Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

8 425 comments

 1. Doufám, že Honza Hirt příští rok konečně dostane šanci debutovat na Tour a přestanou s ním vymetat „pouťáky“ typu Gira.

 2. Balík začíná horně rozvážně, jestli to takhle půjde dál, únik bude mít brzy náskok 10 minut.

 3. Tak 14 členný únik. Je tam i Ciccone. Tak že by vyhrál i etapu na Tour + žluťáka {mail}

 4. Podle mě je jasné, že dnes vyhraje Formolo, protože Nibali v 2014 i Aru v 2017 vyhráli na Planině v dresu italského mistra a Davide letos mistrák vyhrál a tedy vítej zlatý hattricku!
  Jo aha, Formolo na Tour není, školácká chyba od týmu Bora {yahoo}

 5. Dneska Pinot asi, ne?
  Vlastně co to plácám – NAIRO! Nairo rázně rozřeší otázku lídrovství v Movistaru a zahájí svou spanilou jízdu za celkovým vítězstvím! {beer} ;-)

 6. Dumulin + Kittel do TJV (spekulace zatím)

  a na příští rok mají podepsané:
  BENNETT George29
  BOUWMAN Koen25
  DE PLUS Laurens23
  EENKHOORN Pascal22
  FOSS Tobias22
  GESINK Robert33
  GROENEWEGEN Dylan26
  HOFSTEDE Lennard24
  JANSEN Amund Grøndahl25
  KRUIJSWIJK Steven32
  KUSS Sepp24
  MARTIN Tony34
  ROGLIČ Primož29
  ROOSEN Timo26
  TEUNISSEN Mike26
  TOLHOEK Antwan25
  VAN AERT Wout24
  VAN DER HOORN Taco25
  VAN EMDEN Jos34
  VINGEGAARD Jonas22
  to je docela nálož mít Kittela i Gronewagena…
  a jezdci na GC taky slušný….jen z kterých udělat domestiky…?
  a DePlus by měl opět smolíka…

 7. Překvapil mne Rohan Dennis. Jeho transformace na GC jezdce jde asi fakt mizerně.

  • Dennis jel na GC Švýcarsko, na Tour má jet pouze na etapy a chce vyhrát časovku.
   To je info z tiskovky před Tour.

   • Vím. Pokud je ale dlouhodobej plán transformace na GC závodníka a už to i slušně zkoušel dokonce už minulej rok, tak pokud by měl na slušnej výsledek, tak na GC jede. Etapy a časovka jsou v jeho případě znouzectnost, protože na víc to za danejch okolností není. Že jede na etapy a časovku přece nemusí znamenat, že by měl formu na GC, ale rozhodl se lovit etapy.

    Co s tím Švýcarskem? Bernal nebo Mas jeli taky Švýcarsko na GC a teď jedou na GC Tour.

    • Švýcarsko jel na GC a zajel dobře. Asi potom nejde říct, že transformace jde špatně.
     A na Tour má v plánu jiné cíle. Možná to tak zapadá do jeho dlouhodobého plánu.

    • Ta GC transformace má ale být na Grand Tours.

    • Může mít v plánu Vueltu …
     Těch možností je víc a otázek taky. Odpovědi zná Rohan, jeho DS a možná Google (?).

    • No, co se letošní Tour týká, vzhledem k jeho postavení můžeme bezpečně říct, že si tam Rohan v celkové klasifikací nevede dvakrát nejlépe. O opaku mě asi nic nepřesvědčí. A Tour je jeho hlavní priorita. Je možný, že oficiálně vyhlásil etapy, ale měl GC v hlavě, což by po Švýcarsku, který šlo dokonce nad jeho očekávání, vypadalo celkem logicky, ale prostě to nešlo dobře a upne se k Vueltě. Je mu 29 let, Tour je jeho hlavní cíl, přijde mi, že není moc na co čekat.

    • Nejlépe je vycházet z ověřitelných informací. Domněnky jsou pouze jen domněnky, nelze z nich nic vyvozovat.

    • Vuelta se na GC jezdí pro „GC začátečníky“ určitě snadněji než Tour, uvidíme, zda Vueltu pojede.
     Možná blafoval, možná ne, proč ztratil GC ambice tím, že ztratil přes 8′ hned hned ve 3.etapě, kde cca 50 závodníků dojelo spolu, jsem ale nenašel.
     “I have been working well in the last weeks and the podium in Switzerland confirmed this. My goal for the Tour is to do well in some stages, like for example the Pau’s ITT, and help my teammates win as much as possible”
     http://teambahrainmerida.com/a-complete-team-for-the-grande-boucle/
     http://teambahrainmerida.com/tour-de-france-st-3/

    • k-l-k že je jeho cíl celkové klasifikace Tour, to domněnka není. Že si letos na Tour nevede v celkové klasifikaci dobře, to je podle tebe domněnka?

     Pravda, Vueltu často jezdí začátečníci jako první GT na celkovou klasifikaci. Jenže Rohan už v GC zdaleka není začátečník a ani by to nebyla první GT, kterou jede na GC. A jeho cíl je Tour. Co chceš Palawane dosáhnout tím, že opakuješ, co už tady zaznělo a dokonce jsem už k tomu napsal, že to vím, to fakt nevim, ale úplně normální mi to nepřijde.

    • Domněnka je, že chtěl jet Tour na GC. – Dle jeho prohlášení nechtěl. Chce etapy.

     A v tom případě teď vypouští etapy a bude se později snažit dostat do úniků. Na to ale musí mít taky slušnou ztrátu v GC, aby ho odjet nechali.
     Takže on si nechce vést v celkové klasifikaci dobře. Právě naopak!

     Vycházím ze známých fakt, do žádných spekulací se nechci pouštět.

    • k-l-k ano, takže si v GC nevede dobře, stačilo říct, že to domněnka není. K čemu ta zbytečná omáčka o etapách a tom, že si nechce vést dobře? Vždyť už na začátku jsem ti psal, že vím, jaký cíle před Tour vyhlásil. Faktem je, že si v GC dobře nevede, důvody mohou být různé a my je vidět nemusíme.

     Nevycházíš vždycky ze známých fakt, taky si zaspekuluješ…o tom, že může mít v plánu Vueltu, nebo o tom, že jeho transformace na lídra GT jde dobře na základě výsledku z týdenního etapáku… Podobně já nevycházím jen ze samých domněnek, ale taky vycházím z faktů.

     Že moh chtít GC na Tour zkusit, to domněnka je, jasný. Pokud jde o transformaci na GC GT, tak co s tím, že zajel dobře Švýcarsko? Neobjasnil jsi to.

     Ještě bych k tomu řekl – že dokáže zajet dobře týdenní etapák, to už víme dávno, to jsme se nedověděli až letos po Švýcarsku. Švýcarsko nepřineslo nic převratnýho, takže bych neřekl, že přineslo nějaký nový důkazy v tom smyslu, že jde transformace na GC GT dobře. Má odjetých už spoustu GT na to, aby měl zkušenosti a spoustu z nich má odjetých s myšlenkou na to, že jednou chce jet na GC, takže v tom dávno není žádnej nováček. Minimálně jednu zkoušel i na GC, možná i víckrát. Jeho cíl je Tour, je mu 29 let, Tour ale letos na GC nezkouší, byť už minimálně vloni o té možnosti mluvili. To všechno má jeden jasný závěr – letos ta transformace ještě nevyšla. Toť vše.

    • 1. Ve Švýcarsku ukázal, že na GC jet dokáže. O žádné souvislosti s GT jsem nepsal.
     2. Vuelta jako možný letošní cíl byla reakcí na tvůj další příspěvek.
     3. Do spekulací, co se povedlo nebo nepovedlo, se pouštět nechci. Takže to je za mě vše.

  • Dennise bych vůbec nepodceňoval. Švýcarsko jel výborně, tak se mi nezdá, že by měl teď dojíždět v grupettu kvůli výkonnosti. Spíš se šetří jako mnoho dalších. Vůbec bych se nedivil, kdyby byl dnes v úniku dne a bojoval o etapu.

   • Nepodceňoval? Řekneme si po Tour, jestli skončí aspoň do desítky.

    Nedělal bych z toho kovbojku… Nikdo neříkal, že dojíždí kvůli výkonnosti v grupettu, až moc čteš mezi řádky. Že se šetří ne etapy, to možný je.

    • Do desítky neskončí určitě a třeba ani do 30.
     Já jen říkám, že formu má třeba výbornou, ale jezdí dle plánů týmu.

    • Dennis nejde na GC, takže na tejto Tour do 10 bude veľmi ťažko.

    • Alex forever

     No, po dnešku budeme moudřejší, jestli do TOP10 skočí Dennis nebo jinej penis :-D {bye}

    • Mellon přesně, to jsi trefil hřebíček na hlavičku! Akorát teda…možná sis nevšim, ale Dennise tady už chvilku „řešíme“ a možná sis všim, že už to několikrát padlo…ale možná ne, a pak by tvoje poznámka nebyla tak nejapná, ale jestli jo, tak je sakra hodně nejapná! Sakra chlapi, slezte si už z toho vedení. Jasně, formu má výbornou, mohl by klidně skončit na bedně, ale tým chce, aby jezdil na etapy. ;-)

 8. Ahoj nevím jak vám ale mě štve že dopingovemu hrisnikovi dávají v TV takový prostor zrovna tdf si hrála na čistou a teď tam nechají dělat contu chytrého

 9. U Křižáka na gradientu až tak nezáleží, záleží prostě na tom, jakou má formu. Když měl formu, zajel dobře všecko. Možná něco o chloupek líp, možná ne.

 10. Tipy na dnešek:
  Bernal ukáže všem záda a razantním způsobem si řekne o lídrovství.
  Roman sekyra cca 1,5 minuty.

  • Nevím, jak je Bernal silný na těchto rampách.
   Před 2 lety tu byl utrasilný Porte, který postupně všechny urval na sílu ve stoupání (nepočítaje Arua, který vyrazil do trháku dříve), ale v závěru ho přespurtovali Dan Martin a Froome. A Ondra Cink tehdy tenhle kopec vyjel lépe než Křižák.
   Tyhle dojezdy umí Valverde (vyhrál by etapu, splnil si svůj osobní cíl a pak by už v klidu mohl domestikovat), Dan Martin, Alaphilippe (záleží jak se pojede ostře celá etapa), Fuglsang, Bardet, Pinot (ten prý žije 20 km nedaleko, tak ten kopec má natrénovaný), Woods. Brzkým nástupem by to mohl zkusit Schachmann (a toho ostatní nechali ujet, neboť nejede na GC; zatím nejdříve 2x Visma, pak 2x Podlaháři a dnes podruhé Bora?).
   Naopak Landa a Quintana budou patřit mezi ty, kteří na posledním kilometru budou ztrácet.

  • Já si myslím, že Bernal dnes nevyhraje. Třeba bude „nejlepší z nejlepších“ , ale nevyhraje. Po dnešku následuje několik jen trochu zvlněných etap a nebylo by asi pro tým moudrý, aby po 6. etapě už drželi žluťáka.

   Proto můj tip na dnes je Greg Van Avermaet.

   • @ PavelK: GvA dnes obdrží 15 minut, možná i mnohem víc.

    • Alex forever

     …stejně jako všichni sprinteři a velká část klasikářů, Orle {mail} Snad je Loulou se díky žlutému triku vymučí tak, že dojede ve slušném pořadí. A třeba překvapí úplně?

    • @ Alex: Asi jsem to opět přehnal {unsure} , GvA by se mohl udržet na deseti minutách, ať nežeru. Tím, že Julian má žluťáka, bychom měli mít dostatek informací o jeho pozici. Jsem na něho hódně zvědavý, možná že dnes ještě udrží minimálně top 10 nebo dokonce vedení a speakři na Čt budou slintat.

   • Tak pan Zašívka dnes nevyhraje, v úniku není.

    • On už nevyhraje možná nikdy. Kliku jako v Riu už mít asi nebude.

   • Greg Van Avermaet: „The breakaway can win“
    13:24
    Greg Van Avermaet said this morning: “I’m pretty happy with the feeling I have on the bike for the first part of this Tour de France. The level is super high so it’s very hard to win a stage. I’ve been close a few times and I’ll try again but not today as I think this is the right stage for a bit of recovery as there are better climbers than me. I’d better keep some energy for the days that really count for me. However, I believe a breakaway can go to the finish today. Several teams have the same idea and some good climbers will try to sneak in the break. They have a big chance to win.”
    https://racecenter.letour.fr/#/stageprofile

 11. Není mi jasný, o jakým špekounovi popř. osvalenci je tady řeč, podle mě je Peťo stejnej jako vždycky, ne-li štíhlejší.

 12. Team Dimension Data dnes velmi dobře zajel 4. etapu na „Kolem Rakouska“. Ben O’Connor druhý (nechápu, proč nejede TdF), Stefan de Bod čtvrtý (22 let, mj. velmi dobrý časovkář), Ghebreigzabhier šestý.

 13. Na Sagyho byl dnes kurz 7, konečně jsem se tregil. :-D Zítra už to bude o dost těžší. Za mě Bernal.

 14. Na ženském Giru horská časovka, vítězka průměr skoro 30 km/h, šílené. Markéta Hájková (19 let) lepší než Nikola Nosková. Žeby nový talent? Uvidíme.

  Příloha: MH_01

Leave a Reply