Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

10 160 comments

 1. Již se ta informace zde, mihla, od 27.3. je na Netflixu dokument o sezóně 2019 Movistaru.
  Neumím španělsky a překlad je velmi mizerný, ale hlavně od laika a ne cyklistického fandy, přesto serie určitě stoji za zhlédnutí.
  Z vetsiny pohled do auta a dalšího zakulisi staje a jejího fungování.
  Lidský faktor DS s jeho chybami, které jsou způsobeny únavou a nepřesnými informacemi v autě na malé obrazovce, z domova by bylo rozhodování presnejsi, viz 20.etapa Tour.
  Já bych ty vysílačky zrušil, to je prostě zabíjení intuitivního závodění na úkor organizace závodníků od DS.
  Je jasné, že zivy organizmus aka tým na GT je složité ukocirovat.
  Je složité se řadit na něčí stranu v internim souboji GC jezdců, přece jen do toho člověk vidí pouze zprostředkovaně, ale působilo to na mě jako souboj Španělů versus Latinoameričanů.
  Chyba je opět na straně DS, že má příliš mnoho jezdců s ambicemi, které nedokáže zkrotit, to je hlavně jeho starost.
  Vítězství Carapaze na Giru je krásný příběh, sel do toho po hlave, po svem a uspěl, DS mu to nepokazil B-)
  86% https://www.csfd.cz/film/843901-nejmene-ocekavany-den-zakulisi-tymu-movistar-2019/prehled/
  7,5 https://www.imdb.com/title/tt12048124/reference/?mode=desktop&

  • PetrH.Senov

   Určitě to je zajímavý dokument, ale v současné chvíli u mně janě vede dokument Last dance o poslední mistrovské sezóně Chicago Bulls. Cyklistika je u mně číslo 1, ale basket je hned v závěsu a éra Jordana je prostě něco neopakovatelného.

   • Alex forever

    Přesně, Petře, taky jsem miloval Bulls za éry Michaela Jordana, Scottie Pipena, Denise Rodmana a Toniho Kukoče! Bylo to v devadesátých letech a já si vzpomínám jako dnes, jak jsem si nařizoval budíka, abych nezaspal ranní přímé přenosy na Eurosportu!
    Jak skončil v týmu Jordan, můj zájem o NBA poklesl o 90% {cry}

    • Jojo, Jordan byl jeden z těch mála sportovců kteří velikostí přesahují hranice svého sportu.

    • PetrH.Senov

     Alex: když skončil taky jsem měl kratší útlum ve sledování, ale posledních 10 let šla NBA zase hodně nahoru, tedy ne že by předtím byla nějak dole, ale něco tomu chybělo, a i když už to nikdy nebude jako s Jordanem a co. tak je rozhodně na co se dívat {beer}

    • Alex forever

     Petře, je to tak {good} Jordan je pro mne ale (asi nadosmrti) tím „rozdílovým hráčem“, kvůli kterému mne bavilo tu hru sledovat s daleko větším zaujetím.
     I v jiných sportech to mám podobně: od doby, co nehraje Jágr v NHL, sleduji tuto ligu téměř bez zájmu a snad nejvíc jsem to měl s golfem: když hrával Tiger Woods v nejlepší formě, sledoval jsem golfové turnaje s obrovským nadšením dlouho do noci (s komentářem Míry Bosáka je to lahůdka!). Pak Tigerovi „odešla“ záda a já o golf skoro ztratil zájem. No a když se vloni slavně vrátil, byl jsem jako u vytržení a opět se těším na každý přímý přenos!

   • Jo, dokument o Bulls je super, ale titulky také mizerné, čekal jsem, že si to Netflix ošetří.
    Jeden z mých sportovních zážitků „pro vnoučata“ je, že jsem Jordana viděl hrát naživo proti Knicks v lednu 1997 v Madison Square Garden :-)

    • A jak přesně to ta „vnoučata“ obohatí?

    • Atmosférou vyprávění o legendě, kterou jejich děda viděl naživo hrát v legendární hale.
     Mně ta představa přijde fajn, jestli to vnoučatům budu vyprávět a něco jim to řekne, to ukáže čas.

    • PetrH.Senov

     Palawan: Tak to můžu jen tiče závidět. Když příjde řeč na to, co bych ve sportu chtěl vidět a zažít naživo, tak mám dva favority.Dream team 1992 v Barceloně a Tour 1986 a hlavně etapu do Alp de Huez, čili Jordan v nejlepší formě a v MSG je něco, co se tomu The best hodně blíží {good} A s těmi vnoučaty to beru, až si někdy někde z x desítek let přečtou, že nejlepší borec co kdy běhal po palubovkách při basketu byl nějaký Jordan a moct jim přitom říct, že já ho viděl a zažil mi příjde jako fajn představa.

 2. Dnes slaví 40. narozeniny bývalý mistr světa, vítěz Vuelty, několikanásobný vítěz Valoňského šípu, Lutych-Bastogne-Lutych, klasiky San Sebastian, Criterium Dauphine, skoro dvou desítek etap na Grand Tour a všeho dalšího – můj oblíbenec – Alejandro Valverde {yes} {good}

  Tak snad ještě nějaké to vítězství přidá…

 3. Tak zánik tohoto týmu by mě mrzel dvojnásob kvůli „našim“. Sponzoři se budou hledat velmi těžce.
  https://www.roadcycling.cz/clanek/tymu-ccc-hrozi-zanik

 4. Alex forever

  Koukali jste na to virtuální Švýcarsko? Teda docela překvapivé výsledky – jen Křižák zase nezklamal :-D {scratch}
  Ještě nejsou známé kompletní výsledky, ale když jsem ho zachytil na monitoru print-screenem, pohyboval se kolem 45. místa a jel v tak nízkých wattech, že neměl šanci si polepšit {cry}

  Příloha: Křižák

  • Alex forever

   No a jak se všemi zatočil Roche, to jsem teda koukal {wacko}

   Příloha: Roche

   • Co se týká Rouvy, tak mohu řící, že jsem se na něm najezdil a jezdím, ale vůbec nemusím tyto virtuální závody a hodně mne vadí, jak je to prezentováno, že někdo vyhraje, někdo zklamal atd, což už potvrdil například T. Dimoulin. Předně, každý trenažer má jinou zátěžovu křivku, tak například na Tacxu při 9 procentech mi to utrhne nohy, zatím co ve skutečnosti to docela ještě vyjedu. Druhá věc jsou sjezdy, kdy je obrovský rozdíl, jak se jednotlivý trenažer chová, jeden brzdí, druhý ne. A hlavně, je rozhodující, co tam ti lidé nastaví za hmotnost, s tím se dá krásně podvádět a také se podvádí. Dále na Rouvy jsou hodně nepříjemné skokové změny profilu, je běžné z -3 procent na +4 procenta skokově, což moc neodpovídá skutečnosti. Každopádně jak jsem psal, reklama, jaká se tomu dává v televizi, například v hlavních zpravodajských relacích, mne hodně štve a opět nám něco vnucují a namlouvají, až nějaký jouda v autě bude na mne troubit, proč nejezdím uvnitř. Ne, tudy cesta nevede a nechci, aby vedla, skutečná cyklistika je jinde.

    • Alex forever

     @Riman: Nevím, na jakých jeli trenažerech, nevím ani to, jaká je mezi nimi dohoda na nastavení atd. Je jasné, že neměli stejné podmínky (někdo seděl na trenažeru za sluníčka na terase, jiný v otevřené garáži, další v uzavřeném pokoji s větrákem proti sobě apod.), ale vzhledem k tomu, že se celý závod vyvíjel poměrně vyrovnaně (většina z jezdců jela téměř identické Watty – v rozmezí pár desetin W/kg), tak nějaké velké rozdíly v nastavení téměř vylučuji. O podvodech se nemá cenu bavit…
     S trenažerem TACX mám opačné zkušenosti, než Ty – ale může to být tím, že mám doma i-Vortex Smart starší generace, který simuluje kopec do 7% a pak už jen zpomaluje, ale zátěž nenarůstá. Jestli ten nový typ „trhá nohy“, jak píšeš, to fakt nevím.
     Co se sjezdu týče, ten dnes na trati nebyl – takže i kdyby seděli každý na jiném typu, brždění ze nekonalo :-D

    • Alex forever

     Jinak je jasné, že tudy cesta nevede – ale to si snad ani nikdo nemyslí, ne?
     Je to pro všechny východisko z nouze, ze kterého asi nemá radost vůbec nikdo – ale lepší tohle, než nic {beer} {bye}

    • Alex forever

     Jinak tady jsou highlights dnešního souboje: https://www.youtube.com/watch?v=f6tMFlJg5q4

    • Alex forever

     To Romanův týmový kolega Meintjes jel tak, jak jsem čekal od Křižáka – dlouho nebyl v popředí, ale na posledních kilometrech se propracoval až na 8. místo (viz cílové foto).

     Příloha: Meintjes

    • Alex forever

     A zajímavý byl také výkon Kwiatkowského. Jel výborně, pár kilometrů před cílem se dostal před Zakarina na 3. místo a vypadalo to, že půjde na 2. pozici, ale pak bylo vidět, jak mu došla pára (kamera ho u toho zabírala živě), musel ubrat z tempa a postupně se propadl až na 6. místo.

     Příloha: Kwiatek

  • Tak prý měl Roman technické problémy, než se to podařilo spravit, ztratil 2 a 1/2 minuty

   • Alex forever

    No, nevím… Jedině snad, že ztratil motivaci, opět „si vystoupil“ a jel pak jen na 80% výkon – jinak je těžko vysvětlitelné, že zatímco dejme tomu prvních 30 lidí jelo konstantně 5,5 – 6,5 W/kg, on jel na 45. místě 4,5 – 5 W/kg. Takže ztrácel každým šlápnutím spoustu virtuálních metrů.
    Abych zase nebyl nespravedlivý – jezdci kolem něj jeli podobně, např. i Dan Martin, což mne taky překvapilo. Naopak „milým“ překvapením byl statečný výkon Nina Schurtera – dlouho se držel v první dvacítce a „docházet“ mu začalo až v posledních kilometrech. Přikládám opět jeden print-screen, na kterém je vidět, jak se u té jízdy Nino dobře bavil a dokonce při jízdě odpovídal na otázky moderátora :-D
    Chci tím jen naznačit, že si nemyslím, že by jeho umístění bylo dané jenom nějakými technickými problémy – pokud to tedy nebyly problémy toho druhu, že mu nedovolovaly jet na vyšší výkon {devil}

    Příloha: Schurter

    • Alexi, samozřejmě, že se vším, co jsi napsal, mohu souhlasit, já osobně také travím na Rouvy a podobných aplikacích dost času, prakticky celou zimu a začátek jara. Také vím, že když člověk chce, tak se tam dá pěkně odrovnat, a netvrdím, že profici podvádějí, tady to opravdu nemají zapotřebí, myslím něktěří hobíci, kde některým by poměr W/kg záviděl kdejaký profík.

    • Alex forever

     @Riman: Jasný {beer} Já jsem velký příznivec trenažeru – tedy od té doby, co mám TACX, dříve jsem si každou jízdu spíš protrpěl, než užil. Ale už 6 let mám i-Vortex Smart a více než 50 filmů, takže si vždycky najdu trasu, na kterou mám ten který den chuť. Zimu co zimu natočím 2-3 tisíce kilometrů a moc si to užívám.
     S tím „podváděním“ to ale vidím, jestli dovolíš, trochu jinak – a už jsem to sem i napsal. Také si „přidávám na kvalitě“ – zejména v horských etapách. A nemyslím si, že je na tom něco špatného. Vysvětlím:
     1.) s nikým se neporovnávám, nikoho druhého tím nepoškozuji
     2.) díky této přípomoci jsem schopen dát na jeden zátah třeba 60 – 80 km dlouhou trasu, což bych jinak nedal
     3.) když jedu „naplno“, je přece úplně jedno, jakou rychlostí se ženu do kopce – důležité jsou Watty a ty držím na podobné úrovni, jako když jedu bez „pomocníčka“
     4.) díky tomuto ulehčení si hlavně do kopce užívám pocit, jaký mají z jízdy špičkoví cyklisté, což je fajn
     5.) a navíc když si dám třeba 50% přípomoc, tak to pro změnu pěkně brzdí z kopce, takže třeba přejezd přes dva, tři horské průsmyky pěkně bolí i ve sjezdech
     Přirovnával jsem to tady jednou k elektrokolu – podle mne je to velmi podobný princip. A také na elektrokole se můžeš totálně fyzicky zmastit, když nejsi línej a tlustej lempl, kterej se nechá elektrikou jen vozit. A má to oproti klasickému kolu podobnou výhodu – pokud Ti vydrží baterie (nebo máš druhou v ruksaku), jsi schopen na jeden zátah objet třeba skoro všechny kopce kolem Rivy del Garda a užívat si výhledů a krajiny z výšky, kam by ses jinak sotva vyhrabal.
     No a když to celé pojmeš opravdu „sportovně“, jsi večer stejně groggy, jako po vyjížďce na klasickém kole s tím, že jsi toho viděl minimálně dvakrát tolik!
     Howgh {beer}

    • Alex forever

     Já sám elektrokolo nemám, ale vloni jsme si s manželkou půjčili právě na dovolenou na Lago di Garda dva pevňáky Specialized Levo Turbo a bylo to velmi dobré rozhodnutí! Vyjeli jsme všude, kam jsme chtěli (což bych já sice nejspíš s obtížemi zvládnul, ale manželka určitě ne), já jezdil většinou na minimální nebo poloviční přípomoc (žena vždy o stupeň víc) a nemohli jsme si to vynachválit!
     Stoprocentně si za pár let elektrokola pořídíme – dnes mne od toho odrazuje stále ještě malá výdrž baterie. Věřím tomu, že než se rozhoupeme ke koupi, bude i tento problém vyřešen…

    • Alex forever

     Hmmm, tak asi jo {good} Při tom přímém přenosu to tak ale vážně vůbec nevypadalo… {scratch}
     Zapnul jsem PC, když bylo asi 15 minut po startu. Koukám na monitor, který ukazoval pořadí a vzájemné souboje zhruba prvních 12 jezdců – Romana nikde nevidím. Čekám, čekám – a najednou je na obrazovce! 45. místo, momentální výkon 4,8 W/kg – zatímco celá špička jela 5,5 – 6,5 W/kg. Nikoho nedojíždí, nikdo nepředjíždí jeho, všichni postatní kolem něj jedou podobné Watty, jako on {scratch} Říkám si: nejede mu to, co se dá dělat…
     Pak už ho neukázali ani jednou a v cíli čekali jen na prvních asi 20 závodníků. Roman nikde.
     Pokud by vyrazil 3 minuty za ostatními a předjížděl jednoho soupeře za druhým, bylo by na monitoru vidět, že jede vyšší Watty, než závoďáci kolem něho, nemyslíš?
     Furt mi to nějak nesedí, sorry {negative}

    • @ Alex – V tom článku se i píše: „Od začátku etapy se v čele držel francouzský šampion v časovce Pierre Latour, jenže jen do chvíle, než jej virtuální jury diskvalifikovala kvůli technickým nesrovnalostem – jeho síla byla očima aplikace nadlidská.“ Takže nějaký mouchy to asi má …

    • Alex forever

     @Medved: Nevím, nejsem organizátor ani nikdo z týmu, který rozhoduje o pravidlech a kontroluje jejich dodržování. To, že Latour jel na čele neuvěřitelně rychle, nemusím číst v článku – já to viděl na vlastní oči při přímém přenosu a divil jsem se až dost. Pak najednou bez jakéhokoliv vysvětlení (nebo mi to uniklo?) zmizel z pořadí a na čele jel od té chvíle Roche.
     Myslel jsem si, že Latour jel na plný pecky jen pod kopec a pak to zabalil. Že to bylo jinak, to se dozvídám taky až dnes…

    • Medved „„Od začátku etapy se v čele držel francouzský šampion v časovce Pierre Latour, jenže jen do chvíle, než jej virtuální jury diskvalifikovala kvůli technickým nesrovnalostem – jeho síla byla očima aplikace nadlidská.“

     Alex „To, že Latour jel na čele neuvěřitelně rychle, nemusím číst v článku – já to viděl na vlastní oči při přímém přenosu a divil jsem se až dost“

     t

 5. Tak dnešní švih byl že 2/3 mezi tím žlutým Babišovým sajrajtem. U nás v Polabí je to už peklo. Nejsem alergik, nesmrkám, nekašlu, nekýchám ani neslzim ale z toho smradu mě fakt bolela hlava. Už aby šel do hajzlu a ty pojebaný dotace s ním. Každej kdo nemá koblihu místo mozku ví že se do politiky nasral když mu to chtěli zarazit. A stačilo málo…všeci kradnů iba já čerpám. {finger}

 6. Nizozemsko do 1.září bez sportovních akcí, takže i bez cyklistiky…

  • Alex forever

   @Medved: Tak pravda je, že jsem na své fejsové stránce sdílel pár článků, kritizujících postup „strany a vlády“ v dobách pandemie (podobně jako mnoho mých známých a kamarádů) – a o premiérovi i jeho blahorodí na hradě jsem se nevyjadřoval právě v superlativech…
   Nicméně ani zdaleka ne tak ostře, jako o některých zdejších chytrolínech :-D

 7. Novinky.cz: Nelichotivé prvenství: Nejvíc mrtvých na covid-19 na počet obyvatel má Karlovarský kraj.
  Já myslím, že my všichni na tomto fóru víme své o pacientovi 0, který to roznáší po celém kraji. :-)

  https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/nelichotive-prvenstvi-nejvic-mrtvych-na-covid-19-na-pocet-obyvatel-ma-karlovarsky-kraj-40321267

  Prosím dotčeného, aby se nečertil a vzal to s humorem.

  • U nás na okrese se v pátek dramaticky zhoršila situace, o 50 % !!! stoupl počet infikovaných máme již tři …

  • Alex forever

   Tak já to zkusím trochu upřesnit a zlepšit mediální obraz mého kraje:
   1.) Karlovarský kraj se skládá z okresů karlovarského, sokolovského a chebského. Zatímco v prvních dvou (kde já žiji a většinou se i pohybuji na kole {devil} ) je situace dost dobrá, na Chebsku to stojí za vyližkapsu – a to zejména díky čilému příhraničnímu ruchu a tisícovkám pendlerů. Tam totiž skoro z každé rodiny někdo pracuje v Německu, kam to mají doslova pár minut (5-10 km)
   2.) i tak na tom jsou hůř jiné okresy – a to výrazně (Domažlice, Olomouc a Litoměřice). Karlovarský kraj „doplácí“ v případě koronaviru na poměrně nízký počet obyvatel…
   3.) já sám funguji, díky Bohu, zatím bez té čínské potvory – i když mám, coby v rodině vyhlášený hypochondr – téměř denně pocit, že „na mě něco leze“ :-D Rodinný hotýlek, ve kterém (dnes už jako důchodce {beer} ) pracuji, má už 3 neděle zavřeno, a tak si jezdím na kole, makám na zahradě a užívám si nečekaně čistého vzduchu a Karlových Varů s vylidněným centrem ÚPLNĚ BEZ RUSÁKŮ {bomb}
   Přikládám fotomontáž ze snímků, které jsem pořídil při včerejší vyjížďce na bajku přes lázeňské lesy a pak právě přes centrum, které bývá touto dobou a za tohoto počasí zaplněné tisícovkami turistů.
   Je to nádhera, kterou už nikdy v budoucnosti nezažiju {heart}

   Příloha: 2020.04.20 KV centrum

   • To závidím, tady když vyrazím ven je od začátku vyhlášení nouzového stavu stejně plno, jako o prázdninách ! Rodiny pražáků a plzeňáků ubytovali potěr na chalupách a chatách, takže brzo ráno před sedmou je tady slušný provoz a poté kolem páté odpoledne. Dopoledne se tak někdy neprocpu na internet, takže teta má někdy papíry se zpožděním {devil}
    Je to stejné jak při moru, všichni jsou na venkově {yahoo}
    Ale musím říct, že všichni až na výjimky jsou zalezlí doma nebo v lese {thumbup} Cyklistů a běžců hafo, prostě prázdniny. {beer}

    • Alex forever

     @Geo: Tak tady jsou cyklostezky a rovinatější vedlejší silnice taky plné sportujících lidí, v tom se asi neliší jeden od druhého žádný kraj. A to nejen u nás, ale nejspíš v celé Evropě.
     Člověk si prostě musí najít místa, kam se ta masa sportovců (většinou svátečních) pro obtížnost terénu jen tak nevydá. A to znamená do kopců {devil}

 8. Vzpomínka ne úžasnou TDF 2019, sice byla bez vyvrcholení ale první půlka stála za to {thumbup}

  Příloha: Pinot vs Alaphilippe od Bertranda Guyota 2020

 9. A samotná horská prémie je až kousek za dědinou v nádherné scenerii bývalého lomu přírodní památky pikritové mandlovce..tady z 2018, je tam krásnej výhled loni šlo krásně pozorovat bouřku která se hnala s cyklistama od severu..
  viz.video https://www.youtube.com/watch?v=bPfkMcNKHQY

 10. Ahoj, nevíte prosím někdo jak dopadl Roman na tom virtuálním Amstelu? Dik

 11. Tak tohle je rovněž něco pro fanoušky slavných cyklistických okamžiků. Lubor Tesař a bronz na MS v roce 1993. A zlatá byla hodně blízko! V záběrech jsou vidět i další naši jezdci (přesněji minimálně jeden) a dle všeho jeli hodně aktivně. Pozná je někdo (Možná starší Kreuziger?)? Dotaz na pamětníky: Jeli jsme tehdy jako reprezentace už jako ČR nebo ještě jako Československo?
  https://www.youtube.com/watch?v=PtnrmfZZUCw

  • Alex forever

   @rotki: V roce 1993 už jeli Češi a Slováci odděleně, každý za svoji vlast. Na filmu se ostatně mihnou také záda v typickém slovenském dresu s vlnitou podélnou trikolorou.
   V cílové rovince byla škoda, že ten špurt vyšel na Lubora tak strašně dlouhej {cry} On v něm byl výborný a věřil si, ale Ullrich jel skvěle takticky, nejspíš znal Luborovy kvality, a tak si vlezl za jeho zadní kolo a bylo vymalováno.
   Jinak ti další Češi, co byli vidět v záběrech kamer, byli nejspíš Kejval s Trkalem, ale zejména byla vidět mohutná postava Pavla Padrnose, řečeného Pepanose {bye}

   Zde jsou kompletní výsledky amatérů (naši mají za jmény zkratku RTC – nejspíš Republic Tchech?):
   1 Jan Ullrich ALL 4h13:09
   2 Kaspars Ozers LAT
   3 Lubor Tesar RTC
   4 Alessandro Bertolini ITA
   5 Arvis Piziks LAT 00:04
   6 Marek Lesniewski POL 00:53
   7 Christophe Leroscouet FRA
   8 Nico Mattan BEL
   9 Andreas Hubmann SUI
   10 Mauro Radaelli ITA
   11 Andreas Lebsanft ALL
   12 Roland Meier SUI
   13 David Garcia Markina ESP
   14 George Hincapie E-U
   15 Gian Matteo Fagnini ITA
   16 Pavel Tcherkassov RUS
   17 Georg Totschnig AUT
   18 Axel Merckx BEL
   19 Miloslav Kejval RTC
   20 Marty Jemison E-U
   21 Bert Dietz ALL
   22 Stefano Faustini ITA
   23 Fred Rodriguez E-U
   24 Alexander Vinokourov KAZ
   25 Serhiy Honchar UKR
   26 Oscar Camenzind SUI
   27 Marco Vermey P-B
   28 Roman Jeker SUI
   29 Libardo Niño Corredor COL
   30 Remigius Lupeikis LTU
   31 Patrick Jonker AUS
   32 Peter Luttenberger AUT
   33 Luca Scinto ITA
   34 Ramon Garcia Espana ESP
   35 Tomasz Brozyna POL
   36 Jean-christophe Currit FRA
   37 Jimmy Delbove FRA
   38 Pavel Padrnos RTC
   39 Leith Sherwin AUS
   40 Laurent Roux FRA
   41 Matthew Stephens G-B
   42 Rosario Fina ITA
   43 Lars Michaelsen DAN
   44 Damian McDonald AUS 04:43
   45 Henk Vogels AUS
   46 Robert Pintaric SLO
   47 Juan Carlos Dominguez Dominguez ESP
   48 Brendan Hart NZL
   49 Lutz Lehmann ALL
   50 Candido Joaquim Barbosa POR
   51 Grant Rice AUS
   52 Angel Luis Casero Moreno ESP
   53 Paul Leitch NZL
   54 Murad Essenmuradov TUK
   55 Yasuhiro Ando JPN
   56 Finn Vegard Nordhagen NOR
   57 Douglas Ryder AFS
   58 Miika Hietanen FIN
   59 Conor Henry IRL
   60 Glenn Magnusson SUE
   61 Heinz Marchel AUT
   62 Dimitri Sedun RUS
   63 Michael Andersson SUE
   64 Nicklas Axelsson SUE
   65 Jonas Romanovas LTU
   66 Raimondas Rumsas LTU
   67 Paul Van Hyfte BEL
   68 Simon Hempsall G-B
   69 Christian Andersen DAN
   70 Kurt Van De Wouwer BEL
   71 Aleksei Nakazny UKR
   72 Svyatoslav Ryabushenko BLR
   73 Lars Kristian Johnsen NOR
   74 Wim Van Den Meulenhof P-B
   75 Albin Kern AUT
   76 Piotr Chmielevski POL
   77 Arturas Kasputis LTU
   78 Vadim Kravchenko KAZ
   79 Casper Van Der Meer P-B
   80 Kim Hjuler Marcussen DAN
   81 Arno Wohlfahrter AUT
   82 Frantisek Trkal RTC
   83 Juri Silovs LAT
   84 Dirk Baldinger ALL
   85 Mark Mckay G-B
   86 Franck Jarno FRA
   87 Pascal Hervé FRA
   88 Andres Lauk EST
   89 Kazuo Oishi JPN
   90 Matt Postle G-B
   91 Piotr Wadecki POL
   92 Jacek Micjiewicz POL 09:02
   93 Ales Pagnon SLO
   94 Petr Kochelenko UKR
   95 Borut Rouscek SLO
   96 Yury Surkov BLR
   97 Nicolay Bo Larsen DAN
   98 Brett Dennis AUS
   99 Dennis Rasmussen DAN
   100 Klas Johansson SUE
   101 Chris Koberstein CAN
   102 Vladimir Sadlo RTC
   103 William-Chann McRae E-U
   104 Leon Van Bon P-B 09:16
   105 Stefan Sels BEL
   106 Jan Zilovec SVK 11:48
   107 Harald Morscher AUT 12:00
   108 Harm Jansen P-B
   109 Bogdan Fink SLO
   110 Andrei Mizourov KAZ
   111 Asdrubal Patino COL
   112 Beat Huber SUI
   113 Roberto Preziosi ARG 16:49
   114 Alexander Zintchenko RUS 17:10
   115 Roar Skaane NOR
   116 José Bento Azevedo Carvalho POR
   117 Julio Ernesto Bernal Gonzalez COL
   118 Daisuke Imanaka JPN
   119 Pavol Zaduban SVK
   120 Steve Rover CAN
   121 Trond Kristian Karlsen NOR
   122 Vegard Overås Lied NOR
   123 Mark Rendell NZL 17:18
   124 Serguei Smetanine RUS 20:37
   125 Dimitri Otmahov TUK
   126 Arturas Trumpauskas LTU
   127 Miroslav Liptak SVK
   128 Janck Ermel EST 24:13
   129 Raul-Alexander Montana Herrera COL
   130 Victor Unegov UKR
   131 Stephen Maher IRL
   132 Boris Premuzic SLO
   133 Kumaresan Murugayan MAL
   134 Stuart Lowe NZL 26:24
   135 Eamon Byrne IRL
   136 Takeshi Okamoto JPN
   137 Manuel Pedro Monteiro POR

   • Díky za info. Ullrich si počínal velmi chytře. Krásný dojezd. Ve stejném roce vyhrál mezi profíky Lance. Taky je to na youtube.

    • Alex forever

     Pamatuji si oba závody velmi dobře, byl jsem doslova přilepený na obrazovce, jak jsem fandil :-D
     Velká škoda, že to tehdy Tesilovi nevyšlo na titul – jako vynikající dráhař měl pro spurt na rovině všechny předpoklady…
     Naši se totiž do přímých bojů o medaile za celou dobu konání MS v silniční cyklistice dostávali jen velmi zřídka – pokud si vzpomínám, tak kromě Tesaře to byl už jen Luděk Štyks v roce 1987 v rakouském Vilachu.
     A tenhle subtilní boreček z RH Plzeň, vynikající v kopcích, neměl ve spurtu vůbec nárok, bohužel {cry}
     https://www.youtube.com/watch?v=aUFYDMl6QWg

 12. Možná je k tématu Covid-19 dobrý říct, že chřipka s těžkým průběhem se projevuje, sejně jako Covid-19, jako virový zápal plic – a při tom se těžko dýchá, člověk musí na ventilátor atd. Mám dojem, že se v médiích hodně objevují informace od lidí, kteří věcem vůbec nerozumí. Tady se shoduji s Petrem H.Senovem, že práce novnářů se mi nelíbí. Ovšem v tomto případě je to spíš o tom, že novináři prostě chtějí něco bombastického, co přitáhne čtenáře, ten si rozklikne článek, uvidí reklamu a o to jde. Jsem přesvědčenej, že řada novinářů někdy vkládá konntroverze i záměrně, i když tomu sami nevěří. Někdy se od jinak soudných novinářů objevují úplně nehoráznosti.

 13. PetrH.Senov

  https://www.sport.cz/ostatni/cyklistika/clanek/1351104-bardet-zmenil-plany-opet-se-vrati-na-tour-de-france.html Tohle jsou věci, které mně neskutečně vytáčí. To hovado co psalo ten článek je tak zdechlé, že se ani neobtěžuje si cokoliv zjistit. Bardet byl na Tour druhý, třetí, a tuším šestý, ale nikdy, opravdu nikdy nebyl čtvrtý. Lajdáckost, zdechlost a ne profesionalita českých novinářů je neskutečná. {negative}

 14. Zdravím.
  Připadá mi správné oznámit, tak jak bylo slíbeno, vám všem, že s Covid 19, dne 14.4.2020, skočil můj táta do háku svých velkých kamarádů, Vlastíka Moravce a Miloše Hrazdíry.
  Popravdě, bylo to už jeho velké přání.
  On, cyklista, sportovec tělem i duší, chlap, tvrďák, který se vždy ke všemu stavěl čelem a nikdy nic nevzdal, nevzdal ani těch několik let, kdy zůstal po těžkém úrazu ležákem a nevýslovně trpěl. Přesto se dokázal radovat z rodiny, z úspěchů našich sportovců, z maličkostí. Na toto fórum chodil rád, a to i přesto, že úroveň některých diskutérů zde nestojí za hovor.
  Ale i tak mám vyřídit všem, ať vám to šlape, ať jste zdraví a ať jezdíte opatrně.
  P.S. Jeho nick si s dovolením ponechám.

  • No a když se tady bude těm týmům z první divize líbit tak by to mohl být další krůček k tomu aby se CCT posunula zase o kategorii výše. Musím se tam zase zajet mrknout.

  • PetrH.Senov

   To by byla velká paráda, už jen proto, že mi tenhle závod jezdí pár minut od baráku. Pokud by se někdo ze zdejších chtěl jet pódivat, pak poradím jedno ne tak známé, ale za to dost atraktivní místo. Je to v etapě z Olomouce do FM, konkrétně úsek Jičina-Kojetín. Cca 3km kopec, nic dlouhého, takový prudší brdek, ale především ho lze z jednoho místa vidět skoro polovinu.

   • {good} Já četl úsek Jičín-Kojetín a říkam si, že to je dost daleko, ale tak jsem našel Kojetín a kroužím okolo, kde je nějaký Jíčín. Tak hledám Jíčín a hledám, kde je okolo nějaký Kojetín a zase nic. Pak jsem si všiml, že Jíčín není Jíčín, ale Jičina, tak hledám Jičinu, ale furt to je sakra daleko od Kojetína. Až když jsem pak nazoomoval blíž, tak se ukázal ten správný Kojetín {yahoo}

    • Koukám, že jsem si to měl po sobě přečist, jak jsem to upravoval, ale snad to je pochopitlené {scratch}

    • PetrH.Senov

     {mail} OK, je fakt, že Kojetín bude asi většina hledat kapánek jinde,takže upřesním, {beer} hledejte v okolí Nového Jičína a Starého Jičína.

    • A samotná horská prémie je až kousek za dědinou v nádherné scenerii bývalého lomu přírodní památky pikritové mandlovce..tady z 2018, je tam krásnej výhled loni šlo krásně pozorovat bouřku která se hnala s cyklistama od severu..
     viz.video https://www.youtube.com/watch?v=bPfkMcNKHQY

    • PetrH.Senov

     rada: {good} {good} To video je z úplného vrcholu,na pěkné záběry foťákem je lepší stát kousek před vesnicí, jinak když vidím ten balík, tak furt přemýšlím, jak se směstnali do toho sjezdu. A vím, že svého času jezdívali z Oder přes Pohoř, to je taky dobré místo. A sjezd z Pohoře do Suchdolu nad Odrou je taky dobré maso.

    • Alex forever

     Hezkej moment je, jak jezdec Bory zahazuje bidon a kameraman se nenápadně posunuje tak, aby ho sebral {devil}
     Tipuju, že si ho přisunul nohou a shýbnul se pro něj po skončení záběru ;-)

Leave a Reply