Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

1 169 comments

  • Na jednu stranu respekt za pokus o pomoc na úkor vlastní úspěšnosti, na stranu druhou úplně špatně provedená laická první pomoc. takže {good} i {negative}

   • To snad nemyslíš vážně? {wacko} Jakákoliv snaha pomoci je v takovém případě skvělá, zdaleka ne každý (včetně mě) ví, jak se správně zachovat.
    Za mne tedy bez jakéhokoliv „ale“ nebo „jenže“ {good} {good} {good}

    • Jistěže to myslím vážně. Žádné ale nebo jenže tam není. V jedné větě je chválím za odvahu a pomoc a ve druhé pouze konstatuji, že to neudělali tak, jak se má. Jsi řidič nebo minimálně účastník silničního provozu a jsi povinen poskytovat první pomoc pokud taková situace nastane , takže bys ji měl i umět, pokud to neumíš je to jen tvoje blbost a problém

    • another_observer

     Haha, takže náš vševěd něco také neumí? Tak proč kritizuješ, když o tom nic nevíš? Myslíš, že je lepší si nechat ukousnout prst i když tomu nemocnému vůbec nepomůžeš? Tzv vytažení zapadlého jazyka je nesmysl. Ale náš sociopat se musí ke všemu vyjádřit i když o problému nemá ani páru

    • @another: Správně jsi mu to napsal! Tenhle gladiatorr je hroznej vševěd a kritizuje, i když o tom evidentně nic neví! Sociopat jako kráva, fakt že jo!
     Ještě že já jsem nic nekritizoval, jinak bych si Tvůj jako vždy stupidní výpad mohl vztáhnout na sebe {wacko}

    • A propós: K cyklistice konečně něco máš? Aspoň jednou se pochlap a napiš k tématu, kvůli kterému sem chodíme {bye}

    • Nedá mi to, abych k tomu jěště něco nenapsal. Je to sice na první pohled offtopic, ale na kole jsme něco jako řidiči, resp mnoho z nás má ŘP a je jednou ze základních povinností umět provést první pomoc. Já sám jsem několikrát v životě „zachraňoval život“ , 2x u epi záchvatu. Cílem 1. pomoci je dle mého názoru pomoct přežít postiženému do příchodu odborné pomoci a sám se přitom neohrozit pokud možno. V tomto případě nebyla splněna ani jedna podmínka. Holka mohla ukousnout prst ( a že se to stává je pravda) a tento kousek pak mohla vdechnout a začít se opravdu dusit. Takže sorry za plachtu, ale rád si konkrétně zdůvodním svůj názor na rozdíl od některých jiných.

    • Má pravdu, předsedo …

    • gladiatorr…konkrétně se ve článku zmiňují že měla zapadlý jazyk…pokládám tedy uvolnění jazyka za důležité k přežití… myslím že zapadlý jazyk brání dýchání jak nosem tak ústy…tedy pokud nebyla sanita na dohled ,asi udělali správně
     ale jsem laik …

    • gladiatorr nevim, kde se vztal ten hloupej zvyk omlouvání se za plachty. Lidi přece píšou knížky.

     Jinak pokud má někdo epileptický záchvat, tak vytáhnutí jazyka může být jediný způsob, jak mu zachránit život, gladiatorre.

     bbernard zapadlý jazyk se dnes obykle řeší záklonem hlavy, vytahovat jej pokaždé je dnes už přežitek. Stačí zagooglit a na laickou první pomoc z tebe může být hnedle odborník.

    • Víte, hoši, dost dobře nechápu, proč se vůbec někdo (tady je snadno zjistitelné kdo to byl) pouští do kritiky JAKÉKOLIV dobře míněné a hlavně rychlé snahy pomoci člověku v nesnázích. A proč se navíc holedbá tím, jak on to umí a jiní ne…
     Chápu, že neodbornou pomocí lze člověku spíše ublížit, než pomoci. To už je holt riziko. Ale pořád mi to přijde lepší, než nepomáhat vůbec.
     Modeloví situace: ve sněhové vánici na zmrzlé dálnici dojde k hromadné bouračce do které se co chvíli trefují další auta. Vidím, že z jednoho auta vypadl člověk a podle toho, jak je zkroucený a křičí, že nemůže hýbat nohama, je mi jasné, že má zlomenou páteř.
     Podle gladiatorra bych se na něj měl nejspíš vykašlat, protože se s takovým člověkem nemá hýbat, mají se pod něj opatrně nasunout dveře nebo nějaká prkna a pak odnést, že?
     Podle mne je to ale tak, že ho co nevidět přejede některé z motajících se aut. Takže ho prostě z té silnice odtáhnu. Neodborně, riskujíc jeho trvalé ochrnutí. Zřejmě jsem idiot…

    • alex proč (obecně) někdo může kritizovat špatně podanou první pomoc – sám to říkáš, protože může klidně i víc uškodit, než pomoci. Saozřejmě lepší, než nepomáhat vůbec, ale o tom gladiatorr vůbec nemluvil, to se ti Alexi nějak popletlo. Dokonce napsal „respekt za pomoc“ – takže gladiatorr dokonce snahu zachránců pochválil. Takže gladiatorr říká to samé, co ty, jen jinými slovy…

     Jinak máš pravdu s tím holedbáním – to předvedl gladiatorr přesně ve tvém stylu „Já sám jsem několikrát…“

    • Njn, abych pravdu řekl, to mi na celé věci vadí nejmíň, že zmiňuje vlastní zkušenost. A nejen proto, že to sám často dělám také. Jsem totiž rád, když se zde někdo podělí o své osobní zážitky a vždy, když to někdo udělá, tak to kvituji s povděkem.
     Vadilo mi nejprve to zcela zbytečné konstatování, že byla první pomoc provedena špatně a následně namistrované poznámky gladiatorra o tom, že když to někdo správně neumí, je to jeho blbost. Nemyslím si to – podle tohoto tvrzení by bylo kromě gladiatorra a pár stovek vyvolených dalších několik set tisíc (možná milionů?) českých řidičů blbců.
     Na to bych si klidně vsadil {bye}

    • Mám profesně hodně blízko k první pomoci, takže jsem přesvědčen, že o tom něco vím. škoda, že můj příspěvek berete jako namistrovaný a pod. Přeji všem lidem abyste je nemuseli zachraňovat :-( Víc k tomu nebudu psát, protože je to zbytečné.

    • Bývá to problém, když diletant a laik narazí na profesionála… {unsure}

    • Možná by bylo dobré napsat, že tu úděsnou příhodu na dálnici jsem opravdu před dvaceti lety zažil a ač diletant a laik jsem nejspíš tomu člověku zachránil život…
     Dodnes jsme v kontaktu, a tak vím, že asi půl roku ležel v nemocnici a potom ještě nejméně rok rehabilitoval, než začal obstojně chodit.
     No nic, snad jen stojí za to zopakovat: každá pomoc je dobrá, a to i od toho, kdo není odborně zdatný {bye}
     P.S. Na tajtrlíkování a provokování asuse v kontextu s tak vážnými věcmi se můžu tak akorát … {finger}

    • gladiatorr podívej – když má někdo křeče v epilepťáku, tak zaklonit hlavu nebo předsunout čelist může být nemožný. S tím holedbnáním: kdybys napsal několikrát jsem poskytoval první pomoc, vyznělo by to dost jinak než „já jsem jsem nekolikrát…“ – to je takový Alex styl. Záleží taky, jak se co řekne.

     asus popravdě si nejsem jistej, co jsi tím chtěl říct, ale gladiatorr sám říká, že není profík.

    • Mám déjà vu při čtení příspěvku Dj.Tj jenom já, nebo je to objektivní fakt, že se ten dobrák opakuje?
     Proč to asi dělá? Záhada…{scratch}

    • myslím, že jsem napsal, že se k tomu nebudu dále vyjadřovat a hodlám to dodržet

    • Nazdar Alexi, to se pleteš, neopakoval jsem se, je tam napsáno něco nového.

     P.S. kdybych se opakoval, je na tom něco špatného? Nebo proč o tom vůbec mluvíš? Záhada. Opakují se všichni, pořád.
     Ty prostě pořád někdo na někom něco hledáš a přitom ti tak strašně vadí, když se lidi strefují do tebe. Záhada.

     gladiatorr strčit hlavu do písku a nekomentovat je jednodušší, než reagovat k věci. Ale ne nejférovější.

    • Fakt Tě to baví vracet se pravidelně po X dnech k vyčpělým, mnohdy ostatními debatéry uzavřeným vláknům? Děláš to jenom Ty, nikdo jiný. A má to jednu podstatnou chybu – málokdo si po tolika dnech pamatuje, o čem byla řeč a prakticky nikomu (nejspíš krom Tebe) se k tomu nechce vracet…
     Takže OK, ať máš klid. Neopakoval jsi se a tutovka tam bylo napsáno něco nového {devil} {beer} {bye}

    • Nestrkám hlavu do písku, jen nemám čas ani chuť diskutovat když nemáš žádné argumenty proti tomu co jsem napsal, resp sám si protiřečíš :
     Dj.Tj
     31.10.2017 at 13:22
     bbernard zapadlý jazyk se dnes obykle řeší záklonem hlavy, vytahovat jej pokaždé je dnes už přežitek. Stačí zagooglit a na laickou první pomoc z tebe může být hnedle odborník.
     Dj.Tj
     3.11.2017 at 07:08
     gladiatorr podívej – když má někdo křeče v epilepťáku, tak zaklonit hlavu nebo předsunout čelist může být nemožný.
     Nic o záklonu hlavy jsem nepsal!!!
     Epileptický záchvat je stav křeči všech svalů, tedy i dýchacích svalů, proto pacient nedýchá a modrá. Vytahovat v takovémto stavu kluzký jazyk (pacient má pěnu u huby) holými prsty je spíš nemožné. Proto jej někteří experti třeba propíchnoou špendlíkem a tak vytahují. Nicméně při tomto zákroku(vytahování aprsty) hrozí nejen ukousnutí prstu záchránci , ale také ukousnutí jazyka pacienta.
     OK, za svoji chybu považuji, že jsem napsal A a nenapsal B – tj co by se mělo v případě epi záchvatu dělat. To je jediný důvod proč nyní odpovídám.
     Možná se budete divit, ale samotnému pacientovi se žádná první pomoc prakticky nedává. Záchvat se nechává odeznít. Takže staráme se o to, aby se pacient neporanil o okolité předměty – např v tomto případě odstraníme z blízkosti pacienta kolo, , nebouchal si hlavu třeba o chodník, NIC nevkládáme do úst, voláme rychlou pomoc. Po odeznění záchvatu – když pominou křeče dáme pacienta do stabilizované polohy event. vyčistíme ústní dutinu (např od event zvratků), ošetříme event rány. V tomto stadiu pokud pacient špatně dýchá – můžeme zaklonit hlavu. Pokud zvrací otočíme spíše dolů s přesunutou dolní čelistí a pootevřenými ústy.
     Mimochodem jak jsi to napsal bbernardovi? (parafrázuji): Stačí zagooglit a na laickou první pomoc při epi záchvatu z tebe může být hnedle odborník.
     Víc už opravdu k tomuto tématu nenapíšu.

    • Dik Gladiatorre, super prispevek, ve vlaknu mi chybely tyto informace a precejen dost zdroju o zapadlym jazyku mluvi rozdilne

 1. Senzační, díky. Pro mě obzvlášť, neb jsem ročník ’51. Špurt na dráze byl neuvěřitelný, pomalu jako kdyby jeli specialisté dráhoví sprinteři {thumbup} .Dal by se k tomu napsat delší koment, např. Marc Demeyer byl celkově 4. na Závodě míru 1971 (http://www.cyclingarchives.com/ritfiche.php?ritid=64846). Kdysi bývalo běžné, že jarní klasiky jezdila i mnohá esa GT etapáků, to je dnes utopie :-).

 2. Okurková sezóna? Pokochejme se tedy aspoň historií – třeba když se na Peklu severu 1976 měli servat dva největší kohouti a nekorunovaní králové tohoto monumentu Eddy Merckx a Roger DeVlaeminck, ale rybník jim nakonec vypálili jiní borci! Je až neuvěřitelné, kolik slavných cyklistů můžeme v tomto dokumentu obdivovat – a současně zírat na to, jak to probíhalo v zákulisí a jak nevalně byli tehdejší profíci vůči těm současným zabazpečeni.
  {bomb} Opravdu skvělé video!
  https://www.youtube.com/watch?v=PNMwxMU0AoQ&t=4737s&ab_channel=WalrusRider

  • petersollberg

   link fajn, rozhovor též ‚)
   to s tym zazemim a najma matrosom, co honza spomina, je niekedy vcelku osemetne.
   najma ak sa jedna o vynimky, aj ked zmena komponentov sa riesi jednoducho prelepovanim firemneho loga (popripade hviezdy na statnom znaku, ale to je asi iny pribeh :) )

   konkretne to napr. kedysi – a neuspesne – riesil sosenka, ked sa s aqua sapone dotahoval o custom made kluky, kedze campa nerobila taku dlzku, co by jemu vyhovovala.

   konkretne u astany je to podla mna zase ram. argon18. jazdia to tu chalani povinne v time (predtym cannondale supersix). vcelku remcali, ze sa na tom neda zjazdovat. ja to mozem porovnat len so scottom, ale teda rozdiel tam bol badatelny, az prekvapivy. proste ten cit v zatackach chyba. kedysi nieco naznacoval honza barta (este bora argon18), mozno aj nibali a teraz aru kvoli tomu vzal roha :-))

  • Honza musí jet příští rok Giro, spekulace o Tour se mi nelíbí. Leda že by tam zkusil někdy jet pro vítězství v etapě, nebo snad pro pokus o puntíky. Ale GC je pro Honzu zatím na Tour hodně vysoko. Bylo by skvělé kdyby se mu podařilo ještě od loňska zlepšit a třeba to Giro dát do 10.

 3. Tak CCC zkompletoval soupisku pro 2018…a bohužel bez Honzy Bárty…tak jsem zvědav co s ním bude…byla by ho škoda kdyby musel končit…motor má výkonej a v časovkách a únicích je stále dobrý

 4. Tak já bych si dovolil navrhnout anketu k letošní sezoně:

  Tři nejlepší jezdci sezony: 1. Froome (double je double), 2. Valverde (letos opravdu El Imbatido), 3. Kwiatkowski (na klasikách stejný úspěšný jako GvA, ale oproti němu má navíc ty úžasné výkony na Tour)
  Nejzábavnější jednorázovka: San Sebastian
  Nejnudnější jednorázovka: L-B-L (bohužel)
  Nejzábavnější GT: Giro d’Italia
  Bojovník sezony: Nibali (za to, jak vzdoroval na Giru i Vueltě)
  Jednorázový výkon jednotlivce: To, jak Dumoulin po defekaci udržel zcela sám odstup na grupu favoritů
  Smolař sezony: Contador (celou sezonu druhý, pak pády na Tour a nakonec nemoc na Vueltě, kde měl přitom na výhru)
  Moment sezony: Spurt Kristoffa a Sagana na MS, tři metry před všemi ostatními
  Vycházející hvězda: Moscon
  Čuňák roku: Moscon

  • Milerad se zucastnim:
   Tři nejlepší jezdci sezony: 1. Froome, 2. GvA, 3. Dumoulin
   Nejzábavnější jednorázovka: Paris Roubaix
   Nejnudnější jednorázovka: La Flèche Wallonne
   Nejzábavnější GT: Vuelta
   Bojovník sezony: Contador
   Jednorázový výkon jednotlivce: Gilbert na Flandrech
   Smolař sezony: Contador
   Moment sezony: Bohuzel si nejvic budu pamatovat Scarponiho nehodu
   Vycházející hvězda: Mas
   Čuňák roku: Moscon

   • Tři nejlepší jezdci sezony: 1. Froome, 2. Sagan, 3. Dumoulin
    Nejzábavnější jednorázovka: Paris Roubaix
    Nejnudnější jednorázovka: Primavera
    Nejzábavnější GT: Vuelta
    Bojovník sezony: Contador
    Jednorázový výkon jednotlivce: Contador v poslední etapě Vuelty
    Smolař sezony: Sagan za vyloučení v TdF
    Moment sezony: Saganův neskutečný přehled a pak spurt v závěru MS
    Vycházející hvězda: Moscon
    Čuňák roku: Terpstra za úmyslné přejetí Saganových brýlí

   • Tři nejlepší jezdci sezony: 1. Froome, 2. GVA, 3. Valverde
    Nejzábavnější jednorázovka: Časovka MS
    Nejnudnější jednorázovka: MS
    Nejzábavnější GT: Tour de France
    Bojovník sezony: Hirt-Giro
    Jednorázový výkon jednotlivce: Gilbert-Flandry
    Smolař sezony: König Leo, Porte Richie
    Moment sezony: Scarponi
    Vycházející hvězda: Nosková
    Čuňák roku: Sagan na TdF

    • To fakt existuje niekto, kto po toľkých videách a rozboroch je schopný napísať, že Sagan urobil na TdF nejakú prasačinu? Tak si to uži. {bye}

  • Tři nejlepší jezdci sezony: 1. Froome, 2. Dumoulin, 3. GVA
   Nejzábavnější jednorázovka: Paris Roubaix
   Nejnudnější jednorázovka: MS
   Nejzábavnější GT: TdF
   Bojovník sezony: Contador
   Jednorázový výkon jednotlivce: Gilbert Flandry
   Smolař sezony: G.Thomas
   Moment sezony: vyloučení Sagana z TdF
   Vycházející hvězda: M.A.Lopez
   Čuňák roku: S.Sanchez

  • Tři nejlepší:1. Froome(nejde napsat nikoho jiného)2. Dumoulin(vypusťe Krakena)3. GVA/Sagan (doufám že příští rok Sagy GVA rozcupuje na kousky)
   Nej jednorázovka: I díky Štybymu Roubaix (palce mě bolí ještě dneska)
   Nejnudnější jednorázovka: I když slušné vystoupení našich a super Sagan, tak MS navzodory slibům o atraktivní trati nuda až na půdu
   Nej GT: Giro, kontroverze, závodění, drama a průjem….co víc si přát
   Bojovník sezóny: Tom Dumoulin
   Jednorázový výkon: Gilbert- Kolem Flande- odvaha a kopec štěstí
   Smolař: Geraint Thomas
   Trapas sezóny: jury na TDF
   Vycházející hvězda:Moscon (ale kolik takových už bylo….)
   Čuňák roku:hovado co telefonuje za volantem a kvůli kterému přišel peloton o jednoho super závoďáka

   • petersollberg

    u mna az na frooma a gva v prvom riadku uplne totozny zoznam.
    froome nie, kedze je to imho systemom chraneny clovek, gva nie – roubaix mu vyslo, ale inac sa (podla vlastnych slov jeden z najlepsich klasikarov) prilis potacal vzadu.

    • Na Froomovi mi může vadit milion věcí, ale vyhrál dvě GT a navíc jeho schopnost poučit se z chyb a eliminovat svoje nedostatky je prostě úžasná, i když přiznám, že nikdy to nebude ten typ, u kterého bych si umačkal palce. No a GVA měl bohužel životní jaro a i když nebyl a nikdy nebude můj oblíbenec, tak titul krále jara mu nikdo neodpáře. No nicméně věřím, že Froom v Dumoulinovi a GVA v Saganovi najdou příští rok své nemilosrdné katy. A Roubaix v Štybarovi nového krále :-D

    • Cisla neokecas.
     GvA vyhral v obou hlavnich zebriccich za rok 2017.
     http://uci.ch/road/ranking/

    • Hlavně nic proti, ale dát pryč Frooma, který získal double, i GvA, který vyhrál málem každou klasiku, do níž letos nastoupil, a nechat mezi třemi nejlepšími Sagyho, kterej oproti mnoha jiným letos vyhrál kulový, je dobrej vlasteneckej úlet. {mail} Když už ne Froome a GvA, dal bych na stupně Kwiatka, Pitiho, Duma…

     Ale prosím nečerti se, myslím to v dobrým. {good}

    • Vůbec mi nepřijde zvláštní, když je pohled některých z nás ovlivněn „vlastenectvím“. Nedovedu si vůbec představit, že by na podobném španělském fóru někdo v podobné anketě zpochybňoval upřednostňování Valverdeho nebo Contadora na úkor Frooma nebo GVA {wacko}
     To je možný fakt asi jen tady – a to ještě jen proto, že se letos katastrofálně nedařilo našim borcům {negative} Kdyby zajel Roman třeba TdF do pětky, většina z nás by považovala Tour za nejzábavnější – na to bych si vsadil.
     Takže mi přijde hodně hloupé snižovat a nebo dokonce ignorovat úspěchy nejlepšího současného cyklisty na světě jen proto, že je to Slovák a někteří z nás mu (možná zaslepeně, ale z celého srdce) fandíme.
     Je to, myslím, podstatně pochopitelnější, než (nejspíš z hecu) vyzdvihovat úspěchy Van Avermaeta {wacko}

    • petersollberg

     @hun
     asi vlastenecky podton, ale proste mam to tak.
     na frooma mam dovody, ktore tu podrobne rozpisovat nebudem.
     ano, zapracoval na nedostatkoch. uznavam. ale to aj ostatni, napr. zlepsenie casovky, atd.
     je prerod g thomasa na gt jazdca na urovni rovnakej?

     sagy okrem vlastenectva urcite preto, lebo kde sa ten chlap postavi na start, tam muti vodu. po cely rok. on nepodava vysoky vykon jednorazovo, on ma dlhodobo vysoku vykonnost. nieco jak valverde.
     a ked uz som teda donuteny sa rozpisovat :)
     tak mal som v povodnej odpovedi na anketu v prvej trojke kwiata.
     a certit sa? ale prosim ta :)

    • Alex, peter: Dík za reakci. {good} Faktem je, že pokud nebudeme hodnotit pouze podle letošních palmares, ale podle celkového projevu a dlouhodobé výkonnosti, patří Sagy i letos mezi nejlepší. Ostatně jako již každoročně.

    • {beer} Stačí poslouchat komentátory Eurosportu, kolikrát během posledních 10km vysloví jméno Sagan :-D
     Nikoho jiného ani z poloviny tak nesledují, jako právě jeho. Sagy je nejlepší nejen pro Slováky a pár Čechů {bye}

    • Může se zdát, že letošní Peterova sezóna nebyla nic moc, ale….vyhrál bodovací soutěže ve všech etapacích ke kterým nastoupil (krom Tour…)plus na všech přidal etapy, vyhrál jednu jarní klasiku, vyhrál klasiku v Kanadě, měl šance na vítězství snad v každé jarní klasice kterou jel, a to že to krom Kuurme nevyšlo bylo většinou dílem nešťastné shody okolností, dosáhl stého vítězství v profi kariéře no a završil to hatrickem na MS. Myslím, že za podobnou sezónu by většina balíku vraždila {beer} A ještě k těm třem nejlepším. Hodně jsem uvažoval o Nibalim, který by si to místo v TOP3 zasloužil, ale fakt nevím koho z těch co jsem napsal bych vyhodil. Beru to tak, že je v těsném závěsu :-)

    • petersollberg

     @PetrH
     trochu z gramatickej stranky – zda sa mi to len v poslednom case, alebo je to nejake trvale pravidlo, ze napr. vo fraze ‚Peterova sezona‘ pises/te Peterova a nie Petrova? vzdy som mal za to, ze to aj v cestine je Petrova *a tusim som to aj niekde videl v oficialnych kanaloch takto pisane, nie len genitiv, ale aj dativ a asi aj akuzativ)
     mne to E tam proste nesedi :)
     dik

    • Nemyslím si, že je ve zdejším fóru podstatné, jak píšeme Saganovo křestní jméno. Nad Tvým „kwiatem“ by se taky pozastavil jen hlupák, protože všichni víme, o koho jde – i když je pravda, že tento tvar jeho jména tady vidím úplně poprvé („kwiatek“ tu už byl a prakticky zdomácněl, ale „kwiat“?).
     Třeba příjmení Chrise Frooma taky každý skloňuje a upravuje si podle chuti, a to vůbec nemluvím o přezdívkách a tvarech jmen našich borců (Štyby, Kenny, Bártič, Křižák, Vaky apod.)
     Tak proč se zrovna pozastavovat nad tím, jestli někdo napíše Petera a jiný Petra? Myslím si, že to zde asi každý dělá proto, aby jeho křestní jméno nepočeštil.
     Aspoň já to tak vnímám – ale hlavně je mi to fuk {beer}

    • @petersollberg Ja zil treba v domneni, ze spravne slovensky je: Peterova, mam dojem, ze to tak bude i u vetsiny tech, kteri to tak pisou.

    • Ľubovník bodkovaný – Třezalka tečkovaná
     Samo, že správne je Petrova, Pavlova, Karlova sezóna. Ale asi sa českým občanom ťažko preorientováva pri menách osôb, miest / Piešťany /. Ale to v pohode predychávam, tak isto ako na druhej strane Moravy predychávajú v pohode, že som už dávno nebol v Prahe.

    • petersollbrg:Naprosto v pohodě, já to bral jako Petr/Peter, tak Petrova/Peterova. Tak nějak jsem to vnímal. Klidně budu ode dneška psát Petrova.
     Radar: tak nějak jsi to napsal za mě
     …a všichni další: Petrovo jméno je to nejmenší, co mě trápí. Hlavně, že je v jeho podání na co koukat a komu držet palce {beer} {beer}

    • petersollberg

     mne je to lautr jedno, jak to pisete, ja som bol zvedavy na gramatiku :-)
     mohli sme tu kludne pisat o petrovi forsbergovi.
     to by bolo co potom? ‚nahrál kotouč petru forsbergovi, nebo nahrál ho peteru forsbergovi? :)

     idem hladat cislo na zarubu

    • petersollberg

     a nie KWIAT, ale KWIATO, co je jeho oficialny nick
     https://i.pinimg.com/originals/d9/67/d1/d967d1510370d66974f3ef8283153376.jpg
     cize genitiv KWIATA

    • …pokud ovšem není přezdívka KWIATO nesklonná, podobně jako EURO (i když i zde dochází v poslední době k uvolnění výslovnosti a říká – i píše – se třeba 10 EURO i 10 EUR)
     Tím bych s dovolením uzavřel debatu o genitivech i genitáliích {beer}
     P.S. Já bych napsal (i řekl) „přihrál Peteru Forsbergovi“ stejně jako bych napsal „ujel Peteru Saganovi“. Jak je vidět na přiloženém print-screenu, nejsou si správnou výslovností a transkripcí jména Peter jisti ani v renomovaných redakcích {beer}

     Příloha: sagan

  • Tři nejlepší jezdci sezony: 1. GVA, 2. Valverde, 3. Froome
   Nejzábavnější jednorázovka: Ronde
   Nejnudnější jednorázovka: Liége
   Nejzábavnější GT: Giro (díky, Honzo Hirte!)
   Bojovník sezony: Kwiatkowski
   Jednorázový výkon jednotlivce: Kromě Gilberta na Ronde ještě Dumoulinova ITT na MS
   Smolař sezony: Valverde
   Moment sezony: Saganův hattrick na MS
   Vycházející hvězda: Oomen

  • Tři nejlepší jezdci sezony: Froome, GVA, Dumoulin/Valverde
   Nejzábavnější jednorázovka: Roubaix
   Nejnudnější jednorázovka: MS
   Nejzábavnější GT: Giro d’Italia
   Bojovník sezony: Contador
   Jednorázový výkon jednotlivce: Gilbert na Flandrech / Dumoulin v ITT na MS
   Smolař sezony: Scarponi
   Moment sezony: Saganovo vyloučení z Tour / Saganův třetí titul
   Vycházející hvězda: Moscon
   Čuňák roku: Moscon

  • Traja najlepší jazdci sezóny – Froome, GVA, Dumo
   keby som to mal rozdeliť tak
   Najlepší etapoví cyklisti – Froome, Dumo, Nibali
   Najlepší klasikári – GVA, Valverde, Gilbert
   Najlepší šprintéri – Sagan, Gaviria, Kittel
   Najzábavnejšia klasika – Ronde
   Najnudnejšia – Valónsky šíp
   Najzábavnejšie GT – Giro
   Výkon jednotlivca – Gilbert na Ronde
   Smoliar sezóny – Sagan (defekty, bunda, vylúčenie z Tour)
   Vychádzajúca hviezda – Oomen
   Moment roka – Gilbertov dlhočizný únik na Ronde
   Prasiatko roka – pán Marien s celou jury na TdF za prasacinu voči Saganovi
   Najveselšia udalosť – Dumov odchod na velkú potrebu počas Gira
   Najsmutnejšia udalosť – Scarponiho smrť

 5. Our family just got bigger! Kate and I are delighted to announce the arrival of Marlon. Both the baby and his mother are in excellent health.
  Pre Petra zase dobra sezóna. {good}

 6. Z FB Honzy Bárty: „Nicméně jiné zprávy nemáme. S jeho cyklistickou budoucností to nevypadá zatím nijak růžově. Podepsáno na rok 2018 stále nemá.“

 7. Koksijde, SP, CX.
  1.MVDP, opet fenomenalni.
  2.LVDH.
  3.WVA.
  Boros nejspise bohuzel mimo top 20.

 8. Tak nakonec v čínské 4. etapě žádná sláva, Leo v závěru zřejmě nestačil… tedy pokud se něco nepřihodilo?
  Neviděl jsem stream, vidím jen výsledky etapy {scratch}
  http://www.procyclingstats.com/race/Tour_of_Guangxi_2017_Stage_4

Leave a Reply