Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

2 924 comments

 1. Haig to tam odtáhne,Roman mu nepomůže a přesto skončí až 20 sekund za ním..

 2. Kalifornie.
  1. sprinterská
  2. vrchařská, cílový kopec 12 km s 8%
  3. klasikářská / kopcovitá
  4. „placatá“ ITT
  5. sprinterská
  6. vrchařská, až do 2615 m, cílový kopec u Lake Tahoe
  7. sprinterská
  https://www.amgentourofcalifornia.com

 3. Dneska se připoměl i Honza Bárta na Tratnika kterej ukazuje v poslední době v časovkách že je širší špička ztratil 5s a byl druhej v 1.etapě na Grodech, pěkně zajel mladej Pietrula z Dukly. Teď se jede odpolední etapa.https://www.procyclingstats.com/race/ccc-tour-grody-piastowskie/2018/stage-1

 4. a spadl mi stream, nějaké alternativy k Tiz-cycling?

 5. velogames Kalifornie.
  Bude, sice neni v celosezonnim zebricku, ale samostatne, ma deadline v nedeli 13.05.2018 a navic jeste neni spustena.
  Tedy sledujte a pripadne dejte echo, az se spusti.
  https://www.velogames.com/giro-ditalia/2018/season_schedule.php

 6. Po včerejšku jsou pro mě ale stále největší favoriti Froome a Dumoulin. Sice tuším, že ani jeden neatakoval a jen si dojížděli mezery, ale mám takovej pocit, že se oba jen tak rozjíždí a pak toho od nich ještě hodně uvidíme.
  Simon byl včera vynikající, ale nějak nevěřím, že někde nerupne nebo se nezapomene.

  • Jo, vypadá to tak že si oba testují kdo bude jejich soupeřem. V časovce všechny osolí a na konci třetího týdne se rozhodne. Ale ta podpora u Frooma se včera nezdála být moc dobrá.

   • Já vidím mezi nimi velký rozdíl. Dumoulin už ukázal, že v časovce bude opět na ostatní hodně získávat. A v kopcích se bude snažit jet jako loni, tedy neztratit na největší soupeře.
    Ale Froome nevypadá v obvyklé pohodě. První časovka byla na jeho poměry slabší. A včera na Etně sice neztratil, ale nijak mě svým projevem nepřesvědčil.
    Víkendové etapy napoví víc!

    • Zatim se jeste jedna vlastne o prd neb rozhodne Zoncolan a 3.tyden.

    • MS určitě nebude čekat na druhou půlku Gira, ale naopak bude chtít využít Simonovi aktuální formy a nějaký další náskok získat. A k tomu jsou ty dvě víkendové etapy velmi vhodné, tam může Simon opět zaútočit a bude mít i silnou podporu od spolujezdců.
     Někdo ze současných spolufavoritů to klidně může odnést.

    • …. Simonovy aktuální formy….

     To „i“ mi tam uteklo.

   • Podle mě TD bude minimalizovat ztráty v horských dojezdech a v ITT si všechny namaže na chleba včetně ChF.

  • Ja si tiež myslím, že Simonovi forma nevydrží. Pokiaľ by ešte aj cez víkend ten náskok zveľadil, tam v treťom týždni sa už pôjde z veľkej únavy, pokiaľ nebude forma – spadne poradím dole. Len neviem, či je Froome zrovna typ, ktorý sa počas GT zlepšuje. Na tdf vždy všetkým naložil v prvej možnej etape a už len bránil. No a keď bude jazdiť ako teraz, tak nemá šancu, už sa nemôže spoľahnúť ani na časovku, v ktorej je Dumo lepší.

   • No hele Froome vyhrál 4 x TdF, 1 x Vueltu. Já myslím, že se s ním musí počítat pořád. Nejde jen o formu, ale i o tu jeho zarputilost a velmi silnou mentalitu.

   • Nemiluju Frooma, ale je potřeba říct, že to určitě má v hlavě velmi dobře srovnané, dokáže se držet zpět a chladně kalkulovat (což btw. bylo vyčítáno i Romanovi, není to právě líbivá cyklistika). Už loni předvedl, že dokáže naladit formu tak, aby gradovala když to bude nejvíc potřebovat. To že se na Etně udržel s nejlepšími svým stabilním tempem a zjevně nešel do červenýho, by mělo pro všechny být varování, jestli ho nesetřepou teď o víkendu, tak bych čekal, že teprve ve třetím týdnu ukončí svou „tréninkovou“ fázi Gira a začne útočit, SKY začne v horských etapách hrotit tempo atd. Rozhodně bych ho ještě neodepisoval a nepodceňoval. Uvidíme … {mail}

 7. „Super show, krásný snímek cyklistiky, vidět ty dva, jak dojíždějí do cíle. Kluci ukázali, že jsou na tom velmi dobře. Já se 10 kilometrů do cíle kousnul, tempo Astany bylo opravdu vysoké. Pak jsem se v závěru trochu rozjel, každopádně mě čeká hodně práce v dalších dnech.“
  https://sport.idnes.cz/sesta-etapa-giro-d-italia-etna-d2g-/cyklistika.aspx?c=A180510_161019_cyklistika_dm

 8. Mitchelton-SCOTT dnes euforie, je ale otázka, jestli Sájmn vydrží, protože ve třetím týdnu bude gradovat forma pár jiným jezdcům, a taky jestli Chavíto za dnešek nezaplatí, kdoví kde, kdoví kdy, přece jen 110 km v úniku je dost.

 9. Ta nálada tady je taková pohřebně smířlivá… :-) Přitom upřímně kdo si opravdu myslel že je možné trénovat na Ardeny a lítat na Giru? Osobně si myslím, že pan White taky ne a jeho záměry jsou jiné. Pohled na soupisku jasně říká, že Adam bude někoho kdo jede v Itálii na tour moc potřebovat a Roman je jasná volba…tím spíš jak teď působil. Na Giru ho nechá rozjet v delších kopcích a na tour to bude mít v nohách. Vidím to tak, že dnes byl vystoupen. V TV byl jasně vidět odstup z prostředka skupiny a poté co skončila stojka a začala mírnější pasáž vhodná spíše k docvaknutí než k vystoupení.

 10. Tak tak, mládí vpřed, stáří do krytu!
  Roman si vystoupil zkušeně, tak jak to umí jenom on.
  Teď bude až do konce Gira dřít na svoje lídry a bylo by bláznovství lehkovážně plýtvat silami. Jeminánku, vždyť to je o zdraví! {beer}

 11. Simon Yates podle mého názoru zatím nejsilnější závodník Gira, od časovky přes klasikářské etapy až po Etnu super výkony, takže zasloužená Maglia Rosa.

  Jinak za mne dnes trošilinku zklamání Tim Wellens. Já samozřejmě vím, že to není vrchař, a že Etna není dojezd pro něj, ale po jeho letošní celkové výhře na Andalucia Ruta Del Sol, po pátém místě na Paris-Nice a potom, jak v podstatě celý jaro „lítal“, se od něj před Girem trošku čekalo, že se „zkusí“ nějaký čas udržet i vysoko v GC. Ale přišlo mi, že po etapové výhře už celá komunikace byla „super, máme na celý Giro splněno a zkusím ještě nějakou etapu“.

  • Souhlas se vším. Yates vypadá fakt výborně, za mě hlavní kandidát na vítěze. Od toho Wellense jsem čekal taky trochu víc, ale přece jen Ardeny jsou úplně něco jinýho, to vidíme i na příkladu Romana..Asi jsme se někteří včetně mě zase nechali trochu unést po těch výborných výkonech.

   • Hodnocení „hlavní kandidát na vítěze“ je možná u třítýdenního etapáku brzké hodnocení, tím spíše, když přijdou etapy s mnohem prudšími profily, které mu „papírově“ nemají sedět, ale každopádně formička v prvním týdnu jako zvon a kéž bys měl pravdu i s tím vítězem :-D

    • Já mu to přeju, tak jsem už teď takhle odvážnej. :-D
     Ve Velogames jsem ho radši na poslední chvíli dal pryč, protože u mě je to záruka odstoupení. Teď to nemá, kam uhnout. :-D
     Nee vážně, Dumoulin, Pinot i Froome budou určitě zlobit.

    • KANDIDAT.

     Panejo… Alexi Alesi {yahoo} {bye}

Leave a Reply