Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

10 074 comments

 1. Využiju okurkové sezony a zeptám se vás na názor. Všímám si, že hodně cyklofandů považuje za jednoznačného favorita Tour mladého Bernala. Vycházejí z toho, že vyhrál loni a že ve svém věku se jistě bude rok od roku dál zlepšovat.

  A já to prostě vidím jinak. Za prvé, Bernal loni porazil (promiňte mi ten výraz) druhou ligu. Měl kliku, že odstoupil Pinot, který byl zjevně silnější, a že Géčko nemělo formu z roku 2018 (sám to říká). Jinak bojoval v horách se jmény jako Buchmann, Kruijswijk a Alaphillipe, kteří do té doby nestáli nikdy na žádné GT ani na pódiu, případně s lidmi, kteří celou sezonu obecně nezářili (Quintana, Landa, Urán).

  Za druhé je pořád jeho slabinou časovka, kde loni ztratil skoro minutu i na Pinota, což tedy není ITT specialista ani náhodou.

  A za třetí mi přijde, že Kolumbijci často lítají v horách už po dvacítce, ale na rozdíl od Evropanů tím většinou končí a dál se nezlepšují (viz Quintana). Osobně si myslím, že Bernal letos v horách nebude o nic silnější.

  Já nejvíc favorizuju Dumoulina, na kterého se bůhvíproč zapomíná jen proto, že loni kvůli zranění zmizel z radaru. Už minimálně na 4 GT ukázal, že v horách stačí komukoli a v časovce naděluje jak Froome v nejlepších letech. Podobně je na tom Roglič, Thomas a dost možná i samotný Froome. Mám dojem, že na prvních 30 km závěrečné časovky nadělej Bernalovi 2 minuty a bude.

  Jak to vidíte vy? Je pro vás favoritem č. 1 Egan, nebo někdo jiný?

  • Otázka je, ako bude na sebe Bernal makať, on nemá Časovku až takú tragickú a v Ineose by ho nemali nechať stagnovať. Som zvedavý, kto bude na Tour lídrom, môže to byť zaujímavé, minulý rok bol Thomas férový, teraz sú až traja kohúti na smetisku a som zvedavý ako to v Ineose vyriešia.
   Nairo ako keby chytil v Arkei druhý dych a v jarných pretekoch lietal v horách ako za starých čias.

  • S „konkurencí“ souhlasím, na papíře to vypadá jasne, že konkurence byla slabší, přitom mi to nějak během závodu ani nepřišlo {scratch}
   ITT nemá Bernal vůbec spatne, viz link z PCS níže.
   Jak to myslis s těmi 30 km, jako ztrátu, než začne Planina?
   https://www.procyclingstats.com/rider.php?id=egan-bernal&p=results&xseason=&sort=date&race=&km1=&km2=&limit=100&page=0&topx=&type_3=1&continent=&pnts=&level=&rnk=&exclude_tt=0&filter=Filter&morefilters=

   • Jo, tak to myslím. Na úpatí Planiny bude mít podle mě na Toma, Primože nebo Géčko až dvě minuty průběžnou ztrátu.

    Jinak já vím, že nemá ITT úplně tragickou, jenže v poslední době se v horách dělají rozdíly hrozně těžko, takže jezdci s výbornou časovkou mají úžasnou výhodu. Například loni na Vueltě Primož naložil všem konkurentům dvě minuty v časovce, a v horách už mu stačilo jen nebýt výrazně horší než oni. Nějak se mi nechce věřit, že Egan všem pláchne…

  • Těžká otázka, odpověď bude založená na pocitech, alespoň u mě. Předně na mě působí Bernal trochu jinak než ostatní Kolumbijci – mentálně vyspělejší, soustředější, vyrovnanější. Co se týče loňského roku, tak nemyslím, že tam byla B konkurence. Pinot silnější vypadal, tam to vidím podobně, ale to, co ho postihlo, patří k cyklistice. Bernal to dovezl do Paříže, a to se počítá. Co se týče letoška, tak to je úplná střelba od boku. Froome je zdravotně zpět a mohl by mít i formu. G asi tolik nepařil a mohl by mít formu rovněž. Bernal je koncentrovananý, takže by mohl mít také formu. Můj dojem, že mezi nimi není velkých rozdílů. Takže se to odvine o momentální výkonnosti a od toho, jakou hru bude Ineos hrát a na se koho pojede. Možná to navenek nebude zřejmé, ale závodnící budou vědět, jaký je plán A, B, C … Na závěr – bez ohledu na smlouvy mi přijde nepravděpodobné, že v roce 21 budou v Ineosu jezdit všichni 3, možná tam z těch tří zůstane jen 1. Pak bych si tipnul Bernala, jak lídra TdF 2020 i let dalších. Ale jak jsem říkal na začátku, jsou to jen pocity. Každopádně jsem zvědavý, natěšený, už aby se něco jelo.

 2. Alex forever

  Včera při otvírání prodejny Assos v Praze řekl Roman m.j. toto:
  „Měl bych jet Tour de France a klasiky v Ardenách. Ale program bude definitivně až někdy v polovině června,“ nechtěl Kreuziger předbíhat. „Pro stáje půjde o velkou výzvu vyladit vše, aby se programy jednotlivých závodníků nekryly. Bude záležet i na strategii. Jeden z týmů už oznámil, že utvoří separátní skupiny jezdců i mechaniků, které budou cestovat mezi závody autem. A pokud by se někdo nakazil, stáhnout celou skupinu a budou mít jistotu, že nikoho dalšího v týmu nenakazili.“

 3. Kdyz uz se tu probiralo, kdo ma kolik najeto (ja nemam jeste ani 1000km), tak me by zase zajimalo, jak to mate s VAM (vyskove metry za hodinu). Ja jezdim vyhradne na horskem kole (na silnicnim jsem v zivote jel jednou), ale prevazne mimo teren. V prumeru mam 75kg a VAM kolem 700 na hodinovem (i dvouhodinovem) stoupani s prumernym stoupanim kolem 5%. Jezdite nekdo kopec, kde vam to trva vyjet kolem hodiny? Jake je vase cislo?

  Omlouvam se za prispevek bez hacku a carek, nemam ceskou klavesnici.

  • Alex forever

   @Kolac: Vůbec na to neumím odpovědět, sorry. Nikdy jsem to takhle neměřil. Ale možná by šlo vyjít ze sranda závodu, který každý rok pořádá partička cyklistů v našem maloměstě. Jedná se o jízdu na Klínovec (1.244 m nad mořem), která se už asi 30 let pravidelně koná 21. srpna (asi není potřeba vysvětlovat, proč právě v tento den). Start je v nadmořské výšce 410 metrů, cíl 1.244 metrů, ale na ca. 25 km dlouhé trati jsou dvě klesání (celkem asi mínus 100 metrů – opravdpvý kopec začíná až v Merklíně). Rekord „závodu“ je 1 hodina 12 minut (to zajel třicetiletej kluk, aktivní závoďák), ale většina z nás to dává mezi 1:20 – 1:30 hod. (já dal nejlíp 1:23 hod.)
   Myslím si tedy, že uvedené VAM mohu mít mezi 700 – 800, zkusím to příště změřit (bude-li ještě někdy nějaké „příště“). Stoupání z Merklína na Klínovec by totiž mohlo mít potřebné parametry…
   Na svoji obhajobu ale zdůrazňuji, že už jsem už tlustej dědek a jezdím rok od roku pomaleji ;-) :-D

   • Alex forever

    Včera jsem si v praxi ověřil, jak je to s tou mojí aktuální „rychlostí“ {cry} Objel jsem asi 110 km dlouhý okruh a průměr jsem měl sotva 25 km/hod. Prostě bída, kde jsou ty časy, kdy jsem stejný okruh jezdíval průměrem kolem třiceti (tak 10 let zpět) a jako 20-25 letej kluk dokonce pětatřicítkou…
    V příloze je mapka mé včerejší trasy – jezdím na Chebsko velmi rád. Tamější zvlněné pláně, protkané poměrně hustou sítí úzkých asfaltek s minimálním provozem (tak jedno auto na 5 km jízdy), jsou doslova cyklistickým rájem. Převýšení jednotlivých „brdků“ je tam malé (+/- 3 až 5%), ale jedete stále mírně nahoru nebo naopak dolů. Vřele doporučuji všem, kterým až tak nevadí špatná kvalita prastarého asfaltu ;-)

    Příloha: Mapa trasy na Chebsku

    • Tak to je pěkný okruh, paráda, co by někteří za 25 km/hod dali, ale odjel jsi to za svoje, žádná dopomoc, to se fakt cení. Já v 45 jsem spokojený s 29km/hod-30 km/hod na podobné vzdálenosti. Tento rok jsem ještě stovku nedal, rád jezdím brzy ráno, ale tento rok rána bývají docela chladná, nějak se toto koronojaro nemohu do toho dostat. No nic Alexi, tak ať Ti to dál takto lítá, a to bez nějaké ironie.

    • Alex forever

     @Riman: Tak to jsme na tom výkonnostně i „náladově“ velmi podobně {beer}
     Jak jsem psal, zhruba třicítkou jsem jezdíval delší trasy ještě před nějakými deseti, patnácti lety (rovinatější – v horách to bylo pochopitelně pomalejší).
     Letos mi bude 64 let, už jsem důchodce. A to platí i na kole, bohužel {cry}
     No a s tím ježděním po ránu to máme taky podobně. V létě (hlavně na dovolené v subtropech) velmi rád vyrážím krátce po snídani – tento rok to ale kvůli nekončícím chladným dnům nedělám.
     Ale stovčička zase není taková kláda, dá se ujet v pohodě i po práci… když se člověku ovšem chce ;-)

 4. Alex forever

  Jarda Kulhavý včera fakt zaperlil, co říkáte, chlapi? Do háje, škoda letošní sezony – myslím si, že má asi formu jako zvon {bomb}
  Každopádně mne ze všech fotek nejvíc zaujala ta, kterou přikládám. Jestli tenhle písčito-kamenitý, příkrý úsek dával 13x během dne a měl u toho v nohách stále víc nastoupaných metrů a ujetých kilometrů, pak potěš Pán Bůh {wacko} {good}
  Nebo ta fotka klame a je to třeba jen 50 metrů dlouhý úsek? Kdo z vás to tam zná?

  Příloha: Kulhoš

 5. Zítra od 21:15 Roman na ČT sport o loňské sezóně.

 6. Doufám, že si pan Macek tu informaci o odchodu Chrise Frooma ze Sky k NTT jen trochu kvůli zajímavosti přibarvil …

  Důkaz je ve třetím odstavci pod perexem.
  https://www.idnes.cz/sport/cyklistika/mikel-landa-favorit-tour-de-france.A200522_143644_cyklistika_tm2

 7. Tak dnes Mt.Ventoux Roman i Hirťák technické potíže asi defekt nebo přehazovačka (pád do škarpy na zahradě snad ne) a doprovodné vozidlo nebylo k dispozici. Vyhrál opět Turek 2. Schlegel 3.Škarnitzl.. Ale už by to kure.vsky chtělo opravdovou cyklistiku.

 8. Štyby byl na dva dny ve Štříbře ! Fouknul si dva tréninky a zase davaj {devil}
  Ne není papaláš, jen jim v QS udělali testy na čínskou sračku, a když už držel papír v ruce hurá domů ( má tady i trvalé bydliště a platí daně) za rodinou, neviděl je od vánoc.
  Nejlepší story z hranic, vše OK, bez problémů, pak dotaz :
  “ Vy pracujete v té Belgii ?
  Ano, vlastně ano, a trvalé bydliště mám ve Stříbře.
  Tak to jste pendler ! Tak počkejte my Vám vystavíme kartičku, aby jste to měl příště rychlejší “ {thumbup}
  Jinak říkal, že loni byl ve formě o dva týdny dříve než měl. Letos to sestavili jinak, aby forma byla přesně, a navíc letos měl / má životní čísla. Taková nikdy neměl.
  Trochu to i nedávno přepískl, ale sváděl to na Lewise, že musel odpoledne jezdit s ním :-D
  Tak se zatím drží trochu zpět, dokud nebude vědět přesný program. Věří že by mohl dostat TDF a klasiky, ale jistého není zatím nic.

Leave a Reply