Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

3 368 comments

 1. Zítra Omloop Het Nieuwsblad, další WT závod a první z kostkových klasik.
  Styby na plac, Sagan, nejspíše s ohledem na Ardeny, až později neb 13.03. na Tirrenu, jinak skoro všichni důležití vcetne WvA.
  https://www.procyclingstats.com/race/omloop-het-nieuwsblad/2019/startlist

 2. Dnes Dan Turek 3. v etapě na http://www.tourdurwanda.rw/ start v 1500 m pak tři jedničky přes 2000m nejvyšší 2478m a cíl dole v 1800m, to je příprava {devil}

  • Možná…až se ten bezmozek, který způsobil za svou kariéru tolik pádů ve spurtech, omluví společně s Rolfem Aldagem P.Saganovi za TDF 2017. B-)

   • Saganovi by se měla za Tour 2017 omluvit jury, případně ASO, jestli se nepletu, tak dosud nebyl zveřejněn unáhlený, jak se později ukázalo chybný, „rozsudek“, proč se má ale omluvit Cavendish?

    • Protože dobře věděl proč spadl a nepřiznal to … Následkem byla hysterická reakce Aldaga a lobing na komisi UCI (v té době byl šéfem UCI Cookson …) B-)

    • Hele, to si fakt nejsem jist, že by Cavendish věděl hned, jak ten pád vznikl, v té rychlosti to snad ani nejde.
     Je to rok a půl zpět a již si přesně nepamatuji.
     Nevyjádřil se i Cavendish, podobně jako Greipel?, tedy s casovym odstupem několika hodin a dalšími záběry, že to bylo jinak?

    • Cavendish je fajn, mám ho rád i přesto že si o něm hodně lidí myslí že je kretén. Ale ty 4 etapy na Tour už nedá. Viviani to dnes udělal velmi chytře, řekl bych že on a Gaviria budou soupeřit na Tour o krále sprinterů.

    • Alex forever

     Palawane, hochu, a to mi fakt chceš tvrdit, že jsi jezdil závodně na kole? Dokonce že „ty a já jsme +/- stejní cyklisti“, jak jsi se vyjádřil?
     Pokud chceš někomu nabulíkovat, že Cavendisch přesně nevěděl, jak ten pád vznikl, pak jsi jel tak možná na skládačce manželce do krámu pro housky, ale NIKDY JSI NEZÁVODIL a NIKDY JSI NESPURTOVAL (…no, pokud sis to někdy sám nevyzkoušel na ceduli vesnice, kde bydlíš).
     Proboha, zůstaň u svých výcuců z internetu, obšťastňuj nás svými tabulkami a grafy, ale už NIKDY NEPIŠ PODOBNÉ SUPERKRAVINY, synku…

    • @ Alex forever = ty víš, že Cavendish při cca 70 km/h „přesně věděl“, já si „nejsem jist“. Když Sagan spadl na Flandrech nebo Nibali loni na Tour při cca 30 km/h, také přesně nevěděli, proc se to stalo. Zavodili jsme na +- podobné urovni, stejně jako ty jsem nesprintoval na Tour, ale na rozdíl od tebe jsem vyjel Alpe d’Huez, takže jsem vlastně větší cyklista {yahoo} Ty jsi prostě sociopat, zkus se z toho vyjet a vyvětrat se, jsi v tenzi. Pac a pusu B-)

    • Alex forever

     Tohle Ti jde znamenitě, Parapláne – hrát si se slovíčky {beer}
     Ale rozebírej svůj výrok zleva doprava a moji reakci jakbysmet, stejně nezamaskuješ to podstatné: sprinteři jsou podle Tebe banda slepců, kteří po dojezdu (zřejmě díky adrenalinu v hlavě?) nevědí, co se s nimi na posledních stovkách metrů dělo {wacko} Cavendish je tedy vlastně nesvéprávnej ubožák a měli by ho zavřít do blázince a ne nechat jezdit v profi balíku ;-)
     Co se týká Alpe d´Huez, to Ti závidím. Nevyjel jsem ho… Asi proto, že jsem se nikdy nerozhoupal zúčastnit se bláznivého fandění při TdF. Možná se k tomu ještě někdy odhodlám, ale pochybuju – čím jsem starší, tím víc mi vadí davy lidí a hektika s tím spojená.
     No nic, budu se muset spokojit s loňským podzimním výjezdem na Mt. Ventoux… tam jsi byl? Já jen že ve Francii mezi cyklisty platí nepsané pravidlo, že kdo nevyjel na Mt. Ventoux, není pravej cyklista. O Alpe d´Huez se v tomto kontextu neříká nic {scratch}

    • Alex forever

     Teď mne ještě napadá, že bych ani zdolání celé trasy Tour de France se splašenou tlupou hobíků Tvého typu nevyměnil za ty roky, kdy jsem opravdu závodil. A taky mnohokrát (pravda, většinou neúspěšně) spurtoval o pořadí na lajně, Parapláne. Když jsem totiž vloni viděl ty chlapíky (a ženské), co vyjížděli stylem „na večerníčka“ Mt. Ventoux, trochu jsem si mínění o tom jejich pořekadle opravil:
     Opravdovej cyklista je ten, který vyjede ZÁVODNÍM TEMPEM na Mt. Ventoux! Ne jako páprda – do čehož, bohužel, musím započítat i sebe, jel jsem jako šnek {devil}

    • @ Alex forever Protože se snažím držet pravidla, že moudřejší ustoupí, tak toto je poslední reakce na tebe, ideálně udělej recipročně take, já budu rád a „forumite“ jiste také.
     1) myslím, že všichni sprinteři musí být tak trochu „bezmozci“, k tomu obrovský adrenalin, v té rychlosti neni v lidských schopnostech na 100% vedet, co se přesně událo, ty máš holt jiný názor.
     2) Alpe d’Huez jsem psal kvůli Nibaliho pádu a srovnání s Cavendishem, ale dobrá, vyjel jsem i Ventoux, ve Francii třeba jeste Izoard, Agnel, Glandon, Chamrousse, Tourmalet, Hautacam, Peyresourde, atd. Někdy v rámci Tour, někdy mimo Tour, oboje má něco do sebe. Užil jsem si to moc neb cyklistiku mám rad, jsem do ní trochu pošuk, ale to je asi každý zdejší přispěvatel.
     Sbohem {bye}

    • Alex forever

     OK. Ty kopce Ti v dobrém závidím, nevyjel jsem podobných ani polovinu. Možná se na ně vydám, až budu v důchodu – což je „papírově“ bez dvou měsíců za 1 rok. Tedy pokud mi bude sloužit zdraví, což není fráze, ale smutný fakt {cry}
     S tou neschopností na 100% vědět, co dělá sprinter na posledních stovkách metrů, VŮBEC NESOUHLASÍM. Ano, jsou to magoři a musejí mít oproti „normálním“ cyklistům hodně posunutý „práh sebezáchovy“, ale jedno je jisté: jak rychle dokážou šlapat, tak rychle zvládají reagovat a vyhodnocovat aktuální situaci. A samozřejmě – uvědomují si to nejen přímo na silnici, ale i předtím (třeba na poradě před etapou) a potom (nejspíš se jim poslední dramatické metry promítají i večer, když usínají). Je to pro ně totiž běžná rutina, nic překvapujícího a šokujícího, co by jim přivodilo výpadek paměti.
     Závěr: Cavendish věděl, co se stalo, na rozdíl od Sagana věděl, že hodil vlnku okolo kanálu a zahákl se tím pádem brzdovou pákou pod předloktí Sagana a věděl, že Petrův pohyb rukou byla čistě obranná reakce, kterou zabránil vlastnímu pádu. Kdyby nebyl kretén, ale čestnej chlap, přiznal by to a zabránil by tak Saganovu vyloučení z TdF…
     Taky {bye}

 3. Do pytle, Poláci mají v Pruzskowě na velodromu starém 10 let mistroství světa. Kéž bych se toho dožil i u nás jednou. V Brně je na to už plácek, jen se bojím aby to s tím jak se u nás tyhle velké věci dělají nešlo úplně do kopru.

 4. Tak bývalý doktor Gerolsteineru Mark Schmidt se teď dal na běžecké lyžování.. B-)

 5. Alex forever

  Roman 2 metry před lajnou – pral se tam dneska s kopcem náhodou statečně až do cíle {good} {good} {good}

  Příloha: uae

 6. Dnes 19.Křižák a 29.Hirtak hned v 1.skupine cca 35 zavodniku na 5″, spolu s nimi z jejich týmu pouze Meintjes a Villella {good}

 7. Dnes to byl docela zajímavy a hektický dojezd, Ewan {good}
  Přehrada fotogenicka, ale na tu švýcarskou před pár let na Tour to nemá.
  Geograficke zajímavosti, Hatta je exklava emiratu Dubaj, cca 100 km od něj je Nahwa, patřící UAE, je to dvojitá exklava, okolo Nahwy je Madha (Omán) a kolem Madhy je opět UAE, dobře je to vidět na mapce z wiki.
  https://mapy.cz/s/3plyy
  https://en.m.wikipedia.org/wiki/United_Arab_Emirates#/media/File%3AUAE_Regions_map.png

  • Alex forever

   Tak vzhledem k tomu, že by ten vzteklej prcek měl být podle (jindy platných) regulí dávno doma, zajel dobře, to je pravda {negative}

    • Alex forever

     Ukřivděnej? Proč píšeš takové hlouposti? Zrovna on je mi totálně u řitě…
     Já jen obecně nemám rád idioty, co dělají (navíc beztrestně) bordel v hromadném spurtu. Pamatuji třeba na Aava Pikkuuse, Estonce, který reprezentoval SSSR. To byl první takovej magor, chodil do spurtů na škvárových oválech stadionů hlava nehlava a měl na svědomí několik našich totálně sedřených kluků na Závodě Míru. Po něm se objevil Uzbek Džamolidin Abdužaparov, také reprezentant SSSR. Lokty kilometr od sebe, spurt cik-cak po silnici, byl schopen shodit celej balík, jen aby vyhrál. Pak přešel k profíkům, kde to předváděl úplně stejně – až na to doplatil při snaze vyhrát nejcennější sprinterskou etapu na Avenue des Champs-Élysées. Zase se rozkýval jako kyvadlo, místo dopředu čuměl do země (to dělal často), zavadil o bariéru a místo vítězství si parádně namlel hubu. A dobře mu tak!
     No a teď holt máme dobu „hlavičkářů“! A signifikantní je, že hlavičkují jen ti malí, vzteklí mopslíci – Cavendish, Bouhanni a Ewan {scratch}
     Není co na tom obdivovat, jsou to prostě vymaštění kreténi {negative}

    • Já ti rozumim. Ewan a ti další taky nejsou zrovna moji oblíbenci, ale objektivně musím říct, že dneska zajel dobře, tak to je…to že hlavičkuje „neni jeho problém“. Je to jako s dopingem, prostě to zkouší a když mu to prochází… {unsure}

    • Alex forever

     {beer} …dyk i já napsal „zajel dobře, to je pravda“, ne? :-D

    • Alex…ale nejsou to jen ti provaření…i Štybar má svuj legendární zářez
     https://www.youtube.com/watch?v=eDtox3zZMWc

     Příloha: stybycresh

 8. jasomisback

  Kristoff dnes tlacil do ciela :D

  Příloha: 2019-02-27

 9. Valverde.
  To byla vysoká škola taktiky.
  80% kopce ukrytý v balíku, pak bleskově doskočil k Martinovi, orazil, bleskově doskočil do cela a nazdar {bye}

 10. Včerejší výsledek Honzy Hirta je skvělý.
  Dlouho se rikalo, že má pomalejší nástup do sezony.
  Jestli se nepletu, tak Giro nemá v plánu a má jet až na Tour podporovat Lopeze?
  Každopádně aktuálně nejlepší z Astany na GT.
  Celkově top 10 by byla fajn, top 5, věřím {bomb}

Leave a Reply