Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

6 996 comments

  • Tak stránky jsou to fajn, jen by to asi chtělo angažovat korektora {scratch} Přečetl jsem si na úvod profil Romana Kreuzigera a trochu (dost) mne zarazily jak gramatické chyby typu „problémy mu dělali zejména stoupání nad deset procent“ nebo „Kolem Švícarska 2008″, tak překlep „k nejvěrnějším fanouškem Romana nadále patří i otec“ či neobratná vyjádření „i když trpěl a do cíle přijel jako bojovník se zlomenou kostičkou v zápěstí, o níž dokonce v průběhu nevěděl“. No, je tam toho ještě víc – na jeden kraťoučký článeček ažaž…
   Profily ostatních našich jezdců jsem tedy raději nečetl a pokud tenhle portál ještě navštívím, tak se budu orientovat jen na aktuální výsledky závodů – v tomto ohledu se zdá být zatím všechno OK.

   • Abych předem otupil očekávanou zlobu některých místních kolegů: Je velký rozdíl mezi tím, když tady plkáme a narychlo datlujeme mnohdy v negativních emocích tvořené příspěvky a tím, když někdo v klidu napíše a na nějaký portál „natvrdo“ pověsí text, který by měl obstát v očích (možná tisíců) fanoušků cyklistiky…
    Howgh {beer}

  • To je bezva, že přichystali českou mutaci. {good} I když mně slovenština nevadí, mladší ročníky toto jistě ocení. Jen by ještě mohli zapracovat na kvalitě pekladu. „…nepochybujeme, že si postupně najdeme čitatele, které zajímá světová cestní cyklistika v širším měřidle…“ nepůsobí esteticky příliš dobře, spíš jako nějaký google translator.

 1. CCC Sprandi Polkowice dostali divokou kartu na Giro !!!!

 2. Ovšem Porte dnes v závěru parádně {good} Chaves jeho nástup jaksi nestíhal {wacko}

  • Jak dopadli naši, to jsem v přímém přenosu neviděl. V posledním kopci zabrala kamera vedoucí skupinu (= peloton) zezadu a bylo dobře vidět Vakyho, jak tam visel zuby nehty, předtím to pěkně rozjížděli Bahrainovci, ale nevím, jestli jedním z nich byl Ondra Cink? Oficiální výsledky – kromě první desítky – se totiž na steephillu neobjevily ještě dlouho po dojezdu {negative}
   Peťo Sagan si potrénoval až po úpatí cílového krpálu a pak si „po Kreuzigerovsku vystoupil“ :-D
   Podobně (ještě dřív než Sagan) to udělal doposud vedoucí jezdec Ewan – odvedl ale velký kus práce pro Chavese…

  • Cink velmi pozitivně překvapil, ze startu šel do úniku a dojel se svým leadrem Viscontim. Vaky dojel taky s nima ve skupině, u něj je to bohužel malinko míň než by chtěl. Tempo asi bylo prostě moc. Tasmánskej čert to rozbil …

   • ale když se teď ještě dívám koho porazili a vidím tam Gčko, Gerranse, Meintjese, Brambilu. Kdyby mi někdo přeem řekl, že kluci dají v prvním kopci Gerransovi 15 vteřin, tak se budu smát, ale ten si asi vybral blbej den …

    • Tak Geraint Thomas byl stažen na pomoc Henaovi po jeho druhém defektu … takže toho nemůžeme počítat k poraženým, byl svázaný taktikou – nic moc rozhodnutí od SKY řekl bych …

    • Naprosto zoufalá byla grafika na livestreamu – tedy aspoň na tom, na který jsem koukal já {negative} :-¤
     Ukazovala počet kilometrů do cíle a číslo kamery, jinak nic {wacko} Žádná jména, údaje o časovém rozdílu mezi skupinami, prostě nic… Pokud si někdo pustil stream třeba 15 km před cílem, musel v tom mít totální mrdník. Je Henao se třemi kolegy v úniku (což by se dalo předpokládat), nebo plandá vzadu?
     Inu, aspoň si člověk bystřil smysly :-D

 3. Tak v Austrálii je to zatím celkem nuda, co?

 4. Myslíte, že 42 km individuálních časovek je na Grand Tour hodně?

  • není…(ale samozřejmě pokud se na to podíváš z Landova či Majkova pohledu, tak je to o 42km…víc než je zdrávo)

  • Já se na to nekoukal zpětně, možná jsem se spletl, ale přišlo mi, že v poslední době časovky zkracují … (a že je lepší jedna delší, než dvě kratší ve smyslu, že dobrý časovkář získá víc v jedné delší jízdě) … pravda je, že je to jen o kousek delší než loni… Ale zdálo se mi to dobré pro Lea… Který je MOŽNÁ pokud jde o sumu schopností vrchař do prudkých i dlouhých kopců + časovkář hned druhý za Froomem? … i když to asi není min Quintata asi získá v kopci víc, než co ztratí v časovce a pár dalších jsou blízko, ale …
   KDO VÍ? ZATÍM JE TO ÚŽASNÁ ŠANCE …. TRÉNUJ LEO! A MODLI SE … JE TO NEJNADĚJNĚJŠÍ VÝHLED DO SEZÓNY CO JSME KDY MĚLI {beer} {beer} {beer}

   • Na GT bývalo zvykem, že celkovým vítězem se stal závodník komplexní. Tj. co umí časovky i kopce. Pamatuji si, že ještě v 90-tých letech mívaly časovky 80km i více. Teď je situace taková, že když se objeví 40-ti km časovka, tak si někteří závodnici myslí, že se pořadatele zbláznili. Navíc, Frantici chtějí mít Bardeta na pódiu, Taliani Arua, tak nikdo z nich nemá koule tam dat superdlouhou časovku.

    Myslím, že ideální GT by měla vypadat takto:
    1x prolog (časovka 5-10km)
    1x časovka rovinatá dlouhá (nad 60km)
    1x horská časovky
    1x týmová časovka
    1x etapa, kde budou kostky (event.viz Stradde Bianche)
    3x klasikářké zvlněné
    2x horské s dojezdem na vrchol
    3x dlouhé horské se sjezdem
    1x krátká horská (cca 100km)
    Zbytek by mohl být pro sprintery, event. mírný dojezd do kopce a taky větrné etapy, kde je šance na nějaký ten Terezín.
    Myslím, že takový model by byl ideální.

    • Naprostej souhlas s takovým aranžmá GT {beer} {good}

    • a teď mi řekni kdo z dnešních GT závodníků by měl s takovým scénářem šanci uspět?
     Froom ,Nibali,Porte….víc mě nikdo nenapadá(a Nibaliho by limitoval týmová časovka tam by Bahrajn nedal dohromady tým ,to samé platí v případě Koniga)
     samozřejmě pokud bys nepočítal s „úmrtností“

    • Týmová časovka vždy zvýhodní bohatší týmy, ne každý (nejen) lídr za ně může jezdit. Jsem proti tomu. Zbytek je na delší rozbor.

    • Proč by si závodníci mysleli, že se pořadatelé zbláznili, když se objeví 40 km časovka – jak jsi na přišel? 40 km časovka je i v současnosti úplně běžná. To by se museli zbláznit nejdřív ti závodníci. Minulej rok byla na Giru 60 km časovka, Aru neAru, Taliáni asi tak nenadržují svým jako Frantíci. Příští rok je na Giru 68 km individuálních časovek. Giro časovky moc nezkracuje, Vuelta si vcelku poslední roky drží standard, jen Tour se snaží zbavit Frooma a dát šanci Frantíkům a časovek ubývá a ubývá a je z toho paskvil.

    • @bbernard: Scénář, který načrtl tvs91, by vyhovoval více závodníkům (m.j. Romanovi i Leovi) a hlavně by dal zahulit padesátikilovým horským blechám. A to by bylo jen dobře…
     V etapáku GT by se měli prosazovat nejvšestrannější cyklisté, a to by tenhle scénář zajišťoval {beer}

    • Když se kouknete do minulosti, tak kdysi GT vždy vyhrávali všestranní cyklisté. Při vší uctě k Bardetovi, Chavezovi, Aruovi, vůbec si je neumím představit, že bych je měl postavit vedle np. Hinaulta, Lemonda, Fignona, Mercxe. Dneska vyhrávají GT pouze vrcháři. Občas někteří umí zajet výborně i časovku.
     Před pár dny Contador po prezentaci Vuelty prohlásil, že se mu trasa úplně nezamlouvá, protože je tam 40-km časovka. (On mimochodem jezdil kdysi časovky výborně). Po prezentaci Tour Bardet zkritizoval pořadatele za příliš dlouhou časovku (20km). Myslíte si, že by si toto v minulosti dovolili Lemond, Hinault atd ?

    • Co se týče Gira, já vím, že je tam letos dost časovek. Beru to ale obecně, že se to roky zkracuje a celkově je to stavěno pro vrchaře.

    • tvs91: Jenomže musíš vzít v potaz, že dřív nebylo startovní pole tak brutálně vyrovnané. V kopcích běžně lítaly minuty, takže i ti čistí vrchaři měli dost příležitostí smazat minutové záseky z časovek. Dneska (snad i redukcí dopingu?) vypadají horské dojezdy často tak, že 10 lidí dojede v minutě. Rozdíly mezi nejlepšími často vzniknou až při sprintu v posledních 100 metrech a jde o sekundy.

     Takže omezení ITT porce je dnes asi nutnost.

    • @tvs91 – Contador sa vtedy podobne vyjadril aj o časovke na Gire, že 60 km časovka uprostred GT nemá čo robiť a nakoniec ju skoro vyhral. Takže to asi treba brať trošku s rezervou.

     Inak si tiež myslím, že 42km časovka nebude mať významnú úlohu, teda, že by na nej niekto mohol postaviť úspech. Skôr to len finálne rozdelí medzi 1-3 jazdcami, medzi ktorými to bude nerozhodne.

    • Jo takhle nějak si to taky představuju….už jsem tu psal několikrát, že to jak se staví grand tours v současné době doslova odporně zvýhodňuje 160cm/50kg záprdky….

    • A vede k anorexii u cyklistu neb 120 rozdil mezi vyskou v cm a vahou v kg je proste prilis…

    • Palawane, je to příliš, říkáš? Já mám 118… {yahoo} A už jsem měl i 121. Ono záleží, co jsi za somatotyp. Já mám po otci přirozeně útlou postavu i kostru.

 5. Ještě připomínám, že se nám blíží Tour Down Under a Velogames soutěž: http://www.velogames.com
  bbernard založil miniligu: 12140517

  Pravidla jako vždy, uzavření soupisek v úterý 17.1. v 1 hodinu po půlnoci.

  Hodně štěstí.

 6. S VELKÝM spožděním, ale přece, přináším celkové výsledky Velogames za rok 2016. Omlouvám se, nebyl čas a prokrastinace je zkrátka svině {scratch}

  Konečné pořadí Velogames (sečtení dosažených bodů ve všech soutěžích)

  1. kmochacek – 53574 (1* Jarní klasiky, 1* Giro, 1* Král hor na TdF, 3* Kalifornie, 3* Okolo Švýcarska)
  2. badgercz – 47643 (2* Král hor na Tdf)
  3. Aleš – 45960 (3* Dauphiné)
  4. Petr93 – 45311 (1* Tour de France, 3* Jarní klasiky)
  5. stevecz – 44085 (3* Eneco tour)
  6. Mari32 – 42299 (3* Tirreno-Adriatico)
  7. za999 – 42169 (2* Kalifornie, 2* Portugalsko, 3* Paris-Nice, Vynechal 3 soutěže z 15 – nejvíce z Top10)
  8. miki – 41294 (1* Tour Downo Under, 1* Okolo Británie)
  9. bbernard – 41242 (1* Eneco)
  10. sulak – 40784 (1* Kalifornie)

  Čestná zmínka:
  Na 13. místě se umístil acspCZ s 38524 body, stačilo mu k tomu 10 závodů z 15
  Na 20. místě se umístil Yzee19 s 36807 body, (1* Vuelta, 2* Eneco tour, 3* Tour Down Under)

  Pozici v Top10 z loňska uhájili: kmochacek, badgercz, Petr93, Miki, Bbernard, Sulak

  Bodování Velogames snižuje význam Jarních klasik. Pokud bych odečetl body za Jarní klasiky, pořadí v Top10 by se nezměnilo.

  Kompletní tabulka s odkazy na závody, miniligy a týmy: https://uloz.to/!puBqByGPbmIN/velogames-2016-xlsx

 7. Ty vole, Ta Vuelta … jen z rychlého infa…
  Teoreticky je to super pro Lea i na Vueltě … ta časovka myslím … to je senzace, držím palce a jásám nad tou volbou Giro Vuelta, hlavně zdraví ťuk ťuk {bomb} {yahoo}

  • 11,14,15,17 a nakonec 20tá etapa s dojezdem na Angliru! {thumbup} perfektní a 42km dlouhá placatá časovka by měla Leovi sedět. Tohle by pro něj mohla být průlomová Grand tour – ne, že bych mu na Giru nevěřil, ale na Vuekltu se co by jeho fanda těším více. {devil}

   • Moc to vaše nadšení nechápu. asně, jakákoliv časovka krom horské je pro Lea výhoda oproti většině konkurentů. Ale tohle je úplně normální Vuelta. Hlavně ty kilometry – 42 km individuálních časovky za celou GT není žádnej zázrak. Navíc trochu víc zvlněný profil by Leovi myslim sedl víc, ale hlavně by byly potřeby ty kilometry. Kdyby to bylo 100 km podobných časovek, to by pro Lea panečku bylo něco (zasnil se :-)

    • 42km individuálních rovinatých časovek, je dost, obzvláště na Vueltě.

    • Dost? Co to znamená? Dost na co? Jestli dost na to, abys s tím byl spokojen, tak to jo {beer} Ale jestli se bavíme o tom, kolik jich na GT bývá, tak je to podprůměr a i kdybys to řekl stokrát, nebude to pravda :-) Dřív bývalo běžně mnohem víc časovkářských kilometrů, podívej se trochu do ne zrovna dávné historie.

     Časovka kolem 40 km je na Vueltě poslední roky prostě vždycky, Petře. Většinou jen o pár km kratší. Ukaž mi za poslední roky ty Vuelty, kde jich bylo znatelně míň – neukážeš.

    • petr93 to prevdepodobne myslel z hľadiska šancí pre Lea. Nemusíš hneď každého chytať za slovíčko hlavne keď máš čas si pozrieť ročníky dozadu.

    • @horvi: Musí… {beer} A nejen to. Když nikdo nereaguje, založí na totéž téma novou lajnu {wacko}

    • Horvi to jsi mě rozesmál :-) dneska když řekne člověk svůj názor, tak je to chytání za slovíčko? Nebo co je chytání za slovíčko? Já to z pohledu Lea zvážil „jakákoliv časovka krom horské je pro Lea výhoda oproti většině konkurentů“ a právě proto, že pohled Lea mi ležel na srdci jsem napsal, že pro Lea by bylo ideální, kdyby těch časovkářských kilometrů bylo ještě více.

     Krom toho ti asi unikla petrova odpověď „42km individuálních rovinatých časovek, je dost, obzvláště na Vueltě.“, která leccos zodpovídá.

     Hele, vim, že jsme si moc nesedli, ale nemusíš být furt proti mě, to je už trochu směšný.

    • „hlavne keď máš čas si pozrieť ročníky dozadu.“ mám se stydět za to, že vim, jak vypadají časovky na Vueltě? To je svět.

     žij a nech žít, horvi {beer}

    • Ja som na teba Dj.Tj nereagoval už dávno. Pokiaľ nie je niekto osobný ani nepozerám kto to píše. Mne sa len zdalo zbytočné tam dávať Petrovi tú vetu Ukaž mi za poslední roky ty Vuelty, kde jich bylo znatelně míň – neukážeš. Je to detinské.
     A aby si si nemyslel, že nesúhlasím so všetkým čo napíšeš, tak napr. mne sa tiež tímové časovky nepáčia – zvýhodňujú bohaté tímy. Takže kľudne ma kritizuj ale prijmi aj názor iných. Ja nie som osobne zaujatý voči tebe, len má dosť štve ak niekto píše s podtónom škodoradosti a povýšenectva.

    • aha, takže už ne slovíčkaření? Ty meníš podoby podle směru vetru horvi {whistle} Respektovat jiný názor, to je pěkné, ale vše má své meze. Přirovnal bych to takhle: ve chvíli, kdy sedí lidi okolo stolu se čtyřma nohama a někdo si bude stát tvrdošíjně za tím, že stůl má nohou pět, bude to divný. Stejné je to s těmi časovkami. V tomto kontextu moje reakce není přemrštěná – vždyť to co jsem napsal ani není nijak hrozné {wacko}

     Co se tebe týká, tak moc nechápu, proč řešíš jak reaguji, místo abys řešil podstatu. Ještě k tomu s výtkou, že jsem se na věc nedíval z Leova pohledu, což zjevně nesedí a ještě k tomu s dětinskou připomínkou „hlavne keď máš čas si pozrieť ročníky dozadu“. Všechno ukazuje na to, že jsi prostě jen reagoval podle sympatií. Což samozřejmě popřeš.

     Kdybych tomhle byly moje a petrova role prohozené, tak se budeš věnovat pointě místo slovíčkaření a petra podpoříš, že časovka 42 km na Vueltě není hodně atd.

    • Neviem čo zas riešiš, opakuješ sa, nemám chuť zaa sa k tomu vracať. {bye}

    • Do prdele – že někoho seru svými často kontroverzními názory a prudkými, občas nevybíravými reakcemi já, to se dá pochopit. Ale že má někdo takhle vyhraněně negativní vztah k takovému dobrákovi a fajn parťákovi, jakým je bezesporu horvi, to mi fakt hlava nebere {wacko}

    • @ Dj.Tj = mne 55 km (13 + 42) rovinate casovky prijde jako nic extra vybocujiciho z prumeru na GT, cili moc nerozumim celemu vlaknu „malo“ versus „hodne“. Nemas link na nejakou souhrnnou statistiku casovek na GT treba v poslednich treba 10 letech?
     http://www.lavuelta.com/la-vuelta/2017/us/

 8. Johny5: Tak mám dobré zprávy, chyba se stala na straně UCI a CCT se normálně pojede a dokonce 2.etapa nová přes Libavou(kostečky budou),Budišov,Hradec n. moravicí,NJ,Frenštát do Frýdku-Místku.
  Hník a Polnický pořád najíždí km v dresu Vervy ale v jaké divizi to je otázka.

Leave a Reply