Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

5 306 comments

 1. Bude zajímavé sledovat, jak se na Vueltě veselí australští hoši popasují se situací, kdy prý nenastupují do závodu s danou týmovou hierarchií a lídr na GC se má údajně určit až z konkrétní situace v průběhu závodu z trojice Chaves/Yates/Yates.
  On ten proces určování lídra může proběhnout zcela bezbolestně pokud se ukáže, že jeden z těch tří na to výrazně má. Ale lze si představit i hromadu zlé krve pokud by se ukázalo, že jejich výkonnost je srovnatelná a šance na dobrý výsledek velká.
  V každém případě máme jako diváci případně o dodatečnou zábavu postaráno.

 2. Ještě k tomu exEnecu – Vakoč slušný výsledek, a to nejeli na něj. Celkově mě tento etapáček pro klasikáře hodně bavil, klidně více podobných akcí, více legandárních bergů. Bylo mi líto Sagana, materiál ho moc nepodržel. V paměti mi zůstává skvělý Štyby z roku 2012, včetně té parádičky s obrubníčkem (cca 3:17). {good} {good} https://m.youtube.com/watch?v=3LJLOJhtNko

 3. Tak Uran zustava na dalsi tri roky, docela sem to cekal, bylo videt ze je mu tam dobre + zadnej velkej tlak ani konkurence… ted jenom aby ty budouci tour, ktery chce vyhrat nemely tymovy casovky :-D

  • Neviem si pomôcť, ale nemám rád tímové časovky. Dobrý jednotlivec ak má slabé družstvo stratí pri dlhšej čsovke bez vlastnej viny nádej na dobré celkové umiestnenie. {bye} {negative}

   • Milanek Underwood

    Pro mě je týmová časovka naopak hezčí než individuální, pohled jak cyklisti letí na kozách a točí se je úžasný – daleko zajímavější, než jednotlivci – to je na pohled mnohem nudnější
    TJ já bych byl naopak pro dlouhé týmové časovky.
    Navíc se tu furt přemílá, že je Cyklistika týmový sport a najednou by měli vadit týmové časovky???
    Ó – to pak všechno zrušme, jaké „bez vlastní viny???“ To je jako by si někdo stěžoval, že když se narodil jako Slovák, tak nemůže vyhrát MS ve Fotbale a je to nespravedlivé – zvláště ve srovnání s Bytí Brazilcem a je to ještě horší, protože nemůže do Brazílie ani přestoupit.

    Uran je super a Cannondale bezva kolo, bezva tým, … jen doufám, že letos to nebyl jeho vrchol, který už (ani) nedorovná … snad jo pro jeho i Cannondalu dobro

   • Milanek Underwood

    {devil} {devil} {devil} {devil}
    …. Být Slovák, není ještě zločin, ale nic pěkného to není :-D {devil} {devil}
    ať dostojím své image {devil}

   • ok, je to tvůj názor, ale to „bez vlastní viny“ je z mého pohledu hodně nedomyšlené. takhle se to přece nedá brát. jako kdyby dumoulin bez vlastní viny přišel o vělkou šanci, protože je ten rok málo časovek a tím pádem to bylo nespravedlivé.

    • Nevravím že je to premyslené. Len mi príde nespravodlivé, keď napr. Uran príde pri tímovej časovke k strate napr. 3 minút, ktorú nie je možné dobehnúť do konca TOUR. Pri individuálnej je to jeho problém prečo je pomalší / napr. málo trénoval časovku /

    • chápu :-) ale je to holt o týmu, v běžné etapě to taky například froomovi skoro každý rok zachránil tým při nějakém průšvihu a ti ostatní jsou tam potom často už sami na konci, to se nedá nic dělat, nějakou spravedlnost nebo nespravedlnost v tomhle nevidím. ale chápu, co myslíš, i pro diváka ten jasný rozestup potom není už zajímavý na první pohled. na druhou stranu letos byly rozestupy malé a tuplem nic neudělali a šetřili se pořád na něco a taktizovali.

   • Já považuji týmovou časovku za dobrý prvek etapáků, baví mě, takže bych je zařazoval v rozumné míře do každého třítýdenního závodu. Z určitého pohledu to nemusí být spravedlivé, je to věc úhlu pohedu. Za mě ale pro TTT {good}

    • Rozumná miera (nie príliš dlhá) a dobré načasovanie (čo najskôr) a tímovú časovku beriem {bye}

    • Souhlas s Mellonem {good} je to pěkná podívána, ale příliš dlouhá týmová časovka mi přijde až příliš „rozhodující“ obzvláště ve druhé polovině GT

    • Sheik Yerbouti

     Proti týmové časovce nic nemám, na druhou si nemyslím, že by nutně měla být součástí každé GT. Asi stejně jako prolog. A vůbec by mi nevadila dlouhá týmová časovka, pokud by byla placatá. Tým by pak musel rozmýšlet, jak poskládat ideální kombinaci domestiků do hor a právě na tuhle časovku.

     Co bych však rozhodně přidal do GT jsou časovky individuální. Model posledních let, kdy se jede jedna zvlněná časovka o délce do 40 km se mi moc nelíbí. V GT by mělo být klidně skoro 100 km individuálních časovek, přičemž by to mohl být třeba prolog, pak profilově těžká časovka na 30 km a nakonec 50 km placka. Rovněž by v závodě měly být těžké horské dojezdy. Pak by to vypadalo tak, že horské blechy by nemohly na nic čekat a musely by v těžkých dojezdech urvat dobré časovkáře. Ti by pak samozřejmě naháněli čas zpět v časovkách. Takováhle GT by nemohla být tak křečovitě kontrolovaná a opatrná, protože vrchaři by věděli, že v kopcích útočit prostě musí a časovkáři by se taky museli snažit, protože dopředu nemohou vědět, zda v časovce získají 3 minuty nebo jen minutu.

     A ještě bych v prvním týdnu klidně zařadil klasikářskou etapu ve stylu L-B-L. To znamená hodně kratších kopců po užších cestách a hlavně v tom etapáku délku okolo 220 km. Vycházím z toho, že vítěz GT by měl být všestranný cyklista. Nebo pokud by to měl být čistý vrchař, tak ať ale musí být v těch horách o parník lepší než všichni ostatní.

    • Sheik Yerbouti

     *na druhou STRANU si nemyslím…

    • @petr93
     A stalo se už vůbec někdy, že by pořadatel dal dlouhou TTT do etapáku někam jinam, než blízko začátku závodu? Já mám pocit, že prakticky vždy to je buď úplně první etapa, případě je zařazena do prvního týdne.
     Ale mohu se mýlit. Nejsem cyklistický encyklopedista a lopotně to vyhledávat jsem krapet lenivý.

    • Sheik Yerbouti

     Třeba na Tour 2015 byla až 9. den. A pokud si dobře pamatuji, startovaly tam některé týmy dost „ochuzené“. Třeba Orica vyjela jen v 6-ti.

    • @Daum
     S druhou polovinou GT jsem byl dost mimo, uznávám. Ale TdF 2015 byl od Sheika dobrý příklad – 9. etapa už mi přijde dost pozdě.

    • Milanek Underwood

     jo tohle je fakt pravda …. TJ asi ideální prolog na 50 Km :) … fotogenický a perfektní!
     chci říct, že souhlasím, že je třeba aby týmy měli pokud možno všechny jezdce a čemu by vadila týmová bitva o žluťáka???? třeba i na delší čas? A co už by mohlo být spravedlivější první den? …
     Navíc na týmové časovce je super, že se tak nevleče, je dramatická … hlasuju ať jí začíná každá tour! 50 Km a mazec
     a samo sebou uznávam, že by to mělo solidní vliv na lecos, včetně toho jaké jezdce by týmy vyhledávali …

     PS ale toho se nedočkáme dokud žabožrouti nebudou mít lepší časovkáře :-¤

    • Milanek Underwood

     (Placatá jasně, neb zde jde o rychlost a když už něco jezdit na automobilových okruzích tak tohle – ideální Le Mans (že je delší)… to by bylo slušný fakt :))) Opravdová rychlost v místě kde o rychlost jde a mazec pro vrchaře by mi nevadil :)

   • Toto je zajímavé téma, při jehož diskutování se podle mého vidění často docela dobře odráží postoj toho kterého diskutéra k závodní cyklistice jako spíše ke sportu týmovému, respektive individuálnímu.
    Kdo má raději individuální výkony cyklistů, ten asi většinou z týmové časovky příliš nadšený nebude a naopak. Je zřejmé, že týmová časovka poměrně výrazně posiluje týmovou stránku závodu na úkor individuálních výkonů jednotlivců.
    Já osobě jsem jednoznačně spíše individualista a tak bych měl být ze zařazování týmové časovky asi spíše lehce otrávený. Na druhé straně tento sport beru do značné míry jako zábavu a tento prvek to závodění dělá zajímavějším. Takže se mi vlastně plus vyruší s mínusem a týmovou časovku nijak úkorně nevnímám. Ale stejně tak mi nijak nevadí, pokud ji pořadatel do programu nezařadí.

 4. Konec spekulací o Vueltě a RK.
  Nominace Oricy: Chaves, Yates Adam, Yates Simon, Sam Bewley, Magnus Cort Nielsen, Christopher Juul-Jensen, Carlos Verona, Svein Tuft, Jack Haig.
  O tom, kdo pojede na GC se má prý rozhodnout až v průběhu závodu z trojice Chaves/Yates/Yates.

 5. petersollberg

  Tos drzme palce honzovi, aby sa v slabej chvilke martinellimu neprekecol, ze je z ciech. Inac hrozi naskocenie asociacie s romanom ;)

 6. Milanek Underwood

  No v Astaně, by možná mohl i vyhrát nějakou Grand tour – pokud se zalíbí Martinelimu je to nyní naše největší naděje (Samo sebou nesmíme být útlocitní pokud jede o spekulace o metodách) Takže za mě nejlepší co se mohlo stát
  Má dobrou postavu pro dnešní cyklistiku, tj možná že je nyní českou jedničkou pokud jde o GT
  Tedy pokud bude slušný v časovkách … což nevím a tohle zrovna neni Martineliho parketa

 7. Maintjes …..do DD (což se očekávalo)

 8. ale jo, sice astana není pro mě osobně úplně sympatický tým, ale je super mít dalšího člověka v té nejvyšší lize. bude muset hodně zapracovat na určitých věcech, pokud by chtěl třeba jet sám na sebe nějaký větší závod. já ho zatím vidím „jen“ jako typického vrchaře :-)

 9. Velogames BinckBank Tour – výsledky: https://www.velogames.com/binckbank-tour/2017/leaguescores.php?league=496065918

  1.(56.) Uncle – BTY – 2858
  2.(88.) bbernard – Jiskra Kolín – 2782
  3.(148.) Palawan – Sao Tome – 2656

  7.(549.) Ogi – STOKKA
  Gratulace {thumbup}

 10. Velogames Vuelta 2017, spuštěna! https://www.velogames.com/vuelta-a-espana/2017/
  Miniliga: 464010418

  Uzávěrka soupisek v sobotu 19.8. v 17:00

  Hodně štěstí {beer}

Leave a Reply