Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

2 018 comments

 1. Franta Sisr bude zajtra ako líder tímu pretekať na „šprintérskej“ klasike „Danilith Nokere Koerse“ čo sú preteky kategórie HC kde bude aj 7 WT tímov, teším sa, ukázal, že formu má a bude to dávať aj ES1 od 15. hodiny
  tu je štartovka
  https://www.procyclingstats.com/race/nokere-koers/2018/startlist

 2. Neviete niekto ako je to s Leom? Pretože jeho výkon na Tirrene bol horší ako na pretekoch ku koncu minulej sezóny, mám obavu, že sa opäť ozvalo koleno. {scratch}

 3. Na Paris – Nice v první desítce dva relativně mladí Rakušani (takže v podstatě Češi :-) 7. Patrick Konrad 26 let (už vloni 7. na Okolo Baskicka) a 10. Felix Grosschartner 24 let (letos 9. Kolem Algarve), ještě vloni týmový kolega Jana Hirta. Oba jezdí za Boru. Hlavně Grosschartner je z těch dvou ještě dost mladý, aby se mohl zlepšovat (ale jak víme, zlepšení může přijít i později, někdy i o dost později). Dál je v Boře ještě Gregor Mühlberger (23), je z nich o kousek nejmladší. To jsou všechno kandidáti celkové klasifikace etapáků a i těžších klasik, mají hodně slušnou časovku, hlavně Grosschartner. Čtvrtý Rakušan do party v Boře je Lukas Pöstelberger, ten není pro celkovou klasifikaci, ale může být dost dobrý stage hunter nebo na jednorázovky. Vloni už vyhrál etapu na Giru a pak jel den v růžovém. Celkově to vypadá s cyklistikou v Rakousku nadějně.
  V Boře to vůbec je (nejen) vrchařsky zajímavé – Emanuel Buchmann (25) je Němec, kterého asi nemusím představovat. Přidejte Kennaugha, Formola, Majku, Königa (?)… Pro staré pušky Majku a Königa se v Boře objevila hodně slušná konkurence a když člověk srovná Tirreno – Adriatico a Paris – Nice, tak tam je mladí strčili do kapsy. Uvidíme, co bude dál.

  Na Paris-Nice v první desítce vůbec některá zajímavá jména a některá zároveň i nečekaná – z Wellense se stává vrchař (,), z Teunse, který vloni překvapil hlavně 3. místem na Valonském šípu taky, oba 26 let. 11. Ekvádorec (to ve World Tour nepamatuju) Richard Carapaz (24). Nejlíp z mladých ovšem samozřejmě vypadal Soler.

  • No jo, za málo peněz mohou mít super kádr. Já jsem z jmen které si vyjmenoval asi nejzvědavější na Kennaugha. Ve Sky měl našlápnuto, pak jakoby nedostával prostor a raději odešel.

   • Já jsem zvědavý na všechny, nejvíc teda na Königa. V čem měl podle tebe Kennaugh našlápnuto? S Kennaughem to vidím takhle – prostě neměl potřebnou výkonnost, prostoru dostával dost, nejmladší už nebyl a nikam se neposouval, dokonce spíš zhoršoval. A žádné extra výsledky, které by naznačovaly, že je výjimečný talent, to nikdy neměl. Jako Anglána by ho určitě preferovali, ale byli nuceni pořídit si jiné – Čecha, Holanďana, Kolumbijce…

    • Možná jsem mimo, ale když vidím letos Königa, vždy si vzpomenu na Andyho Schlecka, tak snad Leo nedopadne stejně.

    • jenage asi to úplně nechápu, co maj zrovna ti dva společnýho, že ti jeden druhýho připomíná?

    • Oba byli skoro rok mimo kvůli zranění, oba po návratu jezdili/jezdí tužku, Schleck následně ukončil kariéru.

    • Andy po zranění skoro rok nestál. Zranil si na Tour 2014 kolenu, operovali mu ho a v říjnu téhož roku oznámil konec kariéry s tím, že koleno mu pokračovat nedovolí. Mezitím vůbec nezávodil.

    • Já myslel to zranění z roku 2012 na Dauphiné a následně rok 2013.

    • Tak to bylo hodně matoucí. Psal jsi totiž, že skoro rok nezávodil, ale on závodil v řijnu 2012 a pak v lednu 2013. Zásadní ale je, že to zranění doléčil (a stejně jezdil tužku) a kariéru ukončil kvůli jinému zranění a to jsi vůbec nenapsal. Každopádně v těch dvou příbězích jsou docela zásadní rozdíly. Takže myslím, že tě Andy strašit nemusí {rose}

    • Ja tu podobnosť chápem tak , že od svojho prvotneho zranenia ( 2012 ) tak ako u Koniga nič „poriadneho“ nezajazdil.

    • horvi Leo od toho prvotního zranění zajel 7. místo na Tour, 6. místo na Giru a všichni asi pamatujeme Vueltu, kde měl formu na to dostat se na bednu, nebýt tý jedný blbý etapy.

    • Moje vnímaná paralela mezi nimi byla v posloupnosti dlouhé zranění -> návrat s tragickými výsledky -> konec kariéry. Bez rozlišení jestli to zranění bylo prvotní a dalších faktů, které tu zmínil Dj.Tj, např. že Schleck ukončil kariéru až v roce 2014 po dalším zranění.

    • @jenage:
     Tvé myšlenkové pochody jsou jasné, srozumitelné, vůbec nevidím důvod, proč je rozpitvávat {good}

    • Tak, jediná paralela je v tom, že zranění může ukončit kariéru, což je velmi objevné :-)

    • Měl sem dojem že byl Kennaugh talent, ale když se dívám na ty jeho výsledky tak to fakt nebyla žádná sláva. Ale zároveň si myslím že Sky je pro výchovu mladých domácích závodníků špatná volba, Yatesové to tak nějak potvrdili. Podle mě to mají mladí angličani ve Sky těžší než cizinci, je tam větší tlak, a ten systém asi každému nesedí. Königovi už moc nevěřím že se dostane tam kde byl, tedy na nějaké top ten v GT. Bohužel dva roky kdy nemohl pořádně trénovat musí být znát, to nemluvím o tom že už mu bude 31. Škoda té Vuelty tehdy v 2016, tam měl na pódium.

    • senor Yatesové ve Sky vůbec nejezdili, tak nemohli potvrdit, jestli je Sky dobrá nebo špatná volba. O potvrzení by se dalo mluvit, kdyby tam šli a nerozvíjeli se. Spíš bych si dovolil říct, že ono těch mladejch Angličanů talentů zas tak moc není a přijde mi, že většina jich jde do Sky. Kterej jinej anglickej talent než Yatesové tě napadá, co nešel do Sky?

    • Asi jen Hugh Carthy

    • Já měl prostě zafixováno, že Schleck skončil hlavně kvůli těm špatným výsledkům, slilo se mi to s tím posledním zraněním, toť vše.

  • petersollberg

   uz ked spominas germanske kraje, za zmienku stoji lennard kamna (sunweb), u neho to je s ocakavaniami vzhladom k jeho junior-vysledkom ocakavanejsie, kazdopadne osobne som zvedavy, jak sa popasuje s prechodom do najvyssieho levelu.

   • Jo, Kamna táhnou dobře, taky jsem zvědav :-) Už vloni jezdil nejvyšší level a mám dojem, že nebyl vůbec špatný, na jeho věk. Spíš jsem teda měl na mysli Rakušany (a Boru), ti mi přijdou zajímavější. Těch Němců co byla zamlada dobří by tam bylo víc – Schachmann, Herklotz…víc víc teda nevím.

 4. To Katalánsko bude letos zase pěkná vrchařina jak se tak dívám, pro Hirta dobry a podle předběžné nominace by mohl být lídr spolu s Pellem Bilbaem.

 5. Gaviria to pekne sundal, Sagan to neuveritelne ustal a jeste si dospurtoval pro druhy flek. Zdenda patej, pekne.
  https://m.youtube.com/watch?v=psweQH3hr8U

 6. @Medved Díky za komentář mého příspěvku. Leovy politické názory mi nijak nevadí, má na ně právo stejně jako každý z nás. S některými z nich souhlasím, dobře že je vyjadřuje veřejně známá osobnost.
  Jen bychom se mohli o něm dozvídat ještě trochu více po stránce cyklistiky. Dlouhodobě nevíme skoro nic. A o to mi jde. Všechno asi nebude zase takové tajemství.
  Co spojím nebo nespojím ve svém diskusním příspěvku je moje věc. Invektivy nebudu komentovat, to je podpis každého z nás.

 7. To, jak Yates hypnotizoval při dojezdu časomíru a při projetí lajnou sklonil zklamaně hlavu, hovořilo za vše {cry}

  Příloha: P-N

 8. Tak jsem dneska v klidu kouknul na vybrané části poslední etapy P-N (včera jsem dal, pochopitelně, přednost vlastní cyklistice – suché silnice, teplota kolem 15°C a vymetená obloha skoro celé odpoledne, to by byl hřích čumět doma na monitor) a musím uznat, že to bylo fakt dramatický maso, připomínající spíš jednorázovku, než etapák.
  Moc jsem si to užil a přál úspěch Solerovi – vybojoval si ho naprosto zaslouženě!Španělští bratři byli trochu jako Pat a Mat, jejich zapletená kola stála za to! A Yates si vítězství nezasloužil – nejen že rupnul, ale ještě se v závěru spíš vozil ve skupině, kde měl být hlavním motorem. Tak, jak to předváděl Solerna špici {good}

 9. Jen taková zajímavost z Paříž – Nice, která mně dneska napadla.
  Loni poslední etapa a únik v cíli tří De la Cruz, Contador, Soler. Contador bojoval o vteřiny, aby celkově vyhrál, což se mu nakonec nepodařilo. Vítěz etapy De la Cruz.
  Letos velmi podobná poslední etapa a únik v cíli tří De la Cruz, Fraile, Soler. Soler bojoval o vteřiny, aby celkově vyhrál, což se mu nakonec podařilo. Vítěz etapy De la Cruz.

 10. Velogames Paris-Nice, výsledky:

  1.(85.) MBT – bAdGer 3675
  2.(120.) Punchers – Polis 3560
  3.(144.) Johny5 – Johny5 3500

  Gratulace vítězům {rose}

 11. Leo přijel v Autobusu (poslední skupině). Ach, jo.

 12. Buďto si Roman vybral špatnou chvilku, ale spíš ho nechali vlát někde na větru při nějakém problému. Každopádně škoda.

Leave a Reply