Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

10 540 comments

 1. Alex forever

  Po těch kostkách bych je v roli zlomyslného pořadatele poslal příští rok v lijáku z kopce dolů ;-)
  Vyhrál by ten, kdo by přežil {devil}

 2. Gotthard, na kostkách by měl přijít Honzuv čas, doklepne si Carthyho s Aruem, budou se střídat a věnuje jim etapu, dávej! {devil}

 3. Nevíte ve které skupině je Roman? 171 jsem za celou dobu stoupání nezahlédl.

 4. Alex forever

  Chytil jsem to jen na tiz-cycling {scratch} Tak snad to nebude moc padat…

 5. Aktuální počasí na Belvederu (Furka). Lepší to být nemůže. V zatáčkách občas odtává sníh a teče to přes silnici, ale je to dobře vidět. Ve 2200 m je 15° na sluníčku. Honza a Roman go!!!

  Příloha: 20190623_113232

 6. Hirtak by mohl o bednu zabojovat, velká skoda, že se nekončí na kopci, ale věřím, že to zkusi, ideálně heroicky dlouhým útokem již na Gotthardu, hodně bude záležet na větru {devil}
  Jinak dnes Křižák o 29″ pomalejsi Hirtaka, Hirtak zde hodnocen výborně a Křižák jako propadák, ten rozdíl mi nepřijde tak velký na tak široké portfolium {unsure}

  • Palawan: vítr má být jen 1-2 m/s
   Roman solidní standard, propadák asi úplně ne. Hirt zajel určitě skvěle (s ohledem na subtilní svalovou výbavu). Kreuziger možná už není tak motivovaný, sám nejlíp ví, jak na tom je a to mu určitě elán nepřidá, naopak Honza je v laufu a snaha o lepší angažmá ho asi hodně motivuje.

 7. Švajc – Highlight z dnešní časovky (celkem trvá 1:31 min):
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=71&v=KAdmJtcw8OA
  V čase 1:10 min je Bernalův šílený smyk v levotočivé zatáčce, kde si málem lehl a byl blízko průšvihu. Trať vedla místy snad po nějakých cyklostezkách, byla úzká a poměrně dost nebezpečná. Průměr vítěze 52.44 km/h je vzhledem k technické trati fantastický.

 8. TdS, 9. etapa: Čučel jsem na předpověď počasí, na vrcholcích všech třech hor zítra pršet nemá. Pro Honzu Hirta asi dobrá zpráva.

 9. Byl sem na kole tak se si teď pustil zpětně a HIRT HIRT HONZA HIRT – životní časovka {yahoo}

 10. A aby těch Kolumbijců nebylo málo, na mladém Giru jsou před poslední etapou v top 4 celkem tři z toho Ardila jasně vede.

 11. Kolumbijcův vpád mezi absolutní světovou elitu mi připomíná začátky Alberta Contadora. Je to pro mě dost srovnatelné.

  • Tak pokud by tahle paralela pokračovala i v červenci, Bernal by měl vyhrát Tour.

  • Vzpomínám na jistýho Romana Kreuzigera, který ve věku 22. let vyhrál Tour de Suisse…

   • Dj.Tj.: Výsledek to byl bezvadný. Pro mě je období před rokem ~ 2013 těžko „stravitelné“. Klöden, Cunego, Andy Schleck, Kirchen, ti všichni prokazatelně brali. Z toho plyne, že … (Alex bude soptit)

    • Alex forever

     Proč bych měl soptit, Orle? Špatně čteš nebo si mne s někým pleteš – je jich tu více na výběr {devil}
     Já naopak tvrdím (a vždycky jsem tvrdil), že pokud chce v cyklistice někdo bojovat o přední příčky, musí zobat. Rozdíl je jen v tom, kdo, co, jak, kdy a kterak to umí zamaskovat. Povídačky, že ty doby jsou dávno pryč a dnes je to o něčem jiném, jsou pravdivé jen minimálně…
     Howgh {beer}

    • Alex forever: Jo takhle. Já tady asi rok vůbec nebyl, tak nejsem v obraze. Jsem rád, že máme podobný názor {rolleyes} .

    • Alex forever

     Tak jen naivky a Mirkové Dušínové mohou mít jiný názor. A taky ti, kteří toho na kole moc nenajezdili. Jinak musí být každému cyklistovi tělem i duší jasné, že se prostě nedá jezdit v tom zatížení, které je na špičkové borce kladeno, bez nějaké (řekl bych že vesměs nepovolené) podpory…
     Na druhou stranu vůbec nepatřím k těm, kteří to šmahem odsuzují. Naopak. Pro mne je to skvělá zábava, ve které rád koukám na nadpozemské výkony ve sportu, který celý život provozuji a troufám si tvrdit, že mu proto opravdu rozumím. Pokud si chtějí hoši v honbě za slávou a penězi huntovat zdraví, je to jejich problém. No a pokud si někdo myslí, že to sankcemi a represí utne, je bláhový.
     Asi tak jako ti, kteří si myslí, že sankcemi a represí zkrotí Rusko {devil}

    • Alex forever: Předloni jsem tlachal se silničářem, kterej jezdí už jen pro radost (mj. měl neskutečné kolo, profesí je sportovní lékař) a ten uzavřel debatu větou „berou všichni“. Já si to nemyslím. Všichni nejsou podvodníci.

    • Alex forever

     Ale i v tom se shodneme, Orle – napsal jsem přece, že „pokud chce v cyklistice někdo bojovat o přední příčky, musí zobat“. Řeč nebyla o domesticích a „druhořadých“ cyklistech bez ambicí na úspěch v GC, ti budou výrazně „čistější“…
     I když ani za ty bych ruku do ohně nestrčil :-D

    • Alex forever: Co Cadel Evans? Myslíš, že zobal?

    • Alex forever

     Nemá cenu rozebírat jednotlivce, Orle. To bychom si mohli psát do rána. Podle mne prostě není možné zvládat tu celoroční dřinu bez podpůrných prostředků.
     Na acylpyrin ti borci asi nejezdí – i když ten taky parádně ředí krev {devil}
     Mimochodem – v přiložené tabulce povolených léků je vedle zmíněného acylpyrinu také brufen a ibalgin. Nic proti tomu, ale sám na sobě mám 100% ověřené, že oba tyto léky dopingem jsou. Potlačují totiž bolest a tím pádem Ti dovolí vydat se ze svých sil mnohem víc, než kdybys je nepoužil. Mám totiž dlouhodobě problémy s páteří a často bez brufenu nebo ibalginu na kole trpím. A ejhle – dám si jeden nebo dva růžové prášky a do půl hodinky sedím na kole a jedu úplně bez problémů B-)

     Příloha: Povolené léky

    • Alex forever: OK
     Problematika je příliš obsáhlá a složitá, taková „hezká džungle“. Cyklistika je prokletý sport.

    • Alex forever

     No a hlavně to tady vždycky vyvolá spoustu negativních emocí {negative} Nechme toho…

 12. Takže zejtra by si měl Honzík hlídat zadní kolo „zázraku z Bogoty“ a doufat, že ho doveze na bednu. Byla by to paráda všech parád.

 13. Všichni koukali na Švýcarsko, ale to jak si Valverde pěkně dojel Sosu s Uranem nikdo neviděl :-)

 14. Hirťák bude asi chtít přestoupit tak, aby měl pozici lídra a v těchto dnech k tomu shromažďuje argumenty. Moc bych mu to přál, má to v hlavě perfektně srovnané.

Leave a Reply