Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

10 430 comments

 1. Fakt retardovaná etapa včera, nemám rád, když se de facto nerozhodne na férovku. Vepředu v takové etapě nemůžou bejt v jeden moment všichni, to je jasný, dobře to popisuje i Tesař. Takže pokud má někdo sílu toho využít, nebo spíš zneužít, pravděpodobně se mu to povede a zbaví se soupeřů, ještě než boj nastal. Pro mě zbabělost. Vůbec se dívím, jak lidi vždycky nadávaj na sílu Sky a tady jim najednou vůbec nevaví a ještě tleskaj a padají slova jako skvělé, nádherné, zábavné, legendární. Smysl pro fair-play je pryč.

  • Dovolím si z tvou filipikou hluboce nesouhlasit. Mohl to totiž udělat každý tým, kdyby na to ale měl koule a sílu. Jak nemám rád příměry, tak stejně nefér a zbabělé dle tebe je, že pod poslední kopec někoho tým přiveze, třeba i se třemi domestiky a jiný si to musí jet od začátku všechno za své.
   PS. Nejsem vůbec fanoušek SKY, naopak je nemám vůbec v oblibě. A jsem za včerejší kousek stejně rád, jako za ten ve 13. etapě v roce 2013, kdy jim totéž provedl Tinkoff. {bye}

  • PetrH.Senov

   Bez urážky, ale totální pitomost. Jízda ne větru je jedna ze základních disciplín silniční cyklistiky. To, že na tuto dovednost dneska většina borců (a nejen u profíků) totálně kašle je jen a jen jejich pitomost. To je jak kdyby se někdo vysmolil na trénink v horách a pak mu vadilo, že ho v těch horách očesali.

   • Jak kašle to snad ne , ta díra tam prostě vznikne vždycky stačí málo nebo se na to 1 vysere a můžeš umět na větru jezdit jak GOTT a je ti to na hovno, protože to nedojedeš když vepředu prostě všichni být nemužou, silnice prostě není široká 120metrů. To není o umění jezdit na větru ale o tom kde se zrovna nachází v balíku. Takže celé toto umění „jezdit na větru“ je jenom o pozici v pelotonu.

    • Alex forever

     @ rada: Ale to je právě přesně ono! Volit neustále správnou pozici v pelotonu (a ne jen občas, jak to vidíme v přímých přenosech u spousty špičkových borců), to je nedílnou součástí „umění jezdit ve větru“.
     Petr to napsal v podstatě správně {mail}

    • PetrH.Senov

     Rada:zdaleka to není jen o pozici v balíku, i když je fakt, že to je základ. A když vypíchnu jednu věc, tak že poslední z mančaft zavře krajnici a všichni další už se musí starat, takže ne že se na to někdo vybodne, když jsem blbě a nedávám pozor, tak mně naprosto záměrně může odpojit dobře poskládaný mančaft přede mnou, a to je jen jedna z věcí, dalo by se tom psát dost dlouho a rozebírat do zblbnutí.

    • Alex forever

     Kdysi jsem jel závod na 21 km dlouhém okruhu (6x) u Roudnice nad Labem – prakticky rovina, jeden „kopeček“ v délce asi 1,5 km se sklonem sotva 3%. Jenže vítr jako kráva.
     Vzpomínám si na to jako dnes, protože to bylo asi nejtěžší řemeslo, jaké jsem kdy na kole zažil – a přežil! Ovšem jen díky tomu, že jsem si na rovině mezi chmelnicemi, kde to funělo nejvíc, každé kolo vlezl na špic až ke krajnici – foukalo zleva – a nechal se postupně předjíždět celým balíkem (asi 70 borců) do nejbližší vesnice, kde se šlo schovat mezi domy a tempo pokaždé polevilo.
     Tak jsem to dělal kolo co kolo a nakonec dojel v první skupině asi patnácti lidí {devil}

  • Retardovaná etapa s průměrem 45 km/hod.? Mně teda přišla docela akcelerovaná, hlavně v závěru.
   Ale vážně, i když včera ztratili zrovna ti, kterým přeju v GC, a i když jsem sám jízdu na větru nesnášel a moc neuměl, jsem radši za takovouto etapu než za procesí s hromadným spurtem na závěr.

  • Alex forever

   Vítr patří k cyklistice jako hrby k velbloudovi. A kdo si neví rady, když zafouká, je po zásluze potrestán {bye}
   Včerejší etapa byla fantastická a budeme si ji dlouho pamatovat – podobně jako tu (tuším třináctou?) z roku 2013.
   A super zpráva je, že oba „Čechoslováci“ byli v obou úspěšní {bomb} {beer}

 2. Mám rád cyklokros a proto mě potěšilo, že WvA jim to včera natřel (mj. jezdí fantasticky pozičně). Ani na Giru nedopadly krosařky špatně – Lucinda Brand celkově 6., Vos 20., Alice Maria Arzuffi 25., Sophie de Boer zabalila v 8. etapě.

  • Velmi děkuji za odkaz. Fenomenální. Tesaře si strašně moc vážím.

   • Pamatuji si, jak v devadesátém prvním přijel na mistrovství republiky a vyhrál snad všechny závody na dráze a na silnici, do kterých nastoupil.
    Myslím si, že to byl Martin Penc (ale možná se mýlím), který rok do něho investoval penězi a tréninkem s cílem vyhrát olympiádu v Barceloně. V půlce bodovačky vedl, ale nakonec dojel pod stupni vítězů.
    O rok později pak placka v silničním závodě na MS.
    A pak jsem si říkal zbylá devadesátá léta, proč jezdí za německou stáj jen ty jejich závody Kolem Dolního Saska, apod., když talent měl mnohem větší. Kreuzigera, Vacka, Štykse – u nich jsem to nějak chápal, že šli vydělávat do Rakouska, byli o pár let starší.
    V jednom rozhovoru před lety Tesil říkal, že tomu nedával tolik, kolik měl. Taky v tom mohla sehrát role Martina Pence, který ho chtěl udržet ve svém českém silničářském týmu. A v neposlední řadě přišla „EPO éra“, nejdříve u italských stájí (a nejen v cyklistice, ale například i v jejich nejslavnější generaci v běžeckém lyžování), zatímco u Němců (kde v první polovině 90. let skutečně řešili doping v NDR na rozdíl od naší země) si myslím, že v té době (než přišly slavné roky Deutsche Telekom) byli „více čistí“, z čehož pramenila Tesilova „konkurenční nevýhoda“.

  • Pěkný čtení. Jsem rád, že zmínil ten Froomeův běh na Mt. Ventoux, jako něco, co se mu nělíbilo. S tímto naprosto souhlasím. To bylo arogantní zneužití žlutého dresu v přímém přenosu. Navíc získal Froome časouvou výhodu a zůstal nepotrestán. Pro mě dodnes nepochopitelné.

   • Začo mal byť Froomie potrestaný? Že mal zásluhou organizátorov zlomený bicykel? „Arogantní zneužití žltého dresu“? Tým, že bežal c cyklistických tretrách do kopca? Tak to ja v tom vôbec nevidím.

    • cyklista je člověk s bicyklem…když nemá bicykl není cyklista a tudíž není součástí závodu..tak tam nemá pobíhat…ale čekat na kolo a když už chce běžet ať to kolo nese..
     penalizace by byla na místě,stejně jako u Quintany který se v té etapě držel motorky…

    • No neviem, ja som vtedy počul vyjadrenie medzinárodného rozhodcu Dvorščíka ktorý tvrdil, že nikde v pravidlách nie je napísané, že cyklista nemôže bežať bez bicykla. Aby bol klasifikovaný, musí preťať cieľ s bicyklom, to je fakt, ale do cieľa chýbalo ešte dosť. Akú výhodu získal a pred kým? Keby sa mu poškodil bicykel jeho chybou, ale on doplatil na to, že to nezvládli rozhodcovia, prečo mal za to pykať?

    • Souhlasím, bez kola prostě neměl běžet, vzpomeňme na Emila.
     Připomenu, útočil Porte a Mollema, za nimi Froome a takto všichni 3 postupně nabourali do motorky.
     Mollema přesto dojel z GC první se ztrátou 5’05“ na vítěze etapy, De Gendta :-), Porte a Froome dostali stejný čas jako Mollema, i když dojeli později, Porte 5’24″? a Froome cca 6’50“, v zásadě na tuto situaci nejvíce doplatil Mollema.
     No ale stejně to tehdy byla prdel :-)
     https://www.youtube.com/watch?v=HHfKHpurzR8
     https://www.procyclingstats.com/race/tour-de-france/2016/stage-12

    • No a teď si vemte, že by Froome neběžel a čekal na auto Sky s novým kolem. Dojel by do cíle ještě mnohem později a dostal by docela dost pravděpodobně čas svého příjezdu.
     Tímto zneužitím žlutého dresu během dostal pod tlak jury.
     Samozřejmě za okolnosti nemohl, to je jasné, ALE Nibali taky za to loni nemohl a jak dopadl atd.

    • ad běžící Froome: Udělal to nejlepší co šlo, za mě jednoznačně palec nahoru. Možná se někdo, kdo ho nemá rád, těšil, že Froome utrpí ztrátu, ale nestalo se a je to tak jedině správně, protože absolutně nemohl za chaos, který vedl až k tomu, že Porte (který podle mě zíral do země) to napálil do motorky, která musela zastavit.
     ad Nibali: Dělá, jakoby nevěděl, že existují magoři, kteří šampiónovi Vincenzovi neuhnou. V některých místech nelze na podobných závodech zajistit stoprocentní regulérnost podmínek, všechny nezodpovědné diváky uhlídat nelze.

   • Alex forever

    Souhlas, měl dostat flastr – i když je jasné, že to nebyl úmysl, ale zazmatkování {cry}

  • {good} Super, mám rád tieto vyznania skutočne „bez frází“, je tam trochu toho spomienkového optimizmu, to ale k tomu patrí a asi ani ním spomínaný Jensi Voigt by nesúlasil s tým, že „i blbec se umí pokusit o únik čtyřicetkrát za etapu a pak se nechat pokaždé dojet“. Ten razil opačnú filozofiu, kto to neskúsi, ten nemá šancu. Akurát ten nezmysel ako Cavendish zavadil o jeho (Sagana) nastavený loket si mohol odpustiť po takom dlhom čase, to s realitou nemá nič spoločné.

 3. Tak nám pribudli ďalšie, celkom zaujímavé klebietky kto kde prestúpi
  http://www.cyclingfever.com/transfers.html
  Vyzerá to, že Arkea má skutočne záujem o extraligu.

 4. Tak jsem našel moment, kde byly asi nejblíže sobě, to bude cca 70 metrů, včera krásný souboj a „legendární“ záležitost, na to se bude vzpomínat.
  Education First předtím tlačila na pilu a nakonec na to doplatilo při dalším dělení.
  Astana předtím v etapě tahala, jejich roli jsem nepochopil a Fuglsang ještě ztratil.
  Jumbo Visma, napřed špatně, Bennett a Groenewegen odpadli, ale Van Aert všechno „pokryl“ vítězstvím, from zero to hero.
  https://www.idnes.cz/sport/cyklistika/wout-van-aert-tour-de-france-desata-etapa-vyhra.A190715_205458_cyklistika_ten

  Příloha: Větříček

 5. Skončilo ženské Giro.
  Ví prosím někdo, proč Nikola Nosková ztratila v úvodní týmové časovce (kterou její tým zajel fantasticky) tři minuty? V horách si myslím, že jezdila pěkně – pomáhala Ludwigové plus jednou byla v úniku v původně královské etapě (ve které kvůli hrozbě lavin zrušili přejezd přes Gavii a kde pak Ludwigová ztratila šanci na desítku celkově).
  http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6896_

 6. Pochopili ste, prečo EBH včera v Pinotovej skupine niekoľkokrát ťahal špice? Ja nie.

 7. Alex forever

  Tak Roman si na rozdíl od nás nemyslí, že by se po včerejší ztrátě některých favoritů změnil charakter závodění:
  „Nemyslím si, že budou tihle lídři zásadně měnit strategii do dalších etap, protože dnes neztratili zase až tak moc. Určitě budou dál pokračovat stejně, jak to měli rozvržené.“
  Zdroj: https://www.idnes.cz/sport/cyklistika/rozhovor-roman-kreuziger.A190715_200333_cyklistika_tm2

  • Tak on musí zůstat při zemi, je mu jasné že v horách některým z těch lidí stačit, ale určitě se mu včera sebevědomí zvedlo.

  • kromě aktiv pro Romana tato etapa dle mého spíš snížila atraktivnost této Tour
   kdo z těch kteří tratily je mocen nějaké extrémní individuální akce(dohnat 3 a více minut)?
   začne režie Ineosu a bude to jen jízda kdo odpadne…a 10″ rozdíly na dojezdu kdy někdo vyrazí a Ineos bude sjíždět…kdo má na to udělat „Froom“ akci a i když Ineosu opadají domestici, GT a Bernalovi stačí jen když budou kontrolovat situaci..
   doufám že se pletu …ale minulá léta na Tour jasně naznačují že tady se to zlomilo a že Ineos to má pod kontrolou a hraje se o třetí flek a puntíky

   • No je to možné, že to tak bude. Zvlášť pokud se Poels šetří na třetí týden, tomu nikdy z tempa neujede. Mrzí mě ten pád a ztráta Fuglsanga, celý rok je dobrý, jezdí útočně a tady bude zase už neviditelný. Jako kdyby měl k těm třem týdnům respekt. Blbé je že ztratili zrovna Pinot a Landa, kteří jediní vystrkovali růžky. To že ztratil Porte už nepřekvapí, ten jeho pohyb v pelotonu je tradičně hrozný.

    • naštěstí je tam porád Adam a Buchmann ,nevím jak posledně jmenovaný ale první dva jsou typy které se nebojí útočit…nebudou jen vyčkávat a Konrád s Haighem a SY mužou zdárně asistovat a ani v časovce by nemuseli tratit na Bernala

    • za jmény měl být ještě Mass…to je ten posledně jmenovaný…ruka rychlejší myšlenky.. {unsure}

 8. Jen ještě poznámku movistar má jezdit na Valverdeho a má po problémech

 9. Včerejší pád De Marchiho mi unikl, klíční kost, žebro, zhmožděná plíce, naraženej, podřenej…. :-(

 10. Dneska je podle mě absolutně prohercem EF-Education.
  Rozjeli napřed tempo, aby to nadělili. Nic z toho nebylo a když to pak nadělili za deset minut jiné týmy, zůstal jejich lídr Uran 1:40 v cíli zpět a zbylých 6 jezdců v grupettu.

 11. Promiňte mi uprostřed Tour takové off-topic,ale co říkáte Rogerovi? Mě po včerejšku napadají dvě věci: 1. Neskutečný borec, co v 38 letech předvádí. 2. Blbec, že takový zápas, kde byl celou dobu lepší, dokázal prohrát. {cry}

  • Alex forever

   Dnes jsem si dal tohle na FB s poznámkou, že tohle je možné asi jen v tenise.
   Hráč, který je podle statistik lepší ve všech herních činnostech, nakonec prohraje {wacko} {cry}

   Příloha: Wimbledon finale

   • Nebyl lepší, hrál fantastický tenis, svůj top, tvořil hru a útočil, ale Novak nedělal žádné chyby a ubránil to. Když ho měl na lopatě tak to prostě měl dotáhnout. Taky jsem fandil spíše Rogerovi, mám ho radši a je radost ho sledovat, ale postupem času mě dost začalo štvát londýnské publikum, které jasně stranilo Fedexovi.

    • Alex forever

     Señore, přečetl sis ty statistiky? {scratch}
     Nezlob se, ale jaké jiné slovo lze použít kromě slova „lepší“ v případě, že všechna čísla jsou u Federera prostě lepší?
     Já dobře vím, jak to myslíš, ale nezlob se – Federer prostě byl lepší. Až na ty koncovky tie-breaků… {beer}

    • Já bych vás usmířil takhle: To, co myslí Senor, je, že Novak si navzdory statistikám výhru zasloužil, což je fakt, protože podle stávajícího počítání bodů v tenise férově vyhrál. Alex má zase pravdu v tom, že Roger byl po herní stránce lepší – vyhrál víc výměn i gamů.

     Jsou to borci oba, ale většina fanoušků tenisu logicky fandí spíš geniálnímu útočnému tenisu Rogera než úpornému obranářství Novaka.

    • Alex forever

     Hune, není třeba nás usmiřovat. Jak jsem napsal, vím dobře, co měl Señor na mysli A věřím, že on ví stejně dobře, co jsem měl na mysli já {beer}
     Ale díky za snahu {bye}

    • Nesledoval sem kromě pár gamů ale chybí ve statistikách unforced errors {yes} ale vůbec nevím jak tam bylo tam…

    • Alex forever

     @ rada: Jak jsem našel na netu, tak prodávám {beer} Nevynucené chyby tam nebyly…

    • Alex forever

     Zde je originál článku s těmi statistikami – fotky a výsledek jsem k nim dodělal sám…
     https://www.sport.cz/tenis/clanek/1124540-federera-utesovala-vevodkyne-kate-na-tohle-chci-zapomenout-nemuzu-tomu-uverit-rikal.html#section-artcl
     Kua a už by to mohlo na cyklistickém fóru k tenisu stačit, ne? {wacko} {yahoo}

    • @rada Nevynucených chyb udělal Roger o 10 víc (52:62), takže to byl pravděpodobně ten pomyslný jazýček na vahách.

    • Dle mého byl Federer sice herně lepší a dlouho jsem ho neviděl zahrát takto dobře, ale v klíčových chvílích to prostě nezvládl, respektive zvládl hůře než Djokovič a tenis se zkrátka nehraje na vyhrané míče, ale na vyhrané sety, navíc 2.set statistiky samozřejmě zkresluje.
     Na tomto fóru to zkusím přirovnat k cyklistice, kde také ne vždy vyhrává ten s nejlepším stylem a dokonce ani ten nejsilnější „s nejlepšíma nohama“, když špatně vystihne okamžik, přesto že jede celkově anebo maximálně největší watty.
     https://www.wimbledon.com/en_GB/scores/stats/1701.html

  • Fandil jsem Djokovicovi, ale Federera mi bylo nakonec líto.
   Vítězové grandslamu celkově
   20 x Federer
   18 x Nadal
   16 x Djokovič
   14 x Sampras
   Vítězové posledních 35 grandslamu počínaje Austrálii 2011.
   15 x Djokovič
   9 x Nadal
   5 x Federer
   3 x Wawrinka
   3 x Murray
   1 x Cilic
   Djokovič, 22.05.1987 a Nadal, 03.06.2086 jsou mladší než Federer, 08.08.1981, tedy logicky mají více trofejí v poslední době.
   Na linku níže jsou vítězové po dekádách, to je dobře zkouknout.
   Stejně je zajímavé, že jak v tenise, tak ve fotbale, vidíme v soucasnosti, minimálně statisticky, nejlepsi hráče historie.
   https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_Grand_Slam_men%27s_singles_champions

  • Tak hoši Federer byl horší protože v rozhodujícich chvílích zahrál vítězný míč většinou djokovic nebo ho zbytečně Federer zkazil viz první tiebreak

  • Roger byl prostě o fous horší, napsat cokoli jiného je jenom dojmologie netenistů, co závodně nehrají ani poslední soutěž. Novaka opravdu hodně nemusím, ale tak to prostě je. Nebyl ani „šťastnější“, byl prostě o fous lepší. „Šťastnější“ by byl, kdyby například při obou matchballech Rogerovi praskl výplet. Naopak Roger by byl celkově „lepší“, kdyby dal na v tu chvíli třeba eso. Nic jiného v tom prostě není. V tenise nejde nic nahrát do zásoby a ubránit to, celkové statistiky jsou sice zajímavost, ale je to jen dokumentace cesty, kudy se zápas ubíral, jaká byla taktika atd. O štěstí se dá asi mluvit např. při finále AO Wawrinka-Nadal, dejme tomu. Možná hodně s přivřenýma očima u finále Federer – Roddick, ale i tam to vlastně nakonec bylo o tom, kdo si jak poradil se sluncem a i to je dovednost. Navíc v tu chvíli jde hodně o hlavu, oni proti ostrému slunci hrát umí všichni.

   • Pravdou je, že ve finále Federer – Roddick zažil Roger vlastně totéž, co včera, ale z druhé strany: Roger vyhrál své dva sety v tiebreacích, zatímco Andy na gamy. Roddick vyhrál celkově víc gamů, ale vyhrál Roger. Tak možná mu to karma vrátila.

   • Alex forever

    BBC (V. Brit.): „Každý, kto by sa pozrel iba na štatistiky tohto zápasu, by nechápal, ako mohol vyhrať Djokovič. Federer bol lepší v bodoch z prvého podania, víťazných úderoch, esách, využitých brejkbaloch, víťazných hrách i loptičkách.”

    To je tak, když v BBC o tenise píší diletanti, kteří závodně nehrají ani poslední soutěž {bye}

    • No v BBC napsali přece to samý jako josAgain, tj. že se nejde dívat jen na celkový statistiky („iba na štatistiky“)…

    • Alex forever

     To nikdo nerozporuje a už vůbec ne já, člověk, který skutečně nehraje a nehrál žádnou tenisovou soutěž (jako nejspíš drtivá většina lidí na tomto fóru).
     Možná by bylo dobré si v klidu prohlédnout, co jsem uvedl v prvním příspěvku, a pak teprve hloupě atakovat, jak to učinil PepaZase (kua, počítám, že je to tak druhý Pepův příspěvek za rok – není k cyklistice a ještě útočný?)
     Prostě jsem uvedl statistiku tak, jak se objevila na internetu, přidal k ní dvě fotky a dovolil si napsat to, co vidí i člověk s deseti dioptriemi a chápe možná dítě z první třídy ZDŠ: „Hráč, který je podle statistik lepší ve všech herních činnostech, nakonec prohraje…“
     Do prdele už, co jsem udělal špatně? {scratch} {wacko} {scratch} {wacko} {scratch} {wacko}

 12. Alex forever

  Tohle je parádní pohled na celkové pořadí – bravo, Křižáku, dávej {devil}

  Příloha: GC

 13. Roman takticky skvěle, jedou mu nohy i hlava. Po mém soudu jeden z nejlepších jezdců současnosti v pohybu v pelotonu. Krásně schovanej. Řekl bych, že letos opět asi vsadí na SKY, případně by mohl na Boru, ti se tam též pohybují velmi dobře.

 14. Něco podobného může klidně nastat teoreticky i ve středu.

Leave a Reply