Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

3 368 comments

 1. Mě přijde neuvěřitelný, že vyhrál Gilbert. V dosavadní sezoně nic nezajel, ani nic moc nenaznačil. Nedávnko byl i nemocnej…

 2. Nejsem spokojen s výsledkem, ale byl to spravedlivý, dobře selektivní závod a tak to má být, s vítězem, který měl den D a poraženými.
  1) Mrzí mě, že Štyby nevyhrál, nemyslím si, že byl Štyby svázán fatálně taktikou.
  2) WVA jel výborně, jak mu nefandím proti MVDP, tak včera bojoval, taktiku jeho týmu Jumbo-Visma, že k němu nestáhli aspoň jednoho zepředu neb měli tam minimálně 2, opravdu nechápu.
  3) Vanmarcke, zase nic, ach jo.
  4) Gilbertovi jsem to nepřál, nic proti němu, ale prostě fanouškovsky, Štyby, Vanmarcke, Sagan, Politt a nakonec i WVA bych to přál více, ale zase bude mít nyní Gilbert hezký příběh s honbou za kompletními monumenty.
  5) Nechápu, proč Politt na konci tahal, měl to nechat na Gilbertovi a pošetřit na ovál, ale od klávesnice se to dobře radí, vím, bylo tam více proměnných…
  6) Deceuninck – Quick Step vlastně nenápadně cca 180 km, CCC, EF Education Firsti i BORA – hansgrohe makali více, ale nakonec excelentní výsledek.

 3. Ahojte, po včerejším závode jsem hledal kolik jezdců vyhrálo v kariéře všechny monumenty. Nevíte prosím jestli je někde na netu taková statistika? Kolik jezdců vůbec vyhrálo všech 5? Předem díky.

 4. Vzhledem ke svým východním vazbám..bych tu rád upozornil na novou naději Kazachstánu… ;-)
  https://www.procyclingstats.com/rider/nicolas-vinokurov

 5. „When Philippe Gilbert extended his contract with us for two more years, he negotiated a bonus for Paris-Roubaix and Milan-San Remo – the two Monuments that were missing from his palmarès,“ Deceuninck-QuickStep team manager Patrick Lefevere told the press after Gilbert won at Roubaix on Sunday.
  Tady je to receny jasne. Jelo se na Gilberta podle smlouvy.

 6. Chudák Sep, ten kluk má prostě smůlu. 4. místo po zaseklé přehazovačce obečel. Holt ta elektronika má mouchy zvláště v takových podmínkách. Zajímavé je že on má ty výsledky na jaře vždy velmi kvalitní, ale ten malý krůček k vítězství mu většinou chybí. V podstatě trochu podobné jako Štyby. Je zajímavé že Štybar nebyl na velké klasice nikdy 3., pouze 2x 4. na Strade. Sep je 3. nebo 4. skoro pořád.

  • Mně osobně je těch kluků, co po léta drží nejvyšší výkonnost, ale velká výhra jim pořád uniká, hrozně líto. Sep a Zdenda mezi ně určitě patří. Jenže na Monumentech prostě vstupuje do hry tolik proměnných (jak píše Zdenda Hobík „někomu se to sejde“), že se tomu skoro nedá vyhnout. Když si člověk vezme, že i takový borec jako GvA má jediný Monument!

   Jednorázovky jsou prostě loterie – posledních devět P-R mělo devět různých vítězů.

   Ale člověku je prostě líto, že když přijede na velodrom Zdenda, má s sebou spurtéra Degenkolba (2015) nebo GvA v nadpozemské formě (2017), zato Sagy si tam přijede s Dillierem a letos Gilbert s Polittem… To není otázka výkonnosti, ale štěstí.

   • Alex forever

    Ano, Hune, je to tak {negative}
    Moderní cyklistická doba, ve které jsou cyklisté spíše figurkami na šachovnici, kterými pohybují jejich šéfové (potažmo ještě vyšší autority např. v podobě sponzorů), než silné sportovní individuality, které si samy určí a svými výkony obhájí taktiku na trati.
    V tomto ohledu byly „Merckxovy časy“ mnohem lepší, spravedlivější a řekl bych celkově „zdravější“… {cry}

    • {good}

     Proste se smiřme, že nejen GT , ale i jednorázovky jsou teamový závod.
     O to víc vyniká exot jako je Sagan, který nejezdí léta proti jedincům, ale celým teamům.
     Jak to je supersložité nám letos ukazuje GvA při jinak supersolidní formě. {beer}

 7. A takhle mimo záři reflektorů a potlesku fanoušků dojíždí poslední závodníci.
  https://twitter.com/ProCyclingStats/status/1117457332471050240

 8. Zdenkovo jasne prohlaseni v Ctv.Musim respektovat tymovou taktiku, jsem rad za to ze vyhral Gilbert…

  • Alex forever

   @Romen: Pokud to řekl skutečně takhle, tak potěš koště :-¤ {negative}
   Věřím však, že se vyjádřil šířeji a to, co jsi napsal, je jen velmi stručný výtah toho podstatného pro nás, ne?
   Jinak jsem rád, že jsme to tady společně odhadli naprosto přesně. Když už člověk ví, co bylo v pozadí taktiky „podlahářů“, dokáže si zpětně vysvětlit, proč si Zdeněk dost bez zájmu „vozil zadek“ až ve druhé polovině balíku i v okamžicích, kdy už se dal co chvíli čekat rozhodující atak. Nebylo to tedy ze zdravotních důvodů, ale nejspíš proto, že čekal, až vepředu odjedou Gilbert s Lampaertem, aby měl dost našetřených sil na krytí jejich zad. A to pak poctivě dělal, jak je jeho dobrým zvykem…

   • Samozřejmě musel respektovat tymovou taktiku po tom co odjeli Phil a pozdeji i Lampaert :) Romen to tady kapanek překroutil a vytrhl z kontextu, mozna nechtene. Styby chyboval tim ze jel blbě pozičně, a pak uz nemohl nic delat a jen jet pro tym. Za Sagana se moh povesit Styby, nebyl tam. to je pak tezky.

    • Alex forever

     A to je právě ta otázka, Clyde:
     Musel Zdeněk respektovat týmovou taktiku poté, co ti dva odjeli, nebo musel respektovat taktiku, která byla stanovena před startem a jejímž cílem bylo vítězství Gilberta? Já si myslím, že B je správně – jeho „lajdání“ v balíku tak prostě působilo…
     No a víš co? Vůbec mne to netrápí! Gilbert je velkej sympaťák – pro mne jeden z nejoblíbenějších jezdců vůbec. A moc bych mu přál zkompletování všech monumentů.
     A o to podle mne šlo, to měl Zdeněk na mysli, když řekl: „Trochu mě to mrzí, v nohách bylo dneska víc než osmé místo, ale musím respektovat týmovou taktiku a jsem hrozně rád, že vyhrál Philippe Gilbert.“

    • Alexi rozhodně mi to tak nepřišlo. Gilbert vyrazil dost brzo. Šance na úspěch nebyla rozhodně za takových okolností vysoká. Začal se větrat dost brzo. Prostě bylo u DQT stanoveno, že Gilbert se pokusí o polosebevražednou misi z dálky. Další útoky měl asi pokrývat Lampaert a do závěru měl být Štyby. Kdy by to bylo opačně a nakonec by je sjeli mysleli by jsme si že Štybyho obětovali.

     To, že se tam Štyby nedostal a byl ve středu balíku vyplývá i z této strategie. I kdyby se tam dostal, tak po sjetí Gilbertovi skupinky by tam byli 3 DQT a ostatní vždy jen jeden a ta skupinka by nefungovala, nebo by museli DQT vše odřít.

    • Vidím to jako georgex. Od začátku asi měli strategii a jeli na svou režii a nečekali, co kdo vymyslí. Prostě Glbert útok z dálky. Lampaert bridge v háku komukoli, kdo by ho chtěl sjet a Zdeněk v hlavní skupině zašitej, aby měl energii na posledních 5km nástupů a sprintu, kdyby se to sjelo.
     Vzhledem k fungování Wolfpacku bych se tomu vůbec nedivil a bohužel pro Zdeňka to byla vítezná strategie už na první dobrou. Kdyby mu hrály karty víc do ruky, třeba Sagy pár kiláků nestřídal a jen se vezl, tak z toho vytěžil kostku.

    • Alex forever

     Kdyby to bylo tak, jak oba píšete, pánové, neřekl by Zdeněk to, co řekl.
     Jeho slova „Trochu mě to mrzí, v nohách bylo dneska víc než osmé místo, ale musím respektovat týmovou taktiku a jsem hrozně rád, že vyhrál Philippe Gilbert“ vůbec nenapovídají tomu, že by vzadu úmyslně vyčkával a šetřil síly na útok. Podle mého názoru naopak vyjadřují skryté zklamání, ale zároveň jeho bezmeznou loajalitu k rozhodnutím vedení týmu.
     Ostatně Varkalou výše citovaná podmínka Gilberta, která je součástí prodloužení smlouvy s QS, to říká úplně jasně (byť si to Aleš, samozřejmě, opět vykládá jinak). Pokud mu tým odsouhlasil bonus pro dva monumenty, které mu chyběly v dosažených úspěších, je zřejmé, jaká bude taktika, když bude Gilbert zdravý a ve formě na startu P-R nebo MSR.
     Jinak to mohlo dopadnout v jediném případě: kdyby v týmu zůstal nenažranej Terpstra :-D

    • To je opět vytržený z kontextu, a myslim že zrovna ty s textem pracovat umíš, přestaňme si nalhávat že to bylo spiknutí týmu proti Štybymu, kdyby jenom trochu cejtil že se to děje, už tam dávno nejezdí.

     „Takhle to vyšlo. Philippe jel celkem brzo. Odjížděla tam skupina, já jsem je viděl, ale byl jsem někde v půlce skupiny, v tu chvíli už tam byli Philippe i Yves Lampaert a já už jsem samozřejmě nemohl nic dělat.“

     To vyjádření že musí respektovat týmovou taktiku navazuje na tohle co tu kopíruju. Logicky, odpovídá na situaci kdy měl Lampaerta s Gilbertem pred ssebou a tudiz nespolupracoval {wacko} Zkazil si to sám, nebyl tak kde měl bejt aby moh ten závod vyhrát.

    • Alex forever

     Clyde, já to vůbec nevnímám jako spiknutí proti Štybarovi a snad jsem to ani nenaznačil {wacko} {wacko} {wacko}
     Ale právě proto, že (snad) umím pracovat s textem, je mi od počátku jasné, že první část Zdeňkova vyjádření s tou druhou vůbec neladí. To snad vidí každý.
     Takže se zamýšlím nad tím, proč tomu tak je a logicky docházím k tomu, co jsem napsal. Jsem naprosto přesvědčený o tom, že taktika byla určená od počátku na vítězství Gilberta (viz. varkala výše) a všechno ostatní byly jen taktické hrátky, které měly toto vítězství zajistit. Nadšený Lefevere, objímající a hladící v cíli Gilberta jako vlastního syna, to jen dotvrzuje.
     Ale o nějakém spiknutí nemůže být vůbec řeči {wacko} Všechno bylo předem dohodnuté, celý tým s tím souhlasil, ale Zdeněk se s tím (díky vlastním „silným nohám“, o kterých se zmiňuje) přesto vnitřně těžko smiřoval. Což je pochopitelné – byl to přece on, kdo byl v médiích pasován na jednoho z hlavních spolufavoritů a jako jednička podlahářů, ne Gilbert…
     V naprosto stejném duchu o tom píšu od začátku {bye}

    • Já jsem to tedy pochopil jako Aleš. Bonusy za zbývající monumenty, ale žádná garance.
     Čistě moje spekulace je taková, že Štyby měl jet jako lídr Flandry a Gilbert P-R.
     Tady dávám za pravdu všem, kteří to viděli jako Alex, že P-R se jelo na Gilberta.
     Chování Zdendy tomu nasvědčovalo a výraz v TV také.
     Nejhorší je, že ten čas tak letí a pořád si myslím, že při prvním startu by to vyhrál.
     Kdoví, co bude za rok a nevidím nikoho u nás, kdo by mohl ty kostky vyhrát. Ale třeba se mýlím.

    • Zdenkovi to mohla prihrat, navzdory Teamove rezii, nespoluprace v celni skupine.
     Paradoxne chyba, ze vepredu nejel i Terpstra {yahoo}

   • Ano Styby se vyjadril sireje v rozhovoru pro isport.Diky za nej.Ja jsem napsal jen to co rekl do kamery Ivanu Mejtskemu a to byla jen tato jedna veta…

 9. Jinak oproti původním plánům Štyby půjde na Kalifornii – takže to Giro letos nebude a naopak pravděpodobně Tour:
  https://www.idnes.cz/sport/cyklistika/zdenek-stybar-rozhovor-pariz-roubaix-osme-misto-2019.A190414_184541_cyklistika_mt2
  Větší prostor na regeneraci, na druhou stranu na Tour asi bude mít mnohem méně šancí na svůj vlastní výsledek než na Giru.

 10. Dnes nebudem troll a dám jednu otázku. Je podľa vás morálne v poriadku zaútočiť počas občerstvovacej zóny? {unsure}

 11. Alex forever

  Jinak klobouk dolů před „zobákem“ Woutem! Pro mne je morálním vítězem on {rose}
  Asi si tady přečetl, co jsem o něm napsal a chtěl mi ukázat, že v profi-balíku není rozdílu mezi mazáky a zobáky :-D
  Jeho fyzický výkon byl fenomenální – stejně jako mizerný byl jeho výkon po technické stránce. Každopádně je to borec {bomb}

 12. Tak nakonec 4 QS do 7 místa. Štyby měl dnes možná navíc, ale takticky to nedal a hlavně dva z jeho stáje dnes byli excelentní. Pořád platí, že bude jedním z favoritů v dalších letech, ale konkurence v QS je pořád stabilní. Sice Gilbert asi už má splněno, ale zase vylezl Asgreen a u Jungelse se uvidí zda tyto závody bude jezdit. A navíc je tu i Van Aert a Van der Poel. Tak snad ještě Zdeněk ten monument získá, pár let ještě snad má v nohách. Každopádně opět umístění v 10. se počítá i když dnes nebyl skoro vidět.

 13. Alex forever

  Hezky jsme se tady během pár minut nezávisle na sobě shodli {beer} {beer} {beer}

 14. Dnes podlahari jeli Gilberta a vvyslo to, byl nejsilnejsi.Zdenek mel dnes jen na starost hlidat Zasivaka,nic vic nic min….Snad se docka pristi rok….

 15. Každopádně moc zajímavý závod dnes. Škoda že Štyby dnes až třetí z QS, opět jako v minulých letech.

Leave a Reply