Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

5 662 comments

 1. :-D Ježiš, hoďte na něj někdo síť! :-D Tam už snad plíživě propuká i nějaká demence. :-O Ovšem teda kauza „Nedoceněný příspěvek“ je další krásný kamínek do sbírky, to se musí nechat. :-D

 2. Milanek Underwood

  Fuj cyklistice, ano řekl jsem Fuj cyklistice a těm cyklistickým pakům.
  Sláva houbařům a houbaření to jsou skromní lidi alespoň o něco.

   • Milanek Underwood

    podle mě jsou „pseudocylkisti“ rozhodně lepší lidi, než „Cyklisti s velkým C“. Možná, že někteří pseudocyklisti i houbaří a kašlou na cyklistiku a já je mám za to rád. Jsou to o hodně sympatičtější lidi než ti co žerou cyklistiku protože cyklistiky se k žrádlu nehodí, zatímco houby trochu jo.

    • Já jezdím na houby jedině na silničce. Lepší než parkovat někde plechové kastle, navíc se dá dostat do míst kde je povolen vjezd jen Lesům ČR. Vemu brašnu na nosič, nožík a jede se. Je pravda že „cyklisté s velkým C“ mě pak ale ani nezdraví, poněvadž nemám dokonce ani dres.

    • @señor: A sbíráš jen podél stezek (= máš kolo furt u sebe/na dohled), nebo ho někde v lese necháš/přivážeš?

    • Alesi Senor jezdi urcite na cyklokrosce a tak sbira za jizdy… {yahoo}

    • @ all = {yahoo}

    • No vidíš CX kolo si právě stavím, ale silničku v lese zamykám u stromu. Je to určitě bezpečnější než ve městě, i když problém je někdy kolo potom najít. :-)

    • Mr. Pither

     Ono se toho stejně kolikrát najde nejvíc kolem těch cest přímo za jízdy. My to takhle měli před pár týdny s mou krásnější polovičkou. Přesněji řečeno ona; já to vidím, jen když o to zakopnu.

    • @ Senor – hodinky od garminy a zpátky Tě to přivede i po slepu. Navíc tam je možná i appka pro houbaře. jen netuším, jak hodinky poznají praváka od mochomůrky… :-D

     Nám tady po okolí „opravují“ {cry} lesní cesty a tak přemýšlím o přechodu z MTB na nějakou variantu CX.

    • Alex forever

     Houbařská sezona bude letos nejspíš mizerná, stávající vedra spolehlivě vypálila všechno podhoubí a pokud už něco vyroste, bude to stoprocentně červivé dřív, než to doroste do velikosti, vhodné pro sbírání…
     Nicméně pravda je, že když už houby rostou (jako že v Krušnohoří rostou hojně), tak platí zásada „nekoukat se při jízdě do lesa“ (mám tím na mysli, samozřejmě, jízdu na silničnímn kole).
     Já to aspoň mám takhle: jakmile zahlédnu první houby, vyjížďka se mění na věčné seskakování z kola, přeskakování příkopů a zastrkování plodnic do všech míst, která nabízí cyklistický dres se třemi kapsami :-D

 3. Michal Schlegel pojede Polsko jako leader teamu CCC, naskýtá se mu šance a předpokládám, že jede i o smlouvu, původní leader Amaro Antunes nemůže nastoupit. Tak držím Michalovi palce ať mu to po letos zatím nevýrazných výsledcích sedne … {beer}

 4. Nevím, zda to to už neproběhlo, nějak se ztrácím v příspěvcích hlavního tapetáře, který žehrá na nedocenění jeho skvělého příspěvku místní komunitou…. Nicméně Macek ve svém článku na Idnes prohlásil, že má Roman v MS smlouvu pro příští rok. Pak to tvrzení trochu zmírnil na „dle dosavadních indícií“. Pokud má tedy Macek relevantní info, tak by měl Roman o rok prodloužit v MS.

 5. První letošní velký potvrzený přestup. Van Aert jde do Aqua Blue Sport. Neuškodí si ve vztahu k možnosti startů na největších klasikách?

 6. Roman už se zdá být potvrzen na Polsko a řekl bych, že to nemusí být špatné rozjetí před Vueltou {devil}

  btw. Quinten Hermans – zaregistrovali jste? Zdá se, že belgičanům nenápadně roste další klasikářská hvězda {good}

 7. Alex forever

  Včera v 8:20 jsem sem vložil příspěvek, srovnávající Merckxe se Smolíkem. Já vím, tak trochu OT, ale přesto jsem si myslel, že to alespoň někoho z místních fandů cyklistiky zaujme. Výsledek? Ani jedna reakce…
  Zhruba o hodinu POZDĚJI jsem podobný příspěvek vložil na FB stránky, které ve většině navštěvují opravdoví odborníci, se kterými se nemůže srovnávat ani jeden z nás (pánové prominou, fakt nechci provokovat, jen konstatuji fakta). Výsledek? Masivní odezva, komentáře, reakce a sdílení přibývají téměř geometrickou řadou…

  Příloha: Smolík_Merckx

  • Alex forever

   O tom, jakou kvalitu mají „palce“ a reakce cyklistů k výše zmíněnému příspěvku, hovoří sama za sebe tato jména:
   Petr Kocek (mnohanásobný mistr republiky, účastník MS i olympiády), jeho klubový kolega z Dukly Brno 70 let, skvělý dráhař Karel Sláma, velká slovenská hvězda minulosti Ludovít Olejár, západočeský borec Karel Rouča, který zářil zejména jako „vysloužilec“ v kategoriích „masters“, dále třeba Petr Cirkl výborný jihočeský cyklista z doby ne až tak vzdálené (kolem r. 2010) – a mnozí další jezdci, kteří toho na kole odjezdili mnohem více a kvalitněji než kdokoliv z těch, který chodí rozdávat zaručené, často „internetové“ rozumy na tyto stránky…

   Příloha: Smolík_Merckx_reakce

  • Já sem ten příspěvek včera četl, ale abych řekl pravdu vůbec sem nepoznal kolikrát je na fotce Smolík a myslel si, že ani jednou. Aź teď podruhé koukám, že tam má jeden československej dres, tak, že by jednou, ale po pravdě bych řekl, že vidím šestkrát Eddyho.

   • Alex forever

    O tom to právě je, Pavle! Je tam 3x Smolík (1, 3 a 6) a třikrát Merckx. Byli si opravdu velmi podobní, a to nejen vizuálně. Věřím tomu (a nejen já, podle ohlasu cyklístů na FB), že kdyby se Jan narodil o nějakých 500 – 1000 km západněji a věnoval se cyklistice, stal by se jednou z největších hvězd profi-pelotonu.
    Jinak díky, že ses ozval tímto způsobem {beer}

    • Když jste mi řekli, kde je Smolík ma kde Merckx, tak když se na to dívám znovu, tak už mi ti dva ani nepřijdou podobní.

    • Alex forever

     :-D …a máš koneckonců pravdu! Rozdílů mezi nimi je strašně moc:
     1.) Smolík je Čech – Merckx je Belgičan
     2.) Smolík je modrooký blonďák – Merckx je tmavooký brunet
     3.) Smolík byl výborný amatér – Merckx byl nejlepší profík
     4.) Smolík je vítěz Závodu Míru – Merckx je vítěz… do prdele, to by se nevešlo na stránku {devil}
     No a tak dále, a tak dále… {beer}

   • PetrH.Senov

    PavelK: Vpravo a vlevo nahoře, a vpravo dole je Smolík B-)

    • Alex forever

     {good} Máte za jedna, studente Petře, značím si Vás {devil}

    • PetrH.Senov

     Alex: tak vzhledem k tomu, že díky tatíkovi jsem se kolem cyklistiky motal od chvíle, co jsem začal vnímast svět( k půl století už moc nechybí), tak by byla celkem ostuda, kdybych to nepoznal {beer}

  • I já tyto příspěvky oceňuji, zde to však není Facebook takže často si to jen pasivně přečtu a dal nic. Neumím psát a nerad diskutuji. Kdysi jsi mě na fcb odmítl, možná kdyby ne mas Palec i ode mě. Takto se musíš Holý smířit s tím, ze většina návštěvníků zde jen konzumuje obsah. Éru Merckxe nepamatuji, ale jako kluk jsem dostal kratasy s jeho jménem a hrdě jsem v nich dlouho jezdil i závodil. Dokud jsem se nevysekal tak ze kratasy jsem zničil. Od té doby se bojím ve sjezdech více než Thibaut…;) piš dal a na to co si kdo mysli se vyser, ve svým věku nemusíš přece nikomu nic dokazovat. Tak to ber jako pozitivní odezvu.

  • Ano, podoba je to perfektní, ale co k tomu čekáš za reakci? Jinak Smolík se s výjimkou jednoho závodu míru nijak výrazně neprosadil ani mezi amatéry, tak nevím, kde bereš přesvědčení, že by ve stokrát větší konkurenci mezi profesionály udělal díru do světa.

   • Alex forever

    @rohlik:
    1.) Jan Smolík: vítěz Závodu míru v roce 1964, v jednadvaceti letech byl historicky nejmladším vítězem závodu. Startoval i na Letních olympijských hrách 1964 v Tokiu v silničním závodě jednotlivců a na Letních olympijských hrách 1968 v Mexico City. Vyhrál závod Praha – Karlovy Vary – Praha 1963, mistrovství ČSSR v silničním závodě jednotlivců 1965, Velkou cenu L’Humanité 1966, na závodě Okolo Rakouska 1967 byl čtvrtý, na Tour Bohemia byl druhý v roce 1970 a vyhrál v roce 1971.
    2.) přesvědčení o tom, že to byl naprosto výjimečný talent s parametry tehdejšího špičkového profesionála, beru jak ze svých osobních zkušeností (jako malej kluk jsem ho viděl párkrát závodit na vlastní oči), tak z dobrozdání několika skutečných borců, kteří s ním jezdili jak na klubové, tak na reprezentační úrovni (Kocek, Mikšík, Vymazal, Daler, Doležel a další).
    Podle nich by díru do světa udělal a já nemám jediný důvod jim nevěřit {bye}

    • Alex forever

     Mimochodem: k lajkům pod příspěvek o Smolíkovi přibylo asi 10 dalších, m.j. také od hendikapovaného cyklisty Michala Starka. Názoru tohoto borce si také velmi cením, nelajkuje často.
     Když se asi před 10 lety jela na silnici mezi Bečovem a Karlovými Vary mistrovská časovka pro kategorie Masters a hendikepované sportovce, zúčastnil se jí jak Jiří Ježek, tak Michal Stark. Zkoušel jsem se ho na trati, kde jsem byl tenkrát sice v cyklistickém oblečení, ale v roli novináře, chvíli udržet (ne v háku, to bych si při závodě nedovolil, ale na vzdálenost tak 20 metrů za ním). Asi po 5 kilometrech jsem to zabalil, byl i s jednou nohou (ovšem obrovsky silnou) rychlejší, než já se dvěma {bomb} Jel stále padesátkou…

     Příloha: Stark2

    • Alex forever

     A tahle partička by většinu z nás rozebrala na silnici na atomy, tomu věřte, pánové {devil}

     Příloha: Handicap

  • Alexi promiň ale jsem kapku jiný ročník,Ani Smolíka ani Merckxe jsem závodit neviděl naživo ani v TV, a ze záběrů na YTB a pár písemných příspěvků se k tomu těžko budu vyjadřovat (pokud není řeč jen o fyzické podobě). A přes svou neznalost jsem ti to lajknul už včera na FB(tedy já a další odborníci {rolleyes} )

   • Alex forever

    {beer} Díky za přiznání – teď tak ještě kdybych věděl, kterej lajk je Tvůj {scratch}
    Něco Ti šeptnu: klidně se mi můžeš přes FB přiznat! Znám se už s několika lidmi z této „kreuzigerovské dikuse“ a musel sis všimnout, že jsem toho nikdy nezneužil ve svůj prospěch, nikoho jsem tady neprásknul a už vůbec mu nesáhl do soukromí.
    Ať jsem, jakej jsem, nemám v povaze úmyslné ubližování druhým… {bye}

    • Já ti nevím, forévře, ale když se koukneš na FB ještě jednou na ty lajky, tak to není zas tak těžká otázka, a to bbernarda rovněž osobně neznám.

    • Alex forever

     Vidíš, troubo, už zase úmyslně vyvoláváš kontroverzi, o které v jiném dnešním příspěvku (08:44) tvrdíš, že na tyto stránky, „určené k pasivnímu čtení“, nepatří! Kálíš si opět do úst, Aljoško, bohatýre nejudatnější {bye}

    • Jakou kontroverzi vyvolávám prosímtě? Prostě se jen koukni do lajkujících a uvidíš tam, kdo by asi mohl být bbernard… Pravděpodobně to nebude někdo, kdo se jmenuje Jan Novák (náhodný příklad). Nic víc.

     A jak jsi startovací povaha, tak prostě mé příspěvky ani pořádně nečteš, viď? Kde já, proboha psal, že tyto stránky jsou určené k pasivnímu čtení nebo že sem nepatří kontroverze?
     – Já napsal: „tento typ stránek v nekontroverzních věcech přispívá spíše k pasivnímu čtení“.
     – Přeloženo pro slabší ve čtení: „Pokud je věc nekontroverzní, např. příspěvek typu „podívejte, jak je Smolík na fotce podobnej Kanibalovi“, tak tento typ stránky a její funkční možnosti vedou k tomu, že si to čtenář spíše „jen“ tzv. pasivně přečte, a nijak na to aktivně nereaguje, na rozdíl od facebooku, na kterém je možnost jednoduchého udělení palce, resp. lajku“.

    • Alex forever

     „Já ti nevím, forévře, ale když se koukneš na FB ještě jednou na ty lajky, tak to není zas tak těžká otázka, a to bbernarda rovněž osobně neznám…“ Toto považuješ za souvětí nevyvolávající kontroverzi? {scratch} {scratch} {scratch}
     Pro slabší v chápání: „Kontroverze (z lat. controversio, od contra-vertere, obrátit proti) znamená významnější a delší názorový spor, obvykle vedený na veřejnosti.“

  • Nic proti tobě, tím spíše né proti Smolíkovi, ale tento tvůj příspěvek svědčí o tom, že jsi asi nepochopil podstatu sociálních sítí a rozdíl mezi facebookem a tímto „diskusním fórem“. Správně naznačují Vitorio a rohlik, že tento typ stránek v nekontroverzních věcech přispívá spíše k pasivnímu čtení. A aniž bych chtěl snižovat význam Smolíka, tak to, že na FB stránce, kterou navštěvují čeští cyklisté a cyklofandové má post typu „Smolík byl minimálně stejně dobrej jako Merckx“ je asi stejně překvapivé, jako kdyby fanoušci Slavie na svém FB lajkovali, že nejlepší fotbalista historie není Pelé, ale Bican, nebo stejně překvapivé jako to, že na FB Tomia Okamury, nebo jiného pošuka, budu lidi lajkovat to, že za všechno – včetně vedra – můžou uprchlíci.

   • Ještě doplním, a pak si zas dám oraz, slibuji {rolleyes} , že směšná je rovněž tvoje představa, že veřejná facebooková skupina „Cyklistika-ARCHÍV FOTO, VIDEO, ČLÁNKY …“ je něco děsně elitního, skoro až tajného a vyhrazeného jen pro ty největší odborníky a naopak romankreuziger.com je stránka pro gaučový plebs, který může být rád, že mezi něj občas zavítáš. Přitom čtenářstvo této stránky z velké části sleduje i právě tu FB skupinu, kterou jsi ani – pravděpodobně z důvodu utajení před plebsem – nejmenoval. Směšné je dlouhodobě i to, jak na tomto webu jako malý kluky či gaučáky opakovaně mistruješ borce, co mají často hodně najěžděno, a to jak aktivně na kole, tak i pasivně co se návštěv GT apod. týká, a to třeba jen z toho důvodu, že kromě ježdění na kole umí i s internetem nebo mají rádi statistiky.

    • Alex forever

     Aljoško, kdybych byl kripl typu PepyZase nebo Milanka, nejspíš bych tenhle Tvůj neuvěřitelně stupidní příspěvek zkopíroval a dal ho na ty FB stránky, o kterých píšeš. To by se asi „opravdoví cyklističtí bardi“, které (skryt za anonymitu internetu) tak drze dehonestuješ, pobavili :-D
     Jsi ještě větší blbec, než jsme čekali {yahoo} Tím bych debatu s Tebou, s dovolením, zakončil zase já {bye}

    • Ty prostě nechápeš psaný text ani sociální sítě + hledáš v mých příspěvcích něco, co v nich není, ten příspěvek nemá ani potenciál někoho dehonestovat. Pouze fakta: Ta FB skupina má 2615 členů, a její obsah může vidět kdokoliv další, nejen členové. Nikdo tu nezpochybňuje, že tam chodí i „bardi“ (opakuji pro ty slabší ve čtení: Ano, v té skupině jsou i bardi a borci), jen není důvod se tvářit, že to je něco „pouze“ pro VIP či pouze pro odborníky a schválně tu skupinu „jakože nejmenovat“, aby se o ní nikdo nedozvěděl, tím spíše, když většina čtenářů romankreuziger.com sleduje i tuto FB skupinu.

    • Alex forever

     Ještě maličkost k tomuto Tvému demagogickému příspěvku: Když tu FB skupinu tak pečlivě sleduješ, možná by ses mohl inspirovat tím, že zmínění „bardi a borci“ se prakticky nikdy o nic nehádají, vzájemně si přizvukují, lajkují si příspěvky a mají se jedním slovem „rádi“.
     A víš, čím to nejpíš bude? Pro slabší v chápání, jimž bys mohl dělat předsedu, nastíním: Protože jsou to lidé, kteří mají cyklistiku ne jako téma, kolem kterého se chtějí dohadovat a přeměřovat si pinďoury, ale jako celoživotní vášeň, ve které se navzájem poznali.
     Chápu, že většina diskutujících na stránkách RK to má loženo jinak. Ale mělo by i na internetu platit pravidlo, které je naprosto samozřejmé v reálném životě: Borci a bardi, jak je sám nazýváš, mají právo na maximální respekt. Jejich názory je třeba vnímat v jiném „levelu“, protože mají tak říkajíc na kole „nažito“.
     Většina příběhů na tratích závodů, které nejeden kolega u RK rozebírá s „vyvalenýma očima“, je pro tyto PÁNY CYKLISTY dávno prožitou rutinou, najde se jen velmi málo situací, které by na kole nezažili.
     Můžeš o tom pochybovat, můžeš s tím nesouhlasit, ale bylo by dobré tak činit „ve vší slušnosti“ a s respektem. Jsi proti nim jedno velké cyklistické batole, to si, proboha, uvědom.

   • Alex forever

    Aleši, je to diskuse o cyklistice a v té se může přetřásat cokoliv – ale nejlepší by bylo, kdyby se to vždy týkalo cyklistiky. Kontroverzí je tady víc než dost (velmi často i Tvým přičiněním), takže tento argument mi přijde extra ujetý.
    Přesto mne v Tvém příspěvku jeden moment velmi zaujal: ano, slávisté (a to já nejsem) by právem mohli požadovat, aby celý svět uznal, že jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším světovým fotbalistou historie byl Pepi Bican! Chlap, kterej dokázal běhat na škváře v kopačkách stovku hluboko pod 11 sekund, kterej dával v zápasech běžně 5 a více branek ze všech pozic a vzdáleností, kterej ze 30 metrů přerazil vodou nasáklým míčem břevno branky atd. atd. atd. To bylo slávy (pamatuji to jako dnes), když dal Pelé v roce 1969 svůj tisící gól! Celkem jich dal za kariéru úctyhodných 1284, oficiálních soutěžních 767… No jo, jenže Bican jich vstřelil za kariéru přes 4500, zdaleka nejvíc ze všech světoznámých šutérů, a také v těch soutěžních je neotřesitelně na čele s 805 brankami (viz. tabulka z 31. prosince 2017).
    Takže: pokud by to fanoušci Slavie lajkovali, měli by naprostou pravdu. V případě Smolíka je toto srovnání nemožné, ale nevidím jediný důvod k tomu, proč si o těchto velikánech „našeho“ sportu nepokecat.
    Srovnávání různých, daleko méně významných cyklistů, je tady téměř na denním pořádku {bye}

    Příloha: Bican

    • Vždyť nikdo neříká, že se o tom nemá kecat. Tak už taky jednou ty mé příspěvky čti, když na ně reaguješ. Já jen napsal, že vzhledem ke složení čtenářstva FB stránky není překvapivé, že se příspěvek „Náš Smolík = Merckx východu“ líbí. Ještě aby ne. Co je na tom kontroverzního.

    • Alex forever

     Aljošo, já Tvé příspěvky (velmi nerad) čtu, žádné obavy. Už jen proto, že velká část z nich je prvoplánově namířena proti některému mému příspěvku či vyjádření, takže na to, bohužel, reagovat musím.
     Asi je zbytečné upozorňovat na to, že zatímco já na Tebe reaguji, bratru, 1x za měsíc, Ty tak činíš (v drtivé většině hádavým způsobem) nejméně 5x častěji. A žádat Tě o to, aby ses na mě jednoduše vysral, je science-fiction podobné házení perel sviním…

    • Alex forever

     A co se týká Tvého velmi zjednodušeného vyjádření „Smolík = Merckx východu“, tak to by se, podle mého názoru, mělo líbit každému, ne?
     A o tom celém je toto vlákno, tupý ruský bohatýre {bye} Proto jsem ho založil! Smyslem bylo upozornění na to, že tak prima srovnání dvou somaticky podobných cyklistů, kterým se může pochlubit asi jen naše země, je schopna jedna komunita lidí nadšeně přijmout, zatímco druhá tuto lichotivou shodu ignoruje.
     A víš co? Vyser se už na mě… {bye}

    • Jelikož nechápeš základní souvislosti moderní doby a internetu, tak ještě jednou:
     1. Z dostupných informací nelze vyvodit, že by to jedna komunita ignorovala a druhá nadšeně přijmula, jelikož byl příspěvek přidán na různé komunikační platformy. Jedna platforma umožňuje dát palec, druhá nikoliv.
     2. Z dostupných informací je navíc zřejmé, že nejedná o dvě zas tak odlišné komunity, jelikož členové těchto komunit jsou velmi promícháni, jak si se mohl sám přesvědčit z reakcí zde, kdy ti sami ZDEJŠÍ čtenáři (z ignorantské stránky) odpovídali, že to TAM (na stránce plné odborníků) lajkovali. Jak je to možné, když jsou dvě jiné komunity? Sám si se mohl rovněž přesvědčit, že aniž bys jmenoval TU DRUHOU komunitu, tak TA PRVNÍ komunita, údajně zcela odlišná, moc dobře ví o co jde. Jak by to bylo možné, kdyby to byly úplně jiné komunity, jedna ignorantů a druhá borců?

     Takže jak říkám od začátku, opusť svojí mylnou představu, že ve veřejné FB skupině s 2615 členy jsou jen borci a bardi, a že zde na fóru jsou gaučáci a ignoranti. A uděláš rovněž jen dobře, pokud se tu přestaneš pod dojmem této své mylné představy na ostatní povyšovat, protože členství ve veřejné FB skupině (ve které jsou i borci, ano), z tebe samotného borce nedělá, stejně jako členství ve stejné FB skupině nedělá borce z nás ostatních.

     Stranou nyní ponechávám, protože to pro věc není rozhodné, že ve skupině s 2615 členy považuješ za nadšené přijímání a za masivní odezvu několik desítek lajků a pár komentářů, které se věnují primárně Saganovi, ale dále třeba Šimůnkovi nebo tomu, že je rozdíl mezi modrookým blonďákem a tmavookým tmavovlasým.

    • Alex forever

     Takže žádost o to, aby ses na mě konečně vysral, nefunguje… OK, pokračujme tedy:
     1. z dostupných informací je zřejmé, že na stránky PRVNÍ KOMUNITY chodí kromě mne ještě dva lidé ze stránek DRUHÉ KOMUNITY, což vůbec nevylučuje možnost, že jsou obě komunity zcela odlišné. Navíc jeden z těch dvou tam jenom šmíruje…
     2. jelikož pseudocyklista, který pouze šmíruje, je schopen z kladných reakcí několika desítek opravdových cyklistů vybrat a prezentovat výsměšným způsobem jen reakci jediné dámy, která se ve své typicky ženské reakci pozastavila nad tím, že JS je modrooký blonďák a EM tmavooký brunet (což tedy chlapi opravdu neřeší), je nabíledni, že pseudocyklista je totální hňup hledající zástupné argumenty jen proto, aby mohl stále prudit a prodlužovat toto vlákno co se dá…
     Stranou nyní ponechávám neopodstatněnou, zlou a cíleně zkreslenou poznámku pseudocyklisty o tom, že bych se snad já povyšoval a dělal ze sebe borce. Když mi pseudocyklista ocituje jedinou pasáž z výše uvedených příspěvků, kde tak činím, slibuji, že ho přestanu nazývat Aljoškou.
     Jinak nadále platí: Vyser se na mě {bye}

    • Já nevím, z čeho usuzuješ, zda např. já jsem nebo nejsem členem předmětné FB skupiny. Pokud z toho, že jsem napsal, že její příspěvky jsou viditelné i pro nečleny? Lol, to jsem pouze citoval z oficiálního popisu skupiny z pera jejího zakladatele Jara Baláže:

     „Fotografie zverejňujem pre širokú verejnosť. Každý môže fotografie bezodplatne použiť, zdielať, posielať, vytlačiť a pod. ako uzná za vhodné.
     […]
     Táto skupina – stránka je verejná, vytvoril som ju tak, aby ktokoľvek mal prístup, mohol prezerať obsah, aby mohol vkladať nové foto, video, články atď.“

     To jsou slova zakladatele a správce skupiny a pravého Borce s velkým B. A pak přijde pan forever a naplňování přání zakladatele považuje za šmírování. Takže už se prostě probuď z toho snu, že jsi členem elitního spolku (nejsi), který někdo šmíruje. A jelikož nerozumíš těm internetům, tak pravděpodobně žiješ v dojmu, že za členstvím ve skupině je nějaký složitý schvalovací proces, kterým ty jsi prošel. Není tomu tak, kdo chce, tak je členem, dnes je těchto členů 2617, tj. o 2 více než včera.

    • Alex forever

     Stále platí nabídka, kterou už několik dní (marně) uvádím, abych ukončil toto vlákno (a další podobná, která vždy s chutí vytvoříš):
     Vyser se na mě, provokatére {bye}

    • Nejsem provokatér, ale nechceš-li si se mnou povídat, tak mi neodpovídej. Chceš-li ukončit vlákno, tak ho … chvilka překvapení … ukonči a nevyzívej jiné ke sraní. Napíšeš-li mi ale, považuji za slušné ti odpovědět.

    • Alex forever

     Opět lež a úmyslně překroucená věta i fakta:
     1.) „ke sraní“, jak píšeš, vyzývám posledních X měsíců jen Tebe
     2.) vlákno jsi úmyslně změnil na takto hanebné Ty, měl bys ho také (nejlépe s omluvou) ukončit
     3.) buď, prosím, jedou v životě neslušný ( {yahoo} {yahoo} {yahoo} ) a – chvilka napětí – neodpovídej mi {bye}

    • patřilo k Alešovu příspěvku, Alexovo honění si trika taky nechápu

    • Alex forever

     Hlavně že chápeš prvoplánovou snahu o konfrontaci, Johny! Gratuluju {beer}

 8. Video zaverecneho kopecku 14.etapy letosni Vuelty, Les Praeres.
  Co vam mam povidat, tesim se moc {yahoo}
  https://www.lavuelta.es/en/stage-14
  https://m.youtube.com/watch?v=OPS40lGGKD0

  • Moooc pěknej kopeček! Ten povrch asi ještě vylepší, některý úseky byly hodně rozbitý.
   Jaký převody chystáš na takovýhle extrém?

   • Ten nejlehci {yahoo}
    Letime z Berlina do Santanderu, cena za kola s sebou byla dost vysoka a co jsem zjistoval, daji se dobra kola pujcit na miste.

    • Pokud to vychází draze, tak to opravdu nedává smysl brát si kolo s sebou.
     Ten převod mě zajímal, protože jsem narazil na informaci, že na Tour mělo hodně GC jezdců na horské etapy nejlehčí převod 39/30.
     Pokud budeš mít převod 34/28, pak bys to měl o trošku lehčí než oni.
     V každém případě jsem zvědavý na tvoje zážitky.
     Užij si to tam!

    • Alex forever

     Půjčení kvalitního silničního kola vychází ve Španělsku na 20 – 24 € denně na 6 dní, sedmej den bývá zdarma. Jelikož přeprava kola (s rizikem rozmlácení na letišti – natočil jsem osobně video, jak s krabicemi házejí na vozíky hoši na Ruzyni) vychází na 2,5 tisíce Kč, je půjčení výrazně výhodnější.
     Ale pokud je to v blízkosti dojezdu nějaké etapy Vuelty, rozhodně bych se pokusil si kolo předem zarezervovat – je totiž velmi pravděpodobné, že už žádné nebude k mání…

  • Když vidím kam až ženou celou tu kolonu závodu jen pro to, aby bylo něco nového, něco o čem se mluvilo, na čem by se vydělalo, tak je mi z toho trochu smutno. Tímhle utrpí příroda a nic z toho. Vždyť stačí už objevené Angliru.

 9. Alex forever

  Já bych to zase jako úplně domluvené neviděl, že Sagan vyhrává ta kriteria. Nevěřím totiž tomu, že by si Mathieu nechal něco diktovat {scratch}
  Spíš si myslím, že je to celkovou sprinterskou konkurencí, na těchto akcích – většina borců je pozvaná proto, aby je lidi prostě viděli, ale co se rychlostních předpokladů týká, nemá Sagan prakticky konkurenci. Tedy právě až na toho MVDP…

  https://www.sport.cz/ostatni/cyklistika/clanek/1010202-svet-nechape-neznicitelny-sagan-po-triumfu-na-tour-vyhral-dalsi-dva-zavody-a-fanousci-sileli.html#hp-sez

  Příloha: Kriteria po TdF

 10. Tak André Greipel dle L’Équipe přestupuje do Fortuneo. Vzhledem k jeho postupujícímu věku a klesající výkonnosti IMHO smysl dávající transfer, měl by mít dostatek šancí na vítězství na závodech nižší úrovně + Fortunoe má takřka jistou kartu na Tour

 11. Alex forever

  Divím se trochu, že místním internetovým šťouralům (sorry, jako…) unikla tato impozantní tabulka {devil}
  https://www.procyclingstats.com/articles/peter-sagan-compared-to-other-top-riders-at-same-age-updated
  Je úžasné vidět takto v číslech, jakou převahu má slovenský Merckx, pravý novodobý Kanibal, nad zbytkem cyklistické elity {heart}

  Příloha: sagan

 12. http://www.cyclingnews.com/news/lappartient-keen-to-curb-team-skys-tour-de-france-dominance/
  Ach jo, takže proto že je Sky tak dobré, snížíme počet lidí na Tour 5. UCI se v tom fakt matlá hrozně. Taky se mi to trochu zajídá, že pořád vyhrávají ale podle mně to skončí s odchodem Frooma. Platové stropy jsou v cyklistice sporné, chápu že jsou velké rozdíly mezi bohatými a chudými týmy, ale tohle to nevyřeší. Upuštění od používání vysílaček a power metrů…dejme tomu. Zatím se to párkrát zkoušelo, i když myslím že v tomto roce už zase ne, chce to víckrát prověřit.

  • Pravdou ale je, že ze sportovního hlediska opravdu nedává smysl, aby lidé s tak úžasnou výkonností jako Kwiatek či Pouls jezdili jako domestici. Možná by výdajový strop pro týmy opravdu zajistil, že aspoň 10 nejsilnějších jezdců v závodě pojede každý na sebe. Rád bych takovou Tour viděl…

   • Podle mě 10 nejsilnějších jezdců na startu letošní Tour na sebe jelo:
    1. Thomas, 2. Dumoulin, 3. Froome, 4. Roglič, 5. Kruijswijk, 6. Bardet 7 . Landa, 8. Martin, 9. Quintana a vypadnuvší Nibali, Porte, Uran
    Navíc v top formě nebyl A. Yates ani Majka.
    Jedině Bernal by mohl být kandidát na desítku, to by ale nesměl ztratit v etapě do Roubaix.
    Kwiatkovi ani Poelsovi na přední pozice v téhle konkurenci moc šancí nedávám.

    • Souhlasím, ten nápad s pěti či šesti jezdci je šílený, už teď někde dojížděli ve třech lidech, osobně bych byl pro návrat na devět, přece jen jeden team pak může cílet jak na celkové pořadí, tak na sprinty a bude mit dostatek lidí. Ale jak někdo psal, Sky dominuje pouze na Tour, možná by se měli spíše zamyslet na skladbou tratě.

    • A absolutně nejzajímavější by to bylo, kdyby nebyly žádné týmy a každej by jel sám na sebe. To by byl teprve masakr. {yahoo}

 13. Alex forever

  Pánové, takhle kdyby dnes vypadal bufet a domestikování {devil} To bylo jiný kafe :-D https://www.facebook.com/Ina.fr/videos/1910379455675131/

Leave a Reply