Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

5 662 comments

 1. 3.etapa, předevčírem, Jastrzębie-Zdrój, nejjižnějsí místo etapy, přes hranice od Karviné, https://en.mapy.cz/s/2VBj8.
  4.etapa, včera, Zameczek, nejvyšší bod okruhu, rezidence polských prezidentů, cca 10 km od hranic a zároveň nejvýchodnějšího místa v Česku, https://en.mapy.cz/s/2VBk4.
  5.etapa, dnes, Bielsko-Biala, cílově město, cca 4O km z Českého Těšína, https://en.mapy.cz/s/2VBlq.
  Pokud se některý ze členů komunity byl podívat, prosím o report {beer}

 2. Your comment is awaiting moderation.
  3.etapa, předevčírem, Jastrzębie-Zdrój, nejjižnějsí místo etapy, přes hranice od Karviné, https://en.mapy.cz/s/2VBj8.
  4.etapa, včera, Zameczek, nejvyšší bod okruhu, rezidence polských prezidentů, cca 10 km od hranic a zároveň nejvýchodnějšího místa v Česku, https://en.mapy.cz/s/2VBk4.
  5.etapa, dnes, Bielsko-Biala, cílově město, cca 4O km z Českého Těšína, https://en.mapy.cz/s/2VBlq.
  http://www.tourdepologne.pl.
  Pokud se některý ze členů komunity byl podívat, prosím o report {beer}

 3. Tak Roman to dneska pojal asi hodně tréninkově….

  • Ne, Roman to pojal hodne tymove, jelikoz tam na zacatku toho posledniho kopce vysadil Simona z první pozice. At si kazdej rika co chce, ale ten Romanuv pohyb v baliku to je parada. Za me super odvedena práce pro narozeninového oslavence Simona {good} {yahoo} {yahoo}

   • Ano, Roman perfektní práce pro leadra, který to ale tak docela nezúročil, byla tam velká tlačenka a Roman si najel na špic a prostě přijel pod kopec na místě kde v podstatě chtěli/měli být všichni domestici, mohl tam být jen jeden. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že kdyby jel Roman na sebe, Simon by na tom nebyl o moc hůř … {bye}

    • Alex forever

     Škoda, neviděl jsem. Celý odpoledne jsem se trápil v tom pařáku na kole {wacko}
     Byla to taková Tour de la bière, během 105 km jsem do sebe naklopil 3 a v cíli další {devil}

    • Ufff, Křižák vystoupil si tedy excelentně, kdyby dojel třeba s 30″, ale 1’53″?
     https://www.procyclingstats.com/race/tour-de-pologne/2018/stage-4

    • Alex forever

     Díky za link {beer}
     Jak jsem tak na to koukal, tak si myslím, že pro Romana to byl (zvláště po předchozí šichtě pro Simona) asi přece jen moc příkrej krpál {scratch} Ale svého lídra přivezl v batohu na úpatí kopce opravdu dokonale, ten ale vycouval z vynikající pozice prakticky hned poté, co Roman svěsil nohy.
     Řekl bych, že pohled na tohle video musí bejt pro Křižáka dost k nasrání :-¤

    • Alex forever

     Jinak Schlegel, řekl bych, parádně {good}
     A v celkové klasifikaci mu chybí na patnáctku ca. 20 sekund, což je zatím super!
     Je to tam ale hodně namačkaný ve vteřinách, zrno od plev se bude asi dělit až v pátek…

    • Alex forever

     …zato tým M-S má nejspíš do spokojenosti hodně daleko. Patnáctý je v GC zatím hodně utrápený lídr Simon Yates, pak dlouho nic až po Romana, který je na 62. místě s tím, že jede bez vlastních ambicí. Ostatní borci tohoto týmu zametají ve druhé polovině startovní listiny, Albasini dokonce skoro poslední… Spadl?

    • Albasini si nejspíš odskočil do jednoho z obchodu koupit Krowki, tak mu to ujelo ;-)

    • To Alex: Účastník silničního provozu nesmí požít alkoholický nápoj během jízdy! {beer}

    • to Asus: Já nevím jak to máš ty, ale já si vždy zastavím…za jízdy to nepiju {beer} {thumbup}

    • @Araya {yahoo} {beer}

    • Alex forever

     V těchto vedrech bych se kvůli pivu nechal snad i zavřít {devil}
     {beer} {beer} {beer} {beer} (beer} {beer} {beer} {beer} {beer} {beer}

 4. Tak ve čtvrtek začně CCT pojede vítěz monumentu Pozzato a zajímavá skupinka italských spurtérů Pelluchi,Guardini,Sbaragli,Bertazzo(aktuálně mistr evropy na dráze)Fortin,Simion(8.v poslední etapě Gira)
  Bora na GC asi Grossschartner, další Zoidl,Koshevoy,Zardini,ENGER Sondre Holst z Israel Academy,slovinci/chorvati Brajkovič,Rogina,Golčer,Mugerli, Rapp(12.Kolem Rakouska),Rabbotini atk různě.
  Škoda že nejede Schlegel uvidí se koho přivezou…

 5. Odkaz pro bikery vládnoucí německým jazykem. Tištěná verze je parádní, ale v ČR nelze koupit. Tak aspoň takhle.

  https://www.ride.ch

 6. lol, monitorující klimeš by ve své jednoduchosti touhle pavědeckou selskou dojmologií řešil snad i riemannovu hypotézu {mail} {unsure} :-D

 7. Alex forever

  Je obrovský rozdíl v tom, co si kdo představuje pod pojmem pokora a hlavně v tom, jak to bere sportovec.
  Pokora ke sportu samotnému, který ten který borec provozuje, je nutná a kdo ji nemá, ten dřív nebo později narazí. Dobrým případem je např. Jágr. Jeho pokora se projevuje tím, že CELÝ ŽIVOT trénuje jako nikdo jiný, nepolevil, ani když byl na samém vrcholu – a nejspíš i díky tomu mu sloužilo dlouho zdraví a on se dočkal obrovské, předlouhé kariéry.
  Pokora před soupeři, před sportovními výzvami a nebo před názory veřejnosti je naopak velmi škodlivá. A to je to, co jsem si (a určitě nejen já) myslel, když jsme se bavili o Königovi.
  Leo není v těchto ohledech pokorný ani za mák – a dobře dělá. Jeho prohlášení na FB před pár roky, že do tří let bude na bedně TdF, Gira nebo Vuelty, se mi obrovsky líbilo. A nebýt fatální chyby v památné etapě na Vueltě, splnil by své předsevzetí do puntíku – a možná by umlčel spoustu sýčků a pochybovačů. Jenže mu všechno hatí jeho poblbaná kolena…
  Ostatně znovu Jágr je dobrým příkladem i pro takto chápanou pokoru: kdyby byl v mládí pokorný před slouvutnými soupeři v NHL, raději přihrával a byl více týmovým hráčem, nikdy by nedosáhl na své úspěchy, nebyl by na čelných pozicích všech možných historických tabulek nejslavnější světové ligy.
  Dál už mě to nebaví vysvětlovat – kdo chce, pochopí to, kdo nechce, ať si svůj názor podrží {beer}

  • Alex forever

   To patřilo pod Dj.Tj (dnes v 8:28)… sorry.

  • Sice to vidím trochu jinak, ale to je jedno…
   Já jen, že tehdy na té Vueltě. Nikde není psáno, že by Konig na té bedně byl. Chaves měl výbornou formu a já osobně si myslím, že by třetí byl stejně on. Takže to jsou z obou stran jen spekulace.

   A propo.
   Možná, že tehdy ztratil těch 40 nebo kolik to bylo minut právě proto, že mu chyběla pokora. Jel si jak pantáta vzadu a třeba si i říkal, že se dnes nemůže nic stát.

   • Alex forever

    Pavle, to o Königovi si tedy nemyslím vůbec a když píšeš o spekulacích, tak toto je SUPERSPEKULACE…
    Ale opravdu to nechme být, jestli mohu poprosit. Vyjádřil jsem vše tak, jak jen to písemně vyjádřit lze, a protože je to na dlouhou śtní debatu, nemá smysl to tady rozpitvávat. Těch příkladů pokory – nepokory jsou stovky, každý, kdo se do toho vloží, může přidat další a každý druhý mu může oponovat.
    Takže ode mne stále platí: kdo chce, pochopí to, kdo nechce, ať si svůj názor podrží {beer}

   • PavelK Chaves měl výbornou formu, kdežto Leo měl formou mizernou, což ostatně na té vueltě dostatečně dokázal. Já nevím, jestli by Leo třetí byl, nebo ne, nebýt tý jedný etapy. jen se mi příčí, když lidi tvrdí, že by to opadlo tak, nebo naopak. Což ty děláš. Vytýkáš Alexovi něco, co jsi sám vzápětí udělal.

    • Dj.Tj: kde já mu něco vytýkám? {wacko} jen píšu, že dle mě by na té bedně stejně nebyl a shrnuju to tím, že jak od něj, tak ode mě to jsou jen spekulace, žádné hotové věci.
     Ale že bych tu někomu vytýkal jeho názor, tak to snad…. respektuji názory všech, jen to někdy vidím jinak a nesouhlasím prostě s tím, že o Konigově bedně nebo nebedně rozhodl Formigal. Toť vše.

    • respektive o nebedně rozhodl :-)))

    • PavelK říkej tomu jinak, jestli se ti výtka zdá nevhodnej výraz. Prostě ses ohradil proti alexově svou vlastní spekulací se slovy „nikde není psáno“. Jestli nechápeš, nevadí.

  • PetrH.Senov

   Z mého pohledu nezaměňovat zdravé sebevědomí s lidskou pokorou. Toho prvního pobral Leo tak akorát a je to jen dobře, protože nebýt sebevědomí, těžko by dokázal věci, které dokázal.Obyčejnou lidskou pokoru nepotkal ani z rychlíku. Když už jsme v té cyklo diskuzi, tak jako příklad vybru borce nad jiné. Big Mig, velmi sebevědomý sportovec a přitom velmi pokorný člověk.

 8. Alex forever

  A v Polsku se dnes jede poprvé do hor – začíná to být konečně „o něčem“ {beer}

  Příloha: Polsko 4. etapa

 9. Dneska Dan Turek vyhrál poslední hornatou krátkou etapu na Vysočině(celkově 2.za němcem) a po vyhlášení pokračoval 100km pěkně domů v rámci tréningu na CCT…že potřeboval alespoň 5 hodin v sedle.. {yahoo}

 10. Tak Štyby ME samozřejmě jede, připravoval se na závod speciálně v Livignu tři týdny, teď si dáchne týden na Mallorce a bude připraven. Podřídil závodu vše. Je smutné porovnat přistup jeho s Romanovým. A nejen letos. Trať mu bude sedět.
  Štyby měl i štěstí, když jej po vyhubování za způsob jízdy sestřelila řidička s dětmi v autě – najela zezadu do týmu, pak i zboku Štyby se za ní vydal a ona jej záměrně sestřelila na kruháči a ujela… Následně se tedy vrátila a udala se policii, Štyby nemohl dva dny trénovat, ale je to více než dvy týdny zpět. Je to divné protože v Livignu jezdí týmy i seskupení různých jezdců tak často, že je člověk nevnímá. Holt se někdy někdo probudí zadkem napřed a pak záleží na koho to padne.
  Mimo jiné vedle za kopcem v Mořici se dva měsíce v kuse připravoval Kuba Holuša a ty český rekordy zaběhl vlastně z plného tréninku. Máme se nadcházející týden na co TĚŠIT {good}

  • Petr_H.s.k.

   V tom Livignu je to jiný. Lidi , který tam potkáš v autě nejsou tolik místní, jako kdybys jezdil v jiné části Itálie, kde cyklisty celkově respektují víc a i v silném provozu není problém. Obecně mám v Livignu špatné zkušenosti s řidiči, jsou to dost často turisti v SUV a jezdí jako hovada, byť ten provoz není tak hustý jako třeba okolo Gardy. Mě borec nabral levým předním kolem, vyhodil kámoše na krajnici a chtěl se znovu rozjet, nezkontroloval zrcátko, jestli někdo nejede a mě z prvního místa v měnší rychlosti najel do zadního kola. Ustál jsem to, vypletený kolo a přehazka se dá do kupy, ale tohle je tam běžný. Nebo odbočování doprava, bez blinkru, bez podívání do pravého zrcátka, tak při každém druhém tréninku tahle situace nastala. Oni nejsou zvyklí používat blinkr.

  • „Je smutné porovnat přistup jeho s Romanovým. A nejen letos.“
   V cem je to smutne?

 11. Viděli jste ten pád včera na San Sebastianu?
  Nevíte někdo, kdo byl ten jezdec v bílém dresu, kterej to celý zavinil? To co tam předváděl, to bylo něco.
  Bernal a Landa na kaši. Možná i někdo další. Dost to včera ovlivnilo ten závěr.

  • Borec a sympaťák ten Leo, moja krvná skupina {thumbup}

  • Než to otevřu to je něco nového nebo ty Leovi články z jeho slavné éry na sociálních sítích?…

  • Díky za odkazy. Lea jsem už kdysi četl. Ale ty další články jsou výborné, především Tomáš Babek a hlavně Jiří Dostal {good}

   • Rádo se stalo.

    Já po přečtení těchto článků dospěl k závěru, že mi u LK chybí pokora, která je u ostatních zřejmá. Je to věkem? Tím, že má málo „odžito“? Dal by podobný rozhovor i dnes? Nebo ho jeho nemoc změní a k pokoře dospěje taky? {unsure}

    • Nevím, známý byl teď na dovolené na Mušově, a shodou okolnosti byl tam Leo s rodiči. Ten známý ho vůbec neznal, nevěděl o koho se jedná (nezajímá se o cyklistiku), ale říkal, že to je velmi pohodový, tichý a skromný kluk. Že by to o něm nikdy neřekl, že je profesionální cyklista.

  • Vždycky mě pobaví, jak banda troubů, co nedovede rozdýchat, že Leo má jiný názor než oni, začne šílet. {thumbup}

   • PetrH.Senov

    A tady někdo šílí? I ti, kteří vidí svět jinak než Leo, a ke kterým se klidně přidám, to napsali v klidu, bez emocí a slušně. U Lea mi víc než samotné názory, i když s ním ve spoustě věcí nesouhlasím, vadil spíš způsob prezentace, ale to je věc názoru. Nicméně to pořád není důvod jemu říkat, že má držet hubu a šlapat, a stejně tak nazývat jeho případné kritiky bandou troubů.

    • {good} rozumna reakce.

     V Americe maji takovy slogan. Presne si ho uz nepamatuji, ale tak nejak to bude sedet.
     „Kdo nebyl v mladi levicak, nema srdce…“
     Nastesti pro Ameriku velka cast lidi z toho postupem casu staci vyrust do mene radikalnich nazoru a jen poslednich cca 20 let se rozmahaji ultralevicovi duchodci – mor a bida dnesni Ameriky :-D {yahoo}

     Leo je urcite chytrej a rozumnej kluk a tok casu nekterym jeho svetonazorum ubrousi hrany. {beer}
     Pevne doufam, ze jeste bude chvili svymi nazory cerit vodu a prida k tomu nejakou pecku na GT! {thumbup}

    • „Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.“
     Ja ten vyrok prisuzoval Churchillovi, ale buhvi neb „Nedostatečně doložené výroky“
     https://cs.m.wikiquote.org/wiki/Winston_Churchill
     {unsure}

    • diky za upresneni – ja si to jen pamatoval z anglictiny. {bye}

    • Alex forever

     Jojo, tak ten výrok, ať ho řekl kdokoliv, je „kurevsky“ přesnej, mohu to potvrdit z vlastní zkušenosti {cry}
     A aby náhodou (podobně jako u té pokory) nedošlo k nedorozumnění: býr levičákem podle Churchilla jistě neznamenalo mít bolševické, ba snad ani „socanské“ smýšlení. Myslel tím rebélii a to je to, s čím se ztotožňuji – byť je to v mém věku už často na pár facek :-D

  • Alex forever

   Stavím se na stranu Mellona a Climbera. Obdivuji Leovu odvahu prezentovat názory (nejen) na profesionální cyklistiku „v plné nahotě“. I když jsem už několikrát při podobné debatě upozornil na to, že si zbytečně „nabíhá“ u veřejnosti, ale také u potencionálních sponzorů v době, kdy je to pro něj existenčně naprosto nevýhodné a možná dokonce fatální…
   Cyklistika je jeho sport, řemeslo, které dokonale ovládá – a je fajn, že nám nabízí pohled z druhé strany, o které má většina z nás jen mlhavé představy.
   Za to si zaslouží určitě palec nahoru {good}
   Totéž ale, bohužel, nelze říci o Leově prezentaci politických názorů. I když lze s většinou z nich souhlasit (tedy z mého pohledu určitě), je zřejmé, že jako člověk, známý veřejnosti výhradně z oblasti vrcholového sportu, své fanoušky (= posluchače, čtenáře…) spíše odradí, než aby je oslovil.
   Pokud však bude tak, jako Leo, v budoucnosti smýšlet většina mladých lidí, mohlo by být přece jen dobře ve světě {beer}

   • Alex forever

    A poznámka k chybějící Leově „pokoře“:
    Není nic horšího, než pokorný špičkový sportovec. To je zaručená cesta zpět do průměrnosti…

    • Nevím nevím.
     Když vidím, jak se chová Federer…

    • Alex forever

     Tak vždycky najdeš nějaký extrém – ať už doleva nebo doprava… V tenise byli další takoví navenek skromní a pokorní, kteří dosáhli na vrchol – hlavně Švédové Edberg, Wilander, ale i Borg – tedy dokud hrál :-)
     Ale obecně platí (a taky jsme to tady už víckrát rozebírali), že „veleúspěšní“ sportovci jsou ve většině sebestřední až sobečtí, velmi sebevědomí (neumím definovat hranici „nezdravého sebevědomí“) – ale hlavně nebývají pokorní.
     To jsou vlastnosti vhodné pro domestiky, ne pro lídry, které obdivujeme především {beer}

    • Hm, podle mně je to právě naopak. Pokud pokoru sportovec nemá, nebo ji během prvních úspěchů ztratí jde to pak s ním z kopce.

    • Alex forever

     Asi bychom si napřed museli navzájem vysvětlit, co jeden každý z nás považuje za pokoru.
     Věřím, že pak bychom se v mnoha bodech shodli {beer}

    • Alex tak podle tebe je pokora zaručená cesta k průměrnosti, není nic horšího než pokorný špičkový sportovec a zároveň podle tebe může navenek pokorný a skromný sportovec dosáhnout na vrchol. Tak jak to tedy je?

   • Mě snad šálí zrak, Alex se vrací kroky staré věci, která už tady byla několikrát probrána :-D :-D :-D

  • Milanek Underwood

   Hlavně jestli ten web nevlastní třeba Bakala, aby ještě neměli Obří střet zájmu a frází je tam jak za dobrých let.
   Jak že to říkal Marx o té propagandě? {devil}
   Tak tohle je také propaganda ..
   (ale už je to hodně dlouho z toho něco.)

Leave a Reply