Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

5 515 comments

  • :-¤ Tohle jsou události, které holt k cyklistice patří…
   Cottbus je z Karlových Varů nedaleko, doslova za humny. Už za časů NDR to bývala líheň vynikajících cyklistů a já měl jsem v tomto regionu v 70. letech kamarády, kteří za mnou pravidelně jezdili přes hranice. Nešťastnou shodou okolností se tehdy jeden z nich také smrtelně zranil, což mi připomněl uvedený případ Kristiny Vogelové.
   Bylo při návratu z tréninku – ale mohl si za to Klaus, jak se ten kluk jmenoval, bohužel úplně sám. V ulicích města se totiž pověsil za autobus, který nečekaně zabrzdil a on si při nárazu do zadní části karoserie zlomil vaz…
   Na fotce z jara roku 1973 jsem já ten nejmenší (taky nejmladší) a Klaus je ten kluk v kulichu po mé levici. Nakreslil jsem tehdy nad jeho hlavu tužkou křížek, který je dodnes patrný.

   Příloha: S kamarády z NDR, jaro 1973

 1. Tak Movistar dnes uzavřel nominaci na Tour: Quintana, Valverde, Landa, Soler, Bennati, Rojas, Amador, Erviti.
  Proboha proč zase berou Bennatiho? :-( Loni jel Giro i Tour a jeho přínos z mého pohledu teda nula nula nic. Dostal přednost před Oliveirou a Sutterlinem, nepochopitelné.

 2. jasomisback

  http://www.roadcycling.cz/clanek/suverenni-solo-petra-sagana

  Zbytočný článok: by, kdyby, aerobní, Bárta, cokdyby, Černý, anaerobní…

  • V souvislosti s textem článku stojí za to připomenout, že autorem tolik vychvalovaný, překvapivý aerobní výkon nepředvedl Peter Sagan poprvé. Když vynechám jarní vítězství na P-R (tam měl přece jen parťáka), tak je třeba připomenout především Peťovu zhruba padesátikilometrovou špic, kterou jel pro Romana v předposlední etapě Tour de France 2016.
   https://sport.idnes.cz/tour-de-france-20-etapa-0tp-/cyklistika.aspx?c=A160723_123739_cyklistika_mt2
   Tehdy Peter podal, troufám si říci, ještě mnohem větší důkaz o svých tempařských schopnostech, než na letošním mistráku {bomb}

   • To byl nadherny koncert PS!
    Pripojuji {good} a dukaz. {bomb}

    Bohuzel Roman nemel na to nohy dotahnout tohle do konce! :)
    P.S. To je taky naposled, co jsme od nekoho z nasich videli na zaver Tour podobny obrazek! {devil}

    Příloha: IMG_20160723_160410

    • Byla to 20. etapa Tour 2016, kterou vyhrál Ion Izagirre. Je to jedna z těch etap Tour, které jsou nezapomenutelné. Napřed fantasticky pracující Peter Sagan pro Romana, potom selekce té skupiny, kde absolutně v každým sjezdu ztácel Pierre Rolland, pak vepředu Alaphilippe a Pantano následně dojetí v posledním kopci Nibalim, který jim pak i nastoupil a pak skvělé rozvržení tempa Iona Izagiira, kterej dojel Nibaliho v háku s Pantanem a pak v posledním sjezdu zaváhání Pantana a nechytatelný sjezd Iona až do cíle pro vítězství. Myslím, že to je i ta etapa, kde Peter Sagan navštívil záchod jednoho karavanu u tratě. ;-)

    • @PavelK: Myslím, že jsi v tom výčtu vynechal pád Frooma ve sjezdu, ne? Nebo to bylo v jiné etapě? {scratch}

    • Alexi máš pravdu byla to ta samá etapa. Zbabělý nástup Bardeta na mokré silnici a pád Froomea. Máš pravdu.

    • Froome spadl o etapu drive.

    • Pavle, s ním bych nepolemizoval! Tutovka tomu věnoval dostatek času, aby to našel na internetu {devil}

    • Sagan pracoval pro Krizaka paradne.
     Skoda, ze tehdy cca 60 km to go Krizak „nesklopil“ a jel, naskok mel pres 6′ a v cili pouze cca 2′, zbytecne ztracel rytmus a cas dizkuzemi s Nibalim a Pantanem, proste ala Froome letos na Giru.
     Jako 10. mel na konci Tour 13″ v GC ztratu na 7. Purita.

    • @ Monitoring = vybavoval jsem si pad Frooma a jak na konci dekoval Poelsovi a to byl dojezd do kopce, zatimco 20.etapa byl dojezd z kopce. Overil jsem si, jestli si to pamatuji spravne a napsal jsem. Tak o co ti jde?

    • {beer} Nejde mi o nic, jen trochu hecuju. Koukni se o pár dní nazpátek a pochopíš, že tenhle můj malej rýpaneček je úplnej prd proti tomu, co musím (mnohdy zcela nečekaně – jako tentokrát) přehlížet já…
     Z toho Ty by ses nejspíš pos… {bye}

    • 1) vetsinu konfliktu zacinas ty.
     2) malokdy se stane, aby jsi priznal, ze nemas pravdu.
     3) na ublizeneho si hrajes casto.
     Tva odpoved je vlastne pouze potvrzenim techto 3 bodu.

    • Aha… v tom případě couvám z umírněného postoje a virtuálně podané ruky, synku {finger}
     Příspěvek tedy nepovažuj za mírné šťouchnutí, ale jako poukázání na dávno známý fakt, že jsi „cyklistické nedochůdče“, které nedostatek vlastních zkušeností zoufale nahrazuje moudrostmi načerpanými z internetu.
     Bohužel je dnes doba taková, že Ti to mnozí baští. Já tedy rozhodně ne, protože je to činnost, kterou může dělat každej obtloustlej strejda, kterej jezdí na kole tak akorát mamině pro housky do krámu. Myslím si, že to může být zrovna Tvůj případ…

 3. zde vyjádření RK po „vychladnutí“ :) :
  „Hezké pondělí všem. Ještě ke včerejšku. Asi víte, že jsem dost horká hlava. Pustil jsem se do Elkovu. Neseděl mi jejich styl závodění, netahali. Nechci tím ale snižovat vítězství Pepy, kterému gratuluju. Holt využili, že jeli ve velké převaze a zvolili taktiku, díky které vyhráli. Celkově to byl krásný závod i díky fantastickým fanouškům. No a já mám o motivaci navíc na příští rok. „

  • Je to pochopitelné, že to ponejprv bral emotivně-osobně. Celé MR připravovala manželka, rodina do toho investovala čas, práci, prostředky a Elkov si s toho udělá úmyslně vlastní představení….no nenamíchlo by vás to!

   • Ale copak o to, namíchlo, samozřejmě! A třeba konkrétně já bych si bral servítky ještě méně! Jenže já nejsem Roman Kreuziger, nejlepší český profík všech dob! Nejsem veřejně známá osobnost, jejíž vyjádření sledují statisíce lidí. Nejsem vzorem pro mladé cyklisty, jejichž názory každé moje vyjádření ovlivňuje. A konečně nejsem závoďák, který potřebuje mít dobré vztahy s ostatními krajany.
    Takže: sice dost pozdní obrat v názorech, ale díky Bohu za něj {good} Jeho původní slova sice nikdo z dotčených nezapomene, ale rozhodně se tímto vyjádřením částečně zlepší Romanova rozviklaná pozice lídra reprezentace pro MS v Rakousku.
    Díky, Míšo, za to, že jsi svého chlapa zase dokázala přesvědčit {rose} {rose} {rose}

    Příloha: RK

    • Milanek Underwood

     Nač taková skromnost super(Monitoringu)Mane? :) … to ti nesluší. – Romanovi podkuřovat nemusíš a přiznej si, že starší má právo plísnit a poučovat a také se zlobit! Á hlavně! VYCHOVÁVAT PUMPIČKOU! … a vvo tom to je :)

   • Cítím v tom trochu od asuse ironii ;-) která ti Alexi myslím utekla.

  • No já nevím, mně i to druhý vyjádření přijde spíš nešťastný.

   Když to vezmu popořadě, tak nejdřív napíše, že se pustil do Elkovu (ale neomluví se, nevezme to zpátky, nic…), pak napíše, že nesnižuje výkon Černýho (ale další větou o převaze ho hned de facto snižuje).

   Každopádně i kdyby byla pravda stokrát na jeho straně a kdyby byl stokrát horká hlava (což jsem až do jeho vyjádření „Asi víte“ nevěděl), tak pořád nechápu, proč to hlavní tvář mistráku a manžel organizátorky zabalil jako malej kluk a nedojel do cíle.

   • V dané situaci udělal Roman pro záchranu své pozice a přitom pro uržení názoru maximum.
    Těžko čekat, že napíše něco ve smyslu: „Sorry, jsem debil, že jsem řekl něco, co vlastně vůbec není pravda… a Pepovi gratuluju, byl nejlepší a vyhrál by i bez pomoci manšaftu…“
    Ani jedno z toho totiž není pravda, tak proč by to psal? {scratch} Tohle vyjádření je naprosto dostačující, ale je jasné, že se vždycky najde nějaký šťoural, který ho zpochybní. Tak to prostě je.

    • Já na rozdíl od tebe nevím, zda by Černý vyhrál i za jiných okolností nebo ne.
     Co ale vím téměř jistě je to, že by Černý porazil Romana, kterej to zabalil a neumí si přiznat, že na to prostě neměl.

    • Tak to já si zase na rozdíl od Tebe vůbec nemyslím, že by Černý porazil Romana – bez manšaftu, samozřejmě. Kdyby byla ideální situace toho druhu, že by jel každej závoďák sám za sebe, nevyhrál by podle mne Černý silniční závod ani náhodou. A jsem toho názoru, že by ho porazil jak Štybar, tak Kreuziger… a možná ještě pár dalších.

    • Každopádně jsi odklonil debatu úplně jinam, vždy sveřepý Aljoško {devil}
     Připomenu Ti, že řeč byla o Romanově průserovém prohlášení a o tom, jak se z něho snaží vybruslit – ne o tom, co by bylo, kdyby nebyly ryby {bye}

    • Monitoring souhlas s Alešem, i mě přijde to druhý vyjádření spíš nešťastný. Křižák měl prostě mluvit jako Štyby, tak bych to řekl. Ani Štybymu styl závodění neseděl, jistě by byl rád, kdyby si počínali nerozumně. Chápeš Alexi?

     V daný situaci určitě neudělal maximum. Jestli se tedy chtěl omluvit, měl se prostě omluvit. Pro tebe je to nepředstavitelný, ale pro jiný lidi ne. Jestli by Černý vyhrál bez pomoci manšaftu, to nevíš, i kdybys 100x napsal, že víš. Vždy sveřepý Lexíku.

    • To sice chápu, milý dýdžeji, ale nedovedu si vůbec představit, jak by měl Křižák podruhé mluvit jako Štyby poté, co holt poprvé mluvil jako Křižák {wacko}
     To je přece absolutní zhovadilost a věc zcela nemožná {negative}
     Proto jsem napsal, že v dané situaci udělal maximum pro udržení si jakéhos-takéhos kreditu. Věc druhá je, že už si v každé hospodě i lidi, kteří nemají o závodní cyklistice páru, povídají o tom, jak se Kreuziger vztekal jako malej kluk. Viz. hospoda, na jejíž zahrádce sedávám pravidelně s kamarády u jednoho až tři piv po každé vyjížďce.
     Tam to bylo tvčera mezi místními stokilovými, věčně namazanými štamgasty, téma číslo 1 {wacko}

    • To tvrzení o Pepovi Černém nejprve z textu zcela mylně pochopil Aljoška a teď to po něm hloupě jako kašpárek opakuješ i Ty, dýdžeji. Kde vidíš, že JÁ VÍM, ŽE BY ČERNÝ VYHRÁL BEZ MANŠAFTU, proboha? Chce to číst pozorněji a pak si plácat játra, synku!
     Cituji (komicky ze svého textu): Těžko čekat, že napíše (Kreuziger) něco ve smyslu: „Sorry, jsem debil, že jsem řekl něco, co vlastně vůbec není pravda… a Pepovi gratuluju, byl nejlepší a vyhrál by i bez pomoci manšaftu…“
     Z toho textu, soudíš, vyplývá, že si to myslím já? Tak možná, že to takhle chápou někde u Aljošků nebo u dýdžejů – ovšem každej, kdo u čtení přemýšlí, pochopí, že jsem ta slova vložil imaginárně do úst Křižákovi a vůbec nevyjadřují mé vlastní přesvědčení (viz. můj další příspěvek (25.6. v 18:10)…
     Jste chvílemi ve své touze zaperlit fakt „na posrání“, synkové {bye}

    • Monitoringu, a proč jsi ze své citace sebe sama vypustil: „Ani jedno z toho totiž není pravda, tak proč by to psal?“, tj. to nejdůležitější v této dílčí otázce, tj. co si myslíš ty?

     To na žádný synky na posrání co chtějí zaperlit, nehodíš.

     A jak měl Křižák podle mě mluvit, když napoprvé mluvil jako Křižák? Prostě se omluvit. Nic víc, nic míň. Já vím, v dnešní době to už není běžné a příkladem jde prezident republiky se svým mluvčím, se svým neomluvami, případně podmíněnými omluvami…

    • PS: A že se někde řeší to, že se Kreuziger vztekal jako malej kluk? To se divím, protože on se vztekal jako malá holka {whistle}

    • Bohatýre nejudatnější, sluníčko nejjasnější, Aljoško Popoviči, sveřepý ruský reku, synku nebohý :-)
     Křižák se nemohl (a určitě ani nechtěl) omlouvat, protože řekl pravdu – byť v blbou chvíli a příliš natvrdo. Včerejší rozhovor se Štybym to jenom dotvrzuje, názory obou se de facto shodují a rozdíl je jen v diplomatičtějším vyjádření Štybara.

     Cituji z rozhovoru:
     Některé z vašich kolegů hodně rozlítila právě závodní taktika týmu Elkov Author, který obsadil všechny tři pozice na stupních vítězů, ale v průběhu závodu se na diktování tempa jeho závodníci příliš podílet nechtěli. Byl jste stejně rozčarovaný?
     „Je to jejich právo. Jeli, jak jeli. Občas možná mohli trošku potáhnout. Myslím, že bylo divné, když měli ve skupině čtyři lidi, a ještě to sjížděli zezadu. Asi jim nevěřili a chtěli, aby vyhrál Pepa Černý, který má nakonec double. Já jen doufám, že se za takový výkon dostane do World Tour, aby dres českého šampióna byl vidět.“
     Domluvit spolupráci mezi jezdci patřícími do týmů nejvyšší kategorie se nedařilo?
     „Vlastně vůbec. V jednom okamžiku jsme byli s Romanem Kreuzigerem vpředu a společně s námi devět kluků z Elkovu, tak to se blbě proti nim jede. Vždy jsme od nich měli někoho nalepeného za zády.“
     Tak za co by se měl, kurva štelung, Kreuziger omlouvat? Chápu, že místní Mirkové Dušínové, kteří obdivují závodnický styl GVA a dalších zašíváků, tuto omluvu očekávají – a také proto je dobře, že se jí nedočkají {finger}
     A na závěr: Ljoško, Ty ubožáku, kdybys aspoň jeden jediný kilometr dokázal v životě na kole ujet tak kvalitně, jako to umí „malá holka“ Kreuziger.
     Jsi prostě, jak praví klasik, ještě větší blbec, než jsme čekali {bye}
     Plná verze rozhovoru: https://www.sport.cz/ostatni/cyklistika/clanek/1000706-sen-o-ceske-obhajobe-nevysel-stybar-si-tudiz-naplanoval-utok-na-titul-evropskeho-sampiona.html#section-artcl

    • No a k tomu, že jsi tu nejdříve prskal, že jiní neumí číst, na důkaz čehož jsi citoval sám sebe a tu podstatnou část jsi vynechal (buď schválně a nebo protože neumíš číst ani svůj text), něco máš?

    • Nene, synku! Základ je ten, že Ty jsi označil druhé Romanovo vyjádření za nešťastné a trapně jsi rozporoval jednotlivé pasáže toho, co řekl. Moje argumentace byla, že udělal v danou chvíli maximum. Tečka.
     Vše ostatní je podružné a rozmazávat jsi to začal Ty, a to konfrontašním stylem: „Já na trozdíl od tebe nevím…“ A to jen proto, že sis „šťourala“, o kterém jsem se v obecné rovině zmínil, vztáhnul na sebe :-D
     Jinak mi dej svátek. Zase se snažíš stůj co stůj udržovat sáhodlouhé hádavé vlákno… {finger}

    • Děkuji, že jsi jednostranně určil, co je základ naší vzájemné konverzace… ale… takže k tomu, že jsi tu nejdříve prskal, že jiní neumí číst, na důkaz čehož jsi citoval sám sebe a tu podstatnou část jsi vynechal (buď schválně a nebo protože neumíš číst ani svůj text), tedy nic nemáš?

    • Myslím si, že mnohem více pozornosti zaslouží Tvé idiotské vyjádření na stránkách RK, že se Roman vztekal jako malá holka. Byly časy, že by Tě za taková slova zdejší ultras uštěkali…
     Jojo, časy se mění {negative}

    • Možná to bude tím, že to je poprvé, co Roman zabalil mistrák, jehož byl hlavní tváří, a který organizovala jeho manželka a navíc se u toho vztekal jako malá holka.

    • A možná to bude tím, že jsi pěknej trouba, Aljoško {bye}
     Křižák měl, kromě psychických, zcela jistě i jiné potíže, nejspíš fyzického rázu. Jinak by přesně z důvodů, které uvádíš, mistrák určitě nezabalil.
     Mně předhazuješ, že „dobře vím to či ono“, ale přitom sám plácáš nesmysly, aniž bys znal pravou podstatu věcí.
     Jdi se vycpat, pane spravedlivý {finger}

    • Já nevím, zda Roman měl či neměl psychické či fyzické potíže kvůli kterým zabalil, ale vím, že Roman SÁM tvrdil, že zabalil, protože to kvůli Elkovu „UŽ NEMĚLO SMYSL“ dojíždět. To jsou jeho slova, nikdo mu do úst nic nevkládá.

    • Ty toho vůbec víš velmi málo :-D Nicméně jsi takovej machr, že Romanovo vyjádžření (…SÁM tvrdil, že zabalil, protože to kvůli Elkovu „UŽ NEMĚLO SMYSL“ dojíždět…) se škodolibostí sobě vlastní označíš za „vztekání malé holky“…
     Nekálíš si trochu do tlamičky, Aljoško? {bye}

    • Jsem fakt zvědavej, jak dlouho budeš svými trapnými výmluvami ještě toto ubohé vlákno protahovat {wacko}

    • Faktické okénko, Monitoringu:
     – Od té doby, co jsem do vlákna přispěl, tak ty jsi k tomu přidal 11 reakcí (ano, uznávám, že jedna byla na DjTJ a jedna na mne i DjTj, tudíž jako kdyby to bylo dejme tomu 9 reakcí), já přidal za stejnou dobu 7 reakcí (tato bude osmá).

     – Zatímco já jsem k vůči k tobě po celou dobu vlákna slušný (nejdál jsem zašel slovíčkem „prskat“), tak ty jsi mne ve stejném vlákně už nazval mimo jiné troubou, ubožákem, blbcem, k posrání, synkem nebohým a ruským rekem a zhodnotil si, že plácám nesmysly, kálím si do tlamičky, jsem trapný, mé vyjádření jsou idiotská a poslal jsi mě se vycpat. K tomu jsi mi různými způsoby dětinsky a rádobyvtipně zkomolil jméno.

     – A tato fakta ty stejně vyhodnotíš tak, že já jsem ten sveřepý, a já prodlužuji ubohé hádavé vlákno. Což je zajímavé, když příspěvků jsi přidal více ty (navíc delších) a jsou to právě tvé příspěvky, které mají obsah jak výše naznačeno.

    • I kdyby Křižák nesouhlasil s taktikou Elkovu, nedává mu to právo říkat, že by si zasloužili pár facek a podobně. Ve vyjádření Štybyho nic o pár fackách nevidím, Štyby víceméně říká, že jejich taktika byla správná, kdežto Křižák říká, že byla špatná. To je dost rozdíl.
     Důležitý mi přijde, že se všichni tři shodneme, že to Křižákovo vyjádření mohlo vypadat líp, dokonce to chápe i Monitoring, kterej se mezi řádky prokecl. To

     Monitoring „Kde vidíš, že JÁ VÍM, ŽE BY ČERNÝ VYHRÁL BEZ MANŠAFTU, proboha? Chce to číst pozorněji a pak si plácat játra, synku!“ Mě šlo pochopitelně o to, že nemůžeš vědět, jestli by Černý vyhrál nebo nevyhrál bez pomoci mančaftu, zatímco co ty tvrdíš, že by na 100% nevyhrál. Napsal jsem to nešťastně.

     To srovnání se zašíváky(záměrně nepíšu GvA), na kterým jsi postavil svou argumentaci, kulhá podle mě na všechny čtyři. Od zkušenýho závoďáka jako ty bych Alexi čekal, že pochopíš rozdíl mezi situací, kdy se v úniku zašívá jeden borec a situací, kdy jde o týmovou taktiku, kdy tým nastupuje a pokrývá úniky. To ani nejsou podobný situace přece.

    • Tak situace v tomto závodě byla natolik nestandardní, dýdžeji, že je mi z ní, podobně jako Kreuzigerovi, skoro na blití. Mít v závodě 10 silných borců, kteří táhnou za jeden provaz proti dvěma konkurence schopným jezdcům, je prostě šílené a doufám, že se to už nebude nikdy opakovat…
     Stačilo by, aby jel ještě König a Vakoč (samozřejmě v dobré formě) a už by byl asi celej slavnej Elkow v prdeli jak Baťa s dřevákama. Jenže to tak nebylo a dopadlo to tak, jak to dopadnout muselo.
     To, že to Zdeněk komentoval umírněně, ještě vůbec neznamená, že si „mimo tužku“ s Romanem nenotoval. Naopak, jsem si jistý, že tomu tak bylo.
     A to, že to Roman neměl říkat tak, jak to řekl, je přece jasné – vůbec jsem se neprokecl mezi řádky, jak píšeš – napsal jsem to zcela jasně a taky si to myslím. On by si to prostě v pozici TOP HVĚZDY neměl dovolovat, jen tím nahrává debílkům typu Aljošky, aby ho mohli nazvat „uvztekanou holkou“…

    • Aljoško, Tvé statistiky stran počtu příspěvků jsou komické a každý, kdo je jen trochu objektivní, musí zaregistrovat, že:
     1.) odpovídám více lidem – tudíš mám i příspěvků více
     2.) minimálně dva z mých příspěvků byly toho druhu, že jsem v prvním na něco zapomněl, tak jsem to pár minut nato doplnil
     Jak prosté, že? Snad i pro nepříliš chytrou, ale sveřepou hlavu ruského bohatýra {bye}
     Apropós – málem jsem zapomně a začal psát další příspěvek {devil} – co se týká mých expresivních vyjadřovacích prostředků: Podle mne je více než nějaké vulgarity důležitý obsah – a tady prostě neokecáš fakt, že jsi se o Romanovi a o jeho (podle mne pochopitelné) frustraci vyjádřil naprosto idiotsky.
     Je vidět, že jsi jen trumbera (poznamenej si do deníčku další pozoruhodné slovíčko!) od klávesnice a nemáš ani ponětí, jaké emoce cloumají se závoďáky, kteří vydávají obrovskou energii, ale ta přijde vniveč díky hnusné taktice v balíku.

    • Je pozoruhodné, že víš dokonce i to, co já vím nebo nevím o emocích. Ty prostě víš všechno a umíš se vcítit do kohokoliv a víš o nich vše, ať už je to Aleš, Scarponiho otec nebo Roman Kreuziger. {good}

    • A Ty jen tímto příspěvkem dokazuješ, jak velkej jseš křivák, synku {bye} Romana označuješ za „holku“, a přitom sám používáš typicky ženské zbraně.
     Začíná mi Tě být líto, Ty máš do chlapa fakt hodně daleko {cry}

    • Povídej, přeháněj, rád se o sobě něco dozvím, tím spíše od odborníka na křiváctví, mužnost a lítost na slovo vzatého. {yes}

    • {rose}

     Příloha: gay

 4. mám otázku proč má Sagan za výhru 100UCI bodů a Černý jen 25UCI bodů to je chyba na http://www.procyclingstats.com nebo máme méně bodů z jiného důvodu ?

 5. Jó, holt někdy se domluví Štybar s Kreuzigerem, někdy si zas Elkov vychutná naše hvězdy. Má to tu správnou rivalitu, nervy stříkají, to je ono. Kdyby mohli jet Keny s Vakym, zas by to asi vypadalo jinak… Moc se mi sice nelíbil ten přístup „Sagan ujel, tak ať si jede, my máme vlastní závod“, ale jinak pěknej závod. {beer}

  • jasomisback

   Tak s týmto úple súhlasím. Však Kreuziger sa so Štybarom aj dohodli a rozpútali peklo od začiatku podľa kommentárov. Romanov komentár bol proste totálne mimo a vziať sa späť nedá. V Elkove chlapci milióny nezarábajú a ani na TDF neskončili v top 10, neboli na bedni Roubaix. Čakať, že pôjdu s RK a Štybarom „na férovku“ je proste nonsens, komentovať to takýmto spôsobom…no to by sa dalo tolerovať 12-ročnému Romanovi a nie ostrielanému mazákovi. Sagan by s takýmto prístupom zabalil cyklistiku v 25ke ako Kolář (aj keď ten už začal komentármi o nespolupráci tiež otravovať).

   Dobrý postreh aj o Saganovi. Nemuseli ho nechať odísť práve profíci a mohli sa snažiť ísť s ním a nejako využiť, že sú tam aj profíci so slušnou výkonnosťou zo Slovenska (aj keď len traja). Ale ľahko sa mudruje, ťažšie sa bicykluje v tom vetre a ešte chytá Sagana, ktorý má v kalendári tréning – šrot

 6. A tohle je pro mě ten pověstný hřebíček do rakve Romana co by jezdce kterýmu sem fandil(pokud to opravdu řekl)https://www.ceskatelevize.cz/sport/cyklistika/376949-rozezleny-kreuziger-jak-elkov-zavodi-zaslouzili-by-dostat-par-facek/
  takže oni skončí 3.ze všech asi 15 3.divizních UCI týmů, určí si to všechno tak blbě že mají bednu ale vlastně nemají v cyklistice co dělat…bravo doufám, že Konečný složí repre i z jezdců Elkovu a nebude to skládat na přání Románka.

 7. A poslední dnešní příspěvek mimo český rybníček aneb Retro styl by Spain.
  Hromadný závod. 7.místo FRANCISCO „PACO“ MANCEBO 10.místo OSCAR SEVILLA {yahoo}
  minochodem vítězem Gorka I.

 8. Z Petra občas dělají lidé (někteří i tady) takového tydýta, kterej podle nich říká často hlouposti, pro jiné zase mečí jako kozel nebo má směšnou angličtinu apod.
  Když si ale přeštu tenhle rozhovor, mám (opět, opět a znovu) dojem, že je Sagan skvělej kluk s velmi vytříbeným citem pro fair-play a vrozeným taktem:
  https://www.sport.cz/ostatni/cyklistika/clanek/1000688-zlato-odmenou-za-hodiny-v-uniku-cesta-k-sestemu-titulu-byla-jako-delsi-casovka-smal-se-sagan.html#section-artcl
  A že občas řekne nějakou vulgaritu? Tím je mi o to sympatičtější, nesnáším lidi, kteří kolem sebe šíří pocit, že patří k těm, co na záchodě kakají a slovo prdel nikdy neslyšeli…
  {bye}

  • Celé mistrovo vystoupení v Plzni na 1. i ty rozhovory super za to Roman jede bomby dál {cry} https://www.facebook.com/RomanKreuziger86/posts/866568616877286:0

   • PetrH.Senov

    rada: no řekl bych, že oproti TV už značně ubral. Myslím, že i jemu došlo, že kapánek přestřelil.

    • No on si taky musí uvědomit, že pravděpodobně někteří z těch jezdců na něj pojedou MS, pokud se dá teda alespoň trochu dohromady.
     Teď vylézájí z nor ti sváteční diváci co vidí cyklistiku 1x za rok a ví o ní houno a mají pocit, že Elkov udělal nějakej podvod nebo co viz. FB Elkov Author: „Jedenáct na jednoho. Férovka podle ELKOV.“
     ..Ale to jsou idioti když neumí napočítat do 10(tolik jich totiž jelo) {yahoo}

    • Každopádně si Roman slušně nasral do bot a dostává to pořádně vyžrat i od novinářů:
     https://www.sport.cz/ostatni/cyklistika/clanek/1000695-cerny-doufa-ze-dva-tituly-prinesou-vysneny-kontrakt-mezi-elitou-ve-world-tour.html#hp-sez

    • PetrH.Senov

     Ale tak to je situace, která nastane po každém „senzačním“ článku nějakého pisálka, který vypotí senzační tutulek a kdejaký hňup co kolo v životě neviděl cítí potřebu se vyjádřit. Roman ustřelil, což je dost pochopitelné (pořadatel,doma….), na FB už byl podstatně diplomatičtější a naštěstí pak proběhl rozhovor se Štybym, který to zhodnotil přesně a férově. Roman mluvil v TV už během závodu a i to mohlo sehrát roli, protože třeba Pepa Černý pro něj a Zdenka odvedl loni na MS fantastickou práci a věřím, že i Roman má dobrou paměť. Spíš mi to přišlo, že měl pifku na někoho konkrétního, ale nechtěl ho jmenovat tak to plácnul jak to plácnul.

    • @PetrH.Senov: Ono je to ve finále úplně fuk, co ho vedlo k tak příkrému zhodnocení průběhu závodu. Vezmi si, jak dokáže zčeřit hladinu i této naší debaty jakékoliv ostřejší vyjádření – třeba právě k neférové jízdě, zašívání se, nemakání na trati a pak úprk do cíle atd. To je najednou oheň na střeše – a přitom zde plácá páté přes deváte jen pár desítek amatérů.
     A teď něco podobného vypustí do éteru uznávaný profík? No to je jasné, že to poletí nejen česko-slovenskem, ale nejspíš i celým cyklistickým světem! A nikdo se nebude ptát, co bylo na začátku – zda týmová taktika nebo nějaká osobní neshoda, jak naznačuješ.
     Prostě to Roman řekl na televizní mikrofon a to neměl dělat. Tečka {beer}

    • Monitoring: o joj tak ještě drsnější Roman, chtělo by to rozhovor s Fialou nebo Vávrou naproti přibrat staryho Kreuzigera a je fight jak prase. {devil} To pod Tatrama sa neblýska.

  • Petera Sagana naprosto uznávám jako fenomenálního cyklistu.
   Osobně ho neznám, takže jakej je soudit nemůžu, ale když ho slyším mluvit v rozhovoru, tak mám pocit, že je totální degen.

 9. A Peter Sagan v rozhovoru „kdyby sem byl jezdil za ČR měl bych to těžší“…naprosto souhlasím a zároveň si myslím, že by vyhrál stejně jen jiným způsobem {yes} …Na cycling-info.sk v diskuzi se dost lidí vyjadřovalo ke Štybymu ve stylu „tak jen ať si ochutná medicínu Quick stepu na vlastní kůži“, já dodávám on si ji vychutnal ale na nikoho neprskal. {good}

 10. V slovenskej časti sa ukázalo to, čo všetci vieme, že za Slovákmi jazdiacimi v Bore a zvyškom je priepastný rozdiel. Potešil Matúš Štoček, chalan je prvý rok medzi U23 a získal obidva slovenské tituly v tejto kategórii a celkovo bol zo Slovákov štvrtý. Produkt Cys Akademie Petra Sagana ukazuje, že má talent a je slovenskou nádejou na kvalitného cyklistu.
  V českej časti okrem bojovného Štybyho, frustrovaného Romana a Elkovákov, ktorí svoju početnú prevahu pretavili do víťazstva ma zaujal skvelý Jakub Otruba, je to obrovský talent a s Vackom a podľa mňa aj s Holecom zabezpečia, že sa aj v ďalších rokoch máme na čo tešiť, verím, že sa uchytia aj medzi dospelákmi. Skvelý bol aj Ťoupalík, v jeho veku sa ako cyklokrosár udržal v popredí vo vyše 200 km pretekoch, klobúk dole.

 11. Nyni jen si prat,aby Pepa Cerny ziskal angazma ve world teamu.

Leave a Reply