Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

4 810 comments

 1. Mr. Ventoux

  Tak Vuelta už se nám rozjela. Komu chyběl článek k ní od Senora a přece si chce o etapáku trochu počíst, byť o jiném, pak:
  https://kolemceska18.webnode.cz/
  {bye}

  • Nibali neni jeste uplne odepsanej, ale to by tohle musel byt posledni zasek.
   Porte je definitivne mimo GC GT ambice asi 4ever. (jak pisu nekde dole, bohuzel, pac je to GT smolar 21. stoleti)

   • Nibali pre Vuletou deklaroval, že nejde na GC, berie to ako prípravu na MS.

    • Že by to Porte vzal taky jako přípravu na MS? )

    • No Nibali ma letos duvody, proc to nejde.
     Portemu to nejde bohuzel „vzdycky“.
     Vzpomenme na jiste Giro – taky byl na zacatku odepsany… ;)

     Ted vazne – zvhledem k jeho situaci asi pojede na etapy a zkusi Innsbruck. Druhou takovou sanci mit nebude.

    • Porte už nějaký ten týden zpět prohlásil, že Vueltu bere jako přípravu na Innsbruck. O GC se ani nezmiňoval.

    • @TVS SKVELA ZPRAVA (tohle mi uniklo – jeste ze tak! ) {bye}

    • Alex forever

     Njn, dalo se to se Žralokem čekat, ale přesto jsem doufal, že tomu tak nebude {cry}
     Jinak dojezd dnešní etapy jsem si pustil až večer a byl jsem nadšený ze záběrů kamer v posledních kilometrech! Jelo se totiž po silnicích, na kterých je natočen jeden z mých nejoblíbenějších filmů, na které jezdím přes zimu na videotrenažeru TACX.
     Je to oblast Národního parku El Chorro v Andalusii poblíž městečka Ardales a na videu se mi to tak líbí, že vážně uvažuji o dovolené v této oblasti Španělska (viz. fotky z filmu, které jsem pořídil print-screenem přímo za jízdy na trenažeru).

     Příloha: 2017.02.19 El Chorro Ardales

    • Tak ono mít zlomený obratel není žádná prkotina.

    • El Chorro není národní park, ale vesnice, u které je krásný kaňon řeky Guadalhorce, jménem Desfiladero de los Gaitanes, kaňonem vede unikátní stezka Caminito del Rey, cca předevčírem jsem zde zmiňoval.
     https://es.wikipedia.org/wiki/Desfiladero_de_los_Gaitanes
     https://cestovani.idnes.cz/nejnebezpecnejsi-stezka-sveta-caminito-del-rey-frb-/kolem-sveta.aspx?c=A150313_141710_kolem-sveta_tom

    • Alex forever

     Tenhle Národní park v Andalusii se jmenuje podle městečka Ardales, ale velmi často se užívá název El Chorro – Ardales. Pod názvem El Chorro si však většina lidí vybaví hlavně jezero s podivuhodnými skalami a visutými mosty – vesnici znají možná jen domorodci :-D
     Jinak gratuluji ke snaživému hledání na internetu {good}

     Příloha: El Chorro

    • Alex forever

     A zase se hádáme o hovno {bye}

    • Není to pravda, „natural“ versus „national“¨alias přírodní versus národní.
     https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_national_parks_of_Spain

    • Tak nejpřesněji.
     U přírodního parku Sierra de las Nieves, kam všechno spadá, probíhá v současnosti řízení nad jeho „povýšením“ na národní park.
     Přikládám pěknný článek o výšlapu na nejvyšší horu.
     https://cestovani.idnes.cz/sierra-de-las-nieves-snezne-hory-spanelsko-f21-/kolem-sveta.aspx?c=A170214_145041_kolem-sveta_hig
     https://en.mapy.cz/s/2ZLas

    • Alex forever

     Fakt Ti stojí za tolik pátrání na netu věc, která je 1.) nedůležitá a 2.) řešitelná selským mozkem? {wacko}
     Je to naprosto srovnatelné třeba s označením vojenského prostoru na Karlovarsku. KAŽDÝ ho zná jako DOUPOV, a to nejen místní lidé a tisíce vojáků v záloze, kteří sem jezdili za boleševika cvičit bojové nasazení, ale také cyklisté, kteří tam rádi přes všechny zákazy jezdí. Jenže ta oblast se oficiálně nazývá Vojenský újezd Hradiště (podle nejvyšší hory Doupovské vrchoviny). No a pod tímhle názvem ho nezná, krom vojenských velitelů a zaměstnanců úřadů v přilehlých obcích, skoro nikdo.
     Oblast kolem jezera (či vesnice, chceš-li) El Chorro je ve světě známá jako národní (nebo přírodní, chceš-li) park a myslím si, že vcelku nezajímavá podhorská obec Ardales, kterou má tento park častěji v označení než El Chorro, je pro mnoho lidí neznámá.
     Tipnul bych si, že ze 100 dotázaných Španělů, bude 95 znát park spíše ve spojení s El Chorro, než s Ardales. Stejně jako si vojenský prostor spojí s Doupovem a ne s Hradištěm…
     Líp to vysvětlit neumím a ani nebudu. Kdo chce, pochopí {bye}

    • 1) Obecně mám rád kopce a mapy a nemám rád nepřesné informace, tak to je.
     2) Příští rok se chystám vyjet na kole na Pico Veleta, cca 3300 metrů!, tedy Sierra Nevada, chci to spojit s výstupem na Torrecilla, nejvyšší kopec Sierra de las Nieves a právě s Caminito del Rey, tedy se mi tyto informace hodí.
     3) Příští týden jedu do Asturie a Kantábrie na Vueltu a také chci navštívit Picos de Europa, což je jeden z národních parků ve Španělsku a proto jsem koukal na seznam španělských národních parků, tam jsem Sierra de las Nieves (Sněžné hory?) neviděl a proto jsem začal hledat, jak to je.
     4) Národní park je něco jiného než přírodní rezervace, úrovní ochrany, velikostí atd.
     5) El Chorro je vesnice, u které je krásný kaňon řeky Guadalhorce, jménem Desfiladero de los Gaitanes, kaňonem vede unikátní stezka Caminito del Rey, tak to prostě je, kaňon je nejspíše přírodní rezervací nebo přírodní parkem, ale nikoli národním parkem.
     6) Pokud kaňon začlení pod národní park Sierra de las Nieves, pak vztah mezi kaňonem a parkem bude +- podobný třeba jako mezi NPR raseliniště u Kladské uvnitř CHKO Slavkovský les. Akorát je tedy kaňon dost bokem, ale třeba to bude exkláva toho národního parku.
     7) Jedná to geomorfologický celek Doupovské hory a nikoli Doupovská vrchovina, vojenský prostor tvoří část těch kopců, mimochodem já „Doupov“ dobře znám.

    • Alex forever

     A celé tyto litánie vznikly na základě toho, že jsem pochválil krásnou krajinu v destinaci, kde končila 2. etapa – s tím, že ji znám jen virtuálně z filmu na videotrenažeru TACX {devil}
     Kua, to jsem si teda dovolil dost :-D
     Poslyš, Palawane, tohle se lidem nevyplácí, šťourat se v každém lejnu a upozorňovat na slovíčka (vrchovina/hory, národní park/přírodní park). Z novinářské praxe navíc vím, že tohle dělají jen lidé, kteří mají nejvíc problémů sami se sebou, a tak se zabývají sledováním jiných, aby se sami cítili lépe. Každá redakce má takové své „externí korektory“, kteří ji bombardují upozorněními typu: „Včera jste měli v článku XY pět chybějících interpunkčních znamének, chybu v titulku článku ABC…“ atd. atd. atd. Je to od nich strašně trapné {negative}
     Ještě že mě na tyhle „sledovačky“ neužije! Věř tomu, že bych ve Tvých příspěvcích taky našel nejeden nedostatek {bye}

    • Alex forever

     Jinak ještě k tomu národnímu/přírodnímu parku – tady je text k filmu fy TACX:
     A beautiful ride through Ardales National park.
     A wonderful ride up past one of the most spectacular sights in Andalucia with the split cliff of El Chorro, on to the reservoirs of the Ardales National park & finally a short steep climb through the whitewashed town of Ardales into the rugged hills beyond. Ardales National park is known as the Spanish Lake District set high up in the mountains. Malaga’s “Lake District” is in fact three reservoirs formed by dams built across the extraordinary Guadalhorce river gorge, which is called the Garganta del Chorro. Ardales Lakes Turquoise coloured lakes surrounded by woodland are the most unexpected sites in Andalucia. The “Lake Districts” of Andalucia are only 6 km from El Chorro and are a favourite weekend escape from the city of Malaga.
     A tady je ukázka videa, ne které jezdím a které mne tak okouzlilo, že jsem – já vůl! – o něm napsal:
     https://youtu.be/73__M0EIsHQ

    • TACX dělá sice skvělé trenažery, ale popisky má zjevně občas fakticky špatně.
     Pro mě to byla prima geografická vložka, pro tebe litanie a důvod pro kastování.
     Na závěr jsi se okastoval i sám, tedy já se zdržím.

    • Alex forever

     Malá ukázka možného „šťourání“ v Tvém příspěvku:
     1.) Pico Veleta měří 3398 metrů, tedy skoro o 100 metrů víc, než uvádíš. Zkratka „ca.“ pro tak velký rozdíl? To snad ne…
     2.) Wikipedie: La Torrecilla je hora o výšce 1919 metrů – nikoliv kopec, jak nepřesně píšeš :-D
     3.) doufám, že slovem „raseliniště“ jsi měl na mysli „rašeliniště“

     Je mi na blití, jak je to trapný… K cyklistice by raději něco nebylo?

    • 1) Veleta.
     Pojedu na silničce, Pico je vrchol, tam až asfalt nevede, proto jsem ho předtím nepoužil.
     „Access road from Granada. Free access until Hoya de la Mora at 2526m. From Hoya de la Mora onwards, the road gets much narrower and access to motor vehicles (not sure if for other vehicles too) is restricted to those previously authorized. Asphalt ends at circa 3300m but the road continues unpaved until reaching circa 3380 m“
     https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_highest_paved_roads_in_Europe_by_country
     2) La Torrecilla.
     Pro mě je „hora“ La Torrecilla „kopec“, protože výraz „jdu na kopec“ používám i když jdu na horu.
     „Není úplně jasné, kdy se takový povrchový útvar označuje výrazem kopec nebo hora. Z velké části to závisí na subjektivním hodnocení. Obecně platí, že kopec není tak vysoký jako hora a jeho svah není tak prudký. Někdy je pro označení rozhodující nadmořská výška vrcholu, někdy je to relativní výška nad okolním terénem. Někdy se výrazem hora označují i kopce, které nesplňují ani jedno z kritérií (např. Bílá hora)“
     https://cs.wikipedia.org/wiki/Kopec
     3) „raseliniště“
     Ano, slovem „raseliniště“ jsem měl na mysli „rašeliniště“, protože je ale v tamních rašeliništích výron sulfanu a smrdí to tam „jako prase“, „praseliniště“ není tak daleko.
     https://cs.wikipedia.org/wiki/Smra%C4%8Foch

    • Alex forever

     {devil} Nejdůležitější je najít si vždycky fajn výmluvu {bomb}
     Každopádně jsi borec, že se do takových „kopců“ pustíš – lhostejno, jak je nazveš {beer}

  • namyslím že to Porte vypustil protože to má jako přípravu…mluvilo se o střevních potížích už před startem..pochybuju že by si Porte tohle nechal ujít jen kvuli nějakýmu MS.
   spíš se podivuju tomu co tam včera BMC předvádělo…?
   včera opět tristní komentář na Eurosportu…Vuelta..MS jedou na Trentina ten by tam měl být…máme tam Vivianiho? a ty už jsou 10 minut za pelotonem…
   ale lepší perly na DD Tour….Sunweb jede tempo pro Graipela i když od nich odchází…a následuje 4minutový výčet Andreho „úspěchů“ v Sunwebu…na posledním kopci se zvedá Berguil..a snaží se odjet…je identifikován jako Pollit a že je bílozelený?…no má přece dres mladého jezdce…zatím Pollit s Mohoričem tahají druhou skupinu…a v cíli to překvapení když se Pollit převlíknul, vyrost a vyhrál….

   a Zakarin po pádu bez zlomenin, a bude pokračovat..

  • Viděl jsem jen posledních cca 15 km, navíc jsem u toho cosi dělal, ale nabyl jsem dojmu, že řada kandidátů na výsledky (etapové či GC) si tam vystupovala … nebo se úplně pletu?

   • V Tour de France a částečně i Giru mají kandidáti na GC umístění tu výhodu, že první etapy jsou na rozjetí, tj. většinou pro sprintéry, a kopce jsou až od druhého týdne. Na Vuelte pořadatelé mají koule hodit zvlněné etapy s dojezdem do kopce už od druhé etapy, to pak ti, co nejsou rozjetí nestíhají a celkové pořadí jim nadobro odjede.

    • Tím líp pro Vueltu. Stejný pořadatel jako TdF, tak rozdílný přístup …

 2. Štyby dnes v ústraní zajel nejlepší WT klasiku(bodově i umístěním) v této sezoně 6. na GP Plouay
  https://www.procyclingstats.com/race/bretagne-classic/2018/result

 3. Ahoj ještě k romanovo přestupu pokud bude mít gc ambice na což se všichni těšíme ale pokud bude tymova časovka v programu tak nevím jak jeho tým jezdil a bude jezdit pokud nabere ztrátu těžko to smaže zamysleli jste se nad tím

  • Pokud by Romanovy ambice v GC měla ohrožovat pouze TTT, že tak to bychom si mohli pískat. Na rovinu,kdy naposledy Roman zajel slušně nějaký etapák, nebo alespoň dojel solidně delší stoupání? Rád se budu mýlit,třeba za měsíc v Rakousku.

   • Je to uz docela davno.
    Tour 2013, pro me asi nejvetsi osobne nejvetsi Krizakuv zavod.
    2014 a 2015 paberkovani, 2016 horkotezko 10.na Tour, 2017 a 2018 „mentor“.
    Na druhou stranu letosni Ardeny vyborne.
    V 2019 budu moc rad i za 10. v GC na jakekoli GT.
    GC na GT je pro me zkratka v cyklistice nejvice.
    Ztrata DD sice v pripadne TTT nejaka bude, ale neberu to tragicky.

    • Pro mě už je Roman „jen“ TOP 5 klasikář do Lutychu, AGR apod. Na GT pro 1/3 stoupání a jako mentor. Pokud tam bude déle budu řvát jak sr. Homolka. {beer}

    • Doufam, ze jeste parkrat oba budeme rvat {beer}

 4. Vítězové dne:
  Dennis
  Kwiatek
  Kelderman

  Poražení dne:
  Porte
  Uran
  Honza Hirt

 5. Na CN vtipná(a omračující) statistika Valverdeho: „Since 2003, Valverde has ridden 209 stages of the Vuelta. Number of days he has been outside top 20 on GC: 4“. Tedy za posledních 16 let odjel 209 etap Vuelty a jen při 4 z nich nebyl v první dvacítce celkového pořadí. {wacko}

 6. Tak i ja to zkusim, i kdyz trosku pozde nebo spise na poslední chvili.

  1. PINOT Thibaut
  2. ARU Fabio
  3. DE LA CRUZ David
  4. YATES Simon
  5. LÓPEZ Miguel Ángel
  6. QUINTANA Nairo
  7. URÁN Rigoberto
  8. BILBAO Pello
  9. KELDERMAN Wilco
  10.MEINTJES Louis

 7. 1 Porte
  2 Quintana
  3 Yates
  4 Lopez
  5 Kelderman
  6 Zakarin
  7 de la Cruz
  8 Uran
  9 Aru
  10 Buchman

 8. 1. S. Yates
  2. Quintana
  3. Aru
  4. M.A. Lopez
  5. Porte
  6. Uran
  7. Buchmann
  8. Meintjes
  9. Zakarin
  10.Valverde

  Jakej je prosím kod na miniligu?

 9. Bez většího zájmu médií přišla včera jedna smutná zpráva. Zemřel Javier Otxoa. Vítěz z etapy na Hautacam na TdF 2000, frajer, jemuž srážka s autem při tréninku vzala bratra a zdraví, přesto následně vítěz na paralympiádě 2004 a 2008. Tak čest jeho památce.

 10. 1. M.A. Lopez
  2. Porte
  3. Nibali
  4. Pinot
  5. Quintana
  6. Zakarin
  7, Aru
  8. Uran
  9. S. Yates
  10. Buchmann

Leave a Reply