Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

9 816 comments

 1. Maxim Pirard nedávný stážista v Bahrain – Merida si dal o víkendu Ronde 2.0 ultra objezd Flander 1001 km jel 34:31:20 a nastoupal 4147m průměr měl tedy 29 km/h {devil}
  Nebyla to jeho první dálava již 18.března si šoupnul s Oliverem Naesenem 365km východními Flandrami průměr měli 30.4 km/h a Naesen také průměrně 182W maximálku ovšem 861 {devil}

  https://www.cyclingweekly.com/news/latest-news/ultra-endurance-athlete-completes-1000km-ride-around-flanders-453558

  Příloha: De Ronde 2.0

 2. Škoda, že už sem nepíše Milanek – jeden z lidí, kteří dokázali napsat (zajímavý) názor na nějaké téma. Jinak je to tad většinou vkládání odkazů, nebo konstatování faktů, nic proti tomu tedy, ale ty vlastní názory mi tu chybí.

  • petersollberg

   kazda platforma ma svoju genezu.
   geneza konkretne tejto platformy – nenosi sa kultivovana a PROGRESIVNA diskusia (v zmysle progres-vyvoj-dozvies sa viacej). je to len prispevkovanie.
   naplacanie do kazdeho vlakna, najlepsie trikrat, bez pointy.

   spolahlive pravidlo pre tunajsiu platformu – o co sporadickejsi prispievatel (zamerne nepisem diskutujuci) o to cennejsie prispevky.

   na erudovanu diskusiu treba zabrdnut do cudzojazycnych vod

 3. Alex forever

  Přemýšlím, jestli si taky nemám nechat ukrást kolo a napsat na twitter, že někdo oloupil důchodce, který je kvůli koronaviru bez práce {scratch} U nás by to nebyl žádný problém, myslím si, že nehlídané kolo by zmizelo nejpozději za půl hodiny. Problém by ovšem byl najít někoho, komu by se zželelo okradeného seniora :-D
  https://www.sport.cz/ostatni/cyklistika/clanek/1332528-paradni-gesto-zavodnik-ineosu-daroval-sve-kolo-okradenemu-zdravotnikovi.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null#hp-sez

 4. petersollberg

  link na RVV 100 behind the scenes, mellon z tejto serie sem uz daval link na RVV 102.
  https://www.youtube.com/watch?v=XFqfqO6CQko

 5. Na Netflixu skvělý šestidílný dokument ze zákulisí Movistaru v sezoně 2019. Kdo se chce dozvědět, co se v tom týmu loni dělo, kdo koho zradil, tak v tom dokumentu najde odpovědi.
  https://www.csfd.cz/film/843901-nejmene-ocekavany-den-zakulisi-tymu-movistar-2019/epizody/

  • zrovna jsem to precetl a vesela taskarice. {thumbup}

  • Alex forever

   No jo, tak to vlastně pojedou zhruba to, co jsem jel já na trenažeru před pár dny :-D
   Že by to tady četli a nechali se inspirovat? {scratch}

    • Alex forever

     @ Ironfist: Už se stalo – stačí se podívat na této stránce o 6 příspěvků níž {beer}
     Nestydím se za to, jaký je to propastný rozdíl, protože dobře vím, co ti chlapci dokážou jet za bomby {bomb}
     Můj osobní účet se špičkovými profíky je asi tento:
     Když mi bylo dvacet a jezdil jsem závodně, byl jsem rychlostně zhruba o 1/3 pomalejší.
     Když mi bylo čtyřicet, byl jsem o polovinu pomalejší.
     Teď je mi přes šedesát a jsem o 2/3 pomalejší.
     A mám se z toho posrat? Každýho z vás, průměrných cyklistů, čeká podobný sešup – věk nezastavíš…
     Pravda ovšem je, že bývalí špičkoví jezdci (pár jich znám a občas se s nimi na kole svezu) na tom „tak špatně“ nejsou. V mládí byli o 1/4 pomalejší, teď o necelou polovinu, řekl bych.
     Podle váhy toho kterého borce a profilu terénu, ve kterém by se to měřilo :-D

    • Alex forever

     A znám dobře jednoho, se kterým by měli i špičkoví profíci ve své době v „klasikářském terénu“ zatraceně těžkou práci – Theodora „Tóďu“ Černého, bývalého člena slavné Vršeckého party dráhařů Dukly Praha, mistra světa ze stíhačky družstev v USA (1986) a pozdějšího velmi úspěšného jezdce šestidenních závodů v Německu, Belgii a Holandsku (ve dvojici společně s Martinem Pencem jezdil za německou stáj Kotter-Albuch).
     Tóďa byl skvělý „obojživelník“, který dokázal vítězit i na silnici. Ne nadarmo je dvojnásobným vítězem slavné klasiky Praha – Karlovy Vary – Praha (1978 + 1980). Věřím tomu, že kdyby ve své vrcholné formě mohl jezdit v nějaké dobré profi stáji (třeba v QS), byl by srovnatelně úspěšný třeba s Vakočem, možná i se Štybarem. Jeho postava a způsob jízdy ho předurčovaly právě do houpavého terénu jarních klasik.
     A dnes? Tóďa jezdí stále skvěle, i ve svých 63 letech si drží figuru a jen ti nejlepší, o 2 – 3 generace mladší borci se můžou pyšnit tím, že mu někdy někde na tréninku ujeli…
     Howgh {beer}

    • Já vím, proto jsem to psal… {beer} Netřeba všude hledat osobní útoky {bye}

    • Alex forever

     @ Ironfist: Všiml sis smajlíka s pivem za první větou mé odpovědi? Ten měl naznačit, že se rozhodně nedurdím a o nějakém osobním útoku ani nepřemýšlím…
     Už nevím, jak to lépe naznačit, možná takhle? {heart}

    • Ok, smajlíka jsem si všiml, ale ten zbytek mi přišel takový všelijaký… možná jsem byl předpojatý {rose} {beer}

    • Alex forever

     @ Ironfist: To, že se tady (často ke své nevoli) dohaduji s pár lidmi, ještě neznamená, že a priori čekám nepřátelství od jiných. Mezi zdejšími štamgasty je také několik takových, se kterými jsem nikdy neměl žádný spor, který by stál za řeč (a tuším, že mezi ně zrovna Ty také patříš, ne?) a dokonce jsou zde tací, se kterými si většinou názorově zcela padneme do noty.
     Takže: koronaviru NA ZMAR {beer}

 6. Alex forever

  Koukání na stará videa je fajn, ale ještě lepší je spojení videa z některé jarní klasiky s jízdou na trenažeru, přátelé ;-)
  Včera jsem si tak dal asi hodinu a půl do těla při virtuální jízdě po prašných, úzkých silničkách a ostrých „zalamováčcích“ na trati Tour of Flanders, mezi samotnými Belgičany asi nejoblíbenějšího závodu.
  Ten film z roku 2007 je natočený jen pár desítek minut před průjezdem čela startovního pole. Ověřil jsem si to prostřednictvím tohoto videa https://www.youtube.com/watch?v=wr6661zBxR0, na kterém jsem na posledních 40 kilometrech (jež jsem včera absolvoval na trenažeru) poznával spoustu míst i s některými lidmi či vozidly, stojícími u silnice {devil}
  Když projížděli závodníci, bylo u trati, samozřejmě, ještě mnohem víc diváků – hlavně na Muuru v tom nejprudším úseku před kapličkou, kde brutálně nastoupil pozdější vítěz Alessandro Ballan. Při jeho průjezdu cílem (na youtube natočené z druhé strany) je však vidět, že také mne z tribun vítaly skoro stejně početné davy :-D
  Zkusil jsem dát něco do kupy z fotek, které jsem včera pořídil print-screenem při jízdě na trenažeru, ale není to nic moc. Hlavně proto, že ten film na youtube je ve velmi špatné kvalitě…

  Příloha: Flandry

  • Najmä ten prvý potešil, ale aj Estebanovi som to po problémoch ktorými si prišiel prial, Kungovi tiež, je to sympaťák s ktorým som si pošprechoval na Okolo Slovenska, nakoniec ja vždy fandím odvážnym cyklistom ktorí pokúšajú šťastie, Jensi Voigt bol taký prototyp únikára, ten to skúšal skoro stále. {good}

   • Ten Amstel v podání žen na konci druhého videa je taky parádní. Tím spíše že jsem si nepamatoval jak to dopadlo, tak sem zafandil a zvedlo mě to z letargie.

    • petersollberg

     na margo nepamatania si (co aj ja uz vekom praktizujem :) ) odporucam ostatny kusok z inrng. v uplynulych dnoch/tyzdnoch som zhliadol par pretekov, je to zabava a poucenie.
     v niektorych je vidno – v rozdielnych ediciach, ako sa ti-ktori jazdci dokazali (samozrejme predpokladajuc rovnaku formu v tom obdobi, co je viacmenej skoro zazrak) poucit z predoslych rocnikov.

     osobne by som vypichol E3 a rocnik, ked vyhral peter (ofukol gerainta, nikiho a stijna) a naproti tomu nasledujuci rocnik, ked sa ukazala chytrost a strategia gerainta. natrel to petrovi a zdenkovi.

     peter je sice fajn na otvorene reakcie, dokazal marketingovo pretavit a predat, aj vplyvom sikovnych ludi, svoju otvorenost, v ranych rokoch ale absentovala rozvaha, ktoru k nemu (bohuzial az v ostatnych 2-3 rokoch) dotiahol do bory jano valach.
     p.s. hdaj suvis v richmonde :)

Leave a Reply