Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

10 074 comments

 1. PetrH.Senov

  A teď tedy k cyklistice. Co se mi krutě líbí, že všude možně od Youtube, facebooku, zahraníčních TV až po naši ČT se dají vidět zajímavé kousky z cyklo historie. Teď jsem na FB viděl silniční ČS mistrák z roku tuším 1989 a vítězství Vašíčka. Velká paráda. Na Slovákách běželo Saganovo Roubaix, taky dobrý. No a ČT mi udělala velkou radost krosama 1982 z Lanarvilly a 1991 z Gietenu. Ten rok 1982 byl velká lahůdka a hlavně legendární Fišerův špurt s vykřikem „uhni mladej, jedu do cíle“ směrem k jeho synovci Radku Šimůnkovi, který coby ještě ne dvacetiletý mladík dojel druhý. No a Gieten to byla jedna velká radost a znovu jsem si připomněl, jak fantasticky tehdy Šimůnek jel. Ještě bych docela rád, kdyby na ČT vyhrabali z archívu Oss 1984 a samozřejmě Mladou Boleslav 1987. Co by ale byla opravdová pecka, tak silniční mistrák 1981 z Prahy.

 2. Alex forever

  Tak jsem si až dnes, tedy po +/- deseti letech, co navštěvuji tyto stránky, všiml WebArchivu umístěného na spodku této stránky :-D
  A spadla mi brada z čísel, která jsem tam objevil {wacko} {wacko} {wacko}

  Příloha: RK statistika

   • Alex forever

    @asus: Tos mě pobavil :-D Ale zároveň potěšil odkazem na tenhle článek, díky {beer}
    Jinak když to vezmu postupně, tak horské úseky 1 – 3 mám sježděné dokonale, doslova křížem krážem. Sotve existuje silnička, kterou bych někdy neprojel.
    V úsecích 4 a 5 jsem taky párkrát byl – ale „uže mnogo ljet tomu nazad“ {devil} Jako mladej aktivní jezdec jsem v těch místech absolvoval pár závodů, bývala to pěkná soda. Nezapomenutelný je třeba krátký, ale neuvěřitelně krutý hromadný závod z Krupky na Komáří hůrku. https://cs.wikipedia.org/wiki/Kom%C3%A1%C5%99%C3%AD_h%C5%AFrka, při kterém někteří junioři zastavovali a padali z kol – zatímco Franta Ševčík z Ostrova, řečený Švíco, neustále nastupoval ve stylu Pantaniho, až úplně zničil konkurenci a vyhrál „o parník“.
    Zajímavou zkušenost jsem také jednou udělal na trase Karlovy Vary – Děčín (ca. 160 km). Není to zase tak šíleně dávno (jen asi 20 let :-D ), co jsem tuhle houpavou štrapácii zdolal zcela sám v rychlostním průměru přes 42 km/hodině. Pokud se někdo diví, pak právem – ale fakt nekecám. Byl to totiž zcela výjimečně větrný den a já frčel celou dobu s „uragánem“ v zádech {devil} Prostě náhoda, ale užil jsem si to skvěle! Jel jsem tehdy za synem, který byl v Děčíně na sportovním soustředění a za mnou vyrazila manželka s dcerou autem. Byli jsme domluveni tak, abychom byli na místě přibližně ve stejný čas – ale já tam byl víc než o hodinu dřív…

   • To vypadá moc dobře. Tomu kraji dlužím návštěvu. Dobrý tip na letní výlet {good}

 3. Alex forever

  Tak Romanovi se termín Tour náramně líbí a těší se na nabitý podzimní program {good} {devil}
  Jen aby to ty čínský breberky ještě celé nezrušily. Ony tomu velí – ne člověk, pán tvorstva {scratch}
  https://www.sport.cz/ostatni/cyklistika/clanek/1347712-tour-skvely-termin-zachytny-bod-netaji-nadseni-cykliste.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null#hp-sez

 4. Alex forever

  Zpráva o novém termmínu TdF 2020 je i na fejsových stránkách Grupeta {beer}

  Příloha: Grupeto_TdF

 5. Čtenáři na cyclingnews vybrali jako nejlepší vítězství na Roubaix za posledních 30 let „Pohádku o Haymanovi“ z roku 2016, druhý skončil Sagan 2018 a třetí Fabian 2010. V článku je i odkaz na video z dílny Oricy a nejlepší jsou záběry uvnitř aut, když jim začne docházet, že Matt může vyhrát. Ta radost je jedinečná.

  https://www.cyclingnews.com/news/hayman-wins-again-as-readers-choose-2016-victory-as-best-paris-roubaix/

 6. 6022 nakažených, 143 mrtvých. To je nějakých 2,4 procent. A to ještě o všech nakažených určitě nevíme, kdežto o drtivé většině mrtvých ano.

  • A v těch čínských, italských, španělských, amerických atd. přeplněných nemocnicích leží herci? Nebose to děje během každé chřipkové sezóny, že je málo lůžek na JIPkách a řeší se nedostatek plicní ventilace? Že se na celém světě navyšují lůžkové kapacity a onemocní nebývalé množství ošetřujících lékařů? A chřipku běžně dostane od jednoho člověka velká část domova pro seniory?

   • Leží tam stáří a nemocní. Smutný fakt. Italové (nějaký ústav národního zdraví nebo jak to nazývají) zveřejnili data, že standardní věk dožití je u nich 82,5 roku. Úmrtnost na koronavir je v průměru 79,5 roku. Takže průměr snižuje, ale pozor to zásadní je v dalším údaji…..70% obětí mělo dvě chronická onemocnění a 50% dokonce tři…. osobně to mám tak, že čím víc toho vím tím víc mám pocit, že se z téhož nemoci nestalo ohrožení ale záminka (každý si může dle své paranoi dosadit k čemu).

    • Alex forever

     @araya: Průser je, že nějaké to chronické onemocnění má v pokročilejším věku prakticky každý. Já kupříkladu nikdy neměl na nic alergii (krom acylpirinu, kterou jsem si přivolal sám tím, že jsem si na 5 piv dal proti bolení hlavy 2 prášky a ráno jsem měl hlavu jako medicinbal a ruce jako nafouklé gumové rukavice), ale před nějakými 5 roky se mi začaly tvořit v krku hleny, občas chrchlám jako hnusnej dědek a nic na to nepomáhá. Mám stále zalehlé levé ucho, čím dál tím hůř slyším – a je to vše evidentně propojené.
     Takže? Když chytnu tenhle Covid-19, možná mne právě tyto na první pohled nijak vážné potíže dostanou do futrálu? Kdo ví? Možná jo…

    • Alex forever

     Jediné, co mi doktoři různými stěry zjistili, je přemnožený zlatý stafylokok, který si to čas od času prohodí s hemofilem. Hnusná věc, prakticky neřešitelná…

   • @rotki Zplodit takovouto reakci na pouhé konstatování faktu… {negative} tady se normálně fakt diskutovat nedá.

    • Škoda,že nevysvětluješ „fakt“, proč je oproti běžné chřipce tak velký nárůst nemocných se závažným průběhem, který vytěžuje kapacity nemocnic.

    • @rotki víš co? Jdi do prdele, chudáku. Místo omluvy další jedovatej příspěvek. Já jsem s chřipkou ani nesrovnával.

  • Áno, pretože prišli opatrenia, ktoré zabraňovali nekontrolovanému šíreniu vírusu. Takto to vyzerá, keď sa to podcení
   https://twitter.com/jshkatz/status/1248683626692296707/photo/1
   Smrtnosť nemusí byť vysoká, ale keď sa nakazí veľký počet ľudí, počet úmrtí je drastický.

   • Nevím, jestli sis všiml, že ten obrázek je „zmanipulovaný“, dole je ta tabulka uřezaná, takže to je zkreslené. Říká, že je tam cca 2x víc úmrtí za ten měsíc, tzn. coronavirus je odpovědný za cca 5000 úmrtí. Neznáme počet nakažených; řekněme třeba, že je to třeba 5 000 000 (z celkových 23 000 000), což by znamenalo 2,5%, což by nebylo drastické.

    • Tyve, co jsem to napsal? Z 5000000 by to samozřejmě bylo 0,1%, ne 2,5%.

   • Pozor, dokonce je to 3350 z těch necelých 10000 mrtvých. Pokud bychom si vzali teoretických 2% mrtvých ze všech nakažených, dělalo by to 167 500 všech nakažených. 167 500 z 23 000 000 – to je 0,73%.

   • PetrH.Senov

    No sleduju tady debatu o té koronasvini a i když s DjTj často nesouhlasím, tak tady se musím přiklonit k jeho pohledu na věc. Samozřejmě nechci celou tu věc nijak zlehčovat, protože za každým číslem je konkrétní člověk a za ním další lidé, kterých se to dotkne. Na druhou stranu je fakt, že konkrétní čísla zdaleka tak katastroficky nevyznívají. Hlavní problém asi opravdu bude v rychlosti šíření, kdy současná opatření asi fakt zatím spíš směřují k tomu, aby zdravotnictví získalo čas nabrat síly, kdyby se to celé přeci jen rozjelo. Jakožto optimista chci věřit, že k tomu nedojde. Co bych ale zmínit chtěl je podíl, jaký na celé te „hrůze“ mají novináři. Šílené titulky, katastrofické články ve stylu ode zdi ke zdi, masírka jak sviňa…..a teď zahrabte v paměti, kolik článků o Itálii jste četli v posledních čtyřech dnech, přitom ještě týden nazpátek jsem měl pocit, že se snad budu muset učit italsky, protože jsem měl strach i zvednout záchodové prkýnko, že i tam ta Itálie bude. No a sotva čísla přestala působit senzačně a hrůzostrašně naopak nabývám pocit, že tu zemi vymazali z atlasu. Takže otázka zní jak velký průser je to skutečně a jak moc je vybičován do závratných výšin médii. A slibuju, že víc už k tomuto tématu tady prudit nebudu.

    • Nerad bych tě nasral v tuto chvíli, kdy souhlasíš, ale já jsem (krom toho, že jsem napsal, že 2,5% není drastické) neprezentoval žádný názor, jen řeč čísel. Můj úvodní příspěvek byl jen řeč čísel, bez názoru. A – podle „dobrého“ zvyku těchto stránek – hned vyvolal nějaké emocionální reakce, které neměly nic společného s tím, co jsem napsal…a kde byla zdejší Liga spravedlnosti? Nikde, ona to totiž není Liga spravedlnosti, ale Liga „spravedlnosti“.

     No, aspoň nikdo nemůže říct, že jsem pokrytec, když jsem měl teď možnost přiklonit si někoho trochu na svou stranu – a neudělal jsem to.

    • PetrH.Senov

     Nemám nejmenší důvod se nasírat. Vycházel jsem z předpokladu a zkušeností, že lidé kteří prezentují čísla, která nevypadají zdaleka tak hrozivě, mají většinou k současné situaci názor, že vše co se dějě je kapánek přes čáru. Že jsem se u tebe pletl není nic, co bych nedokázal překousnout. A moc nechápu z čeho usuzuješ, že by jsi souhlasem s mým názorem získal něčí náklonost. Diskusní fórum přeci není o získávání sympatií, ale o výměně názorů a pokud ti vadí, že se nezapojuji do místních vlekoucích se sporů, pak klidně řeknu, že podobných debat se účastním pouze do chvíle, dokdy je shledávám přínosnými a dokud probíhají bez osobních invektiv.

 7. {rolleyes}
  Tak jsem si sem dovolil opět po více než roce na chvíli zavítat.
  Jest zde něco nového?
  Óóó nikoliv, ovšemže, že nikoliv.
  Stále stejná parta zvláštně nadšených individuí, která našla zalíbení se pod záminkou „diskuze o cyklistice“ intenzivně a naprosto marně věnovat resocializaci jakéhosi tupě agresivního karlovarského psychopata.
  Zvláštní koníček, ale proč ne, že.
  {good}
  Času tady má každý tolik, že fakt neví jak s ním naložit a proč ho tedy neprodrbat nějakou obvzláště užitečnou činností.
  Tož tedy pánové, vaší práci zdar!
  ;-)

  • Alex forever

   Kurňa, nemáš skoro dva roky zpoždění, se svými moudrostmi, Blumo?
   Vždycky jsi to tady na měsíc zasmrděl jenom při Tour de France, ale vloni jsi pauzíroval {scratch}
   Copak, copak? Že by Ti někdo rozmlátil tu Tvoji rádoby vtipnou hubu?
   Napiš ještě něco ze své klenotnice luxusních urážek, mám po nich docela absťák {bye}

 8. https://www.roadcycling.cz/clanek/budou-se-jarni-klasiky-konat-na-podzim
  Čo poviete, môžeme sa tešiť na nabitú jeseň, kde budú jedny veľké preteky za druhými? Kiežby by to vyšlo {mail} {bye}

 9. Dj.Tj

  Buď provokuješ jen tak z plezíru a nebo máš oslabené sociální dovednosti a protivnej jsi nezáměrně. Jiná možnost není. :-)

 10. Milanek Underwood

  tahle stránka by se měla jmenovat //sociopat_a_jeho_přátelé.cz/sekta_cyklistů_zejména_závodních
  Historický kontext s Kreuzigerem je dávno pasé
  Aby lidi věděli, že zde kromě cyklistiky najdou hlavně předsedu

 11. Alex forever

  A něco pro pobavení i poučení od Petra Vakoče {beer}

  Příloha: Recept od Petra Vakoče

 12. Alex forever

  Tož tak snad (zase marně?) od dýdžeje zpět k cyklistice: Eurosport Player dělá v těchto pandemických týdnech všechno možné i nemožné pro rozptýlení sportuchtivých diváků a na své si přijdou i fanoušci cyklistiky. Teď právě frčí jarní klasiky – zrovna dávají Binc Bank Tour 2019, nabízejí i Flandry 2018 i 2019, Milan – San Remo a další lahůdky.
  https://www.eurosportplayer.com/videos/eurosport-2-czech-republic/okolo-flander-2018
  Pravda ovšem je, že je to tak trochu jako mýt si nohy v ponožkách {scratch} Přímý přenos to nenahradí ani z 10% {cry}

  Příloha: Binc Bank

 13. Alex forever

  A určitě je Alex bejvalej estébák, zapomněl jsi dodat. Co tenhle smajlík {wacko} Líbí se Ti?
  Poslyš, myslím si, že Petra ze Šenova oslovuješ marně, on Ti své napsal a dlužno poznamenat, že velmi trefně. Slovíčkaření a zpětné vytahování křivd – to je přesně to, co Tě charakterizuje.
  NIKDO KROMĚ TEBE, paciente, zde nepátrá po tom, co bylo napsáno o dvě, tři stránky zpět – natož aby se k tomu vracel, rozebíral to zleva doprava a urážel se kvůli tomu, jako malej parchant. A když už tam náhodou nic nenajdeš, co by se týkalo vyloženě Tvé UBOHÉ MALIČKOSTI (myšleno doslova), tak si prostě zvolíš něco pro jiné zcela nepodstatného, abys z toho udělal bramboračku a cíleně někoho nasral.
  Prvoplánově pozitivních příspěvků sem vkládáš jako šafránu, útočných a jedovatých 99%. Velmi často ryze osobních, netýkajících se cyklistiky.
  Jsi prostě blb a tady máš dalšího prima smajlíka {finger}

  • Alex forever

   Sorry, tohle mělo patřit, samozřejmě, do debilního dýdžejova vlákna {scratch}

  • Nejspíš si to Petr přečte, takže nejspíš ho zbytečně neoslovuji.

   Smaozřejmě nejsem jediný, kdo tady navazuje na věci 2, 3, nebo klidně 20 stran staré, to tady dělá kde kdo. U mě je to dáno hlavně tím, že to tady často nečtu každý den, někdy dlouho, takže nemohu reagovat na aktuální straně. Opakovaně jsem to psal, bohužel zjevně nejsi schopen tento jednoduchý fakt pochopit. Tak jako tak nevidím nic špatného na tom, vracet se ke starším věcem. Ty to děláš a sám se sebou nemáš problém.

   Ty jsi ten poslední, kdo by měl někomu kázat o urážení se. Stačí se podívat, jak reaguješ ve chvíli, kdy jsem tě přistihl při nepravosti a důkaz je hnedle na světě, takříkajíc ještě teplý.

   „tak si prostě zvolíš něco pro jiné zcela nepodstatného, abys z toho udělal bramboračku a cíleně někoho nasral.“ Tak to určitě ne. Na to jsou tady jiní.

 14. Alex forever

  Tož když se zde urodila tak prima kritika chybějící diskuse a naopak přehršle odkazů, přidám hbitě ještě jeden {devil}
  https://www.sport.cz/ostatni/cyklistika/clanek/1332400-malem-jsem-se-uvaril-komentuje-cesky-reprezentant-vystup-na-mont-ventoux.html#section-artcl
  Je fajn si přečíst, jaký názor mají špičkoví cyklisté na virtuální cyklistiku na videotrenažerech {good}
  A nebýt koronaviru, asi bychom se to nikdy nedočetli…

  • Alex forever

   Mimochodem: video s výjezdem na Mt. Ventoux mám také ve své databázi, ale příliš často na něj nejezdím – nejspíš z podobných důvodů, jako náš elitní bajker :-D Je to fakt pořádná zabíračka – tedy pokud si chcete dát opravdu do těla.
   A to já si dávám v rámci svých možností pokaždé, jako správný cyklistický masochista {devil}
   Na přiloženém obrázku jsou fotky, které jsem pořídil za jízdy z monitoru svého PC klávesou print-screen. Zmáčknul jsem ji vždy, když se tam objevil nějaký informační údaj, aby bylo zřejmé, ve které fázi jízdy jsem právě byl.

   Příloha: TACX Mt. Ventoux

  • @PetrH.Senov dobře si všimni, proč zdejší diskuze nefunguje. Alex píše „Tož když se zde urodila tak prima kritika chybějící diskuse a naopak PŘEHRŠLE ODKAZŮ“…ale já jsem psal „Jinak je to tad většinou vkládání odkazů, nebo konstatování faktů, NIC PROTI TOMU TEDY, ale ty vlastní názory mi tu chybí.“ Vkládání odkazů nikdo nekritizoval.

   Klasickej faulující Alex.

Leave a Reply