Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

9 786 comments

 1. Alex forever

  Koukání na stará videa je fajn, ale ještě lepší je spojení videa z některé jarní klasiky s jízdou na trenažeru, přátelé ;-)
  Včera jsem si tak dal asi hodinu a půl do těla při virtuální jízdě po prašných, úzkých silničkách a ostrých „zalamováčcích“ na trati Tour of Flanders, mezi samotnými Belgičany asi nejoblíbenějšího závodu.
  Ten film z roku 2007 je natočený jen pár desítek minut před průjezdem čela startovního pole. Ověřil jsem si to prostřednictvím tohoto videa https://www.youtube.com/watch?v=wr6661zBxR0, na kterém jsem na posledních 40 kilometrech (jež jsem včera absolvoval na trenažeru) poznával spoustu míst i s některými lidmi či vozidly, stojícími u silnice {devil}
  Když projížděli závodníci, bylo u trati, samozřejmě, ještě mnohem víc diváků – hlavně na Muuru v tom nejprudším úseku před kapličkou, kde brutálně nastoupil pozdější vítěz Alessandro Ballan. Při jeho průjezdu cílem (na youtube natočené z druhé strany) je však vidět, že také mne z tribun vítaly skoro stejně početné davy :-D
  Zkusil jsem dát něco do kupy z fotek, které jsem včera pořídil print-screenem při jízdě na trenažeru, ale není to nic moc. Hlavně proto, že ten film na youtube je ve velmi špatné kvalitě…

  Příloha: Flandry

  • Alex forever

   Co je ale pro „obyčejného člověka“ (byť nadšeného vysloužilého cyklistu-závoďáka v seniorském věku) vždycky šokující, to je srovnání výkonnosti profíků s výkonností vlastní {cry} Těch posledních 40 kilometrů totiž ujeli profíci ca. za 56 minut, zatímco já bych se dostal do cíle asi o 24 minut později… A to navíc v teple domova, při bezvětří a na trenažeru, který má své limity co se týká možnosti % stoupání, takže mi v těch nejprudších kopcích výrazně pomáhá.
   Jsou to zkrátka neuvěřitelní borci {bomb}

  • Najmä ten prvý potešil, ale aj Estebanovi som to po problémoch ktorými si prišiel prial, Kungovi tiež, je to sympaťák s ktorým som si pošprechoval na Okolo Slovenska, nakoniec ja vždy fandím odvážnym cyklistom ktorí pokúšajú šťastie, Jensi Voigt bol taký prototyp únikára, ten to skúšal skoro stále. {good}

   • Ten Amstel v podání žen na konci druhého videa je taky parádní. Tím spíše že jsem si nepamatoval jak to dopadlo, tak sem zafandil a zvedlo mě to z letargie.

    • petersollberg

     na margo nepamatania si (co aj ja uz vekom praktizujem :) ) odporucam ostatny kusok z inrng. v uplynulych dnoch/tyzdnoch som zhliadol par pretekov, je to zabava a poucenie.
     v niektorych je vidno – v rozdielnych ediciach, ako sa ti-ktori jazdci dokazali (samozrejme predpokladajuc rovnaku formu v tom obdobi, co je viacmenej skoro zazrak) poucit z predoslych rocnikov.

     osobne by som vypichol E3 a rocnik, ked vyhral peter (ofukol gerainta, nikiho a stijna) a naproti tomu nasledujuci rocnik, ked sa ukazala chytrost a strategia gerainta. natrel to petrovi a zdenkovi.

     peter je sice fajn na otvorene reakcie, dokazal marketingovo pretavit a predat, aj vplyvom sikovnych ludi, svoju otvorenost, v ranych rokoch ale absentovala rozvaha, ktoru k nemu (bohuzial az v ostatnych 2-3 rokoch) dotiahol do bory jano valach.
     p.s. hdaj suvis v richmonde :)

Leave a Reply