Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

2 924 comments

 1. Pánové, v záplavě euforie, že to Romanovi tak jelo, nám trochu zapadl obdivuhodný výkon Petra… {yes}
  Tak což – nezkouší formičku na letošní MS???
  To by totiž byla náramná psina – taktizující peloton si nechá ujet v posledním stoupání Romana a za ním ho stínuje Petr, kterého si nikdo nechce přivézt v háku na pásku… {yahoo}

  • Tam je na konci, v posledním okruhu MS, obrovský krpál, tuším kolem 20-23 %. Já si bohužel myslím, že to nebude sedět i Romanovi. Bude to spíš pro jezdce typu Valverde, Alaphilippe, Kwiatkowski, Henao.

  • Jakože na Amstelu pmohl Peter odjet Romanovi?

   • Roman si dovolil odjet sám, páč měl neskutečné nohy, ale to, že byl ve skupině za ním Peťo poměrně efektivně neutralizovalo všechny ostatní. {bye}
    Namísto toho, aby do toho padli, se nikomu nechtělo dovézt do finiše právě Peťa, který by si je tam namazal, což nakonec stejně udělal. (byť o 4. flek)

    Takže jo – Peťo zafungoval jako efektivní neutralizace stíhačů.
    Něco ala QSF, ale napříč teamy. Navíc Roman moc dobře věděl, že s Petrem ve skupině by se jelo jen o druhé místo a i na to druhé místo bude sakra přetlak lepších spurtérů.
    Tak na co čekat, že… {bye}

    • Stačilo říct ano. Zbytečně v tom hledáš útok na Křižáka. {bye}

    • Teda aspoň jsem si to vyložil tak, že jsi tím myslel, že Peter chtěl pomoci Křižákovi.

     Jestli ovšem Peter pomoci Křižákovi nechtěl a chtěl jen přechytračit Valverdeho a spol., tak je otázka, jestli při tom přechytračování ostatních nepřechytračil hlavně sám sebe, protože z toho měl kulový stejně jako všichni ostatní. Kdežto kdyby do toho šel, tak si vzhledem k lepšímu sportu mohl ostatní ve finiši namazat a mohl být vítěz Amstelu.

    • {bye} {beer}

     Tak jsem zase tapetoval, a ono mi to spadlo :-D
     Tak výrazně kratší a chudší post.

     Možná Petr Romanovi pomohl i tak trochu záměrně – nereagoval na něj.
     Pokud by ho začal někdo jiný sjíždět, byl by to pro Petra WIN-WIN.
     Petr tím i trochu tvrdí svou muziku, kterou i občas ventiluje do médií – „nespoluracuješ, zapaláčeš…“
     Na P-R se mu chytl Švýcar a je z toho druhý monument, takže to možná zabralo.

     V té poslední skupince favoritů do finále Amstelu to už ale bylo težké – každý špekuloval, jak očůrat ostatní.
     No a nejlépe to zahrála Astana s Valgrénem.
     Kdyby ten šikula neútočil, tak možná Roman vypálil všem rybník už podruhé. {yahoo}

     Od jisté etapy TdF, kde dělal Petr superdomestika (a Roman bohužel neměl nedělní fazónu), víme, že vztahy mají nadstandardní.
     Tak mě teď napodruhé napadlo – s tím včerejším projevem by Roman neskončil tenkrát top10, ale bylo by to bývalo úplně jinak… {yahoo}

 2. Pánové, musím se pochlubit – včera na Velogames 4. celkově za Amstel a za celé klasiky jsem se posunul na 24. místo celkově {heart} {beer} Roman tomu přispěl nemalou měrou 230 bodů {devil}

 3. Křižák včera parádně. Jediný, čeho trochu lituji je to tahání kousek před cílem, kde vyměkl a vystřídal Valgrenovi. Možná nebýt toho, byl Křižák první.

  • Možná spíš nebýt toho, tak byl třetí.

   • Spíš souhlasím s tebou, na nějaký zrychlení už fakt neměl, Valgren je navíc rychlostí fakt někde jinde. Jinak super výkon, moc jsem si to užil. {beer} {good}

    • No a připadalo to, že Gasparotto na nějaký zrychlení měl? Nějaký drobný zrychlení Křižák ve spurtu předvedl i po tom potáhnutí.
     Krom toho nemyslím, že by se Valgren (kterej měl sil dost) chtěl Gasparottem nechat dojet, mezi nima by to ve spurtu nebylo tak jasný jako s Křižákem. Tudíž myslím, že kdyby před něj Křižák nešel, Vagren by ještě potáhl. valgren jen chtěl mít do spurtu co nejlepší karty a povedlo se mu to.

    • @ Dj.: Přesně, zrovna jsem to chtěl napsat.
     Romanovi obrovské gratulace, je to super výsledek a mám z něj jako jeho skalní fanda velkou radost. Včera v noci jsem shlédl záznam (přímý přenos jsem neviděl). Ale na konci po tom galapředstavení mi bylo trošku líto, že Roman nepočkal ještě pár sekund za Valgrenem. Myslím, že Valgren měl z Gasparotta trošku strach, protože s ním prohrál sprint na Amstelu v 2016, tak by začal spurtovat s Romanem za zády ještě před tím, než by je Enrico sjel. No a kdyby Roman nakonec skončil až třetí, tak to by zas nebyl takový rozdíl. Ale to je jen taková malá výtka (navíc po bitvě). Jinak to bylo super. {thumbup}

    • A přece i kdyby Valgren Křižáka z první figury porazil, tak to neznamená, že by z druhýho místa bylo třetí – tam mě nějak uniká, jak to s Pietrem myslíte, že by se to najednou stalo. Že by to Křižák vzdal a svěsil nohy? To pochybuji.

    • tvs91 to jsem rád, že to vidí někdo stejně.

    • Roman měl dvě možnosti :
     – počkat a nechat Valgrena na první figuře
     – využít určitého hluchého místa cca 350m před , kdy Valgren přestal jet a několikrát kontroloval Gasparotta , kdyby nečekaně nastoupil na dlouhý špurt jel by každý za své, tam by měl mnohem vyšší šance. Ale všechno je to kdyby .

    • Já jsem to spíš myslel tak, že kdyby před Valgrena nešel, tak by se čekalo o něco dýl a mohl je Gasparotto dojet. Že neměl na nějaký velký zrychlení je taky asi pravda, těžko říct, to bych spekuloval. Jen si prostě myslím, že Roman si byl dobře vědom toho, že proti Valgrenovi moc šancí neměl, tak raději šel na jistotu a aspoň 2. místo, protože cílem bylo dle pozávodního rozhovoru pódium. Je mi jasný, že 1. místo je prostě ceněný úplně jinak, ale tak jsem to viděl. Samozřejmě chápu i Váš pohled, že ta šance by byla o něco vyšší, kdyby počkal a Gasparotto by je po tom zrychlení asi stejně nedorazil. Těžko říct, každopádně úspěch to je.

    • Jinak určitě má Geo pravdu, že tyhle dvě možnosti by dávaly větší šanci na výhru, ale do hlavy (a noh) Romanovi nevidíme. Já jsem hodně spokojený i tak. {good}

    • Stanley88 a proč myslíš, že by Valgren čekal, až je Gasparotto dojede?
     Nemůžeš spekulovat, jestli měl na zrychlení Gasparotto…ale s jistotou jsi řekl, že Křižák už na zrychlení neměl…čím to, že o jednom můžeš to stejný tvrdit s jistotou a o druhým nemůžeš ani spekulovat?

     Asi si úplně nerozumíme – že Křižák radši potáhl, aby měl jistý 2. místo, to nikdo nerozporuje, to je každýmu jasný, proč to udělal. Jádro pudla je v tom, jestli Křižák měl na tu první figuru jít…
     Půlka toho co říká Geo je to samý, co jsem říkal taky.

     V rohovoru Křižák řekl, že chtěl vyhrát a zároveň, že cílem bylo pódium… :-)

    • Tak já nevím, jestli by čekal, jen jsem prostě psal, že raději tahal na jistotu. Tak moje hlavní myšlenka byla ta, že Roman šel před něho, aby měl jistotu aspoň 2. místa. A to, že Roman nijak výrazně (prosím, nechytat za slovo) nezrychlil jsme přece viděli. Oprávněně se mohu domnívat, že by ho ten Gasparotto mohl dát.
     Hlavní je ale přece vyjádření Romana:
     „Když jsem vyhodnotil situaci 800 m před cílema podíval se dozadu, jak ostatní doskakujou, preferoval jsem tahat, protože náš cíl byl mít někoho na pódiu.“

    • A ještě k tomu „jádru pudla“, je možný, že mohl ještě počkat třeba 100-200 metrů a nevyměknout. Byla by o trochu větší šance na vítězství a zároveň i na třetí místo. Takže se můžeme bavit o tom, jestli:
     A) tahaů by Valgren dál?
     b)měl by Gasparotto na zrychlení po případnm dojetí?
     Jenže na obě otázky neznáme odpověď.. :-D

    • Trpělivost občas růže nepřináší, Stanley – i když jí máš habakůk {devil}

    • Za mě je škoda, že potáhl a měl počkat na druhé figuře neb rozdíl mezi 1. a 2.místem je mnohem větší než rozdíl mezi 2. a 3.místem, není to sice úplně matematika, ale je to tak.
     Jestli to je na vyčítání? Po více než 260 km to je prostě těžké na vyhodnocení a Křižák nejlépe sám ví, jak to bylo neb po bitvě každý generálem.
     Těším se na La Doyenne a věřím! {bomb}

    • Stanley, Stanley… a viděl jsi nějak výrazně zrychlit Gasparotta? Já ne a vsadím se, že kdyby moh, spurtoval by, protože nebyli daleko.

     Podle mě by Valgren netahal, normálně by se nechal dojet Gasparottem, nechal by ho profrčer i s Romanem kolem sebe a pak by do toho teprve šlápl…určitě by to bylo takhle. Aneb Valgren by na 99% tahal.

     K tomu vyjádření Křižáka – i kdyby nepotáhl, nejhůř by byl přece třetí a to je taky pódium, ne? :-) Takže cíl by byl stejně splněn.

   • @Pietro69: Naprosto přesně! Ohlédl se, uviděl blížícího se Itala a raději šel na špic, jak jsem už níže popsal. Nic jiného mu v tu chvíli nezbývalo, byl by jinak třetí…

    • …Gasparotto by je totiž (když tak) dojel někde na metě 100 m do cíle a nejspíš by vůbec nezpomaloval a snažil by se rovnou spurtovat. To by asi zachytil jen Valgren a na pásce by ho přejel, zatímco Roman by dojel třetí.
     Tak to virtuálně vidím já {beer}

    • Myslíš, že by se nechal Valgren dobrovolně Gasparottem dojet?

    • Monitoring ta moje otázka tvýmu virtuálnímu vidění koukám nepřišla vhod – tvoje odpověď mluví za vše :-D
     A to bych se ještě dovolil zeptat, proč si myslíš, že by Gasparotto spurtoval…já tedy Gasparotta spurtovat neviděl a vsadím se, že kdyby mohl, tak by spurtoval.

    • „A šťórá, a šťórá!“ brblá si Maryša. „Asi mu uvařím hrnek kafe s otrušíkem…“ {devil}
     Vždycky, když začneš s obvyklým (často několikadenním) zpožděním donekonečna rozebírat věci, které už ostatní považují za víceméně uzavřené, vzpomenu si na tuhle legendární scénku z „Možná přijde i kouzelník“ v hlavní roli s Jiřím Lábusem!

    • K tématu jedno – svou neodpovědí jsi mi odpověděl dostatečně. Kdybys odpovědět mohl, jistě bys to totiž udělal :-)

     To jsem rád, že seš taková veselá kopa – bude se ti to hned teď hodit {devil} To já za to nemůžu, že to tady nečtu každej den, ale i kdybych četl a zachtělo by se mi k vrátit za několik dnů k čemukoliv, můžu to prostě udělat a ty s tím nic neuděláš, ať kolem sebe budeš kopat jak chceš, školka hadra {yahoo}

     S tím rozebíráním věcí donekonečna ses popsal dokonale, ale to kafe s otrušíkem si Alexi nevař, byla by tě škoda {devil}

 4. Bora prodlouzila dosavadni sponzorstvi o 2 roky do 2021.
  Nevim, jestli vcetne ci nikoli, ale v dobe financni nejistoty cyklistickych WT staji dobra zprava.
  https://www.bora-hansgrohe.com/en/news/argonnews201804amstelpk/argonnews201804amstelpk/40542586

 5. Snad si v Orice nereknou ze Krizak si uz uzil a na LBL muze zase domestikovat…

 6. petersollberg

  tesim sa z romana a z prekypu vykonnosti.
  docvakaval dnes proaktivne viac nez dost, v momente jak doskocil michaela, uz vedel, ze ide na druhe miesto, predsa len z tinkoffu vedia o sebe dost.
  ono, ten romanov spurt a’la andreas kloeden v zmysle ‚postavim sa zo sedla a nezmenim kadenciu‘ s tou ektomorfiou do vienka uz iny nebude.

 7. Blanický rytíř povstal! Ač nevyhrál, tak to považuji za jeden z nejlepších výkonů kariéry. Roman on fire!

 8. Nuž a zítra začíná Tour of the Alps s Hirtem,Turkem, Schlegelem a překvapivě Sisrem(kterej se tam pěkně protrápí) no a nějakým Froomem, co nechápu je sestava Bory kde jedině Grosschartner může přejet kopec.

 9. Njn, trochu škoda, že šel s Romanem do spurtu právě Valgren. Najezdili spolu za Tinkoff spoustu kilometrů, oba se jistě perfektně znají. Bylo vidět, jak si Dán na Křižáka věří – a stejně dobře bylo vidět dost bezradnosti a odevzdanosti Romana na poslední pětistovce.
  Holt dobrý spurt vypadá jinak, než jak to uzmí Roman a to určitě Valgren dobře věděl…
  Ale fakt nevadí, tohle druhý místo je pro Romanovu psychiku skoro jako vítězství! Bravo {beer}

  • No, Roman byl jako nejhorší spurtér z těch tří vepředu v mizerné pozici. Měl by šanci (i když malou) jen tehdy, kdyby jel za Valgrenem až do poslední stovky, a pak by ho zkusil přespurtovat. No ale protože Dán si evidentně věřil i na Itala, nejspíš by ho nechal k nim dojet, kdyby ho Roman nechal jet na první figuře – a Roman by pak byl asi až třetí.
   Proto musel chčíc nechčíc na špic a bylo vymalováno… {scratch}

  • Já myslím, že bylo jedno s kým by spurtoval..:) výsledek byl jasný. Byla to příprava LBL(humor) , kde s touhle formou a s podporou týmu(dnes neexistovala) bude STR ohrožovat ve sportovci roku :).

   • @ravens: Čtu to už asi popáté, ale nerozumím druhé větě ani náhodou {scratch} {devil}

    • Pardon – druhému souvětí {yahoo}

    • No, že vyhraje Lutych a podle mě by to mělo znamenat výhru ve sportovci roku. Což samozřejmě nebude. STR- je Ester Ledecká, které vyhraje i kdyby RK vyhrál na Giru.

    • Aha… Já znám pouze exbolševický zkratky STS (strojní traktorová stanice) a STB, což snad nemusím vysvětlovat :-D

    • No, ale pokud by si Roman odskocil k nějakému jinému sportu po tripple Giro-TDF-Vuelta, tak by STR asi musela uznat, že na sportovce roku to chce ještě trochu zamakat a vyhrát zlato třeba ještě ve windsurfingu :)

    • Tak StB je nyní celkem populární :). Radime, vystihl jsi to dokonale. Nemusíme chodit daleko, kdy předloni porazil Sagana chodec – ale olympijský vítěz. Na Slovensku se to celkem řešilo.

    • Tak ono je to hlavně o popularitě nejen určitého sportu, ale také často člověka samotného. Tyhle ankety jsou prostě na dvě věci…
     Mimochodem, ještě jsme tady neprobrali ukřivděnou, všemi týranou nymfomanku trpící bulimií :-D
     Jak asi doplatí na svoji prapodivnou zpověď donedávna národem milovaná Gábina?

    • Pro mě Gabriela, obrovské zklamání. Nemá to vůbec za potřebí. Mně je fakt jedno, jestli se má ráda s Veronikou, nebo ne.Ale když jely štafetu, obě makaly na 100%. Je to na úrovni Ivety Bartošové, jen čekám, kdy se objeví Rychtář s Macurou..

    • Mám z toho velmi podobné pocity… A jako otec, který trénoval vlastní děti, se navíc dokážu vžít do kůže jejích rodičů, o kterých se vyjádřila také velmi drsně.
     Přijde mi to až neuvěřitelné, kolik zloby z ní vypadlo vůči celému okolí, které se jí po léta věnovalo {wacko} {negative}
     Přiznám se, že jsem ji měl upřímně rád. Že byla trhlá, o tom žádná. Že byla tím pádem i komplikovanou svěřenkyní na trénování, to se taky dalo předpokládat a myslel jsem si to dávno. Ale to ostatní? To mi hlava nebere…
     Jediné, co mne poveselilo, byly její poznámky o náruživosti v sexu :-) Ale i tady si mohla odpustit přesnné údaje o tom, že přišla o panenství jako mladistvá atd. Za prvé je to trapné, takhle veřejně popisovat ryze osobní, velmi intimní zážitky a za druhé je mi docela líto toho chlapíka, kterého se to týká…

    • Já mám k této doslova bulvár kauze jediné možné vysvětlení : Petr Koukal
     Původně jsem se chtěl rozepsat ale nemá cenu, je to cca rok co jsem se na něj ptal členů doprovodu a realizačního týmu z OH Londýn kde byl jako vlajkonoš a stačí mě to.

    • Tak samozřejmě možné, ba dokonce pravděpodobné je, že svoji manželku ovlivňuje {scratch}
     Ale že by až tak, aby ze sebe dobrovolně udělala totální slepici? Holka, které doslova ležel celý český sportovní a světový biatlonový národ u nohou?
     Pokud ano, pak je Gábina mnohem hloupější, než jsme si dokázali představit – a není třeba smutnit {whistle}

 10. Skvelé Roman {good} , fakt najlepšia fazóna od roku 2013, na L-B-L sa teším ako už dlho nie {yahoo}

 11. Velka gratulace Romanovi, takhle se bojuje o smlouvu!!! Skoda, ze to na konci netrhnul sam pred Valgrenem, dnes by to asi cinklo!

 12. A jak to Romanovi na tom podiu sluselo {yahoo} {rose} . Ted jeste zajet neco pristi nedeli. Nejlepe vyhrat, ale to bude sakra tezky, takze pri tehle forme alespon do 3 mista. {yahoo} No a pak vyhrana etapa na Giru, vyhrany mistrak, vyhrana etapa na Vuelte a do 3 mista na Mistrovstvi sveta a budeme mit o cem mluvit dalsich 20 let. {yahoo} {bye} {yes}

 13. Roman super {good} A na Eurosportu pokračování cyklistického odpoledne Tro bro Leon po polňačkách!!!

 14. {bomb} Dneska tam bylo vše ! A Roman vypadá pořádně hladový {devil} {good}
  LBL {heart} LBL {heart} LBL !!!!

Leave a Reply