Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

1 850 comments

 1. Pokud se Landa, Yates, Lopez a případně další nespokojí jen s bojem o pódium, mohl by to být skvělý závod. Ani nemusí být potřeba žádné vlny útoků a postupné utahání Rogličových pomocníků. Stačí jeden útok a je vymalováno.

 2. Apropó – už si Yates nadělal do kalhot? Něco tak stupidního jsem neslyšel už dlouho, snad ho dnešní Waterloo trochu srovnalo.
  Roglič jezdil první 3 roky (2013-15) za CT mančaft (Adria Mobil). Výsledky velmi velmi průměrné, spíše slabé (to mu bylo ~23-25 let). Naši ho poráželi levou zadní. Od r. 2016 v LottoNL-Jumbo (WT) a hned 58. na Giru, dokonce vyhrál časovku na 40.5 km (9. et). V horské ITT (15. et) ale už zvadnul (44. místo, +3:04 min.). V r. 2017 řada skvělých umístění, v dalších letech následoval další strmý vzestup. Asi to ti Nizozemci opravdu umějí :-), rozpoznali „maskovaný“ drahokam. Sleduji to s velkou rezervou, je to příliš „zázračné“.
  Giro může být letos (třeba kvůli počasí) velmi dramatické a vyhrát může někdo jiný než Prímoš. Možná nepojede defenzivně a náskok bude ještě navyšovat.

  • Jo, tahat do cyklistiky stupidní boxerský móresy, to se mi taky nelíbilo.

   Ale s tím Rogličem nemáš tak úplně pravdu, posední rok v Adria Mobilu https://www.procyclingstats.com/rider/primoz-roglic/2015

   A i kdyby, tak jakej je vlastě rozdíl oproti Nibalimu, nebo komukoliv jinýmu? Někdo si mohl prodopovat kariéru už od dorostu, někdo si ji od dorostu prodopovat nemoh, když ještě ani nezávodil na kole.

   • Uznávám, že 1. flek na Kolem Slovinska 2015 je velmi dobrý výsledek. O 2 měsíce později na Czech Cycling Tour (2.1) už to ale bylo mnohem horší -:).
    Doping je ve sportu stále a čím vyšší úroveň, tím víc. Presumpci neviny ale dodržuji, na druhou stranu jsem dost přesvědčený o tom, že většina doperů uniká.

    • Hlavně by nedávalo vůbec smysl, proč by si Nizozemci s nějakým skvělým ultra doper-programem zvolili zrovna – údajně průměrného a spíše slabého – slovinského Rogliče

  • Mně přijde vzestup Rogliče jako uvěřitelný, začínal ITT, pak ITT začal vyhrávat poté i týdenní etapáky, ale stále neměl dostatečnou vytrvalost/odolnost viz TDF loni, tak záleží jak se v této disciplině zlepšil.
   Dále nevíme jak funguje při dojezdech etap ve vysoké výšce loni Tourmalet zvládl ale dojezd na Col du Portet ne, tam ztratil. To je nyní etapa 13. na Ceresole Reale 2245m a 16. na Gavii 2614m ale tam není dojezd, ten je po Mortirolu v Legnanu.
   A odolnost prověří právě v těch dlouhých etapách v prvním týdnu byly 4 v dalších týdnech vždy dvě etapy přes 220km.
   A pak je tu forma u Rogliče již na Romandii excelentní, vydrží mu ?
   A nakonec horské kempy Rogla byl po T-A 6 týdnů nahoře, ale sjel dolů cca 28.dubna. Nibali byl nahoře 4 týdny ale po LBL tam jel na 11 dní znovu. To může hrát velkou roli ve třetím týdnu třeba zrovna na Gavii.
   Takže dramatické Giro bude určitě ale Nibali potřebuje nutně průjezdnou Gavii, zatím je okolo 6m sněhu, mrzne a sněží {devil} ale přestane a bude pršet a teplo cca 5 stupňů :-D

 3. Roglič
  Masnada + 0:46
  Bilbao + 1:42
  Nibali + 1:44
  Mollema + 1:55
  Jungels + 2:18
  Carthy + 2:46
  Formolo + 2:52
  Majka + 2:53
  OOmen + 3:02
  Carapaz + 3:16
  Zakarin + 3:32
  Yatex + 3:46
  Lopez + 4:29
  Landa + 4:52

  Tak to vypadá, že už se pojede jen o druhé místo, protože Roglič zatím teda je nekompromisní. {good}

  Kdo mě ale zatím nejvíc překvapil je Nibali. V časovkách na špici. Když naposledy vyhrál Giro, byl v horské časovce tragickej. To vypadá na formu jako řemen.
  Jinak Lopez, Yates a Landa – tak to teda nevím, jak se chtějí vrátit do hry, podle mě je vymalováno.

 4. Odstupy favoritov na top 10 po časovke, možno som tam dal aj Masnadu
  1. Roglič
  2. Bilbao strata na Rogliča 1:42
  3. Nibali 1:44
  4. Mollema 1:55
  5. Jungels 2:18
  6. Carthy? 2:46
  7. Formolo 2:52
  8. Majka 2:53
  9. Oomen 3:12
  10 Carapaz 3:16
  11. Zakarin 3:32
  12. Yates 3:46
  13. Kangert? 4:01
  14. Sivakov 4:11
  15. Lopez 4:29
  16. Landa 4:52
  17. Hart 5:08

 5. Tak Masnadu budou muset shodit z kola {devil} jinak jsou všichni až na Roglu bez šance
  úplně to prošumnělo ale po tom jak se Masnady nemohl zbavit Vincenzo na ToA, tak nyní má Masnada 1 minutu na Nibaliho a Mollemu, na Majku a spol 2 min a na Simona 3 munuty. Myslím, že končí s etapama pojede o podium.

 6. Mollema a trojice EF fajn.
  Yates nabral velkou ztrátu.
  Ten Roglič to snad vyhraje {yahoo}

 7. Carapaz jel druhou půlku výborně. Naopak Lopez docela tragédie..

 8. Pepa Černý je na prvom medzičase na úrovni Suterlina, skoro minútu za Campenaertsom.

 9. jak to dnes vidíte?

  Myslím, že dneska všechny Roglič neskutečně zničí. {yes}

  Tipuju, že Yates ztráta kolem minuty, ale lidi jako Nibali, Majka, Lopez + 2 min., Landa, Carapaz, + 3 min. .

  Tak kéž bych se mýlil…

  Teď mě tak napadá jedna věc. Byl vůbec už někdo z týmu Dimension Data aspoň v úniku???

 10. Tadej Pogacar dalsi nova slovinska hvezda a pekne zajel i Richii Porte {good}

 11. Formolo si polepšil na 2.místo v reálném GC, {good}
  Majkovi se to moc nepozdávalo když jel chvíli proti němu {devil}

 12. Odstoupení De Pluse zas tak velká rána pro rogliče být nemusí, pokud zajedou Tolhoek a Kuss. Tolhoek má lepší výsledky než De Plus a Kuss vloni lítal tak, že pokud tak zajede na Giru, de Plus by se mu stejně jen díval na záda.

 13. Práce týmu JumboVisma po pádu Rogliče( v takovém betonovém úvozu) a Roglova reakce

  https://twitter.com/i/status/1129294610524721152

 14. Je super kolik je možností, spekulací atd. v Giru.
  Jak jsem psal níže ty následující dvě etapy jsou hodně hravé, nenudné. Kopečky, malé i malinké ale je jich hodně a vždy na konci etap. Tam nikdo nepojede zadarmo, jde jen o to donutit k nechtěnému výdaji sil ty správné lidi {devil}
  Oni můžou vypomoci nynějším Top10 jejich kolegové z týmů kteří mohou útočit, dělat hlavním favoritům nepříjemno, aby nebyli úplně tak čerství především na nedělní ITT, naopak to může kdokoli z úniku odnést pěkným přídělem dnes či zítra.
  Vidím šanci pro útok lidí jako Ulissi, Caruso, Gallopin, Polanc či Cattaneo a může to přerůst v přeskočení Rogly a pod v GC. Prostě Giro je vždy zábava {rose}

Leave a Reply