Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

10 074 comments

 1. Alex forever

  Podle mne zajel tuto etapu Roman velmi dobře {good} Řekl bych nad očekávání mnohých…
  Kdo by si před měsícem pomyslel, že ještě 2 km před cílem této kruté etapy bude v širším poli favoritů a do cíle ztratí de facto 2 minutky?
  Já jsem spokojený a měli bychom být všichni, pánové {beer}
  S čím jsem ale opět maximálně nespokojený, to je výkon komentátorské trojice ve studiu ČT Sport :-¤ {negative}
  Nevím, jak vy, ale já neustále hledal a taky viděl jasně zelenou helmu Romana a nadšeně kvitoval, jak odpadali mnozí spolufavorité a ta helma tam furt poskakovala uprostře hlavní skupiny. Byl tam zašitej jako jehla, skvělá poziční jízda, ani na něj nefouklo.
  A komentátoři? Celou dobu o něm neřekli ani slovo, všimli si ho až ve chvíli, kdy by ho musela vidět i bába s 10 dioptriemi – když se propadl na konec skupiny. A když za chvíli ze skupiny, bohužel, odpadl, byli najednou chytří jako rádio a předháněli se v otázkách: „Je tam ještě Roman?“ „Já ho nevidím?“ „Ne, už tam není…“
  Prostě kreténi, jinak to napsat neumím. Takhle se přece nemůže zhostit své práce člověk (+ dva špičkoví poradci), sedící ve studiu ČESKÉ televize a komentující největší závod světa, ve kterém se v první skupině největších favoritů drží a znamenitě bojuje jediný ČECH v pelotonu!
  Howgh :-¤ :-¤ :-¤

  • Alex forever

   Ostatně stačí se podívat na tento výřez z pořadí celkové klasifikace po dnešní etapě (od 25. do 45. místa), na kterém je vidět, v jak skvělé společnosti se Roman nachází a jak malý má odstup na čelo, na rozdíl od mnoha jiných, komentátory při přenosu stále opěvovaných cyklistů!

   Příloha: GC TdF

   • Alex forever

    Mimochodem:
    GvA opravdu chytil skoro těch 15 minut, které mu předpovídal včera Old Eagle! Skvělý odhad {beer}

    • @ Alex: Zlatej blembák dnes nejel doraz, já psal ten první odhad jeho ztráty s předpokladem, že pojede naplno ;-) . Takže zase tak dobrý odhad to nebyl. Je fakt, že jsem odhad pak snížil na 5-10 minut. Ale GvA mě moc nezajímá, daleko lepší je, že Thomas se dnes předvedl a Bernal musí čekat na další těžké etapy. INEOS to má dobře vymyšlené. V ITT lze předpokládat, že Géčko tvrdě zaboduje a bude mít velmi dobrou pozici do třetího týdne. Jo a Bernal (jak jsem psal u TdS) makal v tréninku na Giro, tudíž podle mě jeho „odložená“ forma se může ve třetím týdnu snadno a rychle vypařit. Géčko zatím vypadá hodně odhodlaně (jakože obhájí a basta :-D ). Jede zatím skoro jako Froomeův klon {rolleyes} .

    • Alex forever

     To bys Thomase urazil, Orle! Není na něj ani zdaleka tak tristní pohled {devil}

    • @ Alex: To je výborný postřeh {thumbup} , Welšan jako bejvalej elitní dráhař má vybroušený posed i styl {beer} !

    • Alex forever

     Aby ne, Orle, hustili to do nás od dorostu, tak snad ve svém věku už vím přesně, jak se má sedět na kole :-D
     Mimochodem: z těch nejznámějších profíků sedí na kole asi „nejkrásněji“ Nibali (i to je důvod, proč ho mám tak rád)

    • @ Alex: Nibali umí, ale nikdy mi k srdci nepřirostl. V poslední době je pro mě jeden z nejlepších „stylistů“ např. Fuglsang a Tom Dumoulin. Bylo by hezké, kdyby se létající Holanďan co nejdříve vrátil, hodně chybí.

    • Alex forever

     Fuglsang ano, Dumoulin ne. Nibali ví jako jeden z mála naprosto přesně, kdy se zvednout ze sedla a kdy zůstat sedět, na kole je jako přibitej, žádné zbytečné pohyby rameny, žádné klování. Výbornej je v těchto dovednostech třeba taky Valverde, Kwiatkowski, Landa, Alaphilippe nebo Porte, ale Nibali, málo naplat, vypadá podle mého názoru na kole nejlíp (a to i vzhledem k jeho tělesným proporcím).
     Otřesní jsou kromě Frooma v těchto ohledech především Dan Martin nebo Zakarin, nelíbí se mi ani styl Francouzů Barguila, Bardeta ba ani Pinota.
     Podstatná je však skutečnost, že i přes dílčí nedostatky (u Dana Martina bych řekl až tragikomické nedostatky) jsou to všichni skvělí borci a mnohdy ti méně techničtí dokáží natřít prdele výstavním technikům :-D
     Jo, abych nezapomněl – na kole se mi velmi líbí Romanův styl jízdy a posedu, jen by v těch kopcích měl jezdit tak o dva pastorky lehčí převody…
     Ale starého psa už novým kouskům nenaučíš {bye}

  • Roman zajel asi dle svých možností, snad by se na to lépe koukalo, kdyby se udržel s Aruem, Bardetem.. {scratch}
   Jílek se ještě snaží držet nějakou lajnu, ale ty dva rozumprdi ve studiu :-¤

   • Alex forever

    Kdyby se Jílek raději věnoval dění na obrazovce a ty dva nechal žvanit! Ale on to prostě nedělá – jinak by musel Romana vidět stejně dobře, jako my!
    Proboha, vždyť na Tour kouká díky přímým přenosům celej národ, televize jsou zapnuté v každé hospodě, čučí na to i babky na vesnicích. A většina těchto lidí Romana nepozná tak, jako my – takže si prostě musejí myslet, že tam ten kluk vůbec není, když o něm neslyší 3 hodiny {wacko}
    Je to od komentátorů příšernej amatérismus a současně neúcta k Romanovi, to mi nikdo nevymluví… :-¤

    • PetrH.Senov

     Nevidím to tak zle. Za mně, díky bohu za Jílka. Jasně, že má přešlapy, ale celkově docela v pohodě. Z „odborníků“ ve studiu mi fakt nesedí Kozubek, toho fakt nemusím, Benčík mi příjde jak kumpán u piva, Tesil je takový korektní a Svorada na mně působí trochu chladně, ale naprosto profesionálně. Jasně, že vždycky je co vytknout, ale otázka je, jestli by jakákoliv změna nebyla změnou k horšímu, a tom jsem konkrétně u Jílka přesvědčen bez jakékoliv didkuze.

    • Myslím , že prakticky bez chyby by to bylo jedině kdyby jsme se tam ve studiu sešli my tady z fóra to by diváci u TV čuměli(samozřejmostí by byl i honorář). {bye}

    • Alex forever

     Já proti Benčíkovi, Tesařovi a Svoradovi nemám co se týká jejich připomínek ani to nejmenší, poslouchám je moc rád. Nikdy mi ani moc nevadil Jílek. Ale rád bych se opravdu dozvěděl, co je za tím, že nás zavalujou informacemi o všech, které zahlédnou na obrazovce – jen Křižáka jakoby prvoplánově ignorují.
     To prostě nikdy dřív nebylo, vím to jistě {wacko}

 2. Jukněte na dnešní sestřih z Giro Rosa, oni je posílaj na hodně zajímavý silnice (no, spíš cesty nebo chodníky!): https://youtu.be/RtCN2nB81kk

  (cca v čase 1:18)

 3. Za mě Roman dobrý. Ale já jsem kategorie tzv. skalní fanoušek. :-) Co mě spíš zaráží, je taktika DD. Do úniků zatím nešli, ale třeba mají vytipované jiné etapy, vyjma EBH se výsledkově plantají na konci pole. King je brán za vrchaře a dneska až čtvrtý z týmu. No snad to bude lepší …

 4. Poslední kilometr po šotolině bylo peklo. Nibali, Bardet, Kelderman, Benoot a Garderen bohužel nestačili. Landa jezdí zoufale netakticky, takhle nikdy nic nevyhraje.

  • zdá se mi, že landa nebo například bardet nemají na GT po nástupech dobrou okamžitou regeneraci. odvaří se a potom musí zvolnit víc, než by bylo potřeba a pak to často vypadá jako na gumě a po na první pohled bomba ataku to vyzní nakonec lehce do ztracena. v tomhle vidím opticky ten největší rozdíl, který tu úplně top první ligu (např. froome, nibali) odděluje od té top ligy „jedna mínus“ (např. bardet, landa). docela to u nich i koresponduje s časovkou, taky je tam „něco“ nepustí ještě dál(alespoň zatím). jestli je to hlava, taktické blbosti, technika nebo prostě fyziologie, to samozřejmě nevím, jsou to jen moje domněnky vypozorované takhle od tv. možná od všeho trochu. a nebo je to všechno úplně jinak, jen to na mě prostě takhle působí. :-)

 5. já to vidím ohledně romana jako ještě vcelku dobrý výsledek. dnešek byl pro něj papírově asi nejhorší profil, dál už by to pro něj mělo být jenom lepší. kopce delší a přece jenom menší stěny v těch opravdu horských etapách. ztráta na elitní skupinu nebyla až tak propastná, čekal jsem to horší. navíc další hory budou až za týden, forma se může zlepšit, v což teda doufám :-) zejména pro časovku, té se bojím a ta je tam teda bohužel blbě daná, tam se může zlomit ještě před dlouhými kopci,kde by se svým dieselem mohl vydržet dlouho. {scratch}

 6. Jak je vlastně v pravidlech projetí cíle ? Zajímá mne to z pohledu Bardeta, kterému trvalo cca 10 sekund než projel cílem celým bicyklem, protože nesmyslně šaltroval těsně před cílem a spadl mu řetěz. {wacko}

 7. Za mě velké zklamání ne tak ze ztráty jako že před ním dojelo 30 lidi tak doufám že ve třetím týdnu bude forma ale moc tomu nevěřím

 8. Velká škoda, že dnes Křižák nešel do úniku, dojel dnes za Wellensem, kdyby byl v úniku, byl by určitě mnohem více vepředu.
  Celkově je Křižák 28., jména před ním jsou vesměs top, je to prostě Tour.
  Věřím, že časem se ještě zlepší, na top 10 v GC to moc nevidím, ale třeba začne ve 3.týdnu létat a ideálně skočí ve 2.týdnu v Pyrenejích do úniku.
  Ohledně sledování, live tracking na oficiálních stránkách fungoval velmi dobře, tedy i když Křižák nebyl v záběrech, viděl jsem, jak je na tom.
  https://www.letour.fr/en/rankings

 9. Roman je pořád ve hře. Uvidíme jak dá časovku příští pátek a následující den Tourmalet.

 10. Není to průser, ale z lídrů byl víceméně nejhorší. Asi by měl jít do úniku..

 11. Za mě Roman velice slušně teda! Na to jak tam celou dobu plandal na chvostu, jsem fakt prijemne prekvapenej. No, a Geraint! {bomb} {devil}

 12. Tak se bude prevlikat zlutak ne? Julian si hrabnul, asi trochu zbytecne…

 13. Křižák cca 1’40“ na Thomase, za mě OK! {good}

Leave a Reply