Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

6 317 comments

 1. Tak si tak říkám, že letos Froome s pořadateli pěkně vyběhl. Různě se psalo, že snažili postavit trať proti němu a on zatím nemá top formu a vlastně mu vyhovuje, že je málo dojezdů na kopec.
  Takže mu zbývá přežít už jen jednu vrcholovou etapu. Případný ztráty v dalších horských si ve sjezdu docvakne. V rovinatých si orazí. A pak už jen časovka..

 2. dát penalizaci jen někomu….okecávat…zrušit raději penalizace… to je teda komedie :-D

 3. Podle mě hlavně žádná pověst Frooma jako nejlepšího vrchaře ani nikdy neexistovala.
  Řekl bych, že Hun tak trochu vymyslel mýtus, aby jej pak mohl shodit. Pravdou je, že k nejlepším vrchařům patří (nebo minimálně patřil). Kdo je nejlepší vrchař vlastně? Netroufám si to rozhodnout, je to hodně těžká otázka. Froome by ale jistě patřil ke kandidátům, protože v některých horských etapách (nejen na Tour, nebo GT) podal fenomenální výkony.

  V r. 2012 byl v horách asi na Tour nejlepší. 2013 vyhrál dvě horské etapy a Mt. Ventoux byla 15. etapa. Vloni byl s Portem na kopci první v 17. etapě a stačilo mu bránit žlutej s výhledem na časovku. Atp. Hlavně ale taky argumentace, že vyhrál jen horské etapy v první třetině, nebo dvou třetinách Tour přece nedokazuje, že není nejlepší vrchař. Pořád je to vyhraná horská etapa.

  Ještě takovou perličku k Hunovi, že Froomova ztráta na stojce není překvapivá, protože mu nesedí – není to tak. Na Tour 2015 ho na Mur de Huy porazil jen Purito.

  • :-¤ :-¤ :-¤ Těžko se držet slušné mluvy při komentování této věci. Celá jury jsou k….i a dělají z Tour frašku. Zase dvojí metr a totální netransparentnost. Navíc brutální arogance ve smyslu „už jsme rozhodli a odvolání ignorujeme už z principu“. Prudhomme musí už být zase zelený vzteky – při vyloučení Sagan byl jistě taky – v obou případech jde o hvězdy první velikosti na které je navázáno spousta sponzorů a reklamních kampaní.
   Já moc nevěřím, že by jejich rozhodnutí mohl ovlivnit (jinak by Sagan určitě pokračoval), ale věřím, že příští rok použije všechny páky na UCI aby mu poslala soudcovat někoho jiného. :-¤ :-¤ :-¤

   • Mě také nesmírně vadí netransparentní a nespravedlivé soudcování.
    Nemohu si ale odpustit i upozornění na druhou stranu mince.
    Pro krista pána, ti jezdci se živí závoděním na kole a neznají pořádně ani pravidla svého vlastního sportu?
    Anebo znají, ale mají je na háku a spoléhají se na to, že jim to projde, jako už jim všechno možné prošlo x-krát před tím? Proč si to pití brali? Pak si ale za ten trest mohou především sami a že někdo jiný potrestán nebyl je sice politováníhodná, ale přece jenom jiná věc.

    Můj dojem z toho všeho je v zásadě takový, že hromadu másla mají na hlavě úplně všichni. Lze to dokumentovat na nekonečném množství nejrůznějších televizních záběrů. A pak se ti postižení vztekají, když nějaký ten trest z těch či oněch důvodů padne na jejich hlavu a hned křičí, že jiní to dělají také a potrestáni nebyli.

    Lze si představit i jiný scénář.
    To pití si bere jenom Bardet a správně jedoucí stáje podávají oprávněný protest.

    Ale znovu opakuji. Tímto textíčkem v žádném případě neobhajuji nesolidní a netransparentní rozhodování závodní jury.

  • Kdyby je zajímala pravda mohli by si klidně ty dotčené (Bardet, Cavendish, Sagan) předvolat a zeptat se, ale ti nabubřelí ignoranti prostě ne. Kdyby Bardet sportovně přiznal, že se napil (a já moc nechápu proč se k tomu ještě nevyjádřil – nebo jsem to přehlédl?) co udělají? Třeba se opravdu nenapil …. {unsure} .
   Jury = k…y a k…i {mail} :-¤

  • tak makaronovsky vzor pro jury je jasny – pokrytecka UCI(EU) a FR jezdci(slimaci), na ty se proste nesmi sahnout :-¤ :-¤

  • aaa tak oni to právě teď stáhli – Uran je bez penalizace {yahoo} , vsadím se že nebýt situace kolem Bardeta, tak je ani nenapadne se k tomu vracet.

   • Tím ovšem ignorují porušení pravidel (byť je pravidlo špatné a vágní) = jury {finger}
    Je to k smíchu, vsadím se, že to stáhli jen aby nemuseli penalizovat Bardeta.
    Uranovi to ale přeju a myslím, že je z první čtyřky momentálně nejsilnější a hlavně vypadá, že to má v hlavě srovnané, aby ještě nešel do žluťáka on – v peletonu je rozhodně oblíbený dost na to, aby mu pomohli i z jiných týmů …

 4. zdenda_hobík_

  Rád bych se vrátil k otázce toho vysokohorského soustředění, protože tomu nějak nerozumím. Předpokládám, že Romana vzali ne proto, aby jim clonil vítr na rovině, ale aby pomáhal těm třem v kopcích. On pak ale nejede na soustředění vrchařů. To přeci nedává žádný smysl, pokud všem zúčastněným jde jen a jen o cyklistické výsledky.

  • Milanek Underwood

   možná ho nevzali, protože nemá perspektivu a nechtěli mu zbytečně ukazovat tajemství jejich „vrchařské kuchyně“.
   V tom je asi jádro cyklistiky obecně (určitě bylo)
   Určité Know How prostě není pro všechny, ani pro celý tým, asi čekali, že si to Roman udělá po svém dostatečně kvalitně, jsa zkušený

 5. Včerejší dojezd jakkoliv divácky atraktivní podle mě do takové horské etapy nepatří.
  Škoda těch kopců předtím ve kterých si tím pádem nikdo netroufl zaútočit.A to přece v horách chceme vidět.
  Nejen závěrečný rampofiniš.

  • Myslím si, že sa neútočilo preto, že SKY išli pekelné tempo, z takého sa nastupuje veľmi ťažko a ak aj niekto nastúpi, dlho nevydrží, vypočítané strojové tempo mašiny menom SKY ho prevalcuje.

  • Proč by tam neměl patřit? Všichni věděli, že tam je. Všichni mají stejné podmínky. TdF má prověřit závodníky komplexně. Někde jsem tu četl, že Froome není top vrchař. To je samozřejmě směšné. Je to jeden z nejlepších vrchařů. A kdyby to tak nebylo, tak by v minulosti ty jeho horské nástupy neměly úspěch. A nepracovali by na něj borci typu Landa nebo Nieve. Letos na TdF ja taky špičkově připravený. Navzdory tomu, že jeho tým musel od druhé etapy hájit žlutý trikot, aby pak přišel o Thomase, tak se jim již podařilo vyřadit z boje o vítězství několik klíčových soupeřů:

   Martin + 1:35
   Yates + 2:07
   Quintana + 3:55, ačkoliv ten jen záskok za Valverdeho
   Contador + 7:08
   Meintjes + 4:55
   Bennet + 4:18

   Vypadli jako soupeři Valverde a Porte. Nicméně patří k velkému závodníkovi, že ví, kdy nemá tolik riskovat.

   Takže zbývajícími reálnými soupeři o žlutý trikot jsou pouze Froome, Aru, Bardet a Uran. Ze všech tří má jasně nejlepší časovku Froome. Jeho 6 vteřin ztráta je v tomto ohledu nic. Oni budou muset útočit. Na tý 20 km časovce je schopen toho na ně smáznout dost. Ale zase na druhou stranu stejně rozhodnou etapy s Galibierem a Izoardem. Pokud tam někdo bude jasně lepší vrchař než ostatní, může si přivézt 3 minuty náskok a ustojí to i s horší časovkou.

 6. Aru, Bardet, Uran, Martin, Yates go!
  Froome, sorry, fandim nefavoritum ;-)
  Contadore, bojuj dale, respect.
  Quintano, tvuj cas na Tour jeste prijde, stale teprve 27! let.
  Bennette, hobluj!
  Landa by dnes vyhral a cekam, ze behem Tour bouchnou uvnitr Sky saze.
  Krizaku, 2018 je tvoje, ale hybaj na Teide!
  Nikdy necekat!
  Stop wattmetrum!
  Stop vysilackam (minimalne od tymu k jezdci)!
  {bye}

 7. Froome nikdy nebyl vysvléknut ze žlutého v průběhu Tour…takže…král je mrtev, ať žije král? asi je na to ještě brzo, ale řekl bych, že semínko zkázy bylo zaseto.

 8. Na Contadora fakt smutný pohled… 300m metrů před vrcholem kopce, kde svedl nezapomenutelnou bitvu s Rassmusenem…konec kariéry je z mého pohledu nevyhnutelný. Přeci sám nechce aby si ho fans takhle pamatovali. Vítěz 7 (na trati 9) GT tohle snad nemá dále zapotřebí.

  • Tak on jel ten konec už „na pohodu“ (jestli jde mluvit o jízdě do 20% krpálu o pohodě {devil} ), kdyby byl v první skupině, jinak by sebou mrskal. Ale pravda je, že mne napadaly stejné myšlenky.
   Já ho míval svého času poměrně v oblibě – fandil jsem mu hlavně proti Schleckovcům! Ale moje sympatie mizely, co bych kecal, v době, kdy „dusil“ našeho Romana a už mi to tak nějak zůstalo pod kůží.
   I když musím uznat, že některé jeho majstrštyky jsou nezapomenutelné – u mne vede o parník akce z Vuelty, kdy s pomocí Movistaru v krátké etapě odvařili SKY (bohužel na to tehdy nejvíc dojel Leo).
   To bylo něco úchvatného {bomb}

 9. Štyby dnes v šetriacom režime, snáď to zajtra zopakuje a v sobotu rozbalí {thumbup}

 10. A teď to zase začne, přátelé! Troll vylezl z pelechu {devil}

 11. No, chlapi, věčná škoda toho Romana a ještě možná větší škoda, že je rozhašenej Leo! Ten by měl letos čáku na bednu {devil}

  • Věčná škoda Romana?
   Opravdu máte pocit, že by Roman byl někdy schopen dojet v takovémto terénu do cíle ve skupině jezdců na GC? Kdyby nad ním drželi ruku všichni svatí a byl na tom čirou náhodou na své poměry opravdu špičkově a výjimečně by mu to sedlo, dojel by s nimi maximálně tak pod tu závěrečnou stěnu. A to jenom díky tomu, že se stále jelo sice vysoké, ale konstantní tempo bez nástupů. Když to v závěru bouchlo, zůstal by stát a chytil by minimálně půl minuty, pravděpodobně ale ještě více.

   • Sheik Yerbouti

    Uvědom si, že psát stále a systematicky na fanouškovské stránky Romana tyhle názory, ze kterých Roman vždy vyjde v dané situaci nejhorším možným způsobem, opravdu vypadá jako provokace. Bez ohledu na to, jestli máš pravdu. Dost tomu pomáhá i způsob, jakým to píšeš. Třeba Zdenda hobík tu poslední dobou taky neoplývá optimismem, ale furt je z jeho příspěvků cítit, že Romanovi fandí. U tebe si tohle nemyslím.

    Píšu ve víře, že nejsi troll a akorát ti tohle úplně nedochází. Pokud mi řekneš, že Romanovi fandit nemusíš – nemusíš. Ale pak by sis měl vybrat neutrální fórum. Že na stránkách romankreuziger.com bude většina návštěvníků fanoušky Romana a ty je těmihle příspěvky budeš prudit, se snad dá čekat.

    • {good} přesně tak.

    • @Šeik, Sima242, Mellon
     Já si s vámi pánové dovolím poměrně zásadně nesouhlasit.
     Toto prosím NENÍ žádné fórum fanoušků Romana Kreuzigera. V současném svobodném formátu být ani nemůže. Protože to by nejprve musel majitel portálu definovat, kdo to takový „fanoušek RK“ je, vypracovat „Kodex chování fanouška RK“ a zřídit funkci drába, který tady bude dodržování onoho Kodexu násilně vynucovat.
     Takže toto prosím opravdu ne.
     A zkuste si prosím uvědomit, že já zde píši slušně, korektně a především SVOBODNĚ! A nemám sebemenší chuť na těchto svých zásadách cokoliv měnit. Asi uznáte sami, že není sebemenšího důvodu se tady znásilňovat autocenzurou jenom kvůli několika jedincům, kteří špatně nesou moje názory či způsob psaní mých příspěvků. Já s nimi sice soucítím, ale mohu jim jako řešení doporučit pouze naprosto jednoduché řešení.
     Ať moje příspěvky prostě nečtou! Je to pouze a jenom jejich svobodná volba.
     A pokud si je přesto přečíst chtějí, musí se prostě smířit s tím, že jim třeba nekonvenují a nemusí na ně nijak reagovat, nebo s nimi mohou svobodně, korektně a slušně polemizovat. A opět to bude jenom a pouze jejich svobodná volba.

    • {yahoo} {yahoo} {yahoo} {yahoo} {yahoo} {yahoo} {yahoo}

     Citace z příspěvku trolla Dauma o pár příspěvků níže (dnes v 7:30): „I když tedy moc nechápu, koho mohou zajímat tuny zcela zbytečných nostalgických historek hubatého staříka z doby, kdy i jeho ouno vonělo.“ a z příspěvku, na který se nedá nereagovat: „A zkuste si prosím uvědomit, že já zde píši slušně, korektně a především SVOBODNĚ!“

     Málokdy se člověk setká s takovou mírou schizofrenie, jakou zde před pár minutami tenhle komik předvedl {devil}

    • @Alex
     A v čempak tu údajně nevídanou míru Daumovy schizorenie pane lexíčku spatřujete?
     Zkuste to nějak srozumitelně naformulovat.
     Velmi se na váš jistě hlubokomyslný odborný textík těším strejdo.

    • {bye}

     Příloha: kiss

    • @ karlovarskej brouk pytlík
     Brouku, moc pěkně jstem mi tu moji míru schizofrenie vysvětlil.
     Díky moc, pámbů vám to na dětech oplať.

    • @Daum

     Jsi evidentně inteligentní člověk a o cyklistice něco víš. A taky tě baví si do Romana rýpnout, kdykoliv je k tomu příležitost. Můžeš argumentovat, jak chceš, ale lidi tu už tvoje názory na Romana znají. Tohle byly historicky Romanovy fanstránky a logicky je tu skupina lidí, kteří prostě Romanovi fanďí. A tebe je baví provokovat, to neokecáš. Budiž, každý si může psát i číst, co chce. Jen se nediv, že občas přijde reakce, která se ti nemusí líbit. Sheik ti to napsal slušně a jasně. Toť vše.

    • @Sima242
     Za mě naprosto v pořádku, nemám s tím žádný problém.
     Já si cením každé solidní diskuze, ať už souhlasné či nesouhlasné.
     A díky tedy jak Tobě, tak Šejkovi.

   • A jakou by nám ta půlminuta udělala radost. Ve srovnání s tím na co se díváme letos…11 minut v etapě, která by mu normálně, až na ten závěr, seděla a ještě navíc v cíli vypadal dost hrozně.

 12. petersollberg

  po dojazde dnesnej etapy mi nie je jasne jedno:
  preco rigo uran tu stojku nesiel na hrubej?! :-)

  • :)
   Lemond teď na Eurosportu říkal, že Landa po závodě říkal, že kdyby mu do vysílačky neříkali, aby čekal, tak tu etapu vyhrál.

   • @Climber: Tak to jsem si i myslel, vypadalo to tak a dokonce jsem myslel, že v závěru skočí ještě ty dva před sebou…

   • petersollberg

    na margo tohto – doporucujem pozriet si znova dojazd poslednych 700m a vyrazy tvari.

    • No jasně – taky za sebou měli 200 km a několik strašnejch kopců, kdežto Jirka (ten můj kámoš) to čerstvej rozjel přes náměstí, do kopce vjel třicítkou (jsou tam ale čedičové kostky!) a celá ta prudká část má asi 150 metrů, z nichž 10 metrů ušetřil tím rozjezdem {devil}
     Stejně to ale nikdo jinej nedokázal a zkoušelo to ve Varech hodně dobrejch závoďáků. Jirak je ale na tyhle výjezdy specialista – on třeba dodnes drží neoficiální rekord ve výjezdu na „Meluzínu“ pod Klínovcem ze strany od Damic (kdyby to někdo hledal ve Strava). Dal to, tuším, pod 40 minut – to už nevím přesně, ale vím, že to jel celý na velkou placku průměrem kolem 23 km/hod.
     Dnešní ranvej byla ale jiný kafe a jak říkám – po tom martýriu, které předcházelo, to bylo doslova „o život“ {beer}

   • Landa na to dneska měl. Jel neskutečně.
    Mě by zajímalo, kdyby tam byl G, a taky tak silnej, jestli by ho drželi na uzdě.

  • {devil} {good} Ale jednoho takovýho (tedy skoro takovýho) znám a je to dokonce můj nejlepší kámoš. Dneska je mu tedy už 64 let, takže nevím, co by dokázal (i když jezdí pořád skvěle a postavu má vyšvihanou jako dvacetiletej kluk), ale když nám bylo mezi 25 – 30 lety, tak jsme rádi hecovali jiné cyklisty a sázeli se s nimi, že tenhle můj kámoš vyjede Divadelní ulici v Karlových Varech (16 – 18%) v sedle na velkou placku a patnáctku vzadu. A fakt to dával {beer}

   • A neměl vzadu náhodou třináctku?
    To by znělo ještě udatněji!

    • PetrH.Senov

     Aneb jak z naprosto nekofliktniho příspěvku vykouzlit důvod k hádce…..

    • Když už si tedy Petře nedokázal zvládnout své puzení přiložit naprosto zbytečné polínko do této „plodné“ diskuze, dovolil bych si obrátit tvoji laskavou pozornost k příspěvku o pouhých pár pater výše, konkrétně Alex/21:08. Hlavně by sis měl povšimnout času jeho pořízení (21:08) a času pořízení mého příspěvku, který ti nepřipadá příliš vhodný (21:11). Použiješ-li svůj jistě bystrý úsudek a porovnáš míru prasárny obou příspěvků, jistě budeš vidět celou situaci i v trochu jiném světle, než se ti možná na první pohled zdálo.
     Ale jinak s tebou v principu souhlasím. I když tedy moc nechápu, koho mohou zajímat tuny zcela zbytečných nostalgických historek hubatého staříka z doby, kdy i jeho ouno vonělo. Ale je samozřejmě věc každého jak to chce vnímat.
     ;-)

   • Petře, a takhle to je skoro denně {devil} Škoda, že si toho málokdo všimne, díky {beer}

 13. Dnešní dojezd a pohled na posledních 500m od Tomáše Macka :
  https://pbs.twimg.com/media/DEnUZCrXUAIDJL0.jpg:large

  a taky odpověď proč nikdo nic nezkusil dříve .
  Tady video dojezdu a krásně vidět jak Aru zavře Urána :
  https://twitter.com/LeTour/status/885526146284216320

 14. Proč někteří včetně Urana dostali ty 20 s penalizace?

 15. A nakonec co? Nic se neděje! Románek klasl jen o jedno místečko {yahoo}

Leave a Reply