Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

8 646 comments

 1. Avizovaní Podlahári na Okolo Slovenska – Viviani, Sabatini, Morkow, Lampaert, Jungels, Keisse, Cavagna.

  • Sice se to určitě ještě změní ale jede se prolog takže co dodat a prakticky bez kopců jako každej rok, takže na Jungelse a možná ty 3% kopce přejedou i spurteři + bonifikace tak to klidně muže vyhrát někdo z nich nebo nějakej rychlej závodník z kteryhokoliv WT týmu.

   • Minulý rok sa tu tiež písalo, že neprídu, ale prišli všetci tí, ktorí boli vopred avizovaní. Iste, nejaké zmeny nastať môžu pre zranenie apod.

    • Myslím jako přesně tahle sestava ale to je jedno když vymění jednoho tak ho nahradí stejně kvalitním. Navíc může být účast některých hvězd i ve smlouvě jinak by třeba nedostal tým vyplaceno plnou částku od organizátora za účast.

    • Myslím si, že skôr je za tým Miškovský ako jeden zo sponzorov Podlahárov, nemyslím si, žeby si nejakú zostavu vynucoval,ale Lefevere je asi vďačný, nemyslím si, že v tomto prípade ide o nejaké vynucovanie na základe zmluvy. Organizátori musia byť vďační za takýto tím a je fakt, že ktokoľvek by od nich prišiel, tak je prínosom pre preteky. {beer}

    • Určitě Janom jako sponzor je téměr 100% účast DQ jasná. Bora jako poloslovenský tým vlastně taky a zbytek je z velké části o kontaktech ale ještě víc o penězích kterých se momentálně slovenskému svazu jako organizátorovi v éře Sagana dostává jak ze soukromé sféry tak hlavně státní. Keby aj my sme mali takýchto…. Svaz pořádá u nás vpodstatě prd. Místo aby obnovil ZM zajistil sponzory a klidně někoho pověŕil organizací…ale to je na dlouho. Naštěstí Štětina a Poche jsou v pryč tak se ta silnice trochu zvedá nějaké krůčky už tam jsou. Takže já jsem tád aspoň za CZT kde si na ty 2WT taky „šáhnem“.

 2. Pořád se jede dost tvrdě, Quick Step to nechce moc pustit.

 3. Bacha, Roman má dnes díky Mandelovi jinou helmu, oranžovou.

 4. Prvních 38 km průměrná rychlost 54,5 km/h. Ehm celkem se jede.. :-D

 5. Ten INEOS je fakt dominantný na grand tours, práve vyhrali vueltu 2011 s Chrisom Froomom :-D Prvý cyklista čo vyhral GT v nemocnici {devil}

 6. Roman dnes pro MF Dnes připouští, že pojede na etapy, rozhodne se po následujících etapách..Každopádně i v těch únicích budou strašně kvalitní jména, Ciccobe,Nibali, Zakarin, Costa, De Gendt, Lutsenko..
  No snad mu to půjde.

  • Alex forever

   Všechny, které jsi vyjmenoval, Stanley, by Roman při své současné formě měl v pohodě „udělat“ – tedy možná s výjimkou Žraloka. Ten zaprvé asi trochu mlží a za druhé kdyby byl v úniku s Romanem (ježkovy voči, to by bylo žrádlo ;-) ), tak by raději vypustil duši, než by ho nechal v závěru poodjet (ve spurtu by ho, samozřejmě, porazil s přehledem). Stará rivalita by se prostě projevila v plné síle, o tom nepochybuji…
   Já ale doufám, že k tomu nedojde a že dneska Roman potvrdí nárůst formy tím, že se udrží v popředí.
   Ano, je to jen zbožné přání (a s ohledem na k Romanova klasicky opatrná vyjádření si to asi zbožně přeje i on), ale proč bychom se jinak těšili na Tour, kdybychom nevěřili v úspěch našich oblíbenců?
   Počet těch mých se v popředí povážlivě ztenčil: Nibali je mimo hru o pódium, Porte i Landa nejspíš taky, Urán s Valverdem asi nejblíž, ale pořád ruku v ruce těsně za TOP10 – no a Alaphilippe se na čele nejspíš dlouho neudrží {cry}

   • Já bych byl samozřejmě nejradši, kdyby se dnes udržuje s nejlepšími. Dnes by to snad nemělo být až tak sektivní. Každopádně brzo bude a Křižák se musí hodně zlepšit, aby „udělal“ někoho z TOP 15.
    A pravda, většinu těch jmen by asi odrazil, jen bych si teda nebyl zdaleka jist u Cicconeho, pokud mz vydrží forma. Když si vzpomenu, jak jel s Hirťákem na Giru..Btw. ten bude v sobotu ve studiu na ČT Sport..

    • Alex forever

     Napsal jsi to sice veselým těsnopisem, ale pochopil jsem a souhlasím {beer} :-D

    • :-D Já když píšu příspěvek na mobilu , tak se to snažím velmi zestručňovat, ale bohužel mi ono chytré zařízení přepisuje slova, což občas nezaznamenám a holt je to trošku retardované.. {wacko} :-D
     Když už jsem se teda zase krátce vymáčkl, tak připojím tip na dnešek: Žralok. I si to vsadím. :)

    • Alex forever

     {wacko} Hustej tip! {bomb}
     Mně by to tedy moc potěšilo – když už to nemůže být Roman {devil}

    • Alex forever

     …mě…

   • Btw. o jaký „současné formě“ Romana je řeč, že by měl „v pohodě“ někoho udělat? Zatím byla etapa s pořádným kopcem jen jedna a tam Roman ztratil, tak nevím. Netvrdím, že formu nemá, jen nevím z čeho bych měl usoudit, že formu má, to se podle mě teprve zjistí. Možná sám Roman to teprve zjistí následující tři dny.

    • Zatim to jsou nase zbozna prani {beer}
     Drzme palce a doufejme. {good}

    • Alex forever

     Pac a pusu, Aljoško Popoviči, bohatýre nejudatnější, sluníčko nejjasnější! Vidím, že jsi furt stejnej blb {bye}

     Příloha: polib mi

 7. Co čekat ode dneška? (zítra časovka, pak Tourmalet).

  Poslední kopec s vrcholem 30 km před cílem bude těžkej, ale stejně si myslím, že vyhraje únik. Počítám, že Thomas s Bernalem asi nebudou chtít jet sami 30 km, a tak asi konečně pojede aspoň na 80% Poels a co zbude to zbude.
  No a jesi zbude Alaphilippe, tak jim ještě ve sjezdu ujede a najede další čas :-)

  Asi Astana bude chtít být aktivní no a Pinot a Landa.

  Do úniku tipuju Ciccone, De Gendt, Amador, Wellens, Lutsenko, Henao, Teuns, Costa, Zakarin.

 8. Sagan: Chápem, že Michael Matthews sa rozhodol vzdať bodov do bodovačky, pretože víťazstvo v etape je pre neho prioritou. Najväčšiu šancu získať ho má pravdepodobne z úniku, lenže ak je v boji o zelený dres príliš blízko ku mne, nenechám ho odísť tak ľahko.“

  Hm , tiez dobry sposob ako odradit superov {devil}

 9. Alex forever

  Pokud to znamená „kudrnatý“, pak ano – Bambus měl na hlavě menší Angelu Davis, jak se kdysi říkalo účesu po americké aktivistce :-D
  Pokud ale to slovenské slovo znamená něco jiného, pak nemohu sloužit {scratch}

  Příloha: Bambus

  • Alex forever

   Sorry, patřilo to pod pod Mellona…

   • Alex forever

    Mimochodem – takhle vypadá velkej Bambus dneska (tedy spíš před pár roky, když jsem se s ním naposledy setkal na karlovarském A.M. Bikemaratonu).
    Na fotce je to ten vlevo (to snad nemusím ani psát ;-) ). Přijel tehdy na prapodivném kole, o které byste si to své asi raději ani neopřeli. Bylo to vlastně horské kolo na užších gumách (ale zase ne trekingové), bez nálepek, nezajímavá šedá barva.
    Jenže: komponenty byly špičkové a rám byl titanovej {devil}
    Tonda říkal, že má takové kolo proto, aby mu ho nikdo nezkradl, když ho nechá stát před hospodou :-D
    No a nejzajímavější byl pohled na čísla na komputeru: přijel na tom vehiklu z Plzně (chlap s více než 60ti křížky na zádech) a měl průměr přes 35 km v hodině. Uznale jsem to komentoval a říkal: „No tak teď si do zítřka pořádně orazíš a pojedeš pomalu zpátky, ne?“ A on na to: „Večer mám nějaké jednání v Plzni, jsem tady na otočku.“
    A to mi spadla brada úplně {devil} Tihle borci to v sobě prostě mají nadosmrti, bříško – nebříško {bomb}

    Příloha: OLYMPUS DIGITAL CAMERA

    • Alex forever

     Nevím, jak kdo z vás, pánové, ale já bych těch „hodně zvlněných“ 90 km z Plzně do KV dal na horáku dnes, kdy jsem zhruba v tehdejším Bartoníčkově věku, možná průměrnou rychlostí o 10 km/hod. pomalejší – a to si asi ještě fandím…
     No a o cestě „na otočku“ zpět bych si určitě nechal jen zdát :-D

 10. Tak co, zbude místo i pro Vakyho v týmu?
  Na odchodu Viviani, místo něj pravděpodobně Sam Bennett (Jakobsen a Hodeg jsou zatím oba příliš mladí na to, aby jeden z nich se stal jasnou jedničkou pro příští Tour).
  Na odchodu zřejmě i Gilbert, místo něj možná Politt (pokud skončí Kaťuša, prozatím má s ní smlouvu i na příští rok).
  Pár nových domestiků z prvodivizních stájí již mají podepsáno.

  Příloha: vaky

 11. Alex forever

  A zítra nám to začíná naostro, pánové {devil} {beer}

  • Zítra do úniku Nibali, Ciccone, De Gendt..? B-)

   • Tak Žralok si dnes opět dělal polštář – 2.40. Zítra jsem zvědavý, zda-li DD pomůže Romanovi alespoň na Col de Peyresourde?

    • Tak Valgren a King by snad mohli pomoct, ale moc od nich nečekám. Záleží, jak moc se pojede..Uvidíme, jak Roman zvládne ty delší kopce, na který asi moc natrénovaný nemá..

    • Tak Roman trénoval po Švýcarsku na Gardě tempo a výdrž i za motorkou, takže předpokládám, že právě ty dlouhé a táhlé kopce ladil. {thumbup}

    • No zaleží za jakou motorkou, taková Babeta by to nevyjela vůbec, jsem pesimista a proto můžu být jen pozitivně překvapen. {yahoo}

    • Alex forever

     V souvislosti s trénováním za motorkou si vždycky vzpomenu, jak Zdeněk Bartoníček, bratr slavnějšího Antonína, jezdil už v 70. letech na trase Karlovy Vary – Bečov – Toužim a zpět za policejní motorkou. Tenkrát to byla legendární Jawa 350 Californian, nejrychlejší český sériově vyráběný stroj.
     Táta bratří Bartoníčků byl totiž karlovarský esenbák – a oni se ostatně oba dva stali také esenbáky z povolání, protože RH Plzeň byl policejní klub.
     Zdeněk byl skvělej cyklista, jel s také jednou Závod Míru. Zajímavé je, že i když byl v absolutní rychlosti lepší, než Tonda a na mnoha závodech ho ve spurtu porazil, na ZM se starší Bambus (jak jsme jim v klubu říkali) prosazoval lépe. Nejspíš proto, že se nebál vletět doslova po hlavě do brány stadionu a rozdat si to na škváře s Abdužaparovem, Pikkusem, Ludwigem, Raabem, Szurkowskim nebo Szozdou. Zdeněk se do těchto spurtů nedostával, byl opatrnější – ale třeba na domácích kriťácích si se všemi vytřel zadek jedna báseň!

     Příloha: Jawa Californian

    • Bartoníček bol taký brčkavý ak ma pamäť neklame, alebo sa mýlim? {scratch}

    • Alex forever

     Nevím, co znamená v češtině vaše slovo „brčkavý“, Mellone, sorry {scratch}

  • Na těch plackách se mi líbilo nejvíc to, že si to ti sprinteři rozdělili všichni po jedné eapě, nikdo nebyl hamoun. Ale ten první týden je vždycky utrpení. Hlavně v tom čekání, kdo si to zas odnese a rozbije se. Vždycky jsem rád, když už ty tlačenice mají za sebou a vyjedou do hor, tam už mají kolem sebe místa dost.

Leave a Reply