Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

5 662 comments

 1. Major Tom se ASO zase vyprdnul na Tour. Přitom až do prezentace tratě Tour 2019 prohlašoval, že to je jeho hlavní cíl na příští sezonu. Jenže po zveřejnění trasy změnil názor a není se čemu divit :-)
  Na Giro již potvrdili start Dumoulin, Nibali, Simon Yates, Majka, Valverde, Bernal, Carapaz, Zakarin a dnes Astana potvrdila Lopeze. Roglič prý se taky rozhoduje, jestli nakonec nejet Giro.

  Btw. litevský režisér Arūnasa Matelis natočil film o Giru, a ten je nominovaný na Oscara.
  Zde je trailer:
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=15&v=EfTNGySS8oc

 2. Nejbohatší tým světové cyklistiky má rozpočet plusminus podobny jako nejbohatší tým české fotbalové ligy.
  To je dle mého solidní ukazatel toho, kde je cyklistika vůči fotbalu v globálním zásahu.
  „Před dvěma lety Brailsford hospodařil s 31 miliony euro (více než 800 milionů korun).“
  „Sparta v minulé sezoně zaznamenala tržby 654 milionů korun“
  https://sport.idnes.cz/redir.aspx?c=A181212_091416_cyklistika_dm&x=socialky_android_z
  https://fotbal.idnes.cz/sparta-vyrocni-zprava-ekonomika-dot-/fotbal.aspx?c=A170131_133132_fotbal_min

 3. Vaughters má na CN zajímavý komentář k odchodu Sky: „Vaughters‘ biggest concern about the news, however, is what it says about the sport’s business model when the most successful team can’t retain a sponsor. ‚This is a wake-up call,‘ he said. ‚We need a system where teams get permanent rights to the top races so you can build equity. Right now ownership isn’t really worth anything. This is one of those moments you realise how much that needs to change.‘

  V podstatě upozorňuje, že něco v cyklistice funguje špatně, když si ten nejúspěšnější tým ze všech ani neudrží sponzora a když vlastnictví týmu jako takové nemá naprosto žádnou hodnotu.

  • Že systém financovania cyklistiky nie je dobrý čítam a počúvam už desaťročia, ale ešte nikto nikdy nenavrhol niečo rozumné čo by mohlo fungovať. Vždy je to len o tom zobrať tomu a dať tomu, čo dlhodobo nepomôže nikomu.

  • Ešte doplním, gro sú podľa televízne práva a tu musí cyklistika bojovať s inými športami, enormný nárast financií vo futbale je práve z TV práv. Lenže tu narazíme na špecifickosť cyklistiky, 4-5 hodinové preteky, kde sa častokrát pre väčšinu divákov nič nedeje a tak sledovanosť okrem tých najväčších pretekov nie je vysoká. Chcelo by to zatraktívniť preteky pre akéhosi väčšinového diváka, čo však nie je jednoduché a radikálne zmeny sa nedajú očakávať. Keď pripočítame neplatiacich divákov tak je jasné, že cyklisti budú naďalej len nosičmi reklám a budú platení sponzormi iba vtedy, keď tú reklamu budú považovať za prínosnú, prípadne vtedy, keď je sponzor veľký fanúšik cyklistiky.

   • Alex forever

    Mellon, jistě to má hlavu i patu a asi víš, co píšeš – ale že by měla cyklistika málo prostoru v televizi? Tak to tedy rozhodně ne!
    Eurosport vysílá prakticky všechny důležité závody jak live, tak nejméně desetkrát ze záznamu a třeba i v této roční době, kdy je pro silniční cyklistiku totálně mrtvá sezóna, jedou ve večerních hodinách prakticky každý den na obou Eurosportech několikahodinové záznamy…
    Myslím si, že vedle fotbalu, tenisu (a v zimě biatlonu a lyžování obecně) je právě cyklistiky na Eurosportu nejvíc {beer}

    • Ja netvrdím, že cyklistika nemá priestor, otázka je, koľko Eurosport či iné TV za práva platia. Práva na top futbalové ligy či ligu majstrov sa predávajú za neporovnateĺne vyššie sumy ako prenosy z cyklistiky. Takú Premier League vysielajú takmer vo všetkých štátoch Európy a určite aj mnohých krajinách sveta, v cyklistike je záujem najmä o TdF, o ostatné preteky nie je až taký záujem a mnohé sa predávajú v balíčkoch, kúpiš si Gent-Wevelgena dostaneš E3 apod.
     Keď spomínaš biatlon, ten bol v podstate na periférii záujmu, zmenili disciplíny, k individuálu pridali šprint, stíhačku, masák, zmiešané štafety … a biatlon sa stal jedným z najsledovanejších zimných športoch. Podobne v kombinácii, zmenili nudné zisťovanie výsledkov, keď sa počítali body, zaviedli gundersena a razom sa stali preteky pozerateľnejšie. {beer}

    • Tu je niečo o Premier league
     https://football365.sk/67702/premier-league-az-11-z-20-klubov-by-bolo-v-zisku-aj-bez-divakov-v-hladisku/
     Tímy by v podstate ani nepotrebovali divákov na štadiónoch, na financovanie by im stačili TV práva, čo je niečo neskutočné. {bye}

    • Alex forever

     Jasný {beer}

    • Cyklistika nikdy nebude globálním zásahem na úrovni fotbalu, ale nesporne je divné, že vlastnictví týmu je de facto bezcenné.
     Zajímalo by mě, kolik dostává ASO za prodej práv z Tour, práva na Premier League staly v 2015 cca 60 miliard CZK na rok.
     Je to téma, které rozvířil Tinkoff, kus pravdy měl, jestli to má řešení, ale nevím.
     https://fotbal.idnes.cz/vysilaci-prava-na-premier-league-stoji-190-miliard-korun-pg1-/fot_zahranici.aspx?c=A150211_152456_fot_zahranici_min

Leave a Reply