Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

8 423 comments

 1. Pozeramn, ze MATTHEWS ubral na sprinte, ale pridal silu v kopcoch. Zeby ozaj ladil pre Dumolaina? {scratch}

 2. Avermaet tam měl šílenou pilu, nevím, nevím.

  • Alex forever

   Konečně! Skvělá Petrova práce – zlatej blembák se mu snažil udržet v háku, ale neměl na to ani náhodou :-D

   • zlatej blembák :-D (stačí mi ke štěstí málo)
    Ale Greg se Petra nebojí. Řekl to před několika lety po Saganově velmi úspěšné sezóně s tím, že ho chce porážet. Porazit ho může, porážet ne (pokud bude Sagi 100% zdravý a ve formě).

    • Alex forever

     Tak Hagen nakonec dokázal nemožné a balík si sám doskočil {wacko}
     A spurtoval dokonce na body – byl v cíli dvanáctej {wacko}
     Tak to čumím, jak umím {wacko}

    • Ja jsem spis cumel, ze se k nemu nikdo nestahl a nepomohl mu. Vzhledem k tomu jak si to dojel a jeste dal 12 flek…skoda

    • Ale zelenej spekoun {devil} dneska nadherne, kopce prejel taky v pohode a to tempo nebylo nijak volne. Pohyb Sagana v baliku a pak v dojezdech, to me nikdy neomrzi. Nepamatuji ze by to nekdo ovladal tak jako on. Moc sem mu to pral i tym pekne maknul. {thumbup}

    • Alex forever

     Peťo prostě není člověk, Peťo je Bůh {devil}
     A propós: Jaký profil má letošní MS? Nepojede si Sagan pro rekordní čtvrtej titul, když vloni udělali pořadatelé pod záštitou UCI všechno pro to, aby ho nemohl získat?

    • Bohuzel nepojede, protoze duhu vezme Zdenda! ;-)

 3. Alex forever

  Tak jsem si zase po roce dal trochu práce (no, smolil jsem to asi hodinu :-D ) s naší tipovačkou a tohle je výsledek:
  Tipovalo celkem 30 lidí. V tabulce vidíte 12 borců, kterým někdo z nás věří na vítězství. Číslo v prvním sloupci oznamuje, kolik z nás si myslí, že bude ten který borec první, ve druhém sloupci je pak celkový počet „nominací“ do TOP10. Pozoruhodný je rozhodně rozpor u Kruijswijka, kterého vidí v TOP10 kromě čtyř všichni tipující, ale na vítězství mu věří jen jeden jediný. V kontrastu s ním se v TOP10 objevuje jen 2x Dennis, ale jeden (Old Eagle) mu věří, že vyhraje celou Tour!
  Kreuziger se v našich tipech objevuje 8x, z toho 4x na 10. místě, 3x na lepším pořadí a 1x jako vítěz (u Palawana) {devil}

  Bernal 11x (28x)
  Fuglsang 5x (28x)
  Thomas 3x (16x)
  A. Yates 2x (25x)
  Nibali 2x (8x)
  Kruijswijk 1x (26x)
  Bardet 1x (20x)
  Pinot 1x (15x)
  Porte 1x (13x)
  Valverde 1x (9x)
  Kreuziger 1x (8x)
  Dennis 1x (2x)

  Dalšími tipovanými borci do první desítky, kterým však nikdo nevěří na celkové vítězství, jsou:
  Landa, Quintana, D. Martin, T. J. Van Garderen, Alaphilippe, Mas, Urán, Aru, Barguil, Poels, Konrad a Buchmann

 4. GVA včera 92,5 km/h
  Moc nefouká, 10 km/h
  Svižný začátek, prvních 10 km přes 55 km/h :-)
  https://racecenter.letour.fr/#/datazone?theme=

 5. De Gendt dnes chce moc, tak se jede šedesátkou

 6. Alex forever

  Chlapi, pořád mne trápí, že jsem ve svém tipu zapomněl na mého oblíbence Landu. Jestli dovolíte, opravil bych svůj původní tip, který vypadal takto:
  1. Nibali
  2. Thomas
  3. Porte
  4. Valverde
  5. Kruijswijk
  6. Kreuziger
  7. Bernal
  8. Quintana
  9. Pinot
  10. Yates A.
  … a to tak, že Landu dám na 3. místo a z TOP 10 mi vypadne A. Yates.
  Děkuji za pochopení {beer} , ono to stejně dopadne úplně jinak {devil}

  • @ Alex: Moc fajn tip.
   Místo „…mého oblíbence…“ je asi lepší „svého“, „mého“ je tzv. germanizmus. Ale chyba to asi není.

   • Alex forever

    Tak jo, když myslíš {beer} Ještě že jsem nenapsal „mojeho“, to by se asi líbilo jen Moravákům {devil}

   • Jjo, chyba to není, Alex správný tvar použil – mého.

    :-)

    • Teda chlapi, tady je to koukám samý profesionální češtinář. :-D Jen pro zajímavost: Chyba to je, na každý pád. Pokud přivlastňujeme podmětu, vždycky má být „svůj“, nikoli „můj“. Výjimkou jsou věty, kde je zájmeno součástí samostatného slovního spojení, pak Stručná mluvnice česká naopak „můj“ doporučuje. To jsou věty typu „děkuji za kladné vyřízení mé žádosti“. (Je tam spojení „vyřízení mé žádosti“, které tvoří samostatný pojem.) Tady to ale není ten případ.

     Ovšem o nic nejde, nebudeme si hrát na grammar nazis, já jen že se k tomu pár lidí vyjádřilo.

     Zajímavý je názor, že jde o vliv němčiny. O tom jsem ještě neslyšel a přijde mi to hodně nepravděpodobné. Máš Old Eagle nějaký zdroj?

    • @ Hun: Zdroj nemám. Kdysi dávno nás to takto učili v 9. třídě, učitelka nám to vykládala na nějaké podobné větě a ptala se, zda někdo ví, co je v ní špatně. Jeden vzdělaný žák to věděl a „můj fantóm GERMANIZMUS“ byl na světě. Správné použití přivlastňovacích zájmen je vyloženo např. zde: http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=630. Pokud člověk není kovaný lingvista, asi v tom těžko může mít úplné jasno.

  • Jsem hodně zvědavý jak Nibali a Landa na tom budou. Oba mají v nohou Giro a jet po něm Tour taky na GC, dokáže jen opravdu málo jezdců. Loni to výborně zvládli Dumoulin i Froome (i když ten měl ještě vyšší ambice).
   Zítřek napoví!

 7. Alex forever

  Takhle vypadá myšlení správného fanouška: Na Planinu přijede Křižák společně s ostatními lídry, možná i před nimi {devil}

 8. Dneska rozhodně hodně zajímavá bude etapa i v Rakousku. Sice jen 103,5 km, ale závěrečné stoupání má 17,4 a 8,9% průměr.

  Jako hlavního favorita tu vidím letos vynikajícího Aleksandra Vlasova {good} .

  Dojezd do cíle bude kolem 13:50 hod.

 9. Ještě sice máme před sebou dnešní etapu, ale já se již těším na zítřejší, ono to v reálu může být tak, že dnešní bude zábavnější než zítra, ale co :-)
  Na Planině prodloužili o cca 1 km silnici a jsou tam 2 „stojky“ navíc.
  Premií je 7 a v tomto pořadí 1 – 3 – 2 – 1 – 3 – 2 – 1
  Křižákova ztráta:
  do 1′ = super
  do 2′ = OK
  do 3′ = nicmoc
  více než 3′ = špatné
  Jsem zvědav, nemám žádná očekávání, ale budu fandit, ono se vlastně jedná o prd :-)
  https://www.letour.fr/en/stage-6

 10. To jsem moc zvědav kdo z rychlejších závodníků ty kopce v závěru dnes přejede. Hlavně teda na souboj Sagan vs. Matthews.

  • Spurt je po rovině, tak více šancí má asi Sagan, ale Matthews je ve formě, počítat se s ním musí.
   Sem zvědav jesi odpářou Van Aerta.

   A nebo to nakonec všechno bude jinak a zkusí to třeba Simon Yates :-)

  • Já hlavně doufám, že k tomuto souboji dojde. Pustil jsem celkem dost peněz na umístění v etapě na tyhle dva. Ale taky to je asi varianta, že by mohl být kvalitní početný únik se jmény jako Van Avermaeu, Molard, Edet..Nebo myslíte, že nemá únik šanci?

   • Já myslím že na větší únik, který by to dotáhl do konce je ještě brzy. Na druhou stranu ve svých tipech ve druhé a třetí etapě jsem dopadl jak sedláci u Chlumce, takže co já vím. Já jsem to spíš myslel jestli ten osvalený Sagan ty kopce přejede. Dřív bych nepochyboval, nyní si nejsem úplně jist.

    • Asi jo, ještě je brzo. Já si myslím, že to dnes nebude až tak eliminační (hlavně kvůli tomu, že ještě pak zbývá kus do cíle) a tihle dva to určitě přejedou, i s ohledem na zítřejší náročnou etapu..

    • Právě, je to z vrcholu 19,5 km do cíle, navíc 4,6 km a 6,1 %, předtím 5 km a 6,7 %, to možná přejedou i další a nejen Matthews a Sagan.

    • No nevím. Myslí, že dnes za to již někdo vezme. Nenechají takové jako Sagan či Bling to přejet. Pokud za to vezmou opravdu budeme rádi když neodpářou i Romana.

     Jinak ta rovina před cílem je obousečná. Dá se pak i ztratit víc než při dojezdu do kopce. Kdo se již teď cítí na 100% bude chtít možná nachytat ty co ladí až na 3 týden ….

 11. Nepřijde vám, že v letošní sezoně byl dost nevýrazný Kwiatkowski?
  Paris – Nice tedy 3., ale ostatní závody maximálně průměrné.
  Jsem zvědav, jak výrazný bude coby domestik na Tour, třeba na Izoardu a celé Tour 2017 byl výborný.

 12. K Giru Rosa:

  M. Vos vyhrála 3. etapu a bylo to už její 189té vítězství … ale koukněte jakým způsobem, to se opravdu málokdy vidí (plus opravdu zajímavý a těžký dojezd): https://youtu.be/2jobR9Uk7PU

  Dnešní pátou etapu o skoro 3 minuty vyhrála Annemiek, což žádné velké překvapení asi není, ostatně vizte reakci od Longo Borghini: https://twitter.com/mrconde/status/1148590604475088899

  • Alex forever

   Jojo, Ondro, ten dojezd ukazovali několikrát v televizi a asi si budu dlouho pamatovat zděšení, které se objevilo během zlomku vteřiny ve tváři usmívající se Australanky, která si myslela, že vyhraje {cry}
   Jóóó, Marjánku Fosů nelze nikdy podcenit, je to fantastická závodnice {heart}
   Na druhou stranu v ženském sportu se podobné excesy dějí poměrně často, mnohem častěji, než v mužském. Pamatuji si třeba, jak před mnoha roky dávali v televizi basket (dokonce, tuším, na reprezentační úrovni) a střídající hráčka se po rozskoku zmocnila míče, rozběhla se na vlastní koš a za ohlušujícího řevu zděšených fanoušků na tribuně s chutí zavěsila!
   To se u chlapů jen tak nevidí… {scratch}

   Příloha: Vos

  • „Tak jo, mimozemšťan je pryč, začíná závod obyčejných lidských bytostí.“ {thumbup}

Leave a Reply