Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

3 368 comments

 1. Včera mě zaujal v top 10 8.James Knox, 23 let, pro mě neznámé jmeno, 2016 a 2017 u Wigginse, od 2018 QuickStep.
  https://www.procyclingstats.com/race/uae-tour/2019/stage-3

 2. Co stojí za výtečnou formou Štybyho ? Trénink změnil již loni, kdy začal některé dny trénovat méně a volněji. Letos přidal na palivu, změnil přístup k jídlu, dokonce na stará kolena jak mu doma říkají, si určitá jídla váží. A hodně, opravdu hodně různých luštěnin. A to je vše {devil}

 3. Nemá někdo tip na poslední kilometry z dneška z UAE Tour? vypadá to, že steephill tam dal jen poslední kilometr. Na youtube jen highlights.

 4. V Kolumbii skončil Froomie s vyše 14 minútovou stratou na 97. mieste, Thomas skončil na Valenciane 44. so stratou okolo 4 a pol minúty, dnes prišiel Nibali so stratou 1:15 a Porte dnes nabral stratu skoro 8 minút. To sú cyklisti ktorí majú ísť TdF ako Roman.
  Minulú sezónu mal Roman ako prvý vrchol Ardény a pripravil sa výborne (2,4 a 8 miesto), Giro sa mu príliš ako domestikovi nevydarilo ale predpokladám, že problémy s alergiou si Roman nevymyslel. Druhým vrcholom boli MS a tam zašiel Roman výborne, tak celkom nerozumiem tomu frflaniu, počkajme na Ardény a potom hodnoťme. Hoci je UAE WT etapák, stále je to hlavne príprava, najmä pre cyklistov ktorí sa chystajú na TdF.
  Honza Hirt potešil, pravdepodobne má voľnosť a tak ju chce využiť čo je dobré, ktovie kedy bude zase môcť ísť na seba. {beer}

  • Musíš to brát tak, že od Romana, jako našeho nejlepšího cyklisty, čekáme co nejlepší výsledky (a také si furt bláhově myslíme, že bude ohrožovat nejvěší persony současněho pelotonu ). Fandíme mu a přejeme, aby jezdil co nejlíp. Jeho výsledky posledních 10 let kladou na něj v našich očích velké nároky.
   Možná, kdyby se k tomu v rozhovorech postavil k těm výsledkům víc jako chlap, tak že bychom tu tolik nefrflali.

  • @ Zbytečně se rozčiluješ. Lidi nezměníš. Tady je to každým rokem stejný (od roku cca 2010). Roman uvede, že bere závody jako přípravu, vystoupí si a drtivá většina ho odepisuje, že už se na etapáky nehodí, že je starý atd. A pak přijdou Ardény, nebo vrchol sezóny a vše je zase skvělé…

  • Hezké shrnutí, ale má minimálně dvě slabiny:

   1. Roman „ladí“ snad nejdéle ze všech závodníků v profipelotonu.
   Loni měl – jak píšeš – 2 vrcholy, tj. celkem 4 závodní dny z 67. Jinak celý rok nezajel skoro nikde nic. Jistě z něj nebude druhý Valverde, který má formu snad celý rok, ale Romanův druhý extrém pojetí celé sezony jako přípravy na pár dní budí právem rozpaky, tím spíše u nás – jeho fanoušků.

   2. Že Roman „ladil“ či „měl závod jen jako přípravu“ se často dozvíme až zpětně, až když mu to nevyjde. Před závody naopak často prohlašuje, že se chce pokusit o dobrý výsledek či o etapu, že příprava byla dobrá, čísla mu sedí a už se nemůže dočkaž až to ukáže v závodě… To taky právem budí rozpaky.

   Jinak srovnání s Froomem či Thomasem apod. kulhá rovněž minimálně ze dvou důvodů:
   1. To jsou borci, kteří před svojí vrcholnou GT během roku často posbírají i jiné skvělé výsledky, a to třeba i na týdenních etapácích (např. Thomas loni bedna na Algarve a Tirrenu a vítězství na Paris-Nice, předloni pátý na Tirrenu a první na Tour of the Alps; Froome si loni před bednou na Tour dal výhru na Giru,…);
   2. I pokud by jezdci typu Froome, Thomas či Nibali celý rok nezajeli nic, protože ladí na Tour, které nakonec jedou vyhrát či bojovat o vítězství, tak je to rozdíl proti tomu, když na Tour ladí závodník – bez urážky – co se GT týká druhého či třetího sledu.

   • Alex forever

    Aljoško, cítíš velké uspokojení, když se takhle „fundovaně“ otřeš o cyklistu, na jehož (byť neoficiálních) stránkách si píšeme? Uleví se Ti a máš pak lepší stolici nebo dokonce sex?
    1.) Myslím si, že nikomu soudnému nemusíš vysvětlovat rozdíl mezi Froomem a Kreuzigerem – je to jako bys srovnával Ferrari s nejlepší škodovkou. Mellon, mohu-li za něj psát, jen VELMI správně uvedl, že jak Froome (a další), tak Kreuziger je v této předjarní sezoně ve fázi ladění formy, kdy jsou dobré výsledky sice milé, ale rozhodně ne směrodatné pro další závodní období. Jen trouba z toho vyvodí, že jde o srovnání závodníků samotných.
    Všichni dobře víme, že Roman není hvězdou první velikosti, jak jsme doufali po jeho impozantním vstupu na profi scénu před nějakými deseti roky. Těžko hledat příčiny, každý bychom uvedli nějakou a stejně bychom nenašli tu pravou. Nejspíš je toho víc.
    Ale, do prdele, není to nakonec šumák, jestli se od něj dočkáme „jen“ úspěchů v jarních klasikách? Nestálo loňské čekání na formu za to, jak Roman proháněl největší borce na MS v Rakousku?
    Za mě ANO a přijde mi ubohé rozebírat to, co Roman řekne nebo napíše do médií – stejně je to kurevsky dobrej borec, o kterém se třeba mé závodnické generaci cyklistů ani nesnilo…
    Howgh {bomb}

    • K tvým milým dotazům uvádím: Ne, ne, ne, spíše ne, spíše ano.

   • Keď ideš na nejaké preteky aj keď nie si v svojej top forme tak môžeš dúfať, že sa ti podarí nejaký výsledok, pretože je otázka ako sú na tom s formou tvoji súperi. Na jednej strane máš celkom dobré ukazovatele svojho súčasného stavu z tréningov, ale preteky sú predsa len niečo iné a preto sa nejaké očakávania môžu zmeniť na sklamanie. Aj Dumoulin nečakal, že v tomto „tempovom“ kopci ktorý by mu mal vyhovovať nakúpi stratu, celý Bahrajn včera sklamal, podobne Trek, Kwiatek pre ktorého majú byť vrcholom Ardény prišiel tiež skoro s minútovou stratoui …..
    Roman jasne povedal, že s výsledkom nie je spokojný, že čakal viac, čo má ešte povedať, aby ste boli spokojní? Mne to pripadá, že nech povie čokoľvek, tak to otočíte proti nemo v štýle kto chce psa biť, palicu si nájde.
    Trochu zabúdaš, že Roman bol v Orice jednoznačný domestik, „voľno“ dostal len v určitých pretekoch, na to netreba pri hodnotení sezóny zabúdať.
    Tie hviezdy som spomenul preto aby bolo jasné, že aj oni na viacerých pretekoch sú v podstate neviditeľní. Ja by som bol tiež radšej keby mal Roman viac podarených pretekov a bol by častejšie v popredí, ale keďže slovo fanúšik je odvodené od „fandiť“ tak mu budem držať palce, nebudem ho chytať za slovíčka a zosmniešňovať ho. Netvrdím, že to robíš ty, ale internet je plný teoretických majstrov sveta a na jeho fanúšikovských stránkach by som predsa len očakával viac pochopenia a trpezlivosti {beer}

    • Myslím, že je značný rozdíl v tréningu na klasiky, které jsou velmi dlouhé a mají spoustu krátkých a strmých kopců , oproti etapakům, které jsou kratší a jsou tam povětšinou dva, tři delší kopce. Myslím, že Roman teď nemá zapotřebí trénovat ty delší kopce a má specifickou přípravu na Ardény, kterou má vyzkoušenou a povětšinou mu vycházela. Pak bude mít před Tour spoustu času na „přeorientování“ se na delší kopce, event. nějaké vysokohorské soustředění.

    • Tohle se tu řeší v podstatě furt dokola :) po reakci Aleše už k tomu vlastně nemám moc co dodat. Pokud si Mellone včera koukal, i odkazování se na Duma s Kwiatkem je docela lichý, Dumoulin se tam ničil pro Wilca ,odved hromadu prace a drzel, Kwiatek vydrzel mnohem dýl a zustal tam i po nástupech Martina tuším. :) Romanovi ujel vlak v porovnání s GC zavodnikama, o tom podle me neni pochyb, a bohužel tím že by se přeorientoval na klasikáře to není. Roman celý jaro ladí na adreny, velmi často dokonce ladí i během Fleche :) to je prostě na prd :( Jinak i přes tenhle pesimistickej pohled na věc samozřejmě Romanovi fandim jako nikomu jinýmu. Kde jinde bychom měli bejt kritický než tady, kdekoliv jinde těm ne uplně zasvěcenejm co o Romanovi mluvěj podobně jako já právě teď, silně oponuju.

 5. Musíme se asi smířit s tím ze Roman bude mít jeden dva týdny dobrou formu zbytek sezóny bude šedivý v pelotonu…i tak stále doufám v par dobrých výsledku

 6. Tak už se těší, až si večer pustím záznam. Dal jsem dnes přednost výletu, před dojezdem etapy a moje tajné přání se naplnilo a Valverde vyhrál. {good}

  Co se týče klasického vyjádření Romana {wacko} .

 7. Alex forever

  Tak to je super výsledek! {rose}

  Příloha: uae

 8. Honza Hirt se rval co to šlo, Roman si vystoupil hodně brzy, závoveň s Nibalim. Valverde – neuvěřitelné.

 9. vitek.plasil

  Každopádně Valverde, to není člověk {wacko} {wacko} {wacko} Neskutečný..

 10. vitek.plasil

  Tak Roman vydržel s favority možná tak 3 kilometry. Tajně jsem doufal, že něco předvede, ale myslím, že s dlouhými kopci je u Romana konec.

 11. Tak Roman nic moc a Meintjes ještě hůř.

Leave a Reply