Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

5 463 comments

 1. Petr_H.s.k.

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1957680144290730&id=639189839473107 Zajímavý srovnání včerejší etapy z hlediska wattů, plus na konci důvod, proč ještě neodepispvat Valverdeho ;-)

 2. Pro mě dneska obrovské zklamání, ale neházel bych ještě Valverdeho z bedny pryč.
  Movistar dle mého takticky velice špatně. Tahání tempa 100 km, proč? Na co? měli ten únik nechat jet a nechat tahat někoho jiného.
  Zítra ale rozhodně bude nač koukat. Vlastně je každý den jiný. Dva dny zpět byli Kruijswijk a Pinot zoufalí a dnes excelovali. Tak uvidíme zítra. Bude to asi řežba a někdo to těžce zaplatí (doufám, že ne moji koně {mail} ).

  A propo. Roman se sám v posledních letech pasoval do role domestika a když může bejt u toho, že jeho lídr vyhrává tak významnej závod, tak raději ho zajímá jen on sám.
  Ale je to stejné jako před dvěma rokama. Tam najednou Contadorovi taky už pomáhat nechtěl a chtěl jet na sebe, protože věděl, že Tinkoff končí. Kde je ta profesionální loajalita?

  Loni Nieve věděl, že odchází ze Sky a jel Vueltu a výrazně pomohl Froomeovi vyhrát!!!

  • Alex forever

   Možná to něco naznačuje o skrytých (ale nenaplněných) Romanových ambicích a z toho pramenící nespokojeností… nebo? {scratch}

  • Toto sa mi vidí ako veľmi násilná kritika Romana v štýle kto chce psa biť, palicu si nájde, prepáč.

  • Tak případ Tour 2016 rozhodně nelze brát za Romanovu neloajalitu. AC byl jasně horší, ale díky své ješitnosti zpočátku odmítl dát Romanovi volnou ruku, což ho nakonec nejspíš stálo 7. místo celkového pořadí. Po letech jeho věrných služeb to od pistolníka nebylo nic hezkého, aspoň podle mě.

   • Tak pokud si něco s týmem domluvili a Roman to třeba nedodržel, tak to je dle mého neloajalita.

    • Já si ale myslím (můžu se plést, už to taky nějakej pátek je), že Roman v tý osudný kopcovitý etapě, kde se Alberto neudržel ve třiceti lidech, poslechl týmový nařízení z vysílačky a vrátil se k němu. Řek bych, že většině závodníků by v jeho kůži „přestala fungovat vysílačka“, což je samozřejmě jenom sprostá spekulace {beer}

  • Movistar zase podle mě naprosto dobrá taktika, jenom jejich jezdci nato neměli. Nenechali nikoho ujet, protože se čekal hromadnej dojezd tak 10ti nejlepších závodníků, plán byl, že Nairo dostane pod tlak soupeře a buď mu to výjde nebo Alejandro si dojede pro 10 sec za bonifikace a ujede okousek Simonovi jako minulej horskej dojezd, co by to znamenalo? Stačilo by pak dneska udělat úplně stejnou taktiku, Alejandro by na konci zase vsadil, shrábl 10 sec a přeskočil by Simona. Nemyslím si, že existovala jiná možnost jak ho zesadit, na dlouhej útok Valverde v současnosti a asi bohužel i v budoucnosti proti Yatesovi už nemá.

   • No nevím. Předpokládat, že v takto těžkých horských dojezdech, navíc ve třetím týdnu Vuelty, dojedou skoro spolu a že ho dvakrát ospurtuje, je teda podle mě úplnej nesmysl.
    Navíc ta varianta s Quintanou vepředu byla tak jasná a průhledná, že byla zřejmá už před etapou i nám všem tady.
    Nevím.
    Chybělo mi tam nějaké překvapení.
    Jako jasně ono se toho moc dělat nedá.
    Navíc bojovat proti někomu, kdo je lepší, je pak taky boj s větrnými mlýny.

 3. Štyby tretí v druhej etape Okolo Slovenska, víťazstvo je pre neho ako zakliate.

 4. Alex forever

  S tímhle časovým polštářem už by měl vyhrát i smolař Simon {yahoo}

  Příloha: Vuelta

 5. Valverdemu ten řídký vzduch nikdy nesvědčil. {unsure}

 6. Alex forever

  Skvělej Pinot (ten by mohl být v této formě klidně na bedně v Innsbrucku!), poraženej Valverde i Quintana, Yates má zaděláno na vítězství {beer}
  A největší trouba je podle mne Lopez! Podle toho, kolikrát na posledních kilometrech nastoupil (aby si zase sednul na zadek a rozhlížel se kolem sebe jako kvočna), bylo vidět, že mohl dojet podstatně líp {negative}

 7. Jinak Mas za celou Vueltu ani jednou nepotáhl, jeden náznak dneska nástupu, jinak se jenom vozí.

 8. Alex forever

  No, o celkové vítězství v tomto závodě by už S. Yatese mohla připravidt jen nehorázná smůla!

 9. Yates má k sobě ideální lidi, neohrožují ho a taky potřebují jet, druhej Yates by by si měl vystoupit a šetřit na zítra.

 10. Alex forever

  Tak ta Rabassa na závěr bude fakt výživná {wacko} Dnes se bude závodit, to je jisté {good}

  Příloha: Coll de la Rabassa

 11. Teď na CN zmínili zajímavou věc, kterou jsem si neuvědomil: Pokud Yatesík vyhraje Vueltu, nejenže vyhrajte každou letošní GT Brit, ale byla by to navíc pátá britská GT v řadě! {bomb} Díval jsem se do archivů a zjistil, že by to bylo poprvé v historii, kdy by se něco takového nějaké zemi povedlo. Dosud nejvíc to byly čtyři v řadě, naposledy 1991/1992 dvojice Španělů Mauri/Indurain…

 12. Dnešní únik na vueltě to měl spočítané na metry {good} Sice to peloton kontroloval ale 5 jezdců na ty tři a pak dva nestačili {scratch} . Ostatním týmům to bylo jedno a šetřili síly

Leave a Reply