Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

10 074 comments

 1. Viviani, Sagan a Groenewegen jsou dnes největšími favority dle novinářů i dle PCS.
  Felline včera vylepšil rychlostní rekord letošní Tour na 95,2 km/h.
  https://racecenter.letour.fr/#/datazone?theme=
  https://www.procyclingstats.com/race/tour-de-france/2019/stage-7/game/most-picked

 2. Samozřejmě, že hodně z nás fandí Romanovi a možná nejsme úplně objektivní. Máme za sebou první opravdový test, který ukázal, kdo má na top 10. Jak to čtu, tak je to v tuto chvíli asi 20 lidí. Přičemž v top 30 máme dost domestiků, kteří budou odpadat.

  Nevěřím příliš tomu, že by si moc týmů mohlo dovolit jet na dva lídry. Dokážu si to představit u Ineos a Movistar, ale jinde ne. To už samo o sobě hodně pročistí top 30. Reálně tam pak zbydou

  Ineos 2x, Pinot, Kruijswijk, lepší z EF, Fuglsang, Buchmann, A. Yates, 2x Movistar, lepší z UAE, lepší z Trek, Nibali, Bardet, Barguil a Kreuziger – tzn. cca 16 lidí.

  Hranice top 10 bude tak okolo 15 minut ztráty na vítěze. Možná i o trochu víc. Etapa, jako byla ta včerejší, hraje roli v tom, kdo vyhraje, ale z hlediska boje o top 10 nebyla vůbec důležitá. Malý rozdíl mezi Kreuzigerem a nejlepším z favoritů Thomasem okolo 100 vteřin je nic. Kreuzigerovo soupeři o top10 na něj získali ještě o něco méně.

  12. etapa – dvě velké hory přes 1500 metrů + dlouhé sjezdy, kde se může stát cokoliv, dá se zratit řádově více než včera

  13. etapa – hned druhý den 27 km časovka, která některé hrdiny z předchozí etapy může zlikvidovat

  14. etapa – 1 těžký kopec 1500 m a 1 supertěžký Tourmalet, kdo zajel 12 a 13 super tady může bouchnout a koupit klidně 15 minut

  15. etapa – další těžká etapa, kde 4. den v řadě se pojede tvrdý boj o GC

  18. etapa, kde se pojede v extrémní nadmořské výšce s třemi kopci přes 2000 m, pričemž jeden z nich je brutální Galibier a po něm brutální sjezd

  19. etapa pak pokračování v extrémních nadmořských výškách, kde prvních 90 km se jede skoro furt do kopce, kde to bude o hodně velkém dieselu

  20. etapa dojezd do Val Thorens (přes 2300) 33 km stoupání a předtím 2 těžké kopce

  Myslím si, že top 10 je o tom dobře zvládat regeneraci a žádný den neztratit příliš hodně. Když bude Roman každý z těchto kopců o 1,5 minuty horší než nejlepší z leadrů ten den, tak dává top 10 hravě.
  Protože minimálně v etapě 15 a 20 určitě někdo koupí hodně přes 10 minut z lídrů.

  • zajímavé shrnutí {good}
   osobně si myslím, že může být z pr… klika, že Roman má šanci gradovat na závěr Tour, páč ta kombinace je dost drsná a nakupovat se, obvzlášť když bude někdo jako Landa plašit, bude jak v Lidlu. {beer}

   • Alex forever

    Je třeba také počítat s tím, že někteří borci z nějakých příčin vypadnou z pořadí nebo ze závodu vůbec – a současně je nutné věřit, že to nepostihne Romana. Jak jsem napsal včera, fandovství nefandovství, já z něj mám prostě po dlouhé době opět dobrý pocit a věřím, že zajede velmi dobrý výsledek, a dost možná i kýženou první desítku…

 3. Dnes poslední etapa v Rakousku zakončená na Kitzbuhel Horn 6,7 km , 13% průměr!

  Je možný, že dneska bude v Dimension Data veseleji. Uvidíme co na to Ben O´Connor.

  A nebo si ho zase Ben Hermans vychutná.

  Plánovaný dojezd je kolem 13:50 hod. a na cyclingfans už běží přenos!

 4. Pořadí ve včerejší etapě u GC jezdců po týmech, 8 týmů má 2 jezdce, Ineos, FDJ, Bora, Astana, Trek, UAE, EF a Jumbo 3 má Movistar, samozřejmě, otazník ohledně GC ambicí je minimálně u Gaudu, Valverde, Lutsenko, Mollema, Aru.
  Prostým odečtem 31 – 4 (únikáři) – 5 (GC otazník) a vychází to na 22.místo pro Křižáka, v roce 2015 byl 17. v GC na Tour a bere to jako, že se celou Tour protrápil, tedy tato ambice je nízká.
  Pyreneje jsou od příštího čtvrtku (Peyresourde), pátek ITT, sobota (117,5 km a Tourmalet) a neděle (2 – 1 – 1 – 1)
  Ineos = Thomas 1’44“ + Bernal 1’53“
  FDJ = Pinot 1’46“ + Gaudu 2’35“
  Quick Step = Mas 2’17“
  Movistar = Quintana) 1’51″¨+ Landa 1’53“ + Valverde 3’5″
  Bora = Buchmann 1’51“ + Konrad 2’52“
  Astana = Fuglsang 1’53“ + Lutsenko 3’5″
  Trek = Porte 1’53“ + Mollema 2’19“
  Mitchelton = Yates 1’58“
  UAE = Martin 1’58“ + Aru 2’46“
  EF = Uran 2’2″ + Woods 2’2″
  Jumbo = Bennett 2’2″ + Kruiswijk 2’19“
  Arkea = Bargui 2’27“
  Bahrain = Nibali 2’35“
  Wanty Martin 2’44“
  AG2R = Bardet 2’53“
  Dimension Data = Kreuziger 3’26

 5. Vidím Křižákův včerejší výkon podobně jako většina tady, bylo to zklamání, ale ztráta není tak hrozná. Zvláště, když současným měřítkem výkonu je „mohlo to být horší“ – pak vlastně Křižák vždycky musí zajet nad očekávání, jinak to ani nejde :-)

  některý komentáře mi ale přijdou už za hranou, např. „…úplnej průser to (Křižák) není, Bardet v prdeli…“ přitom Bardet v cíli o víc než půl minuty před křižákem

  nebo“…odpadali mnozí spolufavorité…“ přitom odpad asi jen Van Gardener, možná ještě někdo, ale mnozí určitě ne.

  …a podobně.

  • Určitě bych Romanův včerejší výkon nehodnotil jako zklamání a už vůbec bych ho neodepisoval!
   Včerejší dojezd nebyl pro něho, prudký krátký kopec – to mu nikdy nešlo.
   Navíc jsme v prvním týdnu, ještě se budou dít věci. {yahoo}
   Věřím, že Roman půjde nahoru výkonem i pořadím stejně jako Honza Hirt na letošním Giru. {thumbup}
   Já Romanovi věřím, do 15.fleku bude a buďme realisti, je to asi maximum jeho současných možností! {beer}

   • Včerejší kopec nebyl krátkej. Sice mu prudký kopce možná kdysi šly o chloupek hůř, ale zas ne o tolik – já měřím v absolutním, ne relativním. Jsem sice Křižákův fanda, ale nebudu se ukolíbávat lžemi, to radši nepříjemnou pravdu. Taky se na to můžeš dívat tak, že se jelo už před posledním kopcem ostře, což Křižákově dieselu přece vždycky vyhovovalo a bylo to bráno jako nevýhoda pro mnohé jeho soupeře, ale včera to stejně ti soupeři zvládli nakonec líp, byť ten kopec nebyl pro Křižáka ideální, ale to nebyl ani pro všechny před ním a krom úniku to bylo snad 25 lidí a to je hodně.

    Taky Křižákovi věřím, že se zlepší, myslím, že ví, co říká. Vážně mě ale sere, jak mnohokrát, když někdo napíše, že se Křižákovi den nepodařilo, hned někdo cejtí potřebu přijít s tím „navíc tohle je první týden a blablabla“. Úplně zbytečný a k ničemu, na tom dni to už přece nic nezmění. Sere mě to úplně stejně, jako když někdo píše v opačným smyslu, jako „Roman si zase vystoupil“, jak to včera kritizoval Sima. Sorry.

    • Jo, mas recht. Ale sam se obcas nachytam, ze v afektu a frustrovanej placnu podobnou debilitu doma, ale nastesti se ve vetsine pripadu zamyslim nez to nekam napisu :)) Holej fakt je, ze z lidru na poradi byl včera druhej nejhorsi. Vzhledem k tomu ze se ale pomalu stavalo tradici ze etapaky jezdi Roman mizerne, byl sem vcera prijemne prekvapenej. Vlastne se nemuzu rozhodnout jestli chci aby to rval dál o nějaky patnacty misto, a nebo proste jeden den rupnul a zkusil si ve zbytku zazavodit. {scratch}

    • Souhlas s oběma, vnímám to pocitovê úplně stejně. Ono když přejede i ty další kopce za týden podobně, tak to bude celkově kolem 15. místa. Někdo odstoupí (nikomu to nepřeju), někteří superdomestici si vystoupí z pořadí, zároveň ale prostě nevěřím, že by čistě na výkonnost kohokoliv z těch Top 15 lidí v nejtěžších etapách porazil. To říkám realisticky, ne jako jeho velký fanoušek. Ideální scénář je jít v jedné z horských etap v posledním týdnu do úniku, bojovat o etapu a pomoct si trošku výš. Myslím si, že by ho v pohodě pustili, když bude kolem 10 minut ztrátu..

  • Alex forever

   Většina lidí vyjádřila zklamání? {wacko} {wacko} {wacko} Tak to asi čteme každý jinou diskusi… {bye}

  • DjTj
   Každý si tu může komentovat, co chce. A jestli ty chceš komentáře znamkovat, tak si to užij. Píšeš o ném komentáři, tak klidně řekni moje jméno, ne?
   Bardet v prdeli znamená, že zajel špatně na svoje poměry, ostatně sám to přiznal, že je z formy. A u Romana říct, že to není úplně průser, tomu tady snad taky každý rozumí. Nevím, co ti vadí. Jsem Romanův fanoušek, znám ho dlouho, fandím mu odjakživa a nedělám si nárok na to být v jeho případě objektivní.
   Ty to vidíš jinak, ok. Tvoje komentáře mě někdy baví, někdy ne. Ale nikdy jsem je tady veřejně nehodnotil.
   Peace, užívejte si Tour a každý ať si fandí komu chce a píše si, co chce.
   B-)

 6. Roman po výkonech na Švýcarsku mírně překvapil, čekal jsem něco podobného jako Van Garderen. Ale je otázka, jestli má smysl soustředit se na GC na hraně první/druhé desítky na místo pokusu o etapu. O víkendu 2 zvlněné etapy, na 99% tipuju v obou úspěšný únik. Doufám, že po časovce a další ztrátě zkusí v Pyrenejích chodit do úniků a zabojovat o etapu.

  Thomasovi se tady moc nevěřilo, asi hodně lidí překvapil. Ale na tak prudký kopec dojelo hodně top favoritů s malými odstupy, čekal jsem větší selekci. Asi ovlivněno tím, že domestici Ineosu nebyli schopni jet jak jsem byli zvyklí z minulých let. Škoda, že až do příští soboty se asi v rámci GC bojů nic extra dít nebude, rád bych se během víkendových etap mýlil.

 7. Zajímavé mě přišlo že tam ve Sky zbyl na posledním kopci jen Kwiatek, a to ještě odpadl docela brzy. Poels měl dobrou formu a tady nebyl, možná se šetří na třetí týden kdy bude zase lítat. Je to docela rozdíl oproti těm klasickým vlakům 5 lidí v posledním stoupání. Možná to ale už v druhém týdnu bude jinak. Thomas je najednou velký favorit, protože v časovce dá všem kromě Richieho minimálně minutu.

 8. Když koukám znovu do vysledku.
  Barguil dojel po těch problémech před Planinou, pád a defekt, včera vyborne, na Thomase ztratil 43″.
  Buchmann výborný.
  Napíši to opět, Křižák měl naskočit včera do úniku, mohlo být ještě lépe, příležitost určitě byla a neztratil by 1’42“ na Thomase.

  • Alex forever

   Křižáka by do úniku nepustili. Tečka.

   • Když Krizaka pustili ve 20.etapě Tour 2016 z 12.místa v GC, opravdu nechápu, proč by ho nemohli pustit do uniku včera.
    Možná neměl nohy, ale po etapě se to rozhodně jeví jako špatně rozhodnuti.

    • Na začátku Tour nepustí nikoho do úniku, o kom se ví, že má ambice nebo míval výsledky na GC. Stalo se to jen v devadesátém roce, když v první etapě ujela skupinka s excelentním vrchařem Chiappuccim a dobrým klasikářem Bauerem a získali skoro 10 minut náskoku. „Případ Voeckler“ nepočítám.
     Naopak ve třetím týdnu je na GT zcela běžné, že v únicích jsou lidé z konce první desítky a někteří z nich si doskočí až na pódium jako třeba de Gendt na Giru. Ale vedoucí manšaft si první místo bez problémů uhlídá.
     Třeba o zítřejší 8. etapě si myslím, že profilově je nejvíce z celé Tour vhodná pro Křižáka z hlediska jeho schopností z posledních let – připomíná mi Ardeny. A při poslední účasti Romana na Tour zajel etapu nejlépe v pohoří Jura. Nyní se pojede v Centrálním masívu. Takže bych preferoval zítřek než včerejšek jako vhodnou příležitost pro něho pro únik, pokud by nebyl brán jako jezdec na GC.
     Dle jeho slov ale očekává, že pošlou do úniku Kinga, Cummingse či Boassona Hagena.

    • Když to Křižák nevyzkoušel, pravdu nezjistíme, to, že Křižáka nepustí do úniku, platilo, možná, kdysi, ale nemyslím, že by to platilo v současnosti.

    • Alex forever

     @vilimator: Vysvětlil jsi to za mě, díky {beer} A navíc líp, než bych to udělal já {thumbup}

 9. Dodatečně bych si dovolil zareagovat na názor, že Peter Sagan má nadváhu.
  Géčko 183 cm, 71 kg
  Sagi 184 cm, 73 kg
  Jestli má Tourminátor nadváhu, tak Géčko skoro taky B-) {bye} .

 10. Alex forever

  Stručně a jasně zhodnotil včerejšek sám Křižák. Z jeho slov dýchá optimismus, těšme se, pánové {devil}
  „Byla to hodně explozivní etapa, hodně se závodilo, což se čekalo. Byl jsem tam dobře schovaný, šetřil jsem se, co to šlo. Když v závěru zrychlil Bernal, bylo to už přes moji hranici,“ uvedl Kreuziger v nahrávce pro média. „Ztráta 3:20 není žádná tragédie, i když by to samozřejmě bylo lepší bez ní. Ale pořád věřím, že se během Tour budu zlepšovat,“ dodal zkušený český silničář.

 11. Zajímavostí je, že George Bennett dojel lépe než jeho lídr Kruijswijk. A protože to není žádné ořezávátko (loni osmý na Giru), možná si dnes řekl o spolulídrování. První opravdu vysokohorské průsmyky napoví víc…

 12. No mě zaráží že zatím skoro nikdo neodstoupil, žádné velké karamboly. Tak a teď sem to asi přivolal.

 13. Alex forever

  Jinak dnes je na sport.cz článek o Armstrongovi. Tak, jako v minulosti, i dnes s většinou jeho slov souhlasím {good}
  „Jsem hrdý na úsilí, které jsem já, moji spolujezdci i naše týmy vynaložili. Kdyby celý peloton jezdil čistý, několikrát bychom vyhráli. To vám garantuji,“ naznačil Armstrong, jaká byla realita v pelotonu. „Byli jsme nejlepší,“ přesvědčuje Armstrong. „Měli jsme nejlepší taktiku, nejlepší tým, nejlepší vybavení, nejlepší technologii, nejlepší sportovní ředitele, dokonale zmapované trasy a dřeli v tréninku nejvíce ze všech. Je to součást příběhu, kterou nemůže nic smazat,“ prohlásil Armstrong.
  „Dopovat bylo to špatné rozhodnutí, ale já se nechtěl vzdát a jít domů. Chci, aby mi lidé rozuměli. Věděl jsem, že půjde o boj, v němž se nebudou používat jen pěsti, ale i nože. Vážně jsem s tím počítal. Jenže pak se začali objevovat lidé s pistolema. Takže my, kluci z Texasu, Montany či Colorada, museli jít buď domů, nebo jít taky do obchodu se zbraněmi,“ použil neortodoxní přirovnání Armstrong.
  „Nebyl to jen pocit, že potřebujeme dopovat. Byla to skutečnost,“ uvedl Armstrong a opakovaně odmítl, že byl strůjcem rozsáhlé dopingové sítě. „Hodně na celém příběhu je pravda, ale tohle je nesmysl. Nikdo nikoho nenutil, aby dopoval. Jen jsme prostě udělali, co jsme museli, abychom vyhráli. Nebylo to legální. Nebylo to asi nejlepší rozhodnutí, ale bez něj bychom nikdy nevyhráli. Nic bych nezměnil. Vážně nic,“ ujistil opakovaně Armstrong.

  • Věřit něco největšímu podvodníkovi v historii sportu? Nevím nevím…jen říká, co a jak se mu hodí, ale to, že měli nejpropracovanější doping, to neřekl.

   • Alex forever

    Jinými slovy říká, že největšími podvodníky v historii sportu byla i drtivá většina ostatních, Pavle.
    A tak to zkrátka je {cry}

    • Ty se na to díváš pohledem – byl nejlepší ze „špatných“.
     Já se na to dívám ale pohledem – byl největší svině ze „špatných“.

     Pardon…

    • Alex forever

     Ano, vystihnul jsi to přesně {beer} Neberu Ti Tvůj názor, ale svůj si podržím {bye}

    • Panove tak ja Armstrongovi nezazlivam ten doping, ale to, ze se k nekterym lidem zachoval jako lidska kurva! Udelal doslova vsechno, aby je znicil…
     To je nasobne vetsi hrich, nez v te dobe tak casty doping.
     Neziju v presvedceni, ze dneska jsou vsici jako lilie. To by bylo naivni, ale tenkrat se jely {bomb}

    • Alex forever

     Radime, v tom máš pravdu. Otázka je, jak by se choval, kdyby si každý raději uklidil před vlastním prahem, než aby ukazoval na jiné. Třeba by se pak ani jako ta kurva neprojevil?
     Mnoho lidí sahá ke krajním opatřením, když cítí, že je s nimi zle… {scratch}

  • No, hlavně že je s tím sám v sobě vnitřně smířen. Že by vítězil i bez dopingu už nikdo zpětně nezjistí ani nevyvrátí (já si to nemyslím) a je to dnes už jedno, tak si to Lanci strč za klobouk a už mlč. Což teda nepůjde když je tak pořád populární. Má v podstatě štěstí že je tak silná osobnost, a stále se bude opájet tím jak byl dobrý a že se z něj nestala troska jako z Pantaniho či Ulricha.

  • Alex forever

   Zajímavou shodou okolností se dnes k Armstrongovi vyjádřili i oba kluci ve studiu ČT Sport – a v širším kontextu vidí oba celou aféru podobně, jako já (a ostatně většina mých kamarádů z řad bývalých závoďáků).
   Což mne, nezastírám, potěšilo {bye}

   • Alex forever

    Jo a abych nezapomněl: dnes jsou jako vyměnění stran Romana – namluvili o něm během první poloviny přenosu 10x víc, než za všechny předešlé etapy letošní TdF. Ještě je brzo na celkovou pochvalu (do cíle etapy chybí 50 km), jsem zvědav, zda se mu aspoň párkrát budou věnovat v samotném závěru přenosu.
    Stačilo by, kdyby párkrát upozornili, kde se v balíku pohybuje a jak dojel do cíle, víc si ani neodvažuji přát {devil}

 14. „Věřím, že se budu zlepšovat, říká Kreuziger po úvodním horském testu.“
  Zdroj: https://www.idnes.cz/sport/cyklistika/roman-kreuziger-rozhovor-planina-krasnych-divek-sesta-etapa-tour.A190711_191419_cyklistika_mt2

  Budu věřit taky, dnes to opravdu nebyl špatný výkon!

 15. Panove dnesek klidne pulka tech 30 lidi pred Romanem v 3. tydnu odsere.
  Regeneraci neprechcijete. Staci zitra lehce foukat a bude vymalovano – zitra 230km temer M-S. {bye}
  Snad dnes jel Roman hlavou a nesel do cervenych, pak ma v 3. tydnu sanci.
  Jinak musi na etapy.
  {beer}

Leave a Reply