu prezentace Königova světonázoru?

     Mellon jakože člověk, když má jednou problémy, tak musí mít pořád ty stejný problémy a nemůže mít žádný jiný? Jakože když měl Leo problém s kolenem, tak později, když nejezdil, musel to být pořád ten stejnej problém s kolenem, i když vůbec nevíme, s čím že to vlastně měl problém? Ahoj, pane Logiko. Nevím jak v tvým, ale v mým životě to chodí tak, že mám jednou problém takovej, pak zase nějakej jinej a někdy mám dokonce těch problémů i víc současně! :-) Krom toho Leo sám řekl, že problémy, které dříve měl (tedy to koleno) nebyly důvodem toho, proč nejezdil {whistle}

     a ještě jednu takovou malou poučku z logiky – jezdil málo, ale jezdil, to je oproti vůbec nejezdil vůbec dost velkej rozdíl, nemyslíš?

     Časově to vychází tak, jak říká Petr, cca na ty dva roky. Ale někdo musí vždycky pouštět nějakou mlhu, ne…

    • Alex není ti to šumafuk, xkrát jsi to tady dokázal, když u jednoho najednou nasraně křičíš podezření, že dopuje a u jinejch ti to nevadí. Jaké by byly výsledky bez dopingu, nikdo nevím, třeba takovej Lance Tour nejspíš nikdy nevyhrál.

    • Fakty pre Dj.Tj – počet pretekových dní Lea za ostatné sezóny
     2016 – 6 900 km
     2017 – 2 865 km
     2018 – 1 150 km
     takže vôbec nejazdil len minulý rok a teda mi nie je jasné, kedy by mal mať nejaké problémy s dopingom a kto by to kde tutlal a hlavne prečo by to tajili. V tíme Bory bol až do konca minulého roku, ak by dopoval, tak by ho z tímu vyhodili, o tom niet pochýb.
     Nikdy a nikde som netvrdil, že „musí mít pořád ty stejný problémy a nemůže mít žádný jiný“, ak to vyplynulo z mojich slov tak som sa buď zle vyjadril, alebo si ma zle pochopil.

    • Mellon slovo kalendar te zjevne za tvuj zivot nepotkalo {yahoo}

    • Mellon jo, blbe ses vyjadril, je nejakej problem si to po sobe precist? A ja jsem netvrdil, ze Konig dopoval, jen to, ze tvoje logika je „logika“. Ty to, na rozdil od Alexe, pochopis.

 11. Teda dnes v UAE pořádné rozdíly. Honza Hirt zatím fakt dost špatný, snad je zdravý, vloni zde byl 10.

 12. Alex forever

  Jinak dnes ve 2. etapě UAE Tour 2020 chytil Homza Hirt sekeru 3 minuty a skončil na 102. místě – byl devátej od konce…
  Ovšem na tom posledním 111. místě vidíme ještě překvapivější jméno – Chris Froome {devil}
  Inu, rozjíždí se po zranění nejrozumněji, jak jen to jde. Drž se, Chrisi {rose}

 13. Obavy mají i pořadatelé tradičních jarních cyklistických klasik Strade Bianche, Tirreno-Adriatico a Milán-San Remo či závodu Giro d’Italia. „Momentálně se zdá, že Toskánsko, kde se pořádá Strade Bianche, bude v pohodě. Největší starosti mi dělá Milán-San Remo,“ řekl šéf organizátorů Mauro Vegni. „Milán je jedním ze dvou klíčových míst, kde zatím zaznamenali nejvíce případů. Žádný plán B ale momentálně nemáme, nemělo by smysl zkrátit tři čtvrtiny trati,“ dodal.

  {cry}

  • Alex forever

   @Ladix: Jak píšu níže v odpovědi Mellonovi, mám obavy, že brzy bude šumafuk, jestli je to okolo Milána nebo Florencie. Myslím si, že to postupně projde nejen Itálií, ale nakonec celou Evropou a nejspíš i celým světem…
   Podle mne budeme mít v brzké době zcela jiné starosti, než je koukání na nějaké cyklistické závody {cry} Kéž se pletu! :-¤

   • Ty jsi trénovanej, buď v klidu. Když tak jen lehký příznaky. {thumbup}

   • Alex forever

    Netrvalo to ani 20 hodin od chvíle, kdy jsem napsal, že bude koronavirus coby dup ve Florencii – a už je tam {cry}
    Jakékoliv zlehčování této problematiky vede do pekel. Podle mne je to fakt velkej, gigantickej průser…

    • Tak hlavní je udržet počty nakažených ve stovkách, max. jednotkách tisíců kusů na 1m obyvatel.
     Pokud by se to totiž vymklo z ruky „grande“, tak při uváděné statistice 20% komplikovaných případů, které vyžadují specializovanou hospitalizaci, začne dost nepříjemný mazec.

     Oproti chřipce je totiž násobná nakažlivost i doba léčení, navíc člověk bez příznaků může být i dva týdny infekční…
     (pěkné shrnutí zde https://www.reddit.com/r/Coronavirus/comments/f8k2nj/why_sarscov2_is_not_just_the_flu_with_sources/ )

     Nebudou stačit urgentní lůžka, velice rychle se vyčerpá zdravotnický personál…
     Kdo se nedostane, z průserových komplikací, na plicní ventilaci apod., toho šance budou menší, což zase povede k vyšší úmrtnosti.

     V Číně se dle dostupných statistik podařilo nárůsty zastavit a vytrvale čísla padají (pokud to není manipulace, což nelze vyloučit).

     Evropu něco podobného teprve čeká a rozhodně moc nepomůže jakákoli hysterie okolo.

     Dost nepříjemné bude probuzení Německa, tam ministerstvo zdravotnictví doslova dělalo, že se nic neděje. Za což dostává od včerejška vydrbáno od novinářů…
     Nutno podotknout po právu. Němci dovedou být precizní a páč se nebude jednat o politicky nekorektní migrační záležitosti, můžeme se dočkat klidně zavření hranic, aby se ukázala „rozhodná akce“.

     To jak to dopadne bude velkou měrou dílem náhody.
     Za měsíc to může být i v Itálii silně na ústupu, nebo taky můžeme zažít docela nepříjemnou epizodu, která otestuje soudržnost a solidaritu v rámci Evropy 21. století a to mírou nevídanou. :-(

    • Alex forever

     Píšeš to naprosto přesně, Radime, mám na věc shodný názor {good}
     Velice mne včera dopoledne ve studiu ČT24 „poveselil“ nějakej chlapík, zastupující asociaci cestovních kanceláří (možná jejich šéf?). Na otázku, zda by se on vydal na lyžařskou dovolenou na sever Itálie, prohlásil, že s tím nemá nejmenší problém. Argumentoval velmi diletantsky: „Dvě italské provincie, ve kterých to začalo, jsou již delší čas izolovány, takže pokud odtud někdo vyrazil na hory a tam začal šířit nákazu, už by se to projevilo. Tak, jako ten muž, kvůli kterému je i karanténě tisíc lidí v hotelu na Kanárských ostrovech.“
     Ten člověk buďto úmyslně lhal, nebo je hloupý a nezamyslel se nad tím, kolik tisícovek lidí ze zasažených oblastí se mezitím potkalo s tisícovkami lidí z jiných oblastí, takže vůbec nelze operovat se čtrnáctidenní inkubační dobou.
     Jinak co se týká Němců, tak je to přesně tak, jak píšeš. Je to silný národ, který se vždy bude ohlížet jen na své zájmy – a když to bude potřeba, hranice zavře raz-dva jako první, Shengen-Neshengen…

    • Alex forever

     Aktuálně na seznam.cz:

     18:12 – Německo stojí na prahu epidemie Covid-19, uvedl německý ministr zdravotnictví Jens Spahn a vyzval nemocnice a zdravotníky, aby se na ni připravili. „Je bohužel nutné říci, že se situace v posledních hodinách změnila.” Už není možné sledovat všechny články řetězce šíření nemoci.

     Tak a hýn sa hukáže, jací jsou Němci kabrňáci {scratch}

    • tak i v idealnim pripade to bude dva az tri tydny v Nemecku akcelerovat…

     kazdopadne nehrozi, ze by se nam to v tehle fazi vyhlo…

     Italie bude lakmusovy papirek, jak moc velky to bude pruser v Evrope – tam snad budeme vedet do dvou tydnu…

     drzme si palce, at nejsou dramata a mimochodem stran nepodstatne zabavy neprijdeme i o jarni italskou sezonu vcetne M-S
     {beer}

    • Alex forever

     {beer}

  • Nechci šířit paniku, ale po mém soudu je v Itálii letos vymalováno. Nikdo si neriskne trávit při návratu ze závodů ve čtrnáctidenní karanténě, ostatně tuhle možnost zmiňuje i naše zamini, že může reálně nastat.
   U samotných obav z nákazy koronavirem se prozatím odborně pře i náš rodinný a rozvětvený klan lékařů. Ty debaty sleduji z povzdálí, pro nezúčastněné – je to jak na tenise.

   • Alex forever

    No, právě… {cry} Jak to dopadne s mojí toužebně vyhlíženou květnovou cyklodovolenou, Bůh suď {scratch}

   • Na astma funguje salbutamol a kdyby se prokázalo, že na coronavir funguje EPO…požádalo by se o terapeutickou vyjímku a byla by profi cyklistika zase super ! {devil} :-D

   • Tak zrovna včera jsme to řešili se sousedy – za 14dní dovolená lyže Itálie…
    My naštěstí Livigno, což je z Itálie docela izolované, ale stačí jeden turista z Lombardie a pak se dá uzavřít excelentně – Švýcar zamkne tunel ;) a do sedla před Bormiem se postaví jeden policejní vůz… {devil}

    Věc má dvě roviny – objektivně lékařskou a pak emočně-politickou.
    Z lékařského hlediska jsou dvě varianty.
    Virus nezmutuje do pandemického biče božího a pak je stávající hysterie totální kravina.

    Pokud ale virus v nějakém prdelákově zmutuje omylem do vražednější varianty (sázím na Severní Koreu, Irán, Pakistán, Afghánistán, nebo ještě „lépe“ Afrika), tak nebude úplně od věci to chytnout už teď v první vlně (empirická zkušenost z mortalitou španělské chřipky) a tak mít násobnou šanci na přežití v následných vlnách.

    Z emočně-politické roviny jde trochu hrůza – vyrazíte na dovolenou, někdo v okolí zakašle a jste 14dní s dětma zasekaní v destinaci, kde přestanou fungovat základní služby. To si asi každý rozumný rád odpustí.

    Jinak se celkem dobře bavím pohledem na „mapu“ epidemie – je to totální kravina – Afrika kromě 2 ohnisek „čistá“ a Jižní Amerika jakbysmet. Dovolím si prognózu – na obou kontinentech to dávno je a letí to populací, jen lidé tam mají násobně komplikovanější život a nějaký „virový zápal plic“ je pod jejich rozlišovací schopnosti.
    Máme ten luxus rozhodnout se na poslední chvíli a tu smůlu, že pobyt je komplet zaplacený… Pokud padne Miláno, tak jedeme do prd…

    Na druhou stranu nucený pobyt v Livignu – to bych přežil až do září {yahoo}
    Na jaře bych holt nakoupil rodině bajky a randili bychom po místních trailech! {beer} {devil}

    • Alex forever

     @radim78: Taky bych to v toskánské izolaci přežíval raději, než kdekoliv jinde, ale mám obavy, že se tam kvůli blokádě regionů a hranic ani nedostanu… {negative}

Leave a Reply