Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

7 028 comments

  • Petr_H.s.k.

   https://twitter.com/wcstats/status/854720448160051206 tady je vidět dojezd, víceméně prohrál akorát spurt do do cíle? Ale za Nibalim, dobrý výkon :-)

   • hitboycolor

    V jednu chvili tam i solidne nastupoval ale pekna prace od Ccc i schlegel. O Giro si rikaji oba..coz by bylo skvely.

    • Konkurence je mimo Nibaliho kvuli Ardenam a Trentinu dost chaba, ale je fajn ze vpredu byli oba.
     Giro by bylo skvele.

    • možná lepší, že dneska nevyhráli, aspoň to nebudou muset bránit

   • Kdyby ten dojezd nezkracovali kvůli sněhu bylo by to pro Honzu lepší a možná by i vyhrál, sprintér to prostě není, ale ještě v pátek uvidíme … {good}

    • Bohužel to stoupání Učka co bylo loni nebude až nahoru bude se končit o 400 výškových metrů níž ale to bylo už tak naplánováno ne kvůli počasí…takže budou muset jet od spodu rychlý tempo ale vrchařsky CCC vypadá dobře…Schlegel totiž celkem dlouho táhl už 2.skupinu od 7.místa ale pak zjistl že je dotahuje k Hirtovi tak zpomalil bylo to vidět v jednom záběru….

    • áá teda až v sobotu. Jinak Honza sám se vyjádřil, že kopec byl na něj moc málo prudký … v sobotu si je namaže všechny včetně Nibaliho {good}

    • google překladač: Poslední cesta byla dlouhá a strmá, ale ne dost pro mě. Dávám přednost těžší kopce, s větším sklonem, kde máte k poklesu na nejnižší ozubeného řetězu. Dnes to nebylo tak těžké, a já bojoval o první „3“ – vysvětluje Jan Hirt. – Náš plán byl, že bych, Michal i Felix stále tolik síly k závěrečnému stoupání a díky skvělé práci týmu se podařilo dosáhnout. Spoluhráči byly fantastické dnes a můžeme být rádi, s tím, jak jsme jeli tým.

     Mám pocit, že je dobrá forma seskupení Alpine nohy dobré „spin“, a budeme bojovat o stupně vítězů v celkové klasifikaci. Nevím, příjezdovou cestu, která nás čeká v sobotu, takže je těžké říci, zda to odpovídá mých vlastností. Tam určitě dát všechno.

     Akorát mám pocit že ta Učka bude ještě méně prudká…

    • Tož pěkně jsme si početli a u toho se na to ještě můžeme dívat v opakovačce na Eurosportu :-D {beer}

    • Učku jsem na jaře jel a je to většinou prudký až to není pěkný, ale my jsme to jeli ze západní strany a závoďáci to nejspíš(podle mapy) pojedou od východu, tak uvidíme…

    • @Marv: Co to je „prudký až to není pěkný“? Popiš to blíž, ať se natěšíme {devil}

    • Na Vojaku, nejvyssi vrchol Ucky, jsem byl cca 20 let zpet autem ;-)
     Jak pise rada, letos se nepojede az na Vojak cca 1400 m, ale konci se v sedle Poklon cca 950 m.
     Napred se pojede z Porece na zapade Istrie, stoupat budou z Boljunsko polje poprve na Poklon, nasledne budou sjizdet do Matullji a po okruhu se pres Rijeku a Icici vrati na Poklon.
     http://www.tourofcroatia.com/en/stages/stage-5-porec-ucka-poklon/11
     http://www.climbbybike.com/mobile_selection.asp

    • Alex: Nechci kecat, ale řekl bych, že minimálně 5 km je tam stálý sklon přes 10%, možná víc. Ještě jednou jsem na to kouknul a borci opravdu pojedou z druhé strany a navíc bez zavěrečnýho úseku na Vojak. Takže můj příspěvěk byl vlastně zbytečný {rolleyes}

    • @Marv: Naopak, osobní zkušenost s tim kterým úsekem trati na závodech, které zde probíráme, je k nezaplacení a (alespoň podle mého názoru) mnohonásobně cennější, než jakékoliv teortetizování na základě údajů v internetu.
     Nedávno by taková osobní zkušenost hned rozřešila několikadenní debatu o jakémsi kopci v Baskicku. Stačilo by napsat: „Já tam byl a několik úseků je určitě prudších než 9%“ a bylo by po sporech, ze které strany se na kopec jelo.
     Takže: díky za každou osobní zkušenost {beer}

 1. S dovolením vyhlašuji sám sebe vítězem mini-tipovačky čtyř lidí. {mail} Zkazil mi to jen Theuns.

 2. já viděl jen posledních cca 15km, takže nemůžu dělat nějaký velký závěry. jenom mi to takhle „na první dobrou“ připadá hodně podobné jako skoro vždy….
  a je jedno, jestli to vyhraje zrovna valverde nebo purito…
  stejný průběh, stejná taktika, stejný typ vítěze. tahle klasika je dost předvídatelná a pro mě tím není po letech už tak zajímavá, jako pro mě byla v minulosti.

 3. Roman nejede na sebe? neb se tam teda větrá….no takže domestik hadra {unsure}

 4. Jungelsův náskok je dle TV grafiky už poměrně zajímavý, ale problém je v tom, že na té závěrečné stěně pojedou odpočatí favorité možná dvakrát rychleji než on.

  Co myslíte, kolik vteřin by Jungels potřeboval na úpatí Huy, aby vyhrál?

 5. Ten balík je 13 km před cílem strašně velkej {scratch} Nevidím to moc dobře {scratch}

 6. Změna taktiky u Q-S? Až doposud je člověk skoro nezahlédl a najednou je jich plná špice balíku? {wacko}

 7. hitboycolor

  Betancur se vratil s Kolumbie, :D tomu uz sem neveril. Dokonce AGR dojel cely. {good}

 8. Sheik Yerbouti

  Koukám na Valonský šíp a spolukomentátor na britském Eurosportu (nevím, kdo to je, možná Bäckstedt) řekl, že je rozhodně zvědavý na Křižáka, že prý vypadá silně. Tak už jenom tohle mě jako fandu potěšilo {beer}

 9. Takže bohužel Chorvatsko královská etapa zkrácena na 107km a cíl místo 1750m ve 850m nad mořem….důvod SNÍH.

 10. Já to vezmu s dovolením realističtěji:

  1. Valverde
  2. Martin
  3. Henao

 11. Dáme tipovačku na dnešní Mur de Huy?

  Za mne možná spíše přání, než tip, ale co třeba takto:
  1. Vakoč
  2. Valverde
  3. Uran

Leave a Reply