Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

7 028 comments

 1. Honza Bárta bude mít autogramidádu v Brně 23. ledna 2017 od 17hod. v Specialized Svorada (asi nějaký cykloobchod …) Zdroj: instagram.

 2. začíná sezona na Velogames
  první závod TdU od 17.1.

  League Name: Roman Kreuziger league
  League Code: 12140517

  tak hodně štěstí
  (a hojnou účast) {good}

  • … „ne li nejlepší?“ …Dobrý :-D
   (Komu pak se líbí květnatá mluva i za cenu, že píše kraviny? jeden z nejlepších se asi jevilo moc krátké … a ne-li je bezva obrat a příležitost k rozšíření věty … až se z ní stane věta vtipná :-D {devil}

   • (Contador je výborný cyklista, ne-li motorista, jak jsme viděli na Mortirolu 2015 {thumbup} )

    • Sheik Yerbouti

     Podle mě je Contador opravdu výborný cyklista. Pokud si uvědomí, že už mu není 25 a přizpůsobí tomu svou závodní taktiku, může klidně nějakou GT ještě vyhrát.

     To, jaký je v osobní rovině, je samozřejmě jiná věc…

    • jo já trošku žertoval, protože (zase nadnáším) – mě ta věta osobně urazila! jsa – tedy byl jsa fanouškem Miguela Induraina …
     (nikomu už jsem tolik nefandil, neb už jsem z toho vyrostl nebo co a časy se změnili) … Ale strkat Contadora před něj či ho opomenot …. to je vtip? :)))
     Jinak teď ani nemám proti Contadorovi nabito – to až v sezóně určitě zase přijde {devil}

     Ale ještě jednou první je Indurain a to bez diskuse, toho už Contador nemá šanci ohrozit … Ě basta! :) A takové opomenutí fakt neberu.Můžete s tím nesouhlasit … však víte

    • …. to je jako kdyby někdo napsal, že Miloš Zeman je jedním z nejlepších, né-li nejlepší český president. …
     Tak uznejte!, že fanoušci Václava Klause by měli plné právo k nasranosti! :))) ;-)

     (((radši rovnou poznamenám, že páchám hříčku a úmyslně jsem i dále významně opomíjel – pro lepší ilustraci jevu … a lákali mě i jiné ilustrace ale zvolil jsem tuhle fádní)))

    • Mne ten článek vůbec nepobuřuje, a to tady kdekdo ví, že Alberto nepatří ani náhodou k mým současným oblíbencům. Nicměné část jeho přímé řeči, ve které mluví o Tinkovovi, bych na místě podepsal (cituji): „Je to člověk, ke kterému příliš sympatií nechovám, jestli vůbec nějaké. Je to někdo, kdo má spoustu peněz a tak si koupil tým, ale přitom nevěděl, jak ho vést.“
     Co se týče vyjádření „jeden z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší španělský cyklista všech dob“, tak to je víceméně také pravda a není třeba se nad tím, velmi kulantně napsaným tvrzením vůbec pozastavovat. Pro generaci španělských našich dědů byl jistě idolem Federico Bahamontes, pro jejich starší syny Luis Ocaňa či Jose Manuel Fuentes, pro mladší syny Pedro Delgado a Miguel Indurain – no a pro vnuky je holt absolutní Bůh Alberto Contador před Alejandrem Valverdem a „Puritem“ Rodriguezem.
     Sorry, jestli jsem někoho ze slavných cyklistických torteadorů vynechal, já je mám prostě v paměti seřazené takhle…
     Trochu souhlasím s Milankem v názoru, že jedničkou by měl být stále Indurain – už jen proto, že to byl „merckxovitý“ typ cyklisty, které obdivuji ze všech nejvíc. Univerzál schopný vyhrávat jakýkoliv typ závodu, ne jen padesátikilová horská blecha. Ale vím, že mu někteří zdejší kolegové přisuzují pozici velkého konzumenta EPO, tak se nechci pouštět do další hádky.
     Každopádně ale také souhlasím s názorem, že Contador byl, je a asi ještě pár sezon bude aspirant na bednu v kterémkoliv GT závodě, je to skvělý cyklista se kterým se v kopcích skoro nikdy nenudíme.
     Jen kdyby to nebyl takovej „sebestřednej jájík“ {beer}

    • Ha, oprava: španělských dědů, ne španělských našich dědů :-)
     To je holt daň přepisování textu a chybějící kontrole…

    • jak dlouhý má AC v Treku kontrakt, 1 rok, nebo 2 roky ?

    • @ Palawan : díky za info.

    • Jsa jeste chvili „okurka“, nebudu pokracovat ve vlaknu a zkusim vykopnout primo dizkuzi k Indurainovi.
     Nesporne fenomen, 5 x Tour, trochu mi vysledky a zpusobem jejich dosazeni pripomina Armstronga a Froomea. Vyborna casovka, zadne uchvatne nastupy v kopcich, koncentrace na GT, klasiky prakticky nic.
     Kazdopadne me srdce patrilo Chiappuccimu a Bugnovi a proto me dost stval ;-)
     https://en.m.wikipedia.org/wiki/Miguel_Indurain
     https://en.m.wikipedia.org/wiki/Claudio_Chiappucci
     https://en.m.wikipedia.org/wiki/Gianni_Bugno

    • Podle tohoto článku : http://www.cyclingnews.com/news/contador-not-setting-a-date-for-retirement/ má AC kontrakt na 1 rok s opcí (s možností prodloužení na 2 roky). Zřejmě se Trek sichruje, že kdyby to Bertíkovi nešlo, nemusel by ho dál držet a platit mu nemalý plat.

   • jeden z nejlepších, ne-li nejlepší je úplně olrajt. Mění to smysl, není to jen rozšíření věry.

    P.S. zrovna od tebe bych čekal, že květnatou mluvu oceníš, tvoje příspěvky jsou jí plné, ne-li nejplnější :-) Navzdory tomu mi vtipné mi bohužel nepřipadají, aspoň ne v tom standardním slova smyslu.

 3. Jenom tak na okraj, tyhle články na BBC
  http://www.bbc.com/sport/cycling/38589587
  Né že by byli moc objevné, ale jejich zajímavost pro mě je hlavně v tom, že … jaksi né vše se dá smést ze stolu tak snadno, jako to děmáme například zde … Kde pravověrný fanda o tom nechce nic vědět a má hned hotovo Wigo je hrdi a hotovo dvacet. …
  Ale ono to tak snadné není, zvláště ve velmi vyspělých zemích jako jsou USA a nebo Británie, jejichž vyspělost je veliká zejména pokud jde o kulturu práva … No u nás je takové poněkud východní, případně jižní pojetí a hrdina může být prohnilý a možná se s tím dokonce i počítá. Nechci říct přímo, že tam jsou ideální, ale jsou jinde … jsou dobří … {good}
  A my jsme s těch slabších ještě celkem slušní, tj abych nebyl za pesimistu {beer}
  držím nám palce {good} :-D

   • Alexi, o moc jsi nepřišel. Ten článek je pěknej v tom smyslu, že vyznívá pro Lea hezky, ale my, jeho fanoušci, se v něm mnoho nového nedozvíme. Je tam shrnutí jeho dosavadních úspěchů a Leo tam říká věci, které víme – že se ve Sky hodně naučil a teď to využívá, že se s Majkou podělej o GT, případně o lídrování, že nepojede na Tour, že chce jednou stát na bedně GT… No nic, co bys nevěděl. {good}

    • Píšou se tam ale taky věci, které zas tak zřejmě nejsou: třeba, že ačkoliv přestupy Majka a Sagan do Bory zabraly většinu titulků, mohl by König udělat jedny z nejlepších výsledků týmu – což není bez zajímavosti. Taky, že jeho cíl je pódium na Grand Tour, co v anglicky psaném článku je asi novinka. Taky, že Leopold sám cítí, že se zlepšuje s každým rokem, myslim, že tohle ještě nikdy nepadlo a je to dost důležité. Že ještě neukázal svůj plný potenciál a rok 2017 teprve ukáže, co v něm je. Že je lepší, když má tým neomezený rozpočet (Sky). Že ze Sky přinese do Bory zkušenosti. Že se necítí Majkou ohrožený. Že Tour de France by s Majkou jet po Giru nechtěl, raději Vueltu, což tak taky bude.

    • takže … malá provokace. –
     Tohle je přesné Leo sice nezajel zatím celkově lépe než Roman, … ale je vlastně hvězdou, tedy sic jen doutnající, ale respektovanou a podle toho se i chová… to je paráda. No jistě nemusí to vyjít nakonec, ale je to správná cesta k tomu, aby byla možnost.

     Roman měl možnost v Astaně … asi to nebyla správná volba, ale pak už ho zatlačili do role takového sic velmi zkušeného, kvalitního, a dokonce i oblíbeného asi … ale Černocha peletonu (myslím to obrazně prostě se to říká nikoli rasisticky ač to vychází z původně rasistických konotací … uf radši jsem to neměl psát, ale když už se takhle omlouvám, tak to nechám) … prostě Leo dobrý – co dím superskvělý! … Roman mnohem horší – a to přes všechny naděje, Oricu atd … prostě tohle srovnání je zjevné…

     Cink velmi nadějná pozice
     Štyby poměrně špatná pozice, ale ten se o své leaderství věřím letos popere – bude to tvrdé a asi bude muset změnit tým (Lefever ho myslím už nemá v oblibě a tím je to dané)

    • Myslim, ze Romana tam nikdo nedotlacil, sel do ty pozice uplne dobrovolne, protoze je mu tam evidentne pohodlnejs…
     Milanku zjevne srovnani je to na co narazis na zacatku – Leo narozdil od Romana krom etapy na vuelte nikdy nic nevyhral, ani nebyl v top 5 na GT. {unsure} Myslim (a preju si) ze oba maj svoje nejvetsi vysledky kariery este pred sebou. Co se tyce pozice v týmu je na tom Leo samozrejme mnohem líp, ale zas ve slabsim….tak uvidime. uz se nemuzu dockat {thumbup}

    • Milanek proč záměrně provokuješ? Proč to prostě nenapíšeš na rovinu?

     Myslim kluci, že oba zapomínáte na to, že Křižák měl nějaký problémy ohledně dopingu, do kterejch ho dotlačil někdo jinej, což mělo vliv na 100%. Takže s klidným svědomím podle mě člověk nemůže říct, že se do té pozice Křižák dotlačil sám. Nebýt toho, všechno mohlo být možná jinak. Člověk míní, časy mění.

     V GC má Křižák jasně lepší výsledky, Leopold pravda nebyl v top 5 na GT, ale byl 6. a 7. a k něco přidal – vyhrál a pokusil se vyhrát (a byl 3.) v etapě. Na Vueltě vyhrál ještě jednu etapu a vyhrál ještě nějaké další věci. Hlavně ale letos na Vueltě jel tak, jako Křižák ani on sám dosud nikdy nejeli, v kontaktu s bednou, na kopcích předváděl supr výkony, tvořil závod, až do osudné etapy. To byl nepřehlídnutelnej rozdíl.

   • Díky za překlad {good}
    Ptavda je, že 99% toho, co jsem si právě přečetl, už všichni známe delší dobu – Leo naštěstí není „typickým malým Čechem“, který se bojí říkat nahlas své cíle a ambice tutlá. Výborných sportovců, od kterých slýcháme stále dokola jen „možná“, „snad“ a „uvidíme“ máme stovky, ale borců, kteří řeknou „Chci vyhrát“ nebo „jedu si pro medaili“, je v řadách českých reprezentantů jako šafránu.
    Ostatně to je jeden z hlavních důvodů, proč mám Königa tak rád {beer}

 4. Konci i Lieuwe Westra :-( zatim neni uplne jasny proc… ale vzhledem k jeho drivejsim problemum se to da asi tusit :( achjo

 5. Jak se tak dívám tak Verva Activejet teda skončila :-( takže Hník a Polnický mají o zábavu postaráno v těchto dnech se sháněním místa.
  Mimochodem vypadá to, že Czech cycling tour se nepojede. {cry}

 6. hitboycolor

  No vim ze to prd znamena, ale Cink ma csilo 81 na TDU. Toz drzim klukovy palce, at vykroci spravnou nohou do sveta WT. {thumbup}

 7. takovej dotázek: Máme tu čekat nějakej udate stránek? pamatuju si nějakou anketu, jaký je resumé? Bylo by fajn aby to tu letos stale frčelo v Orica Scott designu, potrebuju nejakej pozitivni impuls co se tohoto fora týče {rolleyes} {beer}

  • Jak znamo, provozovatel Tomas Hruby je pomerne velka „flaksa“, minimalne co se tyce teto domeny, cili buhvi.

   • Tomáš je rychlík…svému otci rekonsruuje stránky už 1/2 roku. {beer}

    • zdenda_hobík_

     někde jsem slyšel přísloví, že každá změna je k horšímu {wacko}
     Chat funguje a to je hlavní {good}

    • já také, když si na něco zvyknu, tak málokdy jásám v okamžiku změny (tady jsem byl původně nechtěl ani vlákna) Ale … Jak říkáš (a jak, dá se říct zní „zlaté pravidlo“): Každá změna je k horšímu. … Jen se člověk vždycky sám sebe ptá, jak bychom se byli beze změn dostali do tohoto kýženého stavu, který už dále měniniti nechceme {beer}

    • Podle toho jak tady čtu ty dvě stránky dozadu, tak si myslím, že Tom Hrubý už tomu nešefuje, ale řídí to úplně někdo jiný….. ;-)

    • Pokiaľ myslíš niekoho “ zdejšího “ tak som prekvapený že mi na staré kolená tak rýchlo zaplo. {yahoo}
     Senor by mohol tiež niečo uverejniť k prvému závodu v Austrálií na svojej stránke, nech sa to už tu rozhýbe cyklistikou. Hádok mám dosť aj inde. {devil}

    • Ty jsi tak skromný, horvi {heart}

    • Rozviň, lebo až tak rýchlo mi zas nezapína.

 8. Sheik Yerbouti

  Alexi, proč si nedáš do profilu fotku, na které zamračeně hrozíš holí?

  Vždyť ty tvé komentáře s vysmátým obličejem uvozujícím hromadu vzteku a nadávek vypadají jak hongkongský film s titulky…

 9. Boroš ze shimana na Sram a za týden … šampion ČR {thumbup}

 10. http://www.cyclingnews.com/features/tour-down-under-baden-cookes-stage-by-stage-preview/
  Chlapci, začínajú pomaly preteky v Austrálií, vieme už ako vyzerajú profily etáp – tak by sme sa mohli seriózne tým zaoberať. Ako napr. Baden Cook. {bye}

 11. Tenhle pohled na stupně vítězů (tedy spíš vítězek) se nám nikdy neomrzí, co? {heart} {rose} {bomb}

  Příloha: 20170106_153631-1

 12. Zajímavé povídání Frooma a Evanse:
  http://www.cyclingnews.com/features/chris-froome-and-cadel-evans-interview-each-other-about-races-retirement-and-the-2008-tour/
  Zajímalo by mě, jestli Cadel nekecá, že už roku 2008 rozpoznal Froomův potenciál…

Leave a Reply