Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

1 959 comments

 1. @Mellon: Moje příspěvky někteří místní borci bojkotují, ale tutovka vím, že je čtou. Takže to sem dám taky, aby to nezmizelo:
  Kód miniligy na Dauphine je – 01211619 :-D

 2. Nejak je tu ticho. Poniektorí si už myslia, že je koniec fóra. Potrebujem odozvu. Díky.

 3. Na velogames začalo Dauphiné, soupisky do neděle do 10,30. Kdo založí ligu?

 4. Zítra startuje Hammer Series. Startovka našlapana velkými jmény, zajímavý, pro oko diváka, atraktivní formát. Live přenosy budou na fb https://m.facebook.com/hammerseries {good}

 5. Povedený rozhovor s Nikol Noskovou …. http://www.roadcycling.cz/clanek/uspesne-maturity-nikoly-noskove
  “ 11. června budu startovat na jednorázovce v Itálii. Původně jsem tam měla startovat i příští víkend, ale kvůli vysokému počtu bodů UCI to není možné. “ {yahoo}

 6. Předběžná (širší) soupiska Bory na TdF.
  5 jmen se bude škrtat.

  Maciej Bodnar
  Emanuel Buchmann
  Marcus Burghardt
  Leopold König
  Patrick Konrad
  Rafał Majka
  Jay McCarthy
  Christoph Pfingsten
  Paweł Poljański
  Juraj Sagan
  Peter Sagan
  Andreas Schillinger
  Michael Schwarzmann
  Rüdiger Selig

  • Když koukám na tu seznam, tak je asi blbost, aby si vystrileli tři nejlepší vrchare na TdF. Nedivil bych se, kdyby Leo jel až Vueltu. Majka bude zcela jistě leader a k ruce mu bude především Buchmann a své v kopcích si odvede i McCarthy. Jedině, že by jel Leo v pozici volného závodníka, což nvm nvm, jak by na to koukal.

   K Peterovi jasný Bodnar, Juraj a rozjížděc Schwarzmann. A pak zkušenosti v podobě Burghardta a Schillingera.

   Takže za mě Majka, Buchmann, McCarthy, Saganove, Bodnar, Schwarzmann, Burghardt a Schillinger.

   Anebo druhá varianta s Leem místo Schillingera

   • Namiesto Schwarzmanaa a Schillingera Leo a Poljanski a som spokojný. ;-)

    • S tím Schwarzmannem bude otázka, jak si Sagy řekne. Pokud mu bude stačit tým, který ho jen udrží do posledního kilaku vpředu, tak Schwarze nepotrebuje. Ale pokud by chtěl rozjizdece spurtu, tak bude Schwarzik užitečný

    • Myslím, že Juraj Sagan pojede jistě, neboť TDF ještě nejel a kdy jindy než s Peťěm se tam dostane.

    • @acspCZ – on potrebuje len niekoho, kto ho v prípade potreby dovezie na posledný kilometer dopredu, potom už to je na ňom. Už boli nejaké snahy urobiť mu nejaký vlak, ale nikdy to neskončilo dobre, vždy sa im stratil. Jediný cyklista mu vedel celkom dobre rozbehnúť šprint a to bol Oss. Takže si myslím, že mať v tíme niekoho, kto by mu šprinty rozbiehal je zbytočný luxus, dopredu ho v prípade potreby dostanú aj Bodnar, Burghardt a asi najlepšie McCarthy, ktorý je v tomto dobrý.

    • @asus – Juraj je v tíme s Petrom od roku 2010, Peter jazdi Tour od roku 2012 a nikdy to isté nebolo.

    • to: Mellon – nikdy to jisté nebylo, protože v minulých týmech nebyl P.S. v pozici, aby mohl ovlivňovat kdo s kým, o čem a pro koho …..teprve nyní je v týmu jednička.

    • Dám to ešte raz aby sa to nestratilo, kód miniligy na Dauphine je – 01211619
     deadline je 4.6. o 10:30 {bye}

    • Mellon potřebuje…nepotřebuje… Špatně postavená otázka. Do deště taky nepotřebujeme deštník, ale když ho máme, zůstaneme suší (nebo aspoň sušší :-) ) Cavendish taky nepotřebuje rozjížděče spurtů, ale když ho má, vyhraje toho víc. Atd. Ostatně Oss, kterýho jsi zmínil, je mých slov jasným důkazem. Není to zbytečnej luxus, je to rozdíl mezi 1. a 2. místem v některejch etapách, ale jestli to myslíš tak, že si svoje etapy Peťo stejně vyhraje a vítězství z těch spurterských nepotřebuje, tak to pak jo.

    • Mellon jsem rád, že pro jednou souhlasíš {good}

  • Za me takto.
   Leo na Tour pro „Maillot blanc à pois rouges“ a na Vuelte opet bude zarit mezi unavenymi na konci sezony kvuli „Maillot y pantalón rojo“.
   Sagy pro „Maillot vert“.
   Majka neuspesne pro „Maillot jaune“.
   Juraj jako bratr.
   Bodnar protoze Maciej.
   Jay McCarthy neb mladi vpred!
   Zbyvaji 3 mista, neb nemecka staj, pro 3 cyklisty, zbyva 6 z Nemecka, Konrad z Rakouska a Poljanski z Polska.
   Za me Buchmann, Burghardt a Schillinger ;-)

 7. Hirt do WT, to by byla paráda. Úplně ho vidím v zeleném dresu týmu Canondale. Tam by zapadl hned. Mohl by si jezdit co chce, jako všichni v týmu. Jenom nevím jestli by si polepšil {scratch} alespoň by mohl mít nějaký rozumný program, který není sestavený podle toho kam dostanou divokou kartu…no a možná by mu půjčili i to kolo na časovku, aby na něm mohl trénovat.

  • ..na iDnes je rozhovor s Padrnosem a ten ho vidí v Bahrajnech, tahat Nibalimu..

   ..tak uvidíme, jestli Pavel Padrnosů ví více než my smrtelníci.. {bye}

   • první jsem to tu o Bahrainech napsal já, tak to přeci musí být pravda. :-D {yahoo}
    Na základě precizní analýzy výkonu Honzy (po lahvi vína) v předposlední etapě Gira, kdy jel po odpadnutí domestiků špic Nibalimu a následně netahal rovinu v vláčku Tomovi.

    Teď vážně – Bahraini mi přijdou jako zajímavá volba!

    Těd opět zcela nevážně – představte si tu Vueltu – Ondra Cink cupuje peloton ve finálním kopci, z tempa nastupuje k útoku Honza a Žralok vyčkává a pohodově se veze Froomovi na zadním kole při stíhání odskočeného našince Honzy. :-D
    Jen se bojím, že pro takový scénář mi jedna láhev na oslavu stačit nebude… {beer}

    • Osobně doufám, že do Bahrainu nepůjde. Tým patřící magorovi, co mučí lidi, do sportu nepatří. Je ostudou šéfů cyklistiky, že jim prachy nesmrdí, ale když už tomu tak je, tak čím méně Čechů, tím líp. Už teď mě mrzí, že tam jezdí Cink.

    • @hokič Ono to patří Zemanovi? Nebo Ovčáčkovi? Nebo Babišovi?
     .

    • Nasser, naser si a neser hokiče {devil}

    • Přesně. Bo mu vo čumák prasknu žvejkačku! B-)

    • @hokič ono je to vcelku jednoduché. Neřeším politiku blízkého východu – to nemá řešení. Ohledně Honzy mě zajímají jen sportovní konsekvence. {bye}

     Moc teamů s větším sportovním potenciálem a „italskou kulturou“ (slovy 1 jasný leader a pak je vše k diskusi) ve WT nevidím.
     Myslet si o majitelích můžeme leccos.
     Cyklistiku sponzorovanou padouchy asi nikdo z nás nechce. {yes}
     Na Ostravsku by takového Bakalu nevítali chlebem a solí a přesto leckdo z nás fandí našim klukům u podlahářů. :)))

     Svět holt není ideální, jak bychom ho rádi…

     Add Bahrain, lehce mimo téma – export demokracie a humanismu do této a sousedních oblastí nám zatím moc nevychází, což? :-¤
     Demokracie tam v oblasti funguje pouze jedna – Izrael.
     Stačí se podívat na Egypt, Palestinu, Líbii, Sýrii, Afghánistán a Irák…
     Snad mě zásadně neopraví nějaký arabista – „zlatej Bahrain“.

     Je to země o které vím sice kulové, ale princ mi úplně na diktátora nepřijde. Resp. ještě jsem nepotkal diktátora bez goril, na kterého si šlo nedávno sáhnout v terminálu na Salzburgském letišti – měl tam přistavenou helikoptéru Red Bullu a asi letěl někam po Evropě na klasiky. {bye}
     P.S. já na něj ze slušnosti nesahal, ale na praskání žvejkaček bacha – mohlo by se to zvrtnout, páč vypadal celkem ve formě {yahoo}

    • @ Hokic = ano.
     @ radim78 = Bahrajn je jako Katar ci UAE, ultrabohaty z ropy / zemniho plynu a ma malo obyvatel a to jeste z toho hooodne pristehovalcu, kteri tam pracuji za puvodni obyvatele, to se mu to machruje. Priklad „Egypt, Palestinu, Líbii, Sýrii, Afghánistán a Irák…“ je mimo, sorry jako ;-)

    • @Palawan. Diky za upresneni, ale takhle v obecne rovine jsem v obraze. Nikdy jsem tam ale osobne nebyl a tak na vetsi soudy nemam nabito.

     Problem gastarbeiteru je obecny pro celou oblast. Mistni se moc nepredrou, maximalne uraduji ve statnim a na praci si dovazi prespolni. Inzenyry z Nemecka, USA apod., vylozene namezdni silu z levnejsich krajin.
     Zde ovsem vseho do casu a tento problem a roupy pramenici z prebytku petrodolaru uspesne resi era nove tezby ropy na uzemi severni Ameriky.
     Nekde jsem nedavno zahledl odhad bankrotu SA pri cenach ropy pod 50 US.
     Za stavajicich statnich vydaju, kdy schodek rozpoctu mela SA loni snad 15%, je to v meznim pripade doslova za dvermi {good} Pak bude ponproblemu sponzoringu sheiky. Pricemz ten sportovni sponzoring bych videl jakonzdaleka nejmene kontroverzni. To neznamena, ze mame hykat blahem…

     Priklad tech uvedenych statu je naopak naprosto k veci, ale je asi nutne cist cely muj text a ne letet ocima mezi radky. Slo totiz o poznamku na tema nase predstavy o idealnim svete a jejich realna implementace v teto oblasti spratelenymi armadami – viz. „export demokracie a humanismu do této a sousedních oblastí…“
     Nikdy z toho nic dobreho nevzeslo.Pres vsechna zverstva se tam lidem zivalo lepe pred zasahy „z hury“ a za tim si stojim. #sorryjako {bye}

    • @ radim78 = {good} + {beer}

    • A tak já si také nedělám iluzi o tom, že každá koruna ve sportu je čistá, nekontroverzní. A jsem rád, když sport pomáhá ohlazovat hrany tam, kde to ještě politika zatím nesvede. Viděl jsem třeba super dokument o hokejové týmu, kde hráli palestinské i izraelské děti. Všechno má svůj kontext, svět a historie jsou spletité, je dobré hledat cesty, kde se můžou lidé potkat, vzdor původu, názoru apod.

     Ale mám to postaveno tak, že pokud si s 90% lidí jsem schopen podat ruku, tak o ty zbylé si neopřu ani kolo. A někdo, kdo je osobně podezřelý z mučení lidí, spadá do té druhé kategorie. A z mého pohledu legitimizace takové osoby legitimizuje její činy.

     Jsou lidé, kteří i dnes musejí volit mezi životem a smrtí, když řeší, jestli si smočí s nějakým režimem, člověkem, udělají věc podle svého svědomí, přesvědčení, touhy – apod. A je jedno, jestli jsou to obyčejní lidé někde v KLDR, homosexuál v arabské zemi, otec rodiny na území Boko Haram. A někdy udělají špatnou volbu, ale mají to zatraceně těžké.

     A pak jsou lidi, kteří volí, jestli budou jezdit za tým A nebo B na kole. Jestli jim na účtě přistane tolik, nebo tolik, jestli budou lídr, domestik.

     Hrozný starosti.

     A tyhle lidi, stejně jako vedení UCI, nemají problém sloužit jako PR někomu, kdo mučí lidi.

     Protože nic jiného to není. PR stafáž někomu, kdo osobně mlátí lidi.

    • Vztah peníze – sport – politika jste rozebrali „domrtě“, bravo {devil}
     Přidám trochu do mlýna k pohledu „černé – bílé – fialové – kdovíjaké“ peníze. Jak je tady všeobecně známo, jsem Karlovarák. A jako takový si velmi často kromě „Saša jede“ nebo „Víš co, Sašo? Polib…“ vyslechnu také „No jó, ruský Vary!“ Punktum, tečka, každej si myslí, jak zaperlil a jak je světaznalej…
     Jenže pojem „ruský Vary“ (mimochodem, těch Rusů je zde podstatně méně, než v Praze) má své opodstatnění, a to několikeré:
     1.) tradiční – a to už od časů ruských bojarů, cara a jeho dvora – a to ca. z poloviny 18. století. Tehdy byl v kurzu velkej kamarádšoft ruský – francouzský dvůr a Karlovy Vary byly shodou okolností přímo na ose Petrohrad – Paříž (stejně jako Baden-Baden, který se dodnes potýká se stejnými problémy, jako naše město) a navíc poslední výspa Slovanů před germánsko-románským světem. Proto se zde celá kolona pokaždé yastavila a pobyla pár týdnů (někdy měsíců). A vznikla tradice, kterou pak rádi převzali bolševici a po nich současní zbohatlíci
     2.) finanční – a to nově od let 1994/95. Po „sametovce“ a vyhnání Rusa z českých luhů a hájů Michaelem Kocábem tenkrát vyčichli Rusové (či lépe řečeno lidé z bývalých „sovětských“ republik) také z Karlových Varů. Měl jsem v té době s jedním Němcem z mého pohledu docela prosperující realitní kancelář (od r. 1991), ale on nebyl spokojen s tím, že se nám nedaří prodávat nemnovitosti Němcům a na jaře r. 1994 jsme skončili. Bác ho, v létě téhož roku se Rusové jako invazní vojsko do Varů vrátili s taškami plnými dolarů (doslova) a všechny ty krásné, ale chátrající domy skoupili! Nám zbyly oči pro pláč, stačilo vydržet ještě 2 – 3 měsíce a byli bychom dodnes „za vodou“…
     Tolik úvod, kterým jsem se chtěl dostat k faktu, že v Karlových Varech vlastní Rusové skutečně velké množství lázeňských domů, sanatorií i hotelů. A existuje hafo lidí, kterým to leží v žaludku – pohříchu většinou těch, kterým je do toho prdlajs – novinářů a chytrolínů z Prahy, Brna, Jičína nebo Čiernej pri Čope. Prej jsou to černé, nečestné peníze, které ve Varech pere mafie… tedy podobné argumenty, jako se zde probírají v kontextu s cyklistickými stájemi.
     Můj názor (dlouhodobý a neměnný, vycházející z hluboké osobní zkušenosti) je tento: Je úplně jedno, jakou barvu těm rublo-doláčům přiřknete, důležité pro nás, Karlovaráky, je, že skončily v našich domech, buticích, prádelnách, pekárnách, taxislužbách… prostě na kontech (většinou) místních firem a v peněženkách tisíců jejich zaměstnanců. Ty domy na zádech v ruksaku nikdo neodnese, jsou vesměs slušně rekonstruované a díky těm „černým“, nečestným penězům má ve Varech počítám 10 tisích domorodců práci a pravidelný plat.
     Podle mne je to nepoměrně lepší, než kdyby ty peníze skončily v drogách, bordelech a zbraních. A podobně to vidím s penězi investovanými kýmkoliv bohatým do sportu, sorry jako {yahoo}
     Howgh {beer}

    • Zajimava debata, tak zas pro jednou prispeju svym nazorem. Jako slavista dodnes spatne kousam prichod cefc do slavie. Spolecnost napojena na cinskou armada (mimochodem i na naseho jezevce) mi velmi smrdi. Stejne jako kurz zahranicni politiky hradu, ktera velmi uprednostnuje ekonomicky zajmy (byt v nizkejch castkach) pred dodrzovanim lidskejch prav, se mi hnusi. Kvuli sankcim vuci rusku taky ztratime nakou promily hdp a par lidi prijde o misto, ale podle me by se proste nemely v takovejhlech pripadech zavirat oci. Takze za me Bahraini {negative}

 8. Ještě k Nibalimu , on potřebuje hory , epické hory ve výškách nad 2km ožívá , jakmile je etapa kde se leze nad 2300m , či nedej bože jsou takové dvě za sebou rostou mu křídla .
  Všechna svá vítězství stvořil či minimálně potvrdil v těchto výškách .
  Takže ano tam kde bude víc časovek bude vpředu Tom a tam kde bude hodně kilometrů nad 2200m nad mořem bude vpředu Vincenzo.
  P.S. A jakou že to etapu vyhrál na letošním Giru Nibali ? ;-)

 9. Ve čtvrtek začíná Závod Míru U23 GRAND PRIX PRIESSNITZ SPA
  s M.Schleglem
  http://sport.idnes.cz/rozhovor-schlegel-03y-/cyklistika.aspx?c=A170529_084605_cyklistika_tm2

  jinak popravdě moc jmen ve startovce neznám ale Lambrecht,CRAS,Hirschi,Nych,Journiaux by měli být největší soupeři pro Michala

 10. Díky @petr93 a @senor jste borci {good}
  Gratulace kolegům na bednách {thumbup}

 11. Nibaliho veľký fanúšik Matejka sa nezaprie v jeho hodnotení Gira na roadcycling.cz {rolleyes}
  http://www.roadcycling.cz/clanek/dumoulinova-cesta-k-vitezstvi

  • Sorry, Mellon, ale nenašel jsem v článku vůbec nic, co by napovídalo, že je Matějka velkým fanouškem Nibaliho {scratch}
   Článek je vyvážený, píše o všech důležitých protagonistech závodu, objektivně hodnotí výkon Dumoulina i momenty, které rozhodly o keho vítězství. Možná je v textu naopak trochu míň emocí – což je ve finále dobře, protože to s sebou vždycky nese jak pochvalu, tak negativní reakce.
   Za mne {good}

   • Ja souhlasím s Mellonem. Nemyslím si, že Dumoulin jezdí stejně jako Frome a už vůbec bych si netroufl tvrdit, že jeho jízda fanoušky nenadchne, ostatně, z komentářích na různých forech mu větši lidí vítězství přeje a líbí se jim, jak jezdí. Když si také člověk přečte komentáře k Matějkově článku, tak žádný s ním moc nesouhlasí, co se týká popisu Dumoulinovy jízdy.

   • Aký má prosím ťa zmysel veta
    „Vincenzo Nibali byl opět blízko vítězství, i když to od něj nikdo nečekal. Je to však pravý šampión a bojoval až do cíle.“
    Nikto nečakal, že Nibali bude bojovať o víťazstvo? On je pravý šampión pretože bojoval až do cieľa? A kto nebojoval? Podľa mňa nezmyselné tvrdenie a nezmyselná adorácia.

    A Dumoulen? Matejka je hovorcom všetkých fanúšikov, keď vraj jeho jazda nenadchne fanúšikov? Ja som bol naopak nadchnutý ako dokázal v podstate sám eliminovať straty v etape kde mal črevné problémy, bol som nadchnutý ako sa nezlomil vo viacerých kritických situáciách a to s minimálnou podporou tímu v rozhodujúcich fázach. Dôležitým faktorom vraj bola slabšia forma súperov. Takže nie vynikajúci výkon Duma, ale vlastne súperi nestáli za veľa, hmmm.

    Takže suma sumárum, pokritizoval Dumoulina za štýl jazdeniaa zrelativizoval jeho úspech, pokritizoval Naira, pravý šampión je jeden – Nibali. Ten Nibali, ktorého hanebné ťahanie autom pán autor veľmi zľahčoval, Ten Nibali, ktorému doslovne srdcom prial víťazstvo na MS. Nemám nič proti tomu, keď aj novinár fandí nejakému cyklistovi či cyklistom viac ako iným, len by to podľa mňa nemalo ovplyvňovať jeho prácu. Čo sa podľa mňa a nie raz v prípade pána Matejku stalo. {beer} {bye}

    • O Nibaliho bidonu psal, pokud myslis tenhle clanek http://www.roadcycling.cz/clanek/Bylo-Nibaliho-provineni-tak-velke , Libor Matejka. Ale jinak s tebou souhlasim, clanky na roadcycling z myho pohledu opravdu nejsou moc vyvazeny…
     BTW tusite nekdo jakej je vztah mezi Markem a Liborem Matejkou? (tusim syn a otec ale nvm jiste)

    • @Mellon: Asi to myslel tak, že v prvním týdnu se Nibali jevil nevýrazně a tím pádem od něj asi jen málokdo čekal, že bude v závěru bojovat o vítězství. Tak to cítím já.
     A k Dumoulinovi: ano, jezdí podobně, jako Froome, ale nedá se říci, že by některými momenty nenadchnul. To máš pravdu.
     Jinak je naprosto příznačné, kdo se na můj příspěvek střelhbitě nalepil :-D
     Ještě mi tam chybí „clyde“ a Dj.Tj popř. Sheik, ale asi ještě nebyli na netu {bye}
     Sorry, Geo a Johny5, vás se ten šťouchanec netýká – ale to asi víte sami {beer}

    • No mě ten článek taky nepřijde úplně vyvážený, jen se mi nechtělo psát „mě taky“, protože to je naprosto nulová hodnota.

     Jinak Mellon něco napsal, ty nesouhlašíš, a pak Mellon (jako zakladtel vlákna) a Riman rozvádějí, co a proč jim na článku nesedí. To je podle mě legitimní diskuze a nevidím na tom žádné „nalepení“. Nebo myslíš snad Aleše? Ten ani nereaguje na tebe, ale přímo na Mellona.

     A můj příspěvek má pořád nulovou hodnotu…

    • Utocil na tebe nekdo, Alexi, nebo tu jen poklidne diskutujeme? Tak hned nebud ublizenej, nereaguj tak prehnane a bude nam vsem lip {beer} a bud rad, ze tady naka diskuze probiha {bye}

    • Určití chlapci NIKDY nereagují na moje indiferentní nebo zajímavé příspěvky, ale VŽDYCKY se ihned jeden po druhé zapojí do vlákna, kde napíšu něco, co není v souladu s pohledem autora prvního příspěvku.
     Je to místní folklór a pokud někdo zase píše, že si něco vztahuji na sebe, tak ano – vztahuji, ale oprávněně {beer}

    • @Alex – v pohode, možno to tak myslel, ale bolo v podstate jasné, že rozhodovať sa bude posledný týždeň a ten mal aj minulý rok Žralok výborný. Najväčšiu stratu na čelo mal tuším po tej prvej časovke, na Toma 2:47, ale na druhého Naira to bolo iba 24 sekúnd. 100 Giro a domáca hviezda, asi sa nedalo pochybovať, že to tak ľahko nevzdá. Počas celého Gira bol na dostrel k prvému. Nakoniec je dobré, že bol Matejka trochu kontroverzný, aspoň si máme o čom pokecať {beer} {bye}

    • @Mellon: {beer}

  • Mellon, máš pravdu. Větu „Vincenzo Nibali byl opět blízko vítězství, i když to od něj nikdo nečekal. Je to však pravý šampión a bojoval až do cíle. “ nepsal žurnalista, ale fanoušek.

   Jakýpak „nikdo nečekal“, když to byl druhý největší favorit hned po Quintanovi?! {wacko} A že by Nibali byl nějak moc blízko vítězství, to si také nemyslím, vždy to bylo spíš zda to Dumo ustojí a nebo vybouchne a růžový bude Quintana. {unsure} A že bojoval až do cíle? To Zakarin a Pinot taky, a co jako, dělá to z nich pravé šampiony? {unsure} Nedělá.

  • Je to tam {bye} a mně to nevadí, já mám Nibaliho taky rád :-)

   • Je to tam a me to nevadi.
    Ja Nibaliho nemusim, kazdy ma sve oblibence.
    Matejka je casto tendencni, ale na svem serveru si muze psat co chce.
    Ostatne neni obecne od veci, zkoumat proc lidi fandi tem, co sam clovek nefandi a podobne psani Matejky muze vnest jinou myslenku i kdyz s nim clovek mnohdy nesouhlasi.
    {bye}

    • Ani mne to nejako príliš neprekáža, naopak, mám rád aj trochu kontroverznejšie pohľady, aspoň je o čom diskutovať.
     Čo mi vadí je fakt, že keď menili portál a bolo potrebné sa znovu zaregistrovať, tak sú vlastne všetci mimo ČR sú mimo. {bye}

    • Mně to taky nijak zvlášť nevadí, ale vždy je dobré vědět, jaký „bias“, resp. „media bias“ konkrétní médium má a v návaznosti na to uzpůsobit svojí čtenářskou optiku. A pokud to nevím, tak je důležité to umět alespoň případně vypozorovat z možných náznaků. Stejně jako je při čtení MF DNES dobré vědět, kdo jí vlastní (a nebo vlastně nevlastní) a u TV Barrandov zas komu fandí v české prezidentské volbě, tak u Matějky je dobré vědět (nebo si alespoň přiznat), že fandí Nibalimu. Přičemž nic z toho a priori nevylučuje, že se v takovémto médiu vyplodí třeba i zajímavý článek.

    • @ Mellon a Aleš = ano. Je to vhodne pro nazor druhe strany, ale je to obcas narocne na vlastni toleranci :-) Jinak ja nechtel jsem tu paralelu k ceskym mediim predtim psat, ale videl jsem ji tam take.

 12. Nevite nahodou, jak je to s vysilanim Tour de Suisse 2017 na CT Sport? V programu je jen zaznam, ale az dost pozde. Snad to pujde zive aspon na netu.

 13. Velogames Giro – výsledky: https://www.velogames.com/giro-ditalia/2017/leaguescores.php?league=583022125518

  1. (30. celkově z více než 17 000 týmů – paráda {good} ) bAdGer – MBT – 8186 bodů mimo to celkové vítězství ve 4. etapě – https://www.velogames.com/giro-ditalia/2017/teamscore.php?ga=13&st=4
  2. (132.) Otis – Cel-Ej Newbies – 7801 bodů
  3. (263.) barak – jezdici – 7615 bodů

  Gratulace vítězům a jako vždy také čest poraženým. {rose}

  Do konce týdne se (nejspíš) připravte na Dauphiné. {beer}

Leave a Reply