Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

3 368 comments

 1. Alex forever

  Zachytili jste před 3 dny tuto informaci? Já to objevil až dnes…

  Superprestige cyklokrosařů v Hoogstratenu:
  1. Mathieu Van der Poel (Niz.) 59:42 min.
  2. Toon Aerts (Belg.) -37 vt.
  3. Van Kessel (Niz.) -54 vt.
  26. Kopecký -5:39 min.
  29. Boroš (oba ČR) -6:09 min.

  Potěš koště {wacko}

 2. Alex forever

  Už to jede, už to sviští v Kolumbii :-) Zatím jen samé neznámé manšafty – než dojedu do práce na noční, budou v cíli asi i ty nejlepší týmy.
  Tak držme palce našim klukům {beer}

  Příloha: Kolumbie

 3. Dnes začína Kolumbie.
  6 etap.
  1. Medellin, +- rovina, TTT
  2. La Ceja, 5 okruhů, teoreticky sprintersko-klasikářské, ale celá etapa ve výšce nad 2000 metrů (mezi 2019 m a 2168 m)
  3. Llanogrande, 4 okruhy, stoupání 3.kategorie Alto El Nano 5,6% a 3,9 km 17 km před cílem, tipl bych na klasikáře, celá etapa ve výšce nad 2000 metrů (mezi 2117 m a 2350 m)
  4. Medellin, 7 okruhů s krátkou „stojkou“ Carrera, etapa mezi 1463 m a 1595 m.
  5. La Union, 4 okruhy, stoupání 3.kategorie Alto El Nano podruhé, ze stejné strany, ale trochu jinak 5,6% a 2,9 km, na závěr stoupání 2.kategorie Alto La Union 7,5% 5,2 km 4 km před cílem, tipl bych to na GC chlapce, celá etapa ve výšce nad 2000 metrů (mezi 2134 m a 2534 m)
  6. GC etapa ala Okolo Medellinu, končící na Exito Palmas 2519 m, 15,8 km 6,8%.
  Sice až 3.kategorie 2.1, ale!
  1) Velmi nabitá startofka, p.vodně jsem, vypisoval známá jména, ale lepší napsat, že prakticky všichni kolumbijci, k tomu Froome, Soler, Alaphilippe, Jungels, atd.
  2) Hned 4 češi (Hirt, Turek, Vacek a Vakoč)
  https://www.procyclingstats.com/race/colombia-21/2019/gc/startlist

 4. Křižák na idnes, asi nic, co bychom nevěděli, plánem má po Valencii (3.kategorie 2.1), do Arden ještě 3 (nejvyšší kategorie WT) závody, Emiráty (24.02.-02.03.), Strade Bianche (09.03.) a Tirreno-Adriatico (13.03.-19.03.)
  https://www.idnes.cz/sport/cyklistika/roman-kreuziger-rozhovor.A190211_205738_cyklistika_tm2

 5. Rozhovor s Vakocem po Argentině a před Kolumbii od Macka na
  idnes ze středy minuleho tydne
  httpsww.idnes.cz/sport/cyklistika/petr-vakoc-rozhovor.A190205_184709_cyklistika_rou

 6. Alex forever

  Užívali jsme si s rodinou krásného dne na stezkách v karlovarských lázeňských lesích, takže jsem nic neviděl – a jak tak koukám, asi jsem dobře udělal {scratch} :-(

  • Alex forever

   Tak jsem si dnes v klidu pustil desetiminutové video s nejdůležitějšími okamžiky 4. etapy a dospěl jsem k závěru, že Roman nejel vůbec špatně…
   Taktiku týmu jasně definovala úvodní časovka a fakt, že se Hagen udržel ve žluťáku až do posledních kopců. Roman byl tedy předurčen místo lídrování dělat práci, kterou umí ze všeho nejlíp – a pravda je, že Hagena dovezl až na úpatí finálního kopce bezpečně a neofouknutého jako v ruksaku, jel celou etapu před ním. A pak svěsil nohy a nechal vše na Hagenovi – v tom kopci by mu byl stejně prd platnej.
   Doufám, že se ve svém soudu nepletu a že tenhle závod posloužil Romanovi jako výborný trénink a rozjezd sezóny, ve které nám udělá ještě párkrát pořádnou radost.
   {beer}

   • Já jsem tedy viděl něco jinýho. Křižáka a Hagena dovezl Gasparotto pod kopec, bohužel Křižák na to neměl a hned v začátku odpadl.

   • Když si člověk vezme jak dopadli Geraint , Esteban, Ben King, Nieve atd. tak nepatrně odskočení jsou ti v Top12 ale to nic neznamená, uvidíme asi na T-A jaká je realita

    • Alex forever

     Několik TOP jezdců jelo Valencii „na rozjetí“, to je jasný {beer}
     Když jsi zmínil toho Thomase – všiml jsem si, jak často jezdil dlouhé špice v závěru pro své spurtery. Vyloženě trénoval tempo, najížděl rychlé kilometry na větru…
     Tak proč ne Křižák? :-D

    • @Geo a Alex zase fanouškovskej alibismus. Křižák zajel špatně, ale ten a ten a ten zajeli ještě hůř, takže…takže co? Takže vlastně zajel dobře, nebo co? Jo, to by nedávalo smysl. Křižák ztratil na vítěze 1:27, to není nepatrný odskočení. Uvidíme asi na T-A, jaká je realita? To jako Valencie není realita, byl to virtuální, imaginární závod? Asi? Jakože T-A možná taky realita nebude – líbí se mi, jak sis nechal pro T-A prostor na to, aby se taky dalo napsat, že T-A možná taky realita nebyla :-) ještě uvidíme, podle toho, jak se to vyvine to buď bude realita, nebo ne. Valencie například se vyvinula špatně, tak to není realita :-) Mám pro tebe geo špatnou zprávu, Valencie je realita a T-A už na tom nic nezmění, teď už je Valencie minulost jednou pro vždy.

     Někteří závodníci možná jeli Valencie na rozjetí, Křižák ne, ten ji jel na výsledek. To je špatně zpráva pro tebe, Alexi.

    • Alex forever

     Hoďte na něj síť {devil} Možná se z toho ňafání u klávesnice i pokálel? {scratch}

    • Lexíku, vidím jen osobní útok na věcnou kritiku, jak Alexovské, to není zrovna zralá reakce gentlemana, takže jestli tady někdo ňafá, já ne. Prosimtě, kdybych ti napsal já, to co ty mě teď, tak už tě vezou do nemocnice s infarktem, ty ňafale. Já tě šetřím a jsem na tebe hodnej.

     Tyjo…to se dá, pokálet se z psaní u klávesnice? No as s tím máš osobní zkušenost, to tě lituji.

    • TJ: Hele vlastne ti nic z toho nemuzu vyvratit, ale zas nemuzes cekat ze tu jako Romana diehard fans budeme tak objektivni :)) Holt se jelo na Eddyho, protoze Roman zkratka klasicky zajel spatnou casovku a ve zbytku zavodu nebylo kde to dohnat. Nezbejva nez doufat, ze alespon zacne zavodit i mimo ty tri ardensky dny, misto toho vecnyho „rozjizdeni“ se, DD potrebuje body, tak ho to snad nakopne.

    • Clyde achjo…fakt? {negative} Objektivitu nečekám, ale taky nečekám klapka na očích. Na Eddyho se jelo, jenže na Křižáka se jelo taky. Holt to tak je a zbožná přání diehard fans na tom nic nezmění. Křižák pod kopcem nohy nesvěsil, on se snažil, ale neměl na to. A nikdo nemůže říct, že tam nechal pro Eddyho všechno, vždyť pod ten kopec dojeli oba schovaní za Gasparottem, ten udělal černou práci, ne Křižák. Křižák si tam dojel pěkně schovanej a stejně nic. Ostatně sám Křižák jasně říká, že forma prostě není a neměl na to, tak co se vlastně snažíš dokázat? To už budou diehard fans popírat i slova svého cyklistického Aštar Šerana? Taková hereze? :-)

     A že nebylo kde dohnat? Kdyby dojel na kopec s Yatesem, skončil celkově devátej, takže bylo kde dohnat.

    • Alex forever

     Tak jsem si dal tu práci a z oficiálního sestřihu 4. etapy Valencie jsem print-screenem vyfotil a ve photoshopu do koláže sestavil záběry z helikoptéry, mapující posledních ca. 55 kilometrů.
     Na všech nepříliš kvalitních fotkách (opakuji NA VŠECH) je jasně vidět to, co jsem zmínil: Roman jede stále těsně před Hagenem, on (a NIKDO JINÝ) je tím cyklistou, který ho nenechává na větru, on pro něj odvádí dokonalou práci „superdomestika“ a má ho tzv. po celou dobu „v ruksaku“, on je tím cyklistou, který má nárok na to, aby pod cílovým kopcem svěsil nohy a nechal koncovku na muži ve žlutém trikotu. Howgh!
     Mimochodem: na posledním snímku je přes špatnou kvalitu videa jasně vidět v okamžiku nástupu Valverdeho odstupujícího Romana (poslední vpravo dole), přes kterého jde (vůbec poprvé v etapě!) dopředu Hagen. Ať jsem hledal, jak jsem hledal, Gaspa tam nikde není {scratch}
     Na závěr stručně k tomu už tradičnímu prvoplánovému ňafání Dj.Tj: po delším čase nás tento neskutečný samonasírač obšťastnil hned čtyřmi příspěvky (11.2. ve 14:04 hod., 12.2. v 17:37 a 18:06 hod. a dnes ve 13:24 hod.). Všechny příspěvky jsou – JAKO VŽDY OD TOHOTO PÁNA – svou podstatou útočné, agresivní, vyzývavé…
     Nevidí to asi jen on sám, ale tak už to u podobně zaměřených lidí bývá {cry}

     Příloha: Valencie 4

    • Alex forever

     Upřesním: Gaspa na snímcích, samozřejmě, je. Ale ne před Hagenem, nýbrž za jeho zadním kolem {devil}

    • TJ: Realisticky to neměl kde dojet, věděl že bez formy krátkej nepravidelnej kopec s 18% sekcema v desítce nedá a tak rezignoval a pakrat se protočil před Hagenem aby to nebylo uplně blbý. To sme znova u tý Romana závodnický mentality, kdy u toho monžá až moc přemejšlí a je přehnaně loajalní. Pokud si správně pamatuju, dojel stejně s Gaspou, kterej hodně pracoval pod kopcem, nevěřím že to jeli naplno. Uvidíme, to že je Roman pozadu za špičkou GC contenders vidíme všichni, to že nemá tu zázračnou formuli jako třeba Nibali (jezdit pul roku tužku a pak vyhrát GT), to víme taky. Proto nejsou výsledky.

 7. Slusnej krpal, Eddy se pekne kousnul, ale Roman odpad v podstate okamzite {scratch}

 8. Ta pasivita,co předvádí peloton na Valencii bude dnes asi potrestána.

 9. Alex forever

  Jinak Románek se nám v GC posunul o 18 míst výše na poměrně slušnou 24. pozici {good}
  Trochu na pováženou z pohledu vedení týmu ale musí být propad Kinga celkovým pořadím (dnes – 4 minuty) a Gasparotta (přes 10 minut ztráta).
  Roman s Hagenem tak zůstali jediní z týmu v popředí {scratch} No, třeba je to tak dobře ;-)

 10. Alex forever

  Zatím v těch kopcích ale vypadá Křižák hodně v pohodě. Koukat se však na to, jak zase udatně domestikuje, mne už s ohledem na naše všeobecná očekávání do nové sezony trochu nebaví… {scratch}

  Příloha: Valencie

 11. Alex forever

  Jinak dnes jedou ve Španělsku pravým jarním cyklistickým rájem {good}
  Mám několik videí TACX z podobných lokalit, jezdím na ně na trenažeru a je to fakt nádhera i doma v obýváku, natož pak v reálu {devil}

  Příloha: Valencie

Leave a Reply