Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

5 662 comments

 1. Takže jsem to přímo u trati viděl nakonec dobře! Štyby jel první kopec skutečně v pohodě a jeho ztráta na Bártu a Černého byla minimální. Navíc, jak sám říká, měl na to, aby ve druhé časti závodu přidal.
  Technické potíže jsme, samozřejmě, stojíce u pankejtu zaznamenat nemohli, ale v článku je vše vysvětleno jasně…
  https://www.sport.cz/ostatni/ostatni/clanek/1000081-krec-a-technicke-trable-sebraly-stybarovi-sen-o-titulu-z-casovky.html#section-artcl

  • Říkal, že měl spadlé sedlo a nechtěl měnit v 50km/h a počkal až na ten největším kopec tak měnil tam takže ta ztráta se nabrala až po mezičase a pak ho chytly křeče…ale to sedlo tady už řešilo, navíc hned ve čtvrtek/pátek byl článek na idnes.

   • No ano, přesně tak to bylo {good}
    Já důvody Štybyho propadu ve 2. kole dříve než dnes z tohoto článku neznal, a proto jsem se nemohl k ničemu z toho, co se zde na jeho adresu napsalo, adekvátně vyjádřit.
    Ale vzhledem k tomu, že jsem viděl naživo velmi čiperného Štybyho na Panorámce, vůbec mi neseděly vývody některých zdejších „kolegů“, že ta časovka svým profilem nebyla pro něj, že je špatný časovkář a podobné umístění se dalo čekat atd. atd. atd.
    Jsem prostě rád, že Zdeněk svými slovy potvrdil můj celkový dojem z jeho vystoupení. Nebýt těch problémů, byl by podle mého názoru včera na bedně…

    • Já jsem si to zesumarizoval tak, že Štyby bez těch tech.problémů by byl 3. a když bych přimhouřil všechny oči své i ostatních tak by možná bojoval o 2.místo. Ale na 1.místo ani náhodou jedině s motorkem…

    • Asi tak…

 2. Ke kauze Froome vs TdF, nároku na to jet atd. dva postřehy.

  První – dle pravidel čelí závodník v případě AAF (česká terminologie pozitivní nález, jež nemusí být porušením) povinné suspendaci, pouze pokud užil NEspecifikovanou substanci. V případě užití specifikované substance je POUZE na jeho zvážení, zda bude závodit. Dle seznamu WADA patří salbutamol do skupiny S3, která je specifikovanou substancí. Čili je čistě a pouze na něm, zda závodit bude. V tomhle smyslu je pro mě zarážející, že třeba i Šťovíček to argumentačně míjí. (obojí lze dohledat v odkazech)

  Druhé – to jsem teď explicitně řečeno nenašel, ale někde jsem to zaznamenal a dá se to asi i dovodit z čistě dobrovolné suspendace. V případě, že jde o AAF, kde není suspendace, tak se to nezveřejňuje, dokud není rozhodnuto. Na webu WADA je pouze explicitně uvedeno, že WADA nic při AAF nezveřejňuje, že to není její džob, ale že ne později než dvacet dní poté, co bylo při slyšení rozhodnuto, že se jednalo o porušení dopingových pravidel (což nález toho typu není), to musí zveřejnit příslušná antidopingová organizace zveřejnit (tj. asi národní). V případě Frooma to nicméně vylezlo, protože to nějací novináři vyšťourali.

  Proč to píšu. Nezastávám se jeho samotného. Zda se provinil, nebo ne, ví jen on sám. Ale všude čtu o SKY, penězích, nerovných podmínkách apod.

  A přitom mi přijde, že jediné skutečně doložitelné nerovné podmínky má už od začátku Froome, tím, že se ten případ zveřejnil a že se ignoruje řeč pravidel.

  Opět prosím, pokud jsme se někde spletl, aby mne kdokoliv opravil.

  • Souhlasím.
   Tím, že to „prasklo“ je Froomův případ zvláštní.
   Každopádně souhlasím s tezemi:
   1) „rovné podmínky při nálezu dopingu všem“ = ale bohužel ani nevím, jestli jsou přesně a otevřeně definovány = oznámení + termín na odpověď + provvizorní suspendace + suspendace
   2) terapeutické výjimky jsou mor = nevím, jak z toho kolotoče = preferuji, že mohou závodit akorát ti bez výjimky, ale vrcholoví sportovci říkají, že na top úrovni opravdu astma je ve vysokém množství a tedy je to začarovaný kruh
   Křižák dostal informaci o nesrovnalostech v 2011 a v 2012 v červnu 2013, odpověděl v říjnu 2013, UCI teprve v květnu 2014! odpověděla, Šťovíček sice říká, že Křižák nemohl závodit, ale Křižákova neúčast na Tour de France a Okolo Polska v 2014 byla kvůli rozhodnutí stáje Tinkoff a teprve až neúčast na Vueltě byla kvůli CAS, v září 2014 byl ČOV (již pod Šťovíčkem osvobozen), v říjnu 2014 podala UCI a WADA proti rozhodnutí ČOV podnět k CAS a v červnu 2015 tuto „akci“ poslali všichni aktéři k ledu.
   „In June 2014 Tinkoff-Saxo announced that Kreuziger was being temporarily suspended from racing after the UCI questioned abnormalities in his biological passport. The UCI had originally highlighted the problems in his biological data for the 2011 and 2012 seasons through a letter in June 2013, which Kreuziger had responded to in October 2013, even though the values did not get out of the biological passport range which determines what values the gained cyclist samples ought to have. The UCI subsequently followed this up in May 2014. This prevented Kreuziger from riding the Tour de France and Tour de Pologne. In August 2014 the Court of Arbitration for Sport rejected an appeal by Kreuziger to allow him to start the 2014 Vuelta a España. On 22 September, it was announced that the Czech Olympic Committee had cleared him of any anti-doping violation and that he was free to compete again. The UCI and the World Anti-Doping Agency appealed against the decision to the Court of Arbitration for Sport in October 2014. The case was dropped by both agencies on 5 June 2015. Kreuziger took part in the 2015 Tour de France, finishing in 17th place.“
   https://en.wikipedia.org/wiki/Roman_Kreuziger

   Příloha: Šťovíček

   • Sám Šťovíček v rozhovoru,kzerý byl tuším na aktualne.cz naznačuje, že odstavení Kreuzigera inicioval Contador.
    .

   • V některém z 53×11 ze začátku roku (omylem jsem to vyhodil) byl rozhovor s lékařem ohledně těch výjimek. Na číslech tam dokazoval, že fakticky vzato je mezi sportovci porovnatelné procento jako mezi běžnou populací. S tím, že s ohledem na enormní plicní zátěž je pak je logické, že u nich naběhnou problémy.

    A dále tam padlo, že k takové výjimce musí člověk projít testem na spirometru (kdo má Ventolin, ten ví :)), což nejde okecat. Zda a jak to lze obejít či podvést, za spolupachatelství lékařů, a zda ty testy musejí dokládat někde centrálně, netuším, předpokládal bych, že ano.

    Fakt mě to mrzí, že jsem to poslal do kopru, měl jsem tam i zvýrazněné pasáže :)

    Btw. k tomu Romanovi jsem si to též hledal, jaká jsou pravidla pro ten pas, ale na první dobrou jsem to nenašel, takže dostala přednost práce :)

   • Ještě se vrátím k té Tvé první odpovědi. Co jsem našel, tak je definován ten rozdíl mezi povinnou suspendací a dobrovolnou, který vychází z toho, o jakou kategorii látek šlo. Ty kategorie tam jsou dány přesným výčtem. Ale jde čistě o ty AAF, biologický pas má extra pravidla.

   • Divné je, že u Ulissiho to nikdo netutlal a tym ho dobrovolne suspendoval, dostal 9 mesicu za 900mg/ml na limit 1000. Nasel jsem, ze Petacchi dostal na Giru 2007 za 320mg/ml ban na 12 mesicu http://www.cyclingweekly.com/news/latest-news/petacchi-banned-for-salbutamol-positive-96336. Proste Brian to chtel ze Sky ututlat, to se nastesti nestalo. Moc se divim, ze na tuhle latku uz neni potreba ani terapeuticka vyjimka.

    • Jak tutlat? Je plné právo těch týmů rozhodnout si o tom sami, po zvážení všech pro a proti. Řada závodníků se dovede obhájit. Proč by měli dávat dobrovolně všanc svoje jméno, pokud věří, že jsou nevinní? Tenhle argument dost dobře nechápu. Mají plné právo to zveřejnit, stejně jako naopak.

    • Pokud chce nekdo podporit duveryhodnost dosazenych vysledku, tak nic neskryva!

    • Anebo pro dobrotu, na zebrotu alias nepripraveni mohou prohrat i jako nevinni…

    • Perpetum dopingum mobile :-D

 3. Jinak jsem si dnešní karlovarské MČR v časovce jednotlivců náramně užil. Nejprve jsme fandili na Hůrkách (a sešlo se nás tam, hlavně dědků, kteří závodívali v 70.-80. letech, jako vždy požehnaně!), a ve druhém kole Elity jsme se s kamarádem vydali po směru jízdy závoďáků a objeli s nimi celý zbytek kilometrů až do cíle u Vřídla.
  A protože jsme v životě oba dva něco odzávodili, věděli jsme, jak se máme na trati pohybovat, abychom nepřekáželi jezdcům ani doprovodným vozům – což se nám také podařilo. Odměnou nám byl pohled na závoďáky a jejich techniku jízdy v plném tempu (časově nesrovnatelné s tím, když jezdec prosviští kolem stojících diváků). A ještě jsme stihli ty nejlepší na cílové čáře! Prostě prima zážitky…

  Příloha: 2018.06.21 Hůrky1

 4. 1. Josef ČERNÝ, 0:58:32
  2. Jan BÁRTA, 0:59:10
  3. Michael KUKRLE, 1:00:49
  4. Nikolas Pietrula, 1:01:23
  5. Tomáš BUCHÁČEK, 1:01:39
  6. Daniel TUREK, 1:02:18
  7. Zdeněk Štybar, 1:03:16

  • Pěkná hegemonie Authoráků, Štybymu to asi nějak nesedlo, přišlo mi, že se poslední dobou v časovce zlepšoval …

   • No, moc nadšeně se v cíli netvářil, to je fakt (viz. foto). Ještě v prvním kole vypadal v Hůrkách na vrcholu stoupání dost svižně a Bártič na něj najel odspodu, počítám, sotva 15 vteřin, ale na rovinách asi bojoval s naprosto nevypočitatelnými poryvy větru víc, než bylo zdrávo a ve druhém kole už evidentně ztrácel.
    Ten vítr byl fakt dost krutej a dělal z časovky tak trochu loterii – i když je pravda, že na kategorii Elite se oproti závodu předešlých kategorií významně utišil.

    Příloha: 2018.06.21 Štybar v cíli časovky (4)

   • Kopec na Hůrky je prostě pro Štybyho moc, navíc se jel dvakrát. Škoda, že nejel Roman. Pokud by byl ve formě bal to trať, kde by možná mohl být schopen i vyhrát ….

    • {good} Tenhle kopec je pro Romana jako dělanej, jak profilem, tak délkou.
     Myslím si, že to tak bylo i plánováno, že Roman pojede a vyhraje – ale nejspíš jsou jeho současné problémy natolik velké, že než by si kazil sebedůvěru před nedělním hromadným startem, tak raději nejel…

    • Podle mě kdyby Roman cítil byť jen trochu šanci na titul tak jel ale upřímně i ve formě bych mu v časovce moc nevěŕil to by muselo být vyloženě nahoru dolů. V poslední době napr.Štybar jezdí časovky v poslední době líp než Roman ale v půlce už ztrácel na Černyho minutu pak měl technické problémy a závěr už jen tak dojel. Proto ta ztráta.

    • Nevím, co se přesně dělo na trati – ten, kdo měl možnost sledovat přenos na monitoru PC nebo v televizi, má určitě víc informací, než my, kteří jsme postávali u krajnice nebo popojížděli po silnici. Asi to bude tak, jak píše rada…
     Štybar každopádně vypadal na prvním kopci výborně a všichni jsme si mysleli, že ve sjezdu něco nažene. Nestalo se tak {scratch}

    • Mně pocitově přijde, že Křižák i Štyby by zajeli „průměrnou“ ITT podobně, celkově z WT jezdců průměr až podprůměr.
     Jako průměrnou časovku si představuji mírně zvlněnou, cca 35 km dlouhou, rovinu.
     U ITT je kromě profilu a délky extrémně důležitá i motivace, proto ty výsledky jsou vlastně dost zkreslující.
     4 x Křižák versus 5 x Štyby
     Křižák 2012 Tour de Suisse – Stage 6 (ITT) 16 versus 27
     Štyby 2013 Tirreno-Adriatico – Stage 7 (ITT) 56 versus 31
     Křižák 2013 Vuelta a España – Stage 11 (ITT) 38 versus 49
     Štyby 2015 Tour de France – Stage 1 (ITT) 63 versus 28
     Křižák 2016 Tirreno – Adriatico – Stage 7 (ITT) 55 versus 81
     Štyby 2017 Tour de France – Stage 20 (ITT) 65 versus 39
     Štyby 2017 Tour de France – Stage 1 (ITT) 78 versus 31
     Křižák 2018 Giro d’Italia – Stage 1 (ITT) 58 versus 90
     Štyby 2018 Giro d’Italia – Stage 16 (ITT) 125 versus 68
     https://www.procyclingstats.com/rider.php?id=140930&c=6&rider1=140930&rider2=140665
     @ rada = no offence, jsem „úchyl“ přes statistiky.
     {beer}

     Příloha: ITT

    • Panenko skákavá {wacko} {wacko} {wacko}

    • Věru máš pravdu ale nemyslel sem přímo jejich konfrontaci na stejném závodě tím spíš na GT kde fakt je zájem to kolikrát jen objet, Štyby má z loňska pár výsledků v klasickejch ITT kolem 20. to Roman moc nemá ale v globále máš pravdu,oba jsou průměrní časovkáři někde kolem 4.-5 místa v ČR.

    • @palawan:
     průměrné umístění Romana K. v časovkách od sezony 2017- doteď 65.místo
     průměrné umístění Zdeňka Š. v časovkách od sezony 2017- doteď 58.místo (nepočítáno MČR).
     Takže má lepší výsledky byť nepatrně takže všichni můžeme být spokojeni, všichni máme pravdu a s tímto se můžeme pro dnešek rozloučit. {beer}

   • Štybarovi to právě sedlo, akorát že kleslo. Smajlík

    .

    • jj S-works nebyl asi správně připraven, Author je na naše podmínky zdá se lepší.. {mail}

  • + Jakub Otruba 1:03:06 vítěz U23,+pro porovnání vítěz SVK elite Čanecký 1:03:18. Gratulace Pepemu Černýmu. {good}

 5. Palawan Fuglsang nemůže být lepší než Křiýák a zároveň stejně dobrej jako Křižák. Když nevěříš mě, nech si to od někoho ve svým okolí vysvětlit, nebo na to budeš narážet vždycky, když budeš tvrdit, že něco stejně dobrýho je zároveň lepší {bye}

 6. Ví zde někdo, kolik měsíců maximálně za 2000 ng/ml Salbutamolu Froomovi hrozí a odkdy se by se případný ban počítal? Nález měl v září 2017, Giro jel v květnu 2018 a Tour bude v červenci 2018.
  Našel jsem, že Ulissi dostal 19.01.2015 za 1900 ng/ml Salbutamolu ban zpětně na 9 měsíců za nález na Giru 2014 a 28.03.2015 mohl závodit.
  Jinak na tomto linku je wostrý soupis top 10 v GC na Tour od 1998.
  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_doping_cases_in_cycling

  • Zajímavý rozhovor, třeba ti dá odpověď {bye}
   má to pět částí, tak budu prudit ;-)

   Příloha: 1-1

  • Nestudoval jsem podrobně změny v předpisech tak poslední dva roky, ale myslím, že k zásadní změně v tomto směru nedošlo. Zároveň neznám ani všechny podrobnosti případu (např. zda se to vede jako úmyslné porušení atd.)

   Reálně ale hrozí dle mého trest až 2 roky. Určitě by byl anulován výsledek z Vuelty. Teoreticky i další výsledky od té Vuelty, ale pokud se prokáže, že to porušení za které bude sankcionován nemohlo mít vliv na další výsledky (což předpokládám) a nebylo by spravedlivé anulovat vše, tak by mu tento důsledek mohl být prominut. Pokud jde o počátek banu tak zásadně by měl být až rozhodnutí o banu, ale i zde se to může vrátit zpět (až ke dni odebrání vzorku) například pokud zde jsou průtahy nezaviněné sportovcem.

 7. Hinault vyzývá k bojkotu Tour kvůli Froomovi.
  Nelíbí se mi, že Hinault vyzývá k bojkotu, nelíbí se mi, že se Froomův případ vleče, argumenty na oboje chápu.
  Líbí se mi pokus o double Giro a Tour.
  Špatné je, že bůhví, jak to bude po čase, ten list dopingu na Tour de France je hodně dlouhý.
  „Hinault, who refused to take a doping test on 27/07/1982, has angrily defended fellow French rider Laurent Jalabert who admitted to testing positive for EPO, and rejected veiled suggestions by Lance Armstrong that Hinault himself had doped, but strongly criticised Chris Froome for participating in the 2018 Giro d’Italia while awaiting the decision on his adverse analytical result for the permitted asthma drug salbutamol. He stated that suspicions over drug use meant that Froome did not belong to be considered alongside himself and Eddy Merckx even though Merckx failed three doping tests and Froome so far has not failed any.“
  https://sport.idnes.cz/tour-de-france-bernard-hinault-chris-froome-doping-fs7-/cyklistika.aspx?c=A180621_110550_cyklistika_par
  https://en.wikipedia.org/wiki/Doping_at_the_Tour_de_France

 8. „Chris Froome by na startu neměl být. Peloton by měl sundat nohy z pedálů a říct: ‚Pokud bude na startu, my nepojedeme‘,“ řekl třiašedesátiletý Francouz britským médiím. „A to jednoduše proto, že byl pozitivně testován. Já to nepovažuji za abnormální test. Lidé z UCI by měli říct: ‚Byl jsi přistižen, nebudeš závodit‘,“ apeloval Hinault.
  https://www.sport.cz/ostatni/cyklistika/clanek/999592-hinault-vyzval-cyklisty-k-bojkotu-tour-pokud-pojede-froome.html#section-artcl

 9. Na FB „republiky“ je par kratkych videi, treba 2 videa o bezpecnosti cyklistu, jak jezdit s detmi nebo Krizakova ukazka trate.

 10. Ještě Innsbruck srovnávám s Riem.
  Nedaří se mi najít oficiální stránku a profily jsou různě rozlišné, tedy snad se PCS a CW nemýlí.
  Celkové nastoupané metry také nemohu najít, ale součtem mělo by to být něco kolem 3500 metrů oproti „oficiálním“ 4670 metrům v Innsbrucku.
  Profil se v Riu opravdu nezdá až tak „zabijácký“ a čistě pro vrchaře, což GVA nakonec potvrdil.
  V Innsbrucku bude de facto 7 finálních okruhů a v Riu byly pouze 3, což bude myslím bude hrát vrchařům do karet.
  https://www.procyclingstats.com/race/olympic-games/2016/result/today/profiles
  http://www.cyclingweekly.com/news/racing/olympics/uci-confirm-rio-2016-olympic-road-race-time-trial-courses-148721?_ga=2.92151770.1316200126.1529516053-456355703.1529516053

  Příloha: Rio

 11. Protože jsem trochu smutný z Křižáka, to neznamená, že ztrácím víru a vidím, že Křižák se upíná k Innsbrucku, tak se upnu také :-)
  Křižákovy současné výsledky jsou bezvadné mimikry, aby ho top závodníci pustili do úniku a Křižák zopakoval Amstel 2013 {thumbup}
  Igls s 7,9 km, průměrem 5,7% a maximem 10% nevidím vůbec jako problém.
  Gramartboden s 2,8 km, průměrem 11,8%, maximem 28%, kde je postupně po 350 metrech 13,6%, 14,0% a 19,7% nevidím také jako problém neb ten cca „kiláček“ „přelétne“ Křižák ve vítězné euforii jako nic {devil}
  Na linku níže je i .gpx soubor ke stažení, jednoduše pak můžete trať prohlédnout třeba i na mapy.cz.
  https://www.innsbruck-tirol2018.com/en/races-courses/races-courses/road-race/
  {bomb}

  Příloha: Innsbruck

 12. Ve Varech dnes při výrobě poháru na MR

  Příloha: 35765878_1890769864321242_3301782398294818816_n

Leave a Reply