Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

10 074 comments

 1. Peťo dostal hlad a vrátil se do kolony pro jídlo a pití ! 20 km to go ;-) {devil}

 2. Jak je možné že to DD je tak slabý mančaft jestli celou tour nebude mít RK podporu tak to klobouk dolů před ním jak se s tím pere

 3. Peťo {thumbup} {devil}
  To mne baví, na začátku kopce za Ineosem kopec procedí třeba do nepatrné ztráty a před dalším kopcem po sjezdu je zase vepředu {devil}
  Dnes si jede pro vítězství i když mu to Julian či Michael nedají zadarmo.

 4. De Marchi a De Gendt už musí být po těch letech velcí kamarádi {yahoo}

 5. Laporte, Offredo už těsně před odstoupenim a Bak už ma taky sekeru 9minut…

 6. „DjTj
  Každý si tu může komentovat, co chce. A jestli ty chceš komentáře znamkovat, tak si to užij. Píšeš o ném komentáři, tak klidně řekni moje jméno, ne?
  Bardet v prdeli znamená, že zajel špatně na svoje poměry, ostatně sám to přiznal, že je z formy. A u Romana říct, že to není úplně průser, tomu tady snad taky každý rozumí. Nevím, co ti vadí. Jsem Romanův fanoušek, znám ho dlouho, fandím mu odjakživa a nedělám si nárok na to být v jeho případě objektivní.
  Ty to vidíš jinak, ok. Tvoje komentáře mě někdy baví, někdy ne. Ale nikdy jsem je tady veřejně nehodnotil.
  Peace, užívejte si Tour a každý ať si fandí komu chce a píše si, co chce.
  B-)

  Sima242 nevím, jestli se k tomu vůbec vyjadřovat slušně, to ti hodně ujely nervy. Komentovat nikomu nic nezakazuji, jen jsem napsal, že mě to sere, tak jako ty jsi napsal Romenovi, že tě jeho komentář sere. Takže co ty můžeš, jinej nesmí. Dobře si nevidíš do úst.

  Záměrně jsem autory nejmenoval v dobrým úmyslu, aby si to nevzali jako osobní věc, nechtěl jsem zbytečně rozdmýchávat emoce. Takhle si autor mohl vybrat mezi dvěma možnostmi – nehlásit se k tomu, nebo se k tomu přihlásit a něco k tomu říct. Podle mě je to jasný každýmu, kdo se nad tím aspoň trochu zamyslel. Jinak je z tvýho kometáře jasný, že chápeš, co mi na tom tvým vadilo, takže tvou otázku „co ti vadí“ beru jako stupidní rétorickou otázku, ale nemám pocit, že jsme tady v nějakým gangu v Bronxu. Vadí mi prostě to, že jsi nebyl objektivní a ještě jakým způsobem, což chápeš a vzhledem k tomu, že si tady každej může psát, co chce, že, tak se taky klidně můžu vyjádřit.

  I tak nechápu, že se tě to tak strašně dotklo, ty hysterický výlevy jako „tvoje komentáře mě někdy baví, někdy ne“, nebo to známkování komentářů – no to snad ne. To bych od tebe fakt nečekal. Dej si studenou sprchu.

 7. Tak dnes tu máme hodně kvalitní kvarteto v úniku.
  King
  De Marchi
  De Gendt
  Terpstra

  Vlastně žádné překvapivé jméno.

 8. Viděli jste jak Caleb Ewan není schopen přenést svou brutální sílu sprintu na silnici. Mu se zvedalo zadní kolo!!!!

  Příloha: caleb

 9. PetrH.Senov

  Tak Quintana a Dan Martin měli dneska docela z pr…e kliku. Kdyby tam najel naplno nějaký mančaft, tak mohli dneska klidně nakoupit nějaké minuty.

  • No především Martin měl kliku, že tam zůstal Indián protože s Costou by se dotáhli akorát k 5min.ztrátě ale Movi to měl ošéfovany jinak už jen jak tam zezadu přiletěl Erviti na zádech s Q a ostatní se hned stáhli kromě Landa,Valverde.

   • PetrH.Senov

    No zrovna Movistar už se jednou pořádně vydrbal, Tour 2013 se k Valverdemu krom Quintany stáhl celý mančaft a neudělali vůbec nic, jenom nakupovali. Tahdy tahali tuším Garmini a ještě jeden tým, a ve finále to dorazili památnou akci Tinkofáci, kteří nachytali na hruškách SKY.

    • Tehdy Valverde píchl a měnil si sám kolo zrovna v momentě, kdy se jelo opravdu dost svižné tempo a bohužel to kluci nesjeli.

    • Alex forever

     Jojo, to byla akce jako víno! Roman to měl tehdy na povel, sešikoval manšaft a střídali dokonalé týmové „kolečko“, které se běžně na dnešních profi-závodech nevidí – a to ani při TTT. Vidím to jako dnes, byl to nářez, jak najížděli vteřinu po vteřině a moc jsem se bavil, jak se této taktice podrobil a vzorně spolupracoval „Hopsálek“ Contador :-D
     Roman má holt českou manšafťáckou školu – to byla vždycky parádní disciplína našich amatérů {devil}

    • Alex forever

     Když fouká silnej „Terezín“, dějí se vždycky věci! Nejspíš proto, že se nácviku této situace dnes nevěnuje dostatek času. Trénuje se v horách, trénuje se tempo, jezdí se na časovkářských speciálech – ale na vítr se zapomíná (snad kromě Holanďanů a belgičanů, kteří to mají doma každodenně).
     Za časů Závodu Míru to byla naopak jedna z dovedností, kterou bylo nutné zvládat na vysoké úrovni, protože na polských rovinách foukal „Terezín“ každoročně a k dělení pelotonu tam docházelo pravidelně…

    • Rogers.

    • Pamatuji jako dnes.
     Oďpoledne v pátek jsem balil věci na Tour a řešil organizací cesty a díky online sledovani šel na závěr etapy, před odjezdem na Tour, do hospody
     https://www.procyclingstats.com/race/tour-de-france/2013/stage-13

    • Tenkrát to opravdu spískal Roman. Ono to v tom záznamu někde bude. {bye}
     https://www.youtube.com/watch?v=ujDfKfB7q8E

    • Alex forever

     Byl to Roman. Po dojezdu do cíle to sám s pochopitelnou dávkou hrdosti říkal.
     A Contík se podvolil jako žáček {devil} Aspoň jednou uznal, že Křižík něco umí líp…

    • Alex forever

     @ Medved: Díky za link! Přiznám se, že mi fanouškovství tu vzpomínku přikrášlilo, ale tak to prostě má být {beer}
     A ještě na vysvětlenou: ten pěknej kolotoč je vidět hlavně kolem 10. minuty videa, to jsem měl na mysli a to byla Romanova práce. Kamera, bohužel, příliš často těkala ze skupiny na balík, takže není vidět, jak dlouho se takhle vzorně točili – ale jedno je jisté: takhle se to má dělat!
     Ano, Rogers celou tu akci ze špice brutálně rozjel, především jeho zásluhou se utrhli. Ale potom musel někdo (a já tomu věřím, že to byl opravdu Roman) zorganizovat ten kolotoč, což je jednoznačně nejúčelnější způsob zrychlení jízdy skupiny – hlavně na větru, kde strašně rychle ubývají síly tomu, kdo jede na špici.
     Pamatuji si to dodnes z vlastní zkušenosti – a dokonce líp, než tenhle památnej kolotoč Saxa {devil}
     A taky jsem si, bohužel, trochu přikrášlil vzpomínku na spolupracujícího Contadora {wacko} Pár špicí sice protočil, ale kolem 12. minuty záznamu je vidět (a dokonce v opakovačce), že dokonce vybízel ostatní, aby jeli, zatímco si z kolotoče Saxa vystoupil a jel se zašít až na konec skupiny {negative}
     Škoda, on byl přece skvělý časovkář a kdyby jel taky na doraz, třeba by najeli další půlminutu. Ono by jim to s Romanem ve finále stejně asi nepomohlo (viz. tabulka konečného pořadí TdF 2013), ale kdo ví? Třeba kdyby byli ještě víc na dostřel bedně… {scratch}
     Kua, stejně to byla tehdy paráda a na tu tabulku se krásně kouká, že? {heart}

     Příloha: TdF 2013 final

    • Bohužel pamatuji, kolik lidí tady presto i tehdy Krizakovi nadavalo, že neumí nastupovat, že má slabou hlavu, špatná rodina, spatne chování, atd., pritom jsme byli tehdy, dle mého, svědky historicky největšího úspěchu české cyklistiky.

    • Alex forever

     O Křižákovi se tady toho napsalo spousta (bodejť by ne, když jsme na „jeho“ stránkách – tehdy dokonce oficiálních), něco pravda byla, něco jsme sem psali v návalech emocí. Kdyby naše výlevy četli Španělé, měli by ještě tisíc dalších připomínek…
     Obecně si myslím, že není dobré směšovat pojmy s dojmy a už vůbec ne s odstupem času a totálně vytržené z kontextu reality.
     Přísloví o generálovi po bitvě je až příliš trefné {wacko} Jsou mezi námi však tací, kteří tohle praktikují neustále. Názory k etapě, napsané až po jejím dojetí (často v nočních hodinách po přečtení všeho, co jsme sem naplácali během přenosu), jsou snadným způsobem jak vypadat nejchytřejší {bye}

    • Potrefená husa.

    • Alex forever

     Parapláne, potrefená husa jsi v tomto případě především Ty. A kdo zná naše vzájemná nekonečná vlákna, ten umí číst mezi řádky a pokud má zájem, vyčte tak velmi dobře, jak se už několik dní (přes naši poměrně dobře zachovávanou dohodu o vzájemné ignoraci) svými příspěvky skrytě trefuješ do mých příspěvků.
     My tady s PetremHSenovem a PavlemK rozjeli pěknou vzpomínku na bájnou etapu. Ty jsi napsal nenápadně „Rogers“ (oba víme proč a co jsi tím jako obvykle sledoval). Medved se přidal k našim názorům – a tady právě začíná ta aktuálně nakopnutá husa kejhat, a to navíc velmi „podpásově“.
     A to nezmiňuji Tvoji idiotskou poznámku o pocitové rychlosti na kole, kterou „nebereš jako relevantní“ {devil} Chápu, že jsi v době, kdy nebyly komputery, ještě tahal kačera po písku, ale přesto si nemyslím, že chlapi v embéčku měli polámanej tachometr. To byl Tvůj další, pro jiné čtenáře naší debaty skrytej rejpanec.
     Jsi fakt vůl a nenapravitelnej rejpal. Tož znovu: vynech mě, k ničemu dobrému to nevede {negative}

    • Saso.
     1) kdyby jsi tehdy v 2013 nebyl prave ty ten, který nejvíce Křižáka kritizoval, tak to nepíši, bohužel, mám sloni paměť.
     2) Rogers byl v 2013 „kapitán“, byl výborný casovkar, tedy si stojím za jeho vůdčí roli v té etapě.
     3) mam raději exaktní věci než spekulace, jsem zvědav, jaká bude nejvyšší rychlost letos na Tour.
     {bye}

    • Alex forever

     Milý Parapláne,
     1.) až najdeš tu odvahu a napíšeš mi své křestní jméno, pak mě oslovuj Sašo, OK?
     2.) sloní pamětí se vyznačují ženské a buzíci – je to obecně známá pravda. Správnej chlap si nějaké žabomyšosti pamatuje řádově pár dní, pak už jen tuší, že ten nebo onen člověk je kokot. Já to tak aspoň mám s Tebou, podrobnosti v hlavě nenosím. Jsi ženská nebo buzík?
     3.) za svými výroky, které jsem SKUTEČNĚ v roce 2013 napsal, bych si nejspíš stál i dnes, protože to, co vím o starém Křižákovi, je pravda, kterou by potvrdily desítky, možná stovky bývalých závoďáků. Ty sice tvrdíš, že jsi jezdil taky závodně na kole, ale buďto to bylo někde v Horní-Dolní na Moravě, kam Plzeňáci nejezdili, nebo jsi fakt tak mladej, že už to pamatovat nemůžeš. Táta Křižák, ač skvělý cyklista, vždycky byl děsnej machírek, kterej toho spoustu nažvanil a nikdo ho moc nemusel. No a mladej Roman, málo naplat, je jeho syn a mnohé vlastnosti podědil – jeho nevstřícné chování vůči fanouškům čekajícím na jeho průjezd hodiny u silnice a odmítání dávat autogram bylo pověstné, stejně jako jsme všichni viděli doslova klackovité chování při úvodních ceremoniálech TdF apod.
     Měl však jedno velké štěstí – vzal si za manželku skvělou holku, která ho dokázala velmi ovlivnit a změnit.
     Takže zhruba toto jsem mohl v roce 2013 psát o Romanovi a jeho tátovi. V té době byl totiž jen velmi krátce ženatý a nikdo nevěděl, jak pozitivní vliv to na něj bude mít.
     O neumění nastupovat jsem určitě nikdy nepsal a o špatné hlavě (v roli lídra) toho bylo napsáno nejen tady, ale i cyklistickými odborníky v časopisech a na internetu tolik, že je komické Ti to extra připomínat – zvláště když máš tak úžasnou sloní paměť ;-)

    • Saso, ty jsi duševně nemocný člověk {bye}

    • Pac mám taky 🐘 paměť,rád bych připomenul ty kterým to tenkrát bylo připisováno a to Riis a druhy byl tehdejší kapitán a to Bennati…la pardon páni 😉

    • Alex forever

     Ano, takto taky reagují na sociálních sítích ženské a buzíci, Parapláne. Když jim dojdou argumenty, snaží se seknout drápkem a napsat něco v tom smyslu, co jsi právě předvedl {devil}
     Mohu Tě však přesto ujistit, že moje duševní zdraví je pevné (na rozdíl od tělesného, což je ovšem důsledek stáří) {bye}

    • Alex forever

     A tím bych, s laskavým dovolením „sloního“ muže neznámého pohlaví, ukončil nepříjemně se rozvíjející, idiotské a zcela zbytečné vlákno á la Paraplán.
     Pokud si sem přijde smočit parůžek další z členů štěkavé smečky, nic nenadělám. Já už ale nemám dál zájem se při sledování krásných etap TdF dohadovat s nějakým zamindrákovaným chudákem, který nemá nic lepšího na práci, než (pokolikáté už?) vytahovat prehistorii tohoto webu.
     {bye} {bye} {bye}

 10. Viviani prý na konci píchnul:
  https://www.deceuninck-quickstep.com/en/news/4027/tour-de-france-puncture-hinders-viviani-s-chances

  Zítra může být švanda první hodina etapy, pokud bude chtít jít do úniku Alaphilippe a Ciccone po něm vystartuje.

 11. Alex forever

  Dva stateční borci 6 hodin v úniku, neskutečnej „Panzerwagen“ permanentně na špici balíku a konečně bejk Wout van Aert úžasně rozjel spurt pro svého kurevsky rychlého týmového druha – to je tak asi vše, co lze napsat k dnešní etapě…
  Mě tyhle nudný rovinatý etapy fakt žíly netrhají {wacko} Důležité podle mne je hlavně to, že v závěru nepopadali…

 12. Hranice top 5, top 10 a top 15 GC na Tour v posledních 10 letech.
  Mně to vychází tak, že na top 15 nejezdí nikdo, +- půl hodina ztráta, top 10 je +- 10 minut ztráta a top 5 bude +- 5 minut ztráta, ale dopředu predikuje se to přesněji obtížně.
  2010 1.Schleck 5.Hesjedal 09’36“ 10.Plaza 13’50“ 15.Lofkvist 20’07“
  2011 1.Evans 5.Sanchez 04’55“ 10.Rolland 10’43“ 15.Zubeldia 26’23“
  2012 1.Wiggins 5.Van Garderen 11’04“ 10.Pinot 17″17″ 15.Monfort 28’30“
  2013 1.Froome 5.Kreuziger 07’27“ 10.Talansky 17’39“ 15.Bardet 26’42“
  2014 1.Nibali 5.Van Garderen 11’24“ 10.Mollema 21’15“ 15.Kruiswijk 38’15“
  2015 1. Froome 5.Contador 09’48“ 10.Rolland 17’30“ 15.Thomas 31’39“
  2016 1.Froome 5.Porte 05’17“ 10.Kreuziger 07’11“ 15.Thomas 28’31“
  2017 1.Froome 5.Aru 03’05“ 10.Barguil 09’25“ 15.Buchmann 33’21“
  2018 1.Thomas 5.Kruiswijk 06’08“ 10.Quintana 14’18“ 15.Bernal 27’52“

 13. Alex forever

  V souvislosti s absolutní rychlostí při jízdě z kopce, kterou někteří z vás sledují, jsem si vzpomněl na slova Theodora Černého, mistra světa ve stíhačce družstev na dráze z roku 1986 a rovněž vynikajícího silničáře Dulky Praha (je m.j. dvojnásobným vítězem klasiky Praha – Karlovy Vary – Praha a desítek dalších závodů mistrovské kategorie). Tóďa, jak mu na Karlovarsku všichni říkáme (je o rok mladší, než já a v dorostu jsem měl tu čest s ním odjet pár závodů), má dnes vyhlášenou prodejnu v Karlových Varech, specializuje se hlavně na kola zn. Trek.
  Ale zpět k té rychlost. Ptal jsem se ho před pár léty, jak jel na kole nejrychleji a kde to bylo. A on si hned vybavil, že nejrychleji jel při závodech někdy v osmdesátých letech v jižní Americe (tuším, že říkal v Kolumbii, ale jistý si fakt nejsem), kdy balík svištěl po zcela rovném, dlouhém sešupu po silnici vedoucí tunely rychlostí přes 120 km/hod. {wacko}
  Jak jsem koupil, tak prodávám – ale o pravdivosti slov tohohle skvělého borce a velmi skromného, umírněného člověka vůbec nepochybuji {beer}

Leave a Reply