Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

8 646 comments

 1. Vrchní chrapůň je dnes MM ten ten spurt za svým rozjížděčem totálně prospal. B-)

  • Alex forever

   Tak to byla velká paráda a moc jsem si to u televize užil! {bomb}
   Roman opět výborně pozičně a ostatně Sagan taky – podobně jako v roce 2013 v bájné větrné etapě, kterou jsme tady nedávno rozebírali. Je vidět, že tohle kluci nejsou hlupáci a nepodcení ani na vteřinku etapu, kde může dojít k roztržení balíku na Terezínu. Super!
   Odměnou pro Romana je posun do TOP20 – což se vzhledem ke kvalitě borců v pořadí kolem něj zdálo být ještě včera velmi složité {devil}
   Van Aert je bourák a navíc prima kluk – bylo až dojemné koukat na to, jak svůj velký úspěch obrečel {rose}
   Sagan se nechal zavřít a navíc nastoupil příliš pozdě – ten jeho zázračný čich na vývoj situace jakoby letos mizel {cry}

   • Mě tedy nepřijde, že by Saganovi zmizel čich na vývoj situace. Tohkle byl první dojezd co se mu nepovedl. Jinak se tam pohybuje excelentně jako vždy. Naopak, diky neuvěřitelnému pohybu v závěru často zajel rychlejší borce, i když nakonec třeba nevyhrál…
    Jinak neuvěřitelný rozdíl etap dnes a včera, Roman {bomb}
    Škoda Landy a jeho defektu…

    • Teď jsem četl rozhovor s Landou a nakonec to nebyl defekt, ale pád. Škrtl tam komusi o zadní kolo a letěl mezi diváky.

    • Alex forever

     @ Marcany: Tak nenapsal jsem, že Saganův čich zmizel, ale že jakoby mizel – a přesně tak jsem to i myslel. Není to jen hraní se slovíčky, je v tom dost podstatný rozdíl (konstatování faktu kontra pocit). No a myslím si to proto, že oproti dřívějšku ideálně neodhadl situaci v koncovce už ve více etapách, ne jen dnes.
     Na druhou stranu: většina ostatních borců by dala nevím co za to, aby měla výsledky jako on {devil}
     Takže to asi nemá cenu rozebírat. Prostě jsem měl ten pocit, tak jsem to napsal, no {beer}

    • Aha, oni i na oficiálních stránkách Tour psali o „Mechanical“, tedy nejspíše pád, rychle vyskočil a to nebylo zachyceno, pak steloval kolo, to už kamery zachytili a tak si to vyhodnotili jako defekt.

    • @Alex: Tak to jo, uplně jsem to nepochopil…ono je to taky dost o tom (i to naznačuješ), že Saganův pohyb a orientace je oproti ostatním na takové ůrovni, že kdyby byla třeba letos o něco horší, tak furt bude nejlepší ze všech {devil} .Já to spíš vidím tak, že je Sagan o něco pomalejší než býval, ale poziční jízda je furt stejně dobrá.

    • Alex forever

     Jasně, Marcany {beer} Ono totiž zase tak, jako obvykle, všechno souvisí se vším ;-)
     Je samozřejmé, že když jsi rychlej jako blesk, můžeš si dovolit vteřinku zaváhání v nástupu nebo objíždění soupeře, protože to prostě na lajnu dohoníš. Ale když ta rychlost už není taková, jaká bývala (byť jen o málo), je třeba to dohonit ještě větší předvídavostí, ještě razantnějším nástupem a ještě dokonalejším načasováním útoku.
     A to se, myslím, Petrovi tak úplně nedaří…

 2. Ten vyraz Vivianiho po dojezdu to byl nadhera…

 3. WvA = {bomb} {yahoo}
  A já předtím mylně kritizoval Jumbo Visma za špatnou taktiku {scratch}

 4. Tak to byla paráda. Ani nevíš,co máš sledovat dřív. WVA klobouček.

 5. Pouze 12 z průbežného GC v čelní skupině s Křižákem {yahoo}

  Příloha: Terezín

 6. JUMBO {bomb} {bomb} {bomb}
  VvA {devil}

  Ko by se nadal, ze Roman zmrska v etape Fuglsanga a Pinota o 2:10 {yahoo} {yahoo} {yahoo}

 7. pro Romana dobrá situace…pro závod asi špatně…nebo dobře, že budou muset útočit? fakt v tuhle chvíli nevím

 8. Možná 10.
  Bennett, Ciccone, Fuglsang, Gaudu, Landa, Lutsenko, Mollema, Pinot, Porte, Uran.
  Tak uvidíme.

 9. U přední skupiny ukazuje Racecenter tempo 60-73 km/h. Po rovině. Čistej masakr.

 10. 8 cyklistů, Fuglsang, Pinot, Uran, Porte, Ciccone, Bennett. Lutsnenko a Landa jsou v zadní skupině z těch, kteří jsou v GC z 24 před Křižákem, dále třeba ještě Aru a Nibali.

 11. 7 cyklistů, Fuglsang, Pinot, Uran, Porte, Ciccone, Bennett a Landa jsou v zadní skupině z těch, kteří jsou v GC z 24 před Křižákem, dále třeba ještě Aru a Nibali.

 12. To je masakr. O to víc pro Movistar když to krasně zvládli a je jich 5 v čele tak přijde technickej problěm Landy a je hotovo.

 13. Všimli jste si, že ti dva z Movustaru, co je teď stáhli j Landovi, předtím jeli špici v první skupině vlastně proti němu.To o tom nevěděli..?

Leave a Reply