Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

10 156 comments

 1. Zaznamenali jste že na slovinském šampionátu v hromadném závodě sice Roglič Pogačara porazil, ale v časovce mu to mladší borec o pár sekund oplatil? To si myslím je od Tadeje hodně super výkon. Už na jaře měl skvělou formu, pak si pobyl sice pár dní v karanténě ale myslím že bude na podzim zářit.

  • Ve stěně průdušek je hladká svalovina, schopná měnit svým stažením (resp roztažením) průsvit průdušky. Nebo máš na mysli to, že se nevyjádřil přesně a neřekl zůžily?

   • Alex forever

    Zúžily se píše s čárkovaným „ú“, negramotnej trulante… {wacko}

   • Alex forever

    Pro jistotu dodám, že to je vše, co jsem Ti chtěl sdělit, dýdžeji. Na Tvé další bláboly nebudu reagovat {bye}

    • bronchokonstrikce = zúžení průdušek při alergii, anafylaktickém šoku (akutní stav vznikající v důsledku přecitlivělosti (alergie) k některým cizorodým látkám) , působením serotoninu.
     Dj.Tj. má pravdu.

    • Milanek Underwood

     Marco2 Dj.Tj – pro jistotu dodám, že předsedu taky nežeru a „cyklystika“ je mi u prdele – většinou.
     https://video.aktualne.cz/dvtv/kampan-ukaze-jak-predjizdet-cyklisty-hodne-ridicu-je-arogant/r~54613b44b85d11ea9d470cc47ab5f122/

    • Alex forever

     Marco, zklamals… Fakt myslíš, že jsem příspěvkem chtěl vyvolat polemiku o tom, zda existuje zúžení průdušek? {devil}

    • @Alex Původně jsem nechtěl komentovat ten grammar nazi zblit, cos vyplodi; když si ze sdělení jeden odnese to nejméně důležité aneb jak ze sebe udělat debila, v tom jsi mistr :-D :-D :-D ale tady už jde o zdravý rozum. Tady si nevede žádná polemika. Dal jsi otázku, já odpověď, ve vší slušnosti, tys na to reagoval jako klasickej Alex – agresivní prasee. Chrochro. Pro jistotu dodám, že to je vše, co jsem Ti chtěl sdělit, dýdžeji. Na Tvé další bláboly nebudu reagovat {bye}

    • Ty vole dobrej bizár tady, už aby se normálně jezdilo. Gramar-medical-nazi rulezzz {devil}

    • @Vitorio někdy mlčeti zlato. Podobný flejmovací příspěvky ničemu nepomáhaj, kdy vlastně nenapíšeš, co si o věci myslíš, jenom si tak rejpneš. To je k ničemu.

    • A mimochodem – už se jezdí, ale ono když se jezdí, tak se nic stejně nezmění, takže to je blbost, cos napsal- Ale tysmoc nemyslel, když jsi to psal, viď. Tys jen potřeboval něco říct.

    • Ale jo myslel. Jen jsem chtěl poukázat na to ze se nemusíte trumfovat. Alex jinej nebude… to nebylo proti nikomu… jen je to srandovni…

    • Alex forever

     Vitorio, Ty kluku ušatá, já bych ani jinej bejt nechtěl {beer}
     A Tvoje slova o „bizáru“ se mi velmi zamlouvala – vystihují toto vlákno perfektně {devil}

 2. Dokud ještě trvá okurkovka, mám otázku do pléna: Proč se někteří šampioni GT prosazují na jednorázovkách, zatímco jiní vůbec? Je to kvůli tomu, že někteří vynikají spíš v regeneraci během tří týdnů než v momentálním jednodenním výkonu, nebo kvůli tomu, že někteří se na ně prostě nesoustřeďují?

  Contador a Froome stáli na jednorázovkách vždycky za starou belu, zatímco Dumoulin nebo Nibali mají víc než slušné výsledky…

  • Na jaře plno GT jezdců nechce riskovat zranění na klasikách. Ale plno z nich na závěrečných podzimních italských září. Loni Roglič, předloni Pinot.
   Je to též o jiném způsobu závodění – bereš vše nebo nic.

   Froome: na britských ostrovech nejsou jednorázovky tak populární, on snad ani nejezdí britský šampionát či jejich londýnskou klasiku po Tour. Jedině ho zajímal silniční závod v Riu a nyní v Tokiu, ale oproti Géčkovi ho limituje nedostatek zkušeností, nebýt tak „strojový“. A netradičně první závod, kde zazářil, tak byla Vuelta. Neboť spíše se závodníci nejdříve prosadí na týdenních etapácích či jednorázovkách a jdou postupným směrem k GT.

   Contík v mládí pár klasik slušně zajel, ale zaprvé, tým má stanoven často větší počet lídrů podle průběhu závodu, to by tak, hrálo kdyby týmovému kolegovi pomáhal (max. nechal v nějakém etapáku vyhrát v úniku nějakého svého bývalého domestika; v tom byl snad největší egoista s Valverdem v pelotonu); a zadruhé by častěji prohrával než vyhrával – což je rozdíl oproti etapám končícím na vrcholcích stoupání – a to by jeho ego nesneslo.

   U mladých Sky bude pouštět Bernala na klasiky jen na podzim. Ale třeba Pogačar – ten si myslím bude jezdit i ardénské klasiky. Takže jde i o rozhodnutí managementu týmu a jeho priority.

   Takový Indurain jezdil jen domácí San Sebastian a světový šampionát (ale ty na výsledky na MS měl fantastické). Jak Alex tu dával odkaz na video s vítězícím Armstrongem, tak ve skupině za ním Big Mac přespurtoval tehdejší klasikářskou špičku Ludwiga, Museeuwa a Fondriesta.

   • K tomu, že nechtějí na jaře riskovat zranění, bych ještě doplnil, že roli hraje i ladění formy, se kterým jsou v současnosti špičkoví jezdci pro GC na GT v době největších klasik většinou jinde, než aby na nich mohli zajet svoje maximum.
    Jako jedna z výjimek (moc jich asi nebude) mě napadá Nibali 2012: 3. na Sanremu, 2. na LBL, 3. na TdF.
    Docela by mě zajímala statistika, kolik lidí za posledních deset let bylo na pódiu na jarní klasice a na GT během jedné sezóny.

  • Ze současné GT špičky na jednorázovkách myslím nic kloudného nezajeli, ze zhruba dvacítky závodníků, co mne napadli: Porte, Kruiswijk a částečně Landa (ale ten, když nějakou jel, dělal hlavně práci pro Valverdeho).

  • Alex forever

   Myslím si, že je to taky hodně o somatotypu člověka, tedy v tomto případě špičkového cyklistického profíka.
   Jednorázovky (krom MS, které se vymyká z tohoto označení závodu hlavně tím, že je naprosto výjimečně svázáno taktikou národních týmů a když do něj tak brutálně nezasáhne počasí, jako vloni, je to spíš velká počítačová hra než přirozený, živelný závod) vyhovují spíše pořádným chlapákům než vychrtlým horským kozám. Případný úspěch tak cítí „násobně“ více jezdců, kteří se na svůj „den D“ připraví a udělají vše pro úspěch. Při etapáku tihle borci mnohem více kalkulují, šetří síly na příští den atd.
   Jsou ovšem výjimky, potvrzující pravidlo. Třeba Valverde… {devil} Sakryš, nebude to tím skvělým křestním jménem? {scratch}

  • Některé věci jsou víceméně dané a méně ovlivnitelné – somatotyp, schopnost regenerovat. Jiné věci jsou ovlivnitelné více – mentální nastavení, motivace, trénink, atp. Takže je to jakýsi součin více faktorů. Že není vše dané, dokládá příběh Viga, kdy dráhař dojel až ke žlutému dresu TdF. Nevzdal, ikdyž to napoprvé, napodruhé nevyšlo. Stálo to obrovské množství dřiny, ale stálo to za to. Na otázku, kde jsou ty limity, neumím odpovědět. Jestli by Froome vítězil na klasikách také nevím, na některých by uspět asi mohl, za určitých okolností, ale on si vybral jinou cestu. Vybrat si je svým způsobem umění.

 3. Alex forever

  https://www.flowee.cz/clovek/7967-cyklista-roman-kreuziger-s-krizi-prijde-ocista-ekonomika-bude-zdravejsi?fbclid=IwAR38WVXGzG-yvAicgTBJHeDGXciy5cJ71x5hLdR6hlNXBrCx7CMPVZ3sYcU

  Zajímavý rozhovor, ale moc se mi nechce věřit tomu, že jsou to všechno myšlenky z Romanovy hlavy {scratch}
  Ne že bych si myslel, že je hlupák – to ani náhodou – ale až takový myslitel to není, jak z tohoto interview vyplývá… Kam se hrabe se svými úvahami o životě a politice Leo König :-D
  Jako bývalý novinář dobře vím, jak se čaruje s rozhovory, které se zpětně dávají odsouhlasit zpovídané osobě. A mám podezření, že tohle je právě ten případ – pokud nedostal Roman otázky předem e-mailem a odpovědi pak nedali dohromady s Míšou! Pak bych tomu věřil, ona je opravdu hlava otevřená ;-)

 4. To jste zaregistrovali, že Sagy vynechává Flandry i P-R jen proto, že loni ústně přislíbil účast na Giru a nechce vycouvat? Tak to je teda frajer…
  https://www.idnes.cz/sport/cyklistika/peter-sagan-giro-tour-monumenty-plan-sezona-2020-koronavirus.A200617_192353_cyklistika_ald

 5. Kdo z vás jede v sobotu Krakonošův cyklomaraton v Trutnově, tak se na startu může potkat s Křižákem, Vakym, Černým, Vackovvými, kluky z Elkovu a dalšími hvězdami. {yahoo} (viz. startovka)
  Snad vyjde počasí a snad neofouknu, až to tihle draci kolem mě profrčí :-D (elite startují 5 min po hlavní vlně)

 6. Tak že by Roman poprvé v ČR se svým profi týmem na startu? {whistle}
  Předběžná startovní listina týmů 15.6.2020 Czech Tour 2020. Hodně se to ještě mění..

  1.Mitchelton Scott (WT)
  2.Bora hansgrohe (WT)
  3.Jumbo Visma (WT)
  4.Sunweb (WT)
  5.NTT Pro Cycling (WT)
  6.Bahrain Mc Laren (WT)
  7.Alpecin Fenix (ProTeam)
  8.Bingoal Wallonie Bruxeles (ProTeam)
  9.Uno X (Pro Team)
  10.Sport Vlaanderen – Baloise (Pro Team)
  11.SEG Racing Academy (NED)
  12.Felbemayr Simplon Wels (AUT)
  13.Leopard Pro Cycling (LUX)
  14.Metec -TKH (NED)
  15.Lotto Kernhaus (GER)
  16.Swiss racing academy (SUI)
  17.Maloja Pushbikers (GER)
  18.Beat Cycling Club (NED)
  19.Adria Mobil (SLO)
  20.Voster ATS (POL)
  21.Elkov Kasper (CZE)
  22.Team Medellin (COL)

  • Alex forever

   @Climber: Díky moc, skvělá fotoreportáž {bomb}
   Je v ní spousta fotek, které jsem ještě neviděl – a to je co říct, protože Eddy je můj NEJNEJNEJvětší cyklistický oblíbenec {heart}
   Byli to můj vzor, idol mladého, začínajícího cyklisty – a zdaleka ne jen můj, minimálně dvě generace cyklistů to mají ve svém srdci podobně. Znám takových spoustu mezi chlapy ve věku 60 – 70 let. Kdykoliv přijde řeč na historii, vždy se stočí na Eddyho a i přes některé rozpory jsme nakonec v jednom jediném jednotní: Eddy byl prostě nejlepší {beer}

 7. Tak konečně už to začíná(normální závody nikoliv jen kritéria). V neděli 21.6. v rámci českého poháru mládeže a žen, nově 1.ročník Hanáckých okruhů kat.muži 133km (14okruhů) Čechovice u Velkého Týnce(10km od OL) zatím přihlášení https://data.ceskysvazcyklistiky.cz/kalendar/zavod?race_id=2244
  Je tam i Pavel Kelemen po změně na vytrvalostní dráhové disciplíny.

 8. Alex forever

  Ještě k příspěvku @Kolac 23.5.2020 at 10:50 hodin:
  Dnes jsem náhodou našel na internetu tuhle velezajímavou tabulku {wacko}
  Srovnání se špičkovými profíky (a navíc mnohými doppery) je pro obyčejného smrtelníka doslova tristní {cry}

  Příloha: Rekordy VAM

  • Mám pocit, že v těch letech 2009, 2010 a kolem vrcholila éra krevního dopingu. Contadorovy výkony na Tour 2009, ale i až komická přetahovaná s Andym v roce následujícím, kdy se ostatní kolem nich plazili do kopce se smrtí v očích co nejkonstantnějším tempem, zatímco oni zrychlovali, zpomalovali nebo úplně zastavovali v rámci svého interního souboje… To bylo do očí bijící.

Leave a Reply