Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

3 368 comments

 1. Alex forever

  Julian nakonec se ctí, bravo! {beer}

  Příloha: Kolumbie GC

 2. Alex forever

  Hoši, kdo neviděl, neuvěří! Lopez a Sosa byli jasně na vítězství, ale začali na silnici předvádět to, co sprinteři na dráze {wacko}
  Dojel k nim Nairo, kterej byl už jasně mimo hru, nastoupil jim a vyhrál! Nepochopitelné, stupidní, debilní… {negative}

  Příloha: Nairo

 3. Alex forever

  15 km do cíle, začíná rozhodující fáze závodu v Kolumbii.
  Před pár sekundami dokončil svou práci na špici balíku skvělej Petr Vakoč a teď nastupují favorité {bomb}

  Příloha: Kolumbie6

 4. Dnes na Eurosport2 17:00 Clasica de Almeria, HC kategorie premiéra Josefa Černého, před chvilkou prezentace https://pbs.twimg.com/media/DzmlEFPW0AIANU1.jpg:large

 5. Alex forever

  A Quick Stepp řádí dál jako černá ruka {good} Julian vede i celkové pořadí. Tak co zítra? {scratch}

  Příloha: Kolumbie5

 6. Alex forever

  Dnes jsem sdílel na facebooku {yahoo}
  Kdo z vás by to dal? Já ani náhodou – neušlápl bych to a válel bych se po 10 metrech na silnici {cry}
  https://www.facebook.com/ivelocz/videos/243713006507050/

 7. UCI zrušilo WT rankingu, ale zase přidalo žebříčky pro etapaky a jednorazovky.
  Zrušení rozumím, přidání mi přijde zbytečne.
  https://www.roadcycling.cz/clanek/uci-zavadi-dva-nove-zebricky

  • Alex forever

   Tak to rozhodopádně {devil} Nicméně dřina, kterou bych s radostí kdykoliv podstupoval – a to i s tou michelinkou, kterou vozím na kole momentálně kolem pasu.
   Strade Bianche, to je prostě Toskánsko, země cyklistice zaslíbená! Překrásná krajina, super počasí (tedy většinou – vloni v květnu jsem tam jezdil ve 14°C a vytrvalém dešti), nejlepší jídlo a pití, ale hlavně skvělí, přátelští lidé.
   Vivat Italia! Vivat Toscana!!! {beer}

  • Jsem zvědavý jak se promítnou ty etapy ve 2000 m.n.m na výkonnost borců v jarních závodech. Někteří trénují na Tenerife, nebo ve Sierra Nevadě, někteří závodí v Kolumbii. Může to mít zcela opačný efekt, anebo nemusí ? Jsem na to zvědavý.

   • Alex forever

    Přesně o tomhle jsem včera přemýšlel! Aby na to ti přátelští Kolumbijci nedoplatili, že pořádáním tohoto etapáku poskytují možnost tolika soupeřům jezdit v jejich domácích, pro cyklistiku nejspíš velmi příznivých podmínkách ;-)

    • Alex forever

     Mimochodem: včera je Jungels v koncovce neskutečně vyškolil, moc jsem se pobavil! {devil}
     Bylo až dojemné sledovat marnou snahu celého houfu malých Kolumbijců dojet rozjetého Boba! Navíc je na pásce ospurtovala další čtveřice hostujících jezdců, takže na ně nakonec zbylo (s výjimkou „skorodomácího“ Ekvádorce Carapaze) pořadí od 6. místa níže…
     Myslím si ale, že zajíce je třeba počítat až po honu a v neděli budou na vrcholu cílového 15,5 km dlouhého kopce Alto de las Palmas (6,5% průměrné stoupání) tihle domorodí, snědí pidimužíci vepředu v nepříjemně hojném počtu {scratch}

     Příloha: Kolumbie4

    • No a ten Mihkel Raim si musel drbat hlavu protože všechny z pelotonu ospurtoval snad o 10m.

    • Alex forever

     Nojo, ale do toho spurtu ho dovezli právě ti snaživí pidimužíci :-D Sám by stíhačku za Bobem nezvládl…

 8. Alex forever

  Pořadí v cíli 3. etapy v Kolumbii působí na „nekolumbijce“ až strašidelně {wacko}

  Příloha: Kolumbie3

   • Je to paráda. A proto mám jeden z těchto nádherných rámů od Tommasini doma. Je dost možné že tento zručný pán mi ho stavěl. V dubnu je snad pojedu navštívit v jejich sídle v Grossetu.

    • Alex forever

     {bomb} Tak to čumím, señore, že jsem kápnul zrovna na Tvoji značku kola {beer}
     No, je to fakt virtuální zážitek sledovat, jak se takový ocelový kousek vyrábí! Já jezdíval na rámu zn. Zanella, což je sice taky italská, ale ne moc známá firma. Dovezl mi ho v osmdesátých letech kamarád ze „západního“ Německa. Koupil tenkrát totiž 2 kusy za cenu jednoho (každý měl nějakou malou designovou vadu (které si nikdo bez upozornění ani nevšimnul), tak mi jeden přenechal.
     S Tommasinim to srovnat nešlo, to je pravda, ale odjezdil jsem na něm spokojeně asi 5 sezon…

    • Alex forever

     Jo a ke Grossetu mám shodou okolností taky srdeční vztah! Nejen že je to město v té oblasti Toskánska, kterou jsem již mnohokrát projezdil křížem krážem na kole, ale hlavně jsem si z Marina di Grosseto přivezl v roce 1992 svého druhého Peugeota 309 GRD! Koupil jsem ho v servisu přímo u silnice vedoucí podél moře, tehdy jsem za něj dal 4.500 marek. Sloužil mi 2 roky a prodal jsem ho pak ještě za 180.000 Kč!
     Jó, tenkrát bylo výhodné přivézt si auto „z venku“ a nekupovat ho tady {beer}

    • {good} Jo, ono už těch klasických it. rámařů moc není. Tommasini se daří skloubit výroba ocelových rámů s karbonem a mají dobré prodeje do Asie (je to vidět i z těch komentářů). Byl to můj sen tak jsem si ho splnil. Jezdí to parádně, překvapilo mě jak je to tuhé.

 9. Dnes 15 let od úmrtí Marka Panataniho…odkaz má propojení na tento web v tom, že domestik, který tahá Ulricha a Piráta (cca od 6té min.) je současný Romanův šéf týmu.
  https://www.youtube.com/watch?v=Y6i6qfoghRE

  • Alex forever

   Teda vyjeli ten kopec naprosto brutálně! A zajímavý je dívat se na dnes už nevídaný hluboký posed Ullricha s nataženýma rukama a sledovat, jaké jede těžké převody {wacko}
   Cyklistika se díky novým technologiím, vědeckým poznatkům a tréninkovým metodám zkrátka za těch 25 let velmi změnila…

   • Jojo, přesně to sem si taky říkal. Kola, materiály, helmy, technika jízdy, hodně se to posunulo. Asi i ten doping. Ale stejně to byli borci.

    • I ta špička se hodně posunula. Pomalu aby už to bylo vždycky Angliru, aby se ten peloton pořádně protrhal. Časovkáři se vyrovnají blechám. Ti nejlepší se taky furt někde šetřej, protože ví, že jim někde zase ty watty budou chybět :-))

    • Alex forever

     Borci to byli, o tom žádná {good}
     A co teprve ti, kteří jezdili o 90 let dříve? S dopingem si nikdo hlavu nelámal, za jízdy se chlastalo pivo, víno i šampáňo, kouřily se i cigarety! Borci jeli více než 400 km dlouhé etapy, na 25 kg těžkých kolech a na příšerných šotolinových cestách, do alpských kopců bez měničů převodů – a vůbec ne ve špatném rychlostním průměru kolem 25km/hod!

     Příloha: Historie TdF

    • Alex forever

     Nebo takový Fausto Coppi! Jednou na Eurosportu umístili při přímém přenosu z horské etapy Gira do horní části obrazovky zmenšené černobílé záběry té samé části stoupání, jak ho jel v roce 1940 právě Velký Fausto. Bylo až neuvěřitelné sledovat, jak borci na karbonových speciálech jeli po kvalitním asfaltu téměř srovnatelně rychle s Faustem, který jel po šotolině na 15 kg těžkém kole… To byl obrovskej borec!
     On byl (podle odborníků) pro cyklistiku údajně jako stvořený. Extrémně štíhlý, ale přitom svalnatý chlapík s vitální kapacitou plic téměř 9 litrů a dokonale pracujícími klouby – zejména jeho mimořádně pružné kotníky byly prý velkým bonusem při šlapání.
     Jak jsem nakoupil, tak prodávám – viz. film „Il Grande Fausto“ z roku 1995 {beer}

     Příloha: Fausto Coppi 1940

Leave a Reply