Home » Zprávy ze závodů » Ambice na Tour? Pomoci Vinovi a vyhrát mančafty
Foto Astana cycling team

Ambice na Tour? Pomoci Vinovi a vyhrát mančafty

Co od tebe vlastně vedení týmu očekává? Dá se říct, že mám volnou ruku. Prioritou je pomoc Vinovi, který je naším kapitánem. S Tiralongem bych mu měl pomáhat v horách a pro jeho psychiku je důležité, aby měl kolem sebe co nejvíc lidí z týmu. A taky bych se chtěl zasloužit o to, abychom bojovali o prvenství v klasifikaci týmů. Máme na to dobré lidi. A jaké jsou tvoje osobní ambice? Všechno bude záležet na tom, jak se budu cítit po nějakých pěti etapách. Může se stát, že to bude hodně dobré a třeba pojedeme na celkové pořadí s Vinem oba. Ale teď je předčasné o tom mluvit. Měsíc jsem nezávodil, chybí mi konfrontace. Uvidí se během závodu. Rozhodl ses pro výměnu kola. Na čem pojedeš? Ze začátku zkusím kolo Specialized-McLaren Venge. V testech nám na roviny vyšlo líp než SL3 a je třeba využít každou maličkost. Počítám, že na něm pojedu prvních deset dní, pak přejdu na klasické kolo. Jak bys charakterizoval vaši sestavu? Lídrem je Vino, v horách bychom mu nejvíc měli pomáhat já, Tiralongo a Di Gregorio. Iglinskij by měl chodit do úniků, Vaitkus a Grivko by měli jezdit hlavně na rovinách a schovávat tým na větru. Fofonov, Zeits i Iglinskij jsou lidi na takové ty středně těžké etapy. Myslím, že sestava je dobrá a soutěž týmů můžeme vyhrát. Je to jeden z velkých cílů Astany už od začátku sezóny. Kdo je v tvých očích největší favorit? Jednoznačně Contador, dál je to otevřené. Uvidíme, co Andy Schleck, který toho zatím moc nepředvedl. O první desítku bojuje kolem třiceti lidí a záleží, jak to komu sedne. Jak dlouho jste trénovali týmovou časovku? Dva dny na soustředění, což je poměrně dost času. Ještě si ji jeden den vyzkoušíme před startem přímo na trati a definitivně rozhodneme, kdo za kým pojede. Myslím, že můžeme zajet dobře. Studoval jsi hodně klíčové vrcholy Tour? Většinu těch kopců znám, od roku 2008 se tak nějak protočily. Nejel jsem jen Galibier a Col Agnel jsem pouze sjížděl. Ale nevidím v tom problém.

19 comments

 1. ad Zdenda Hobík –
  Tak daleko zas chodit nemusíte, např. v roce 2008, kdy Roman jel svou první Tour, se o vrchařský trikot bojovalo velmi usilovně, ze špice pořadí. Akorát nám z paměti i výsledků holt vypadl jeho tehdejší nositel, nešťastný Bernie Kohl… Mimochodem, ten se před Tour dal opět slyšet a prohlásil tajemně, že na jisté úrovni se bez dopingu jezdit nedá…

 2. Na puntíkatý dres možná nakonec pojede Vino. Podle Romana prohlásil, že se svými diváky se chce v Paříži rozloučit na pódiu, a když nevyjde celkové pořadí ani družstva, bude mít šanci v soutěži vrchařů. Hned na začátku závodu má několik příležitostí a mám pocit, že po Super-Besse bude v dobré pozici.
  Z Romanova výkonu budeme možná všichni paf. Hodně štěstí, mladý borče!
  Mým favoritem je letos Chris Horner. A sice po zážitku z jeho jízdy na Sierra Road v letošní Kalifornii. A navíc RadioShack je zřetelně nejsilnější tým.

 3. Pozor, letos to je s puntíkatým dresem jinak. Získá ho určitě někdo kdo pojede i na celkové pořadí, protože bonifikace bodů do soutěže vrchařů jé nyní za cílové stoupání daleko větší než vloni, takže by soutěž neměl vyhrát zase nějaký bezejmený Francouz nebo Bask.

 4. zdenda_hobík

  Je škoda, že v poslední době boj o puntíkatý dres prakticky neprobíhá, naposledy to mělo smysl snad za Virenquea. Získat ho lze pouze tehdy, když je člověk v cekové klasifikace naprosto bezprizorní.
  Jinak jsem rovněž ze zatímních prohlášení Romana spokojen, sotva nyní může mluvit jinak.

 5. Hun: Asi ano, ale vzpomeň ne pellizotiho . Já bych byl za to moc rád. Bylo by skvělé vidět Romana co nejčastěji vepředu. Ale asi pojede co nejkonstantněji kvůli pořadí týmů a nejspíš zkusí etapu.

 6. Puntíkatý dres řekl bych ne, k jeho získání je třeba vlastně neustále ujíždět, být aktivní pomalu v každé etapě. Na to je třeba být co nejodpočatější, což Roman asi nebude. Spíš to vidím na nějakou tu etapku…

 7. acsp: Je to tak. Radši bych popravdě viděl Romana vyhrát nějakou tu etapu a možná zkoušet puntíkatý dres než neviditelně se proplížit třeba na 9. flek. Ale samozřejmě by to bylo skvělé umístění po Giru {thumbup}

 8. Nemyslim, ze by byl opatrnejsi. On nemuze dopredu vyhlasovat jedu na umisteni v top 10, kdyz predem bylo jasny, ze prioritou je Vino. Naopak mne se jeho prohlaseni libi a tak trosku jsem doufal, ze by moh byt v pozici volneho jezdce

 9. Přemyšlím, jestli Roman těmi prohlášeními nesnímá trošku odpovědnosti – je opatrnější. O to víc mu to, doufám, pojede. Držím palce!

 10. Antiskiller

  Po páté etapě to musí vypadat s nohama dobře a nakonec bude lídr {thumbup} {devil}

 11. Drzim palce Romane, vsak se jeste uvidi kdo bude jednickou po par horskejch etapach {thumbup}

 12. No tak super, Roman předem nerezignuje na boj o celkové hodnocení, tím mě moc potěšil, hned se na TdF člověk víc těší {thumbup}

 13. Zatím to vypadá hodně nadějně, a k pantanimu – taky by mne pobavil Vinokur coby donestik, ale vyčkáme a uvidíme. Se zájmem si teď čtu o historii TOUR v MF Dnes. Zdraví a přeje hodně štíska a úspěchů Heli.

 14. Tak to vypada, ze budeme Romana pravidelne vidat v celni skupince

 15. Tak nezbývá než držet pěsti ať se nohy nejspíš ještě unavené po Giru brzy rozjedou {thumbup}

 16. Paráda,držím palce a uvidí se jak se to vyvine-nemohl by ale Vino dělat domestika?

Leave a Reply