Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

2 924 comments

 1. zdenda_hobík_

  Nechat odjet Pinota s Pozzovivem nebyl zrovna dobrý nápad :-¤

 2. Škoda, že mají borci rádia, v takovéhle etapě by to byla fakt sranda.

 3. Pěkně Honza, i Michal. Tihle kluci nám budou dělat radost ještě dlouho. A máme nového kolumbijce – Sosu. Jak kdyby jich nebylo málo :-)

 4. Tak to co předvedl dneska Honza, výrazně zvýší jeho pozici v tymu. {bye}

 5. Dnes je závěrečný kopec stejný jako u vítězství Romana z roku 2012.

 6. zdenda_hobík_

  Co je u Hirta krok zpět, to je rozpoznatelnost v pelotonu :-¤ :-)
  U CCC byl vždycky jediný v závěru, tady ho z vrtulníku mezi dalšími pěti nepoznám :-D

 7. Na červnovém Kolem Slovinska se představí 7 WT týmů 6 ProConti a zbytek kontinentálních a reprezentačních ale proč to píšu pojede taky Elkov-Author a trochu záhadně taky Dukla Banská Bystrica(zřejmě recipročně za pozvané SLO týmy na Kolem Slovenska jinak si to těžko vysvětlit) ale bude to zajimavé sledovat.

 8. Hm, tak Astana bude na Giro klasicky nabroušená, včetně Honzy

 9. Všimli ste si? Ja ani nie.
  https://sport.sme.sk/c/20804742/cyklistika-patrick-lefevere-napise-list-sefovi-uci.html
  Keby vyhral niekto z pôvodného úniku tak by som sťažnosti rozumel, takto … Neviem, nevšimol som si, žeby motorky nejak výrazne pomáhali dennému úniku, ale nesústredil som sa na to, takže možné to je.

 10. Pekné videjko od Mitcheltonu, pekné ako sa Roman ospravedlnil kolegom, že nevyhral {thumbup}
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=9W1AF5PTubs

 11. Koukal jsem na to znovu na Eurosportu a uznávám, že názory, které tady padly a Romanův výkon označily jako nejlepší v jednorázovce, jsou přesné {beer}
  Když nespravedlivě opominu všechny předchozí nástupy, „docvakávání“ uprchlíků a spojování skupin, tak za všechno hovoří ten závěr! Kdo by si kdy dokázal v předchozích letech představit, že v tak strašně silné skupině zvedne Roman JAKO PRVNÍ zadek ze sedla a dospurtuje si unikajícího Valgrena? To je změna v hlavě takhle „starého“ závodníka naprosto nevídaná, musel tím šokovat úplně všechny {devil}
  Snad kromě Sagana, se kterým, zdá se, byl Roman v nějakém tajném komplotu. A to mne jen znovu ubezpečuje v názoru, že je Peťo super chalan, kterého stojí za to mít rád {heart}
  Roman byl včera prostě k nepoznání, kdyby takhle závodil, neměl bych proti němu ani slůvka kritiky {beer}

 12. Roman pozičně jednoznačně no.1 , pelotonu {good} {good} {good} {good} {good} {good} {good}
  a Gasparotto mu vyhovuje právě pro stejné cítění závodu , proto si rozumí a proto jsou i velcí klasikářští soupeři …

  • Jen jsem si říkal že Roman za Gasparottem moc nepošetřil, jak je malý a ještě na tom kole nalepený, nedalo se moc za ním schovat. A jestli jim ještě foukalo jak Roman říkal, tak fakt klobouk dolů.

   • Jojo, taky jsem na to myslel. Mezi cyklisty je ustálené rčení, že takovej prcek „přefukuje“ {devil}

    • Na tu cyklohantýrku by to chtělo nějaký ucelený slovník, těch výrazů je už docela dost :-)

    • Tak bude to určitě krajové, někdy jsem na závodech třeba na Moravě nechápal některá jejich slova a oni zase ta naše.
     Tak třeba na kole máme (tedy aspoň u nás na západě :-D ) třeba klandry (řidítka), fořtus (představec), 3 štangle, přední a zadní vidli, přesmyk, šaltr (přehazovačku – jinde říkají, že je to přehákle, jak jsem postřehl), náby, gumy… většinu slov jistě zná každý cyklista.
     No a z té hantýrky v balíku? Tak kromě třba zmíněného „přefukování“ říkáme, že někdo „nechal díru“, „hodil vlnu“, „ustlal si“, „zahákoval se“ – to asi zná každej. Třeba méně známý pojem asi je, že má někdo „žaket“ nebo-li „hlaďáka“ (což je pro cyklistu fatální průser), „nedrží lajnu“ – tedy že nejede správně v řadě a narušuje tím tempo skupiny atd.
     Úplně specifickým pojmem je pak označení cyklisty, který „hodil trpaslíka“. To se stávalo na závodech s mnoha kratšími okruhy (ať už na kriťasech, nebo na závodě třeba s 5 – 6 okruhy), když někdo ať už z vyčůranosti, nebo třeba jen kvůli defektu někde v nestřeženém okamžiku slezl z kola, na jeden okruh se schoval jako trpaslík třeba v křoví, a pak znovu naskočil do závodu {devil} Divili byste se, ale stávalo se to celkem často.
     Těch pojmů bych si určitě při povídání vybavil 5x víc, ale takhle z hlavy to moc nejde, sorry {beer}

    • To mi připomnělo , jak Cipollini na konci minulého století přemlouval Sosnu ať přestoupí k němu do Saeca a dělá mu leadout {devil}
     Což bylo naprosto logické, za ty dva metry by se schoval jako nic {thumbup}

    • petersollberg

     tak to by mu musel vybavit 200-ky kluky ;)

    • Jojo, tihle habáni, co naopak vůbec „nepřefukovali“ a dá se za ně krásně schovat, jsou oblíbení asi v každé cyklistické partě a určitě ne jen u nás se takovému borci přezdívá „kamion“ :-D

 13. Jak pojme Roman Fleche? V klidu, pojede se na Albasiniho, nebo ten už na to letos nemá a pojede se na Romana? Už v minulosti ten kopec dokázal slušně vyjet, do desátého místa, otázka je ale jestli to má smysl a jestli by to neškodilo jeho výkonu na LBL. No uvidíme, třebas uvidíme i trochu otevřenější závod když ten Amstel tak pěkně vyšel.

Leave a Reply