Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

6 317 comments

 1. Ahoj nezaznamenal jste někdo jaké plány má orica na vueltu ? Jestli by měl Roman šanci jet na sebe ?

  • Zatím jen takové všeobecné povídání, je brzy. Roman podle mě nemá šanci být leaderem, na tento post Orica vždy proklamovala bratry Yatese či Chavese.
   http://www.cyclingnews.com/news/orica-scott-have-few-reservations-on-2017-vuelta-a-espana-route/

   • Navíc po tom, co předvádí aktuálně na TdF, je asi těžko představitelné, že bude na podzim „lítat“ tak, aby naplnil ambice šéfů týmu, který si určitě účast na Tour představoval v lepším světle…

    • …i když pravda je, že třeba vloni na jaře vypadal Roman v přípravě stejně marně a na TdF jsme ho nepoznávali, byl to zase ten starej, dobrej tahoun.
     Takže když bychom brali letošní Tour jako přípravu na Vueltu, třeba se fakt zvedne o těch 30%, které potřebuje? {devil}

    • Já bych si tipl, že ukáží na Adama, nebo budou čekat na znovuvzkříšení Estebana, který teď na Tour „trénuje“. Pokud se Roman začne rozjíždět, třeba by mohl být kandidátem na domestika, ale je tam spousta těch ale a kdyby a možná {yes} Naděje pro nás umírá posledni

  • Podle toho co šířili doteď , tak pojede Vueltu Adam a Esteban na pořadí , Simon tréninkově a Romana tam budou potřebovat aby jim to všechno zorganizoval. Takže podle mne když na to bude mít může s nimi být furt :-D
   Jinak Vuelta bude suveréně nejlépe obsazaný závod letos :
   Dumoulin , Nibali , Adam + Simon Yates , Chaves , Froome , Aru , Contador , Urán , López , Jungels , Bardet , Leo , Zakarin , Majka , mladé pušky Oomen , Moscon z našich možná Vakoč ( ten nyní lítá s Q-F na Stelviu tam je také Sky a CCC )

   • zdenda_hobík_

    nemám pocit, že by se na Tour v dresu Oricy objevil někdo, kdy by aspiroval na pozici Romana {whistle}

   • A oni se všichni tebou vyjmenovaní vyjádřili, že na Vueltu jedou? Třeba Bardet by pro mě byl velkým překvapením, stejně jako Aru. I u Contadora mám pochybnosti, ten snad kombinaci Tour + Vuelta nejel nikdy.

    • Jasně jsou nepotvrzení.
     Ale co lidi právě jako Bardet pojedou na podzim , Lombardii ? A mají tací vůbec nějakou šanci ? Milano – Torino ?
     Mě vychází že Vueltu pojede spousta GC závodníků . kteří nemají do čeho kopnout tréninkově = na etapu . A další hafo lidí ji pojede aby se rozjeli před MS , které je letos klasikářské. Takže o Vueltě uvažuje nejen Peťo .

     ad @Zdenda , je to jen o Romanovi jestli chce jezdit tužku nebo karátové pero ;-)

    • zdenda_hobík_

     Geo
     místo emotikonu {whistle} jsem měl zvolit tento {wacko} {scratch}

    • Contador jel Tour a Vueltu v 2014 a v 2016.
     Tour sice ani jednou nedokoncil, ale na Vueltu chtel, myslim, jet i tak.

    • @ zdenda_hobík_ = ten puvodni emotikon, optimistictejsi, se mi libi vice ;-)

    • Geo: Tak to jo. Já myslel, že tím „nejobsazenějším“ myslíš z hlediska GC. Ale na GC právě dle mého až taková darda nepojede. Z největších hvězd přijede odpočatý vlastně jen Nibali.

     Jinak pro etapy nebo na rozjezd tam asi přijede lidí dost, to jo.

     Palawan: Roky, kdy AC vypadl z Tour předčasně nebo ji jet nemohl, nepočítám. Pokud Tour dokončil, nikdy už pak na Vueltu nešel. Uvidíme letos.

  • Kdybych si mel zapolemizovat a fantazirovat, vychazi mi tech vrcharu na vueltu v tymu az moc….O vueltu bude stopro usilovat Verona s Haigem a minimalne jeden z nich by mel jet.(spis Haig – nevesel se na tdf) Do toho trojce lidru yatesove chaves. Magnus Cort by nemel chybet a Gerrans jeste nejel letos GT a to samy vlastne Durbridge…. {wacko} to uz sem na sedmi kusech. V kombinaci s tim ze po tom asi roman moc netouzi…. nevim, budou tam tri certici na poradi a etapy, radsi bych ho videl zavalet na lombardii nebo na ms {devil}

 2. To sa mi iba zdalo, že keď Froomey s Nievem stíhali po výmenen kolesa skupinu hlavných favoritov, tak niektorí ľudia popri ceste na nich bučali?

  • Cyklistika nejsou sachy.
   Froome vyhral uz 3x, lid fandi vetsinou outsiderum.
   Muj cerstvy priklad z live Wimbledonu, lide na centrkurtu fandili proti vsem favoritum, s vyjimkou RF.

  • Nezdálo. A popravdě to u mě dost shazuje domácí publikum, ta neustálá nevraživost Francouzů vůči lídrům z jiných zemí je už za hranou trapnosti. A dnešek byl zase ubohej.

   Stejně, to musí být nějaký hrozný komplex. Vymyslíš a uspořádáš největší závod, celý svět se Ti tam sjíždí, obdivuje ho, soutěží, užívá si to, lidi na místě i u televize se kochají nádherami Tvé země – a ty máš kolem dokola pocit, že když není ve žlutém Frantík, tak Ti někdo děsně ubližuje, pročež to hrneš skrz rozhodčí, jury a házíš špínu na všechny mimo vlastních.

   Fakt mi to hlava nebere. Byl jsem tam třikrát, tuším, vždycky jsem si to maximálně užil, lidi naprosto fajn, ale v tomhletom jsou aspoň někteří normální vymaštěný jelita.

   A nejvíc mě štve, že právě spojení fanoušků napříč národy si na cyklistice, aspoň na místě, často hodně vážím (což je možná ale tím, že když už se musíš vyškrábat na nějaký děsný kopec, chováš tak nějak respekt ke všem, kdo to dělají taky :D)

   • 1) Nebuci pouze Francouzi
    2) Aktualni rocnik s Bardetem a Barguilem je pro Francouze paradni, navic Pinot, Rolland, Demare i generace Alaphilippe, Latour,… skyta vybonou budoucnost. Predchazejicich cca 20 let bylo mizernych, krome 2x pusteneho do uniku Voecklera.
    3) Souhlasim, posetilost stat na kopci je vseobjimajici.
    {beer}

   • Milanek Underwood

    a co bys jako čekal od dnešních žabožroutů? :-D

    • Podle mě to nesouvisí s národností.To je prostě zavilé fanouškovství násobené tím, že mají favorita na pořadí. Ve španělsku by bučeli a v Itálii taky. A Froome to zvládá ..jak na trati, tak v při rozhovorech.

   • @hokič: Francouzi už jsou takoví a jiní nebudou. Bůh ví, proč? {scratch}
    Nejzářivějším příkladem jejich naprosté nesoudnosti a historické nenávisti je přístup k Němcům – a to zejména na Cote d´Azur. V sezóně je tam možná 80% veškeré klientely z Německa – a přesto Francouzi odmítají komunikovat v němčině. Ba co hůř – promluvíš německy a jsi za vyvrhela, který si nekoupí ani bagetu. Přitom je Němci několik měsíců de facto živí, poskytují práci a výdělek desetitisícům Francouzů…
    Je to stejné, jako bychom my v Karlových Varech odmítali komunikovat s hosty z bývalého Sovětského svazu (zdaleka to nejsou jen Rusové). Nikdo z nás je nemusí, většina si pamatuje jejich „dlouhodobý pobyt“ v naší zemi a vše negativní, co to přineslo (a je to, podle mého názoru, mnohem horší než to, co „přinesli“ Němci Francouzům) – a přesto je v našem městě ve službách naprosto normální, že lidé mluví rusky. Oni nás „živí“, drží nad vodou místní infrastrukturu (od hotelů přes butiky, taxi dopravu až po pekárny, prádelny, velkosklady potravin atd.) a byli bychom blázni, kdybychom s nimi nemluvili.
    Ne tak Francouzi – ti jsou pyšní jen sami na sebe, jsou nesoudní a sebestřední. Ve sportu jakbysmet {negative}

    • Milanek Underwood

     protože my jsme nekulturní malí blbečci a tak se musíme klanět a mluvit Rusky.
     Ale Francouzi ti jsou velcí, dělají velkou politiku a takové blbečky jako Čechy přehížeji a nebo je kdyžtak mentorují (nebo jim rovnou chtějí poroučet)
     S Němcema nedo Angličanama to pak k nasarání, neb ti si myslí to stejné…. (Ještě že jsou na světě poněkud jinak definovaní Amíci!!! a Australani),…. A tak se na ně bučí (lepší by bylo dát jim přes držku (jak říká Švejk) ale to jde čím dál hůř, ale ono to zase nějak půjde

    • To je tedy opravdu velmi zajímavé, že „Francouzi jsou takoví“.
     Já jsem byl osobně na Tour jako divák jednou, v roce 2004.
     Stáli jsme tehdy asi 2 km pod cílem v La Mongie (resort pod Galibierem).
     Zážitek neskutečný, davy lidí, úžasná atmosféra. Sice je mnohem pohodlnější, čučet na ty závody z pelechu v televizi, ale za ten zážitek to fakt stojí, jet se na to alespoň jednou osobně podívat.
     Ale proč to vlastně píši. S nějakým bučením, či jakýmikoliv jinými projevy nesportovního chování diváků jsem se tam nesetkal ani jednou! A že jich tam stály všude kolem tisíce a tisíce!! A to byla doba Lance Armstronga, kterého Frantíci údajně také neměli příliš v lásce.
     Čili jakékoliv národnostní paušalizování je naprosto nesmyslné. Stejně jako se najdou idioti v každém národě, najdou se samozřejmě i ve Francii. Jsou to ale v zásadě party vymaštěných agresivních pitomců, kteří dělají většině slušných krajanů jenom ostudu. Je to prostě jenom obyčejná patologická forma fenoménu fanouškovství, která se vyskytuje v celé řadě dalších sportů i národů.

    • @Milánek@Choserix
     To je zase zoufalý festival pocitů méněcennosti, nesmyslných předsudků a primitivního paušalizování.
     A to se prosím už píše rok 2017!!
     Lze se pak vůbec divit přes sto let starým filmovým záběrům, kdy freneticky jásající davy statisíců nadšeně vyprovází své vojáky do světové války?
     Stejně šílené obrázky, napříč národy … .
     :-(

    • Daume dobrý, vinětu umíš přilepit hodně rychle {good}

    • Milanek Underwood

     @Choserix Prostě žádné bučení skoro nebylo (tmosféra byla tak skvělá že ani nemůže být lepší!) a jestli už, tak to beztak neudělali Francouzi, ale nejspíš to uděali takový Čeští méněcenní Milánci a nebo Choserixové, protože vynikající Francouzi jsou bez chybičky a máme se od nich co učit :) – Tak to je samozřejmě klasický sebevědomý přístup {devil}

    • Stokrát opakovaná pravda, že v každém národě jsou takoví a makoví lidé, je jedno z nejznámějších klišé, která se vždycky objeví, když přijde řeč na toto téma.
     Ano, i mezi stalinovskými Rusy, fašistickými Němci či maovskými Číňany byli lidé takoví a makoví, ale nic to nemění na faktu, že v globálu to byla jedna velká, smrtelně nebezpěčná verbež.
     To, samozřejmě, nechci tvrdit o Francouzích, ale jelikož jsem byl ve Francii už nejméně 10x a v Itálii 15x, mohu – myslím si, poměrně fundovaně porovnávat třeba tyto dva národy. Ono stačí přejet hranice u Monte Carla a zajet 50 km dál po pobřeží Itálie – a je každému vnímavějšímu člověku jasno. Přezíravost domorodců se mění na zájem a vnímavost, absolutní neochota cokoliv řešit ostře kontrastuje s milým přístupem a snahou domluvit se třeba rukama – nohama.
     Přitom Italové strčí Frantíky do kapsy téměř v každé oblasti lidské činnosti, nebo se jim minimálůně vyrovnají. O neporovnatelné historii a tradici národa snad ani není třeba mluvit či psát.
     Samozřejmě, že když má člověk ve Francii přátele, ke kterým se vydá na dovolenou, setká se s milým přijetím a odveze si domů hezké zážitky. Ale kdo třeba, jako já, zažil byť jen jeden významnější sportovní podnik, který se konal ve Francii a na kterém byl se svými svěřenci, ten se při vzpomínkách opupínkuje ještě dnes. Já to zažil asi šestkrát, vždy to bylo mistrovství Evropy resp. světa – a to, co dokáží Frantíci v domácím prostředí spytlíkovat a prosadit ve prospěch svých borců a jak dokáží poškodit a bez mrknutí oka „odstřelit“ konkurenci z jiných států, to se fakt jinde nevidí.
     NIKDE JINDE v Evropě. Nevymýšlím si, nespekuluji – znám to z vlastní zkušenosti {cry}

    • Lance Armstrong to říkal veřejně, nemám rád Francouze.))

    • @pan Alex
     V tom se pane kolego bohužel nemůžeme nikdy shodnout ani náhodou.
     Podle vaší logiky o stalinských Rusech, fašistických Němcích a maoistických Číňanech jste zřejmě tak nějak pozapomněl připojit i hlubokomyslnou úvahu o verbeži žijící v české kotlině, která byla za bolševíka stejnou komunistickou verbeží jako ta vaše verbež ruská.
     Neméně by mě zajímalo, jak můžete dojít ke kategorickému závěru, že „Italové strčí Francouze do kapsy téměř v každé oblasti lidské činnosti“. Tuto úžasnou větičku jsem si přečetl a jenom bezradně kroutím hlavou, zda si děláte legraci, nebo to snad třeba náhodou opravdu myslíte vážně.
     Jak paušální odsudky, tak paušální chvála celých národů či společenských skupin je pekelný stroj, který při vhodných společenských podmínkách na jedné straně nasává lidi a na druhé straně z něj padají mrtvoly.
     Naprosto nechápu, jaký druh rozkoše vám provozování takovéhoto druhu sportu může poskytovat. Při těchto diskuzích si vždy vybavím popřevratový nápis v jednom rakouském supermarketu „Češi nekraďte, za zboží v našem obchodě se platí“. Zřejmě jsem to měl dle vaší logiky pochopit tak, že všichni Češi jsou notoričtí kleptomané.

    • Každý národ má určité převládající rysy v myšlení, které se u zástupců daného etnika objevují tak často, že se stávají jakousi obecnou charakteristikou. Češi obecně například opravdu mají velký sklon všechno ošulit či obejít. Ne náhodou pronikl výraz tunelování právě z češtiny. Stejně tak může o Francouzích platit, že jsou málo vstřícní k cizincům, jak píše Alex. Britové jsou konzervativní. Poláci hrdí a vlastenečtí. Atd. Každý národ má své tyické pozitivní i negativní vlastnosti, přičemž je jistě nemají všichni v dané zemi.

     Takže si opravdu myslím, že na Tour of Britain nebo Okolo Německa by se na Bardeta nebučelo…

    • Od Daumova vyjádření, které znělo zhruba takhle: „Alexi, sereme lidi, nechme toho…“, uplynulo bratru 10, možná 14 dní? Během této doby tenhle ko-otson už asi posedmé reaguje na mé příspěvky, i když já mu vytrvale neodpovídám {devil}
     Chce to mít fakt hodně vtíravou náturu, bejt takhle vytrvalej tam, kde mi pšenka nepokvete :-D

    • @Hun: Takhle si představuju komunikaci na úrovni {good}
     S Tvým názorem se sjednocuji, s dodatkem, že obecně velké, početně silné národy mají v „národní povaze“ vcelku logicky více „drajvu“, svým způsobem bezohlednosti, lidé z těchto populací jsou obecně sebevědomější.
     Příslušníci malých národů bývají pravým opakem, zato je zdobí vynalézavost, jsou vtipnější, dovedou se do jisté míry „ponížit“ a „zesměšnit“, aby dosáhli svého cíle. Je to historicky dané, museli po dlouhá staletí čelit okupacím a diktátu silných národů a tím pádem hledat způsoby, jak přežít.
     No a Češi, ač to byl v prehistorii hrdý a říká se až krutý národ, došli a posléze osiřeli ve středu Evropy a dočkali se tak osudu malého, slabého národa…

    • Cau Daume, nechce se mi do toho, tak dik ze ses tady.

    • Áááá, náš Mirek Dušín, sluníčkář a ochránce všech ublížených se ozval {devil}

    • …aneb: „Bohumile, kurva se neříká!“ {bye}

    • Co mi zbejva malicky, je to smutny s tebou. {scratch}

    • Ne, tentokrát je to velmi, velmi smutný s Tebou {wacko}

    • ALEXI prosím můžeš nijak podpořit toto hrozné tvrzení…… Přitom Italové strčí Frantíky do kapsy téměř v každé oblasti lidské činnosti, nebo se jim minimálůně vyrovnají…..to trošku nebo spíše dost podcenuješ Francii

 3. Velogames „king of the mountains“. Ty transfery mi byl čert dlužný ;-) koho jsem vyměnil tak ten pak něco konečně zajel. Skoda ze jsem tam neměl Romana mohl jsem ho vymenit a to by pak bylo pokoukanicko {yahoo}

 4. Jinak všimli jste si, jak všichni tři komentátoři ve studiu považovali Nieveho 10 minut za Henaa? Přitom poznat ty dva podle obličeje mi nepřijde neřešitelné {wacko}

  • Henao především vozí dres národního šampiona, takže by to opravdu neměl být problém {mail}

   Příloha: maxresdefault

   • Byt byvalym zavodnim cyklistou neznamena, ze komentuji bez chyb.
    Fakticke chyby delaji, mozna i casto, ale vetsina z nas na tomto foru, jsme v bubline, solidnich expertu na cyklistiku.
    Ujete kilometry v profipelotonu nemusi nutne znamenat bystre a presne postrehy.
    Presto se stavim, jak k CT Sport, tak k Eurosportu, vetsinou smirlive, jsme jen lidi.
    Parada, supr.
    {beer}

    • Pokaždé, když bych měl chuť si nabrousit tužku a pořádně od plic napsat, co to tam v tom studiu sedí za idi.ty si představím, že bych tam v tom studiu seděl já a měl tam ty dlouhé hodiny vykládat bez chyby nějaká moudra. Navíc v tak nekonečně nudném přenosu, kde se dlouhé desítky minut v podstatě neděje vůbec nic, než že cyklisté prostě jenom šlapou a jedou.
     A hned mě ta odvaha komentátorům něco vyčítat přejde.
     Takže stejný pocit jako Palawan. Někomu to jde lépe, jinému hůře, ale i s těmi chybami to jsou borci, že si před tu kameru vůbec jdou sednout.

    • přesně tak {good} ono se to snadno mudruje. navíc každý má pocit, že na cizích přenosech je vše skoro bez chyby, protože, ač si to většina nechce přiznat, přece jenom ta řeč není mateřština a plno chyb si člověk jednoduše ani nevšimne, zatímco u češtiny řeší každou blbost.

    • Musíme si počkat na Romana, až bude mimo profi. Párkrát spolukomentoval cyklistický závod a jeho projev se mi líbil.

 5. Mollema neskutecne, celej den. kdyz odjizdel na ty otevreny silnici s protivetrem asi 20km do cile, tukal sem si na celo….

 6. Roman dobře chtělo by to těch 20s stáhnout ale blbý pro něj je že není sjezd..

 7. Kurnik dnes Krizak ci Cink meli byt v uniku.
  Unik je velice silny.

 8. Jestli není chyba v live trackingu tak McLay z Fortuneo už ztrácí 14 min. čili další sprinter out.

 9. Milanek Underwood

  A ještě jednu věc Hoši! to jsme tu nějak přehlédly!
  Jak reagoval Froomy když ho Aru svléknul? Skvěle! neřekl ani slovo proti Landovi!! Naopak řekl, že jeho tým byl skvělý, ale že on neměl nohy!!! Ani předevčírem nic nenamítal!!!
  Jaký to rozdíl – co by asi říkaly Contador a Španělé!!! né co by říkali v podobné situaci nenechali na Romanovi nit suchou!
  Takže kdo je skvělej borec? Froooomyyyy!
  A kdo je skřet? CoCotador {devil}

 10. Celkom zábavné je niekedy počúvať komentátorov, včera sa vraj Marcel netlačil do záveru, ono ťažko by sa mu tlačilo keď prišiel 13 minúť za čelom {yahoo}

 11. Dneska je ten profil opravdu ideální pro Romanův únik – tak pojďme hop {bye}

 12. Roman 80. místo {wacko} …dno se blíží, tyhle etapy na GT dříve jezdil takřka bezchybně.

  • Roman se tam šťaví pro mladýho Yatese, to se nedá pak…

   • Přesně. Jede holt v úplně jiné roli než dříve.

    • Sheik Yerbouti

     Jak jsme tu nadávali na Tinkoff, že Roman furt jenom vozí vodu… {whistle}

    • A ako sa tešili, že je v Orice. Dačo mu nesadlo. Zmena tréningu, alebo niečo iné {unsure} . Ako profík určite neodflákol príprevu, ani zdravotné výpadky nemal.

    • Rozdíl tam vidím jasný – v Tinkoffu by vozil vodu i kdyby na to měl, v Orice vozí vodu, protože letos na víc zatím asi nemá, změna týmu se zjevně neprojevila úplně pozitivně na výkonu. Třeba mu bouchnou saze na Vueltě, když teď nejezdí závěry naplno a nebo snad příští rok … nevěřím, že by ho v Orice brzdili kdyby lítal, bohužel letos to nějak nelítá … {unsure}

   • Jemu se ti rozlousklo v 9. etapě. Do tý to měl tak i tak. potom jen od do.

    Ale co takovej Roglič. Tomu se to rozlousklo v prologu a sere na všechno. Ještě že nejsme Slovinský fórum.
    .

    • Roglic urcite neco ukaze, a docela dobre pomaha Bennetovi, vydrzi tam kolikrat dyl nez kdokoliv z moviataru nebo oricy. S nazorem na tym souhlasim s Johnem, podle me je dokonce skvelej, jen Roman nema vykonost… a pochybuju ze roman vueltu vubec pojede, natoz ze by mu bouchly saze {cry}

    • Nerad, ale souhlasim, doufam ze se oba budeme plest {beer}

 13. Zvoral to, ale když jsem ho viděl dojíždět, s úplně prázdným obličejem, bylo mi ho kurevsky líto.

  • Měl jsem z toho úplně stejný pocit. V šílených kopcích si po nelidské námaze vyšlaple na soupeře pár vteřin a tady je nechá ležet na asfaltu během pár minut.
   Cyklistika je prostě sviňa nevděčná a nespravedlivá.
   {unsure}

  • Říkám si, jestli za to trochu nemůže ovlivňovat i to licitování o smlouvě v případě Arua, ten zbytek týmu, který bere sotva desetinu toho o co si říká on, asi není úplně v náladě „položit za něj život“.
   Kdyby mu chtěli maximálně pomoct, tak by to dneska zvládli líp. Navíc oni vepředu dva z Astany byli ještě těsně pod kopcem, ale Arua si jaksi na zádech nevezli – takže si to nakonec možná prostě pokazil jen sám … {unsure}

   • Milanek Underwood

    když už to tak píšeš … napadá mě dokonce něco „lepšího“ – co když dokonce i vedení týmu, i Martineli??? Vinokurov?! dostali chuť dát chlapečkovi prostě lekci a tak ty zbylé kluky k ničemu ani netlačili a nechali Arua ať se potí sám … ?
    (Stejně asi nevyhraje a Astaně opravdu o druhý místo jde jen hodně málo) a o peníze jde vždy. Ale hlavně … snad ještě víc než peníze jsou u lidí jako Vinokurov Ego a že si rád hraje s lidmi (proč by si jinak boháči pořizovali sportovní kluby, než aby si de fakto mohli hrát na generály???) :)
    PS:výkonnost v cylkistice to je podle mě o tom závodníkovy samotném jen hodně málo a dvojnásob v úplné špici – jestli někdo a kdo vyhraje GT je podle mě otázka spíše těch managerů a doktorů v pozadí … Aru sám nestojí za moc (to Roman chápe, ale chlapeček je zas větší konjunkturalista … no to je možná ta hlava na leaderování?) {devil}

    • Milanek Underwood

     (A může být i hůř!!! myslím s Aruem, biopas a podobné věci nemůže mít pod kontrolou)

    • Milanek Underwood

     (( Třeba nakonec dostane nabídku, kterou nebude moct odmítnout
     ….a která už nebude taková jako ta minulá :))

Leave a Reply