Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

8 644 comments

 1. Dumoulina je skoda, snad aspoň bude v plné síle na Tour, neovlivněné pádem a bez „vyplytvanych“ sil.
  Jet GT bez plánu B je vždy riziko, nějaký tým variantu zkratka nemá, Sunweb má sice Oomena, ale ten je myslim po nemoci.
  O’Connor dnes 1’30“, DD je opravdu k pláči.
  De la Parte z CCC možná zkusi poprvé? „na stará kolena“ GC na GT.
  Chaves nenápadně leze nahoru.
  Carthy by mohl být černým koněm.

  • Oomen už ztrácí víc než Tom, takže plán B Sunwebu už můžou být jen etapy. Bohužel došlo na moje slova, že aspoň jeden z té pětky favoritů vypadne. Mělo mi dojít, že to bude zrovna ten, kterého jsem tipoval na celkové vítězství a dal si ho do týmu na Velogames (polibek smrti, sorry Tome).
   DD by měli taky zkoušet jen etapy, tam mají reálnější šanci vyjet nějaké body, které by stály za řeč (Gasparotto, O’Connor, Nizzolo – toho teda taky pronásleduje smůla).
   Bude zajímavé sledovat, kdo z toho druhého sledu letos vyletí. Třeba Formolo?

   • Dá se obecně říct, že na každé GT vypadne aspoň jeden z těch superfavoritů. Hned mě napadl třeba Nibali na loňské Tour. A na Porteho by se pomalu dalo sázet, že GT nedojede. A vždycky je to pro ten závod škoda jako teď v případě (skoro)vypadnutí Toma.
    Ale myslím, že pěknejch etap a závodění se stejně dočkáme!

   • Tím, jak byl Formolo 10. v 2017 i v 2018, tak „očekávám“ u něj top 10.
    Hledám ještě někoho noveho, Carthy mi přijde zajímavý, O’Connorovi jsem docela věřil.

    • Formolovi věřím více než Majkovi, navíc má za sebou v posledních dvou letech velice dobré výsledky.

     Carthy poslední dva roky zůstal dost dlužen svému potencíálu. Letos snad se probouzí.

 2. Já dneska na jedné straně spokojenost – vítězství mýho oblíbence, ale Landa ztratil dost.
  Dumoulin je na tom ještě hůř. No a Rogličovi všechno klape jak má {wacko} .

  Je někde ten pád pořádně vidět? Mně se zrovna sekl stream.

 3. Co to bylo za dojezd? Ty zatačky na posldních 500m {wacko} Viviani po zasluze potrestán…

 4. Alex forever

  Pánové, má někdo tip na dobrý live-stream Gira? Tiz-cycling mi kleknul a nemohu nic najít… {scratch}
  Dodatek: nestojím o obligátní návrh, ať si zaplatím eurosport {devil}

 5. Zdravím pánové,
  dnes jsem ještě plný dojmů z prodlouženého víkendu v Bologni.Ze všech zážitků vypíchnu jeden:
  Moje manželka, kterou jako Robinson svého Pátka trpělivě učím už řadu let poznávat cyklistiku a ona přesto pořád cyklistům říká „kolaři“, vykřikla:
  „Na mě stříkl jeho pot!“ {yahoo}
  Čí pot to byl? Laurense Ten Dama z CCC při úvodní časovce na Giru ve stoupání ke klášteru San Luca nad městem. Fandili jsme a potkali i krajany z Třince.

  Příloha: Ten Dam

 6. Dnes masakrální dojezd {devil}
  Nejdříve pojedou cca 7km po mořské kose s bočákem z prava. A poté v poslední pětistovce jsou 3 slovy tři zatáčky {wacko} a z toho dvě pravoúhlé. Tak uvidíme jak se s tím poperou borci B-)

 7. Alex forever

  No a Peťo si v Americe zase zlepšuje náladu {devil} {bomb}

 8. Koukám na profily Kalifornie. A jak mě tento závod nikdy moc nebral, tak letos mi ta trasa přijde moc zajímavá a jsou tam i etapy pro Zdendu. Tak snad bude {bomb} {bomb} {bomb}

  • Alex forever

   Kalifornie musí být i pro zkušené borce, kteří však nikdy nezávodili v USA, velmi specifická. Ty dlouhatánské, úmorné a téměř „rovné“ výjezdy po silnicích dálničního typu – ty se asi musí dost zajídat i dobrým vrchařům. A naopak třeba 30 km dlouhé, neustále klesající dojezdy po těch „dálnicích“, kde se vytvářejí dlouhé vláčky a přesypává se to na čele při rychlosti stále kolem 55 – 60 km/hodině? Ty také v Evropě moc často nevídáme…
   No a kapitolou samotnou pro sebe jsou desítky velmi dobrých, v Evropě skoro neznámých místních borců, kteří neustále nastupují a dělají z každé etapy docela slušnou show. O svérázné grafice se asi nemá cenu zmiňovat – i když pravda je, že neustálé opakování údajů na spodním okraji obrazovky je mnohdy přínosné.

 9. Když tak koukám jak v to Boře šli všichni za poslední rok, dva neskutečně nahoru tak to vypadá že budou mít těžké rozhodování mezi platem Sagana a smlouvama těch dalších vycházejících hvězd.

Leave a Reply