Home » Zprávy ze závodů » Časovka nevyšla, ale třetí místo je slušné
Foto Astana cycling team

Časovka nevyšla, ale třetí místo je slušné

Co se ti honí hlavou bezprostředně po závodě? V první řadě jsem trochu zklamanej. Byli jsme všichni tři nastejno a věděl jsem, že když časovku zajedu dobře, můžu vyhrát a když špatně, budu třetí. Bohužel se naplnila ta druhá varianta. Proč časovka nevyšla? Nechytil jsem rytmus, nemohl jsem se do toho vůbec dostat. Nebylo to ono. Už po prvním kilometru jsem cítil, že nohy netočí podle představ. Nedokázal jsem se dostat na určitou rychlost a udržet ji. Byla to prostě taková utrápená časovka. Hlava moc chtěla, ale nohy ne. Navíc jsem se nedokázal uvolnit do ideální pozice, kterou bych měl mít. Byl jsem hodně tuhý. Proto to takhle dopadlo. Ale Nibali s Hornerem byli dnes o kus lepší a je potřeba jim poblahopřát. Těší tě třetí místo? Pořád je to pódium na kvalitně obsazeném závodě srovnatelném s Paříž-Nice. Je to můj první etapák v sezóně a určitě ten výsledek nějakou hodnotu má. I z toho pohledu, že zkraje sezóny jsou skoro všichni skvěle připraveni a plní síly. Až se mi to rozleží v hlavě, budu spíš spokojený. Jen mi ke štěstí chybí vítězství v etapě, když už nevyšlo to celkové. Tým by si ho za odvedenou práci zasloužil. Co ti první etapový závod roku 2012 ukázal směrem k Giru? Mohou převládat pozitiva. Jen ta dnešní časovka tomu dala černou tečku. Ale jinak se ukázalo, že jsem na dobré cestě. Bylo vidět, že jsme hodně zapracovali na krátkých kopcích, i ty dlouhé byly dobré. Ale je třeba zapracovat na časovce. Na Giru jich sice moc nebude, ale i tak se v nich může rozhodovat. Jaký budeš mít další program? Budu chvíli v Česku, dám si pár dní odpočinek. Budu se jen tak vozit, ale po neděli už zase začnu. No a příští pátek odlétám na dvoutýdenní vysokohorské soustředění na Tenerife, což bude začátek finální přípravy směrem k Giru. Výsledky 7. etapy (časovka na 9,3 km): 1. Fabian Cancellara (Švýc./RadioShack-Nissan) 10:36, 2. Daniele Bennati (It./RadioShack-Nissan) +12, 3. Cameron Meyer (Austr./GreenEdge), 4. Svein Tuft (Kan./GreenEdge), 5. Manuele Boaro (It./Saxo Bank) vš. +16, … 9. Vincenzo Nibali (It./Liquigas) +20, 45. Chris Horner (USA/ RadioShack-Nissan) +40, 53. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +47. Konečné pořadí: 1. Nibali 29:38:08, 2. Horner +14, 3. Roman Kreuziger +26, 4. Rinaldo Nocentini (It./AG2R) +53, 5. Johnny Hoogerland (Niz./Vacansoleil) +1:00, 6. Joaquim Rodriguez (Šp./Kaťuša) +1:16.

17 comments

 1. Gr.St.Bernard

  Výsledek ok, ale časovka naprostá tragédie na závodníka s ambicí na grand tours. Vzhledem k tomu, že v horách následuje nejlepší a v časovce patří Roman do poloviny startovního pole, vychází z toho, že nemá v grandtours šanci. Schleck si to uvědomil, záleží, kdy to dojde Romanovi. Přitom byl excelentní časovkář, od roku 2008 to ale jde s jeho časovkou z kopce. Dnes se v podstatě v časovkách velké etapáky rozhodují, mezi top špičkou se nějaké extra trháky od dob Pantaniho, Armstronga či Clenbuterola nekonají. A kritizovat diskutéry za názor je blbost, Bruynelovi taky asi nikdo neřekne: Tak si ten Tourmalet zkus vyjet líp ty blbe.

 2. Re: Tchaban
  Typický komentář napadající autora, místo aby polemizoval s názorem v příspěvku. Jen podotýkám, že Blesk jsem si nikdy nekoupil a na kole jezdím pouze jako hobík, ale necítím se jako typický gaučový fanoušek. Ve svém příspěvku jsem vyjádřil jen svůj názor.
  Romanovi přeju, aby po loňské sezóně letos zabojoval a uspěl pro něj v důležitých závodech. A když se nepodaří splnit umístění, které si sám před závodem předsevzal, tak používat méně důvodů, proč to nevyšlo. Je to sport a soupeři jsou hodně dobří.

 3. Dick Richards

  Výbornej výsledek i závod. Gratulace!
  Škoda té časovky a nedělní etapy, ale na první závod po tak dlouhé pauze je to dobrý příslib na Giro.

  Jenom jsem čekal trochu víc od jiných borců, třeba Cadel nebo Kruijswik – ten Romana na Giru proháněl v boji o bílý trikot. Z tohoto pohledu je Roman zdá se opravdu na dobré cestě.

  Hodně štěstí na GIRO!!!

 4. Romane, díky včera za fotku …Nibalimu to na giru vratíš {thumbup}

 5. zdenda_hobík_2

  V těch časovkách se mi zdají výkony jaksi nevyrovnané, v poslední době spíše špatné, ale snad se to ještě do Gira napraví. Jinak určitě forma je {thumbup}

 6. Tady se řeší posez v časovce, ale všichni víme, včetně Romana, že vítězství mu odjelo v kopci 5. etapy na Prato di Tivo. Tam to byl klasický Roman, který se rozmýšlí, jestli jet nebo ne. Tady je zakopaný pes………

 7. Romane děkujeme za skvělý zážitek a za výsledek. {thumbup}
  Po případné nespokojence: sedni na kolo, dej do toho co můžeš a pak piš.
  Těšíme se na další boje

 8. Re: Pesek12
  Stupidní příspěvek typického českého gaučového fanouška! Komentář podle výsledků a titulků v blesku. Nibali a do Astany, tak to jsi úplně mimo.

  Roman jezdí hlavou, to je o něm známo. Když ale jde do tuhýho, tak to tam pošle. Loňskej sjezd na Giru byla srdeční záležitost.
  Dneska mu to doslova NESEDLO, jak už tu bylo zmíněno. To poposedávání a cukání ho mohlo obrat třeba o 10-20 vteřin. Rozhodně do toho dal maximum, trať byla bezpečná, šlo o celkový vítězství.
  Jako bojovník se neukázal v neděli, s tím bych souhlasil. Měl si to jednou konečně vyzkoušet a třeba i naháněním Nibaliho vytuhnout.
  S Romanem nesouhlasím, že by většina přijela na Tirreno pořádně připravená, ale část špičky to jen jako rozjezd rozhodně nebrala.
  3. místo zopakovat na Giru a bude to super! {beer}

 9. Sice to navyšlo na 100%,ale i tak krásný výsledek,za což patří velká gratulace.Mnoho ůspěchů do dobře rozjeté sezony. {bye}

 10. nevím, možná se ukazuje, že Romanovi vždycky něco schází, aby se prosadil k výraznějšímu úspěchu. Skoro vždycky mu to z nějakého důvodu nevyjde a pak se to snaží ve svých komentářích všemožně omlouvat. Dnešní 53 místo v časovce ukazuje, že takhle se o vítězství nebojuje. Roman na můj vkus jezdí moc opatrně, skoro nikdy neriskuje a většinou vyčkává. Mít více takových závodníků v peletonu tak by to byla hrozná nuda. Nibali dnes ukázal, že má srdce šampióna a možná Romana v Astaně vystřídá.

 11. Romane – gratuluji! Skvělý výsledek {thumbup} . Sezona začíná a zajíci se budou počítat až po giru. Držím palce!

 12. Souhlasím s Armillariou dnes poposedávání sem a tam bylo hodně časté to Romana dnes připravilo o lepší umístění.Jinak je vidět že časovka šla hodně nahoru. {thumbup} Celkově třetí po prvním letošním delším závodě je super výsledek. {bye}

 13. Gratulace k pódiovému umístění a k hezké podívané během celého závodu. {beer}

  Nevím, zda Roman použil agresivnější posed, který měl laděný pro prology a krátké časovky, ale v přímém přenosu bylo vidět, jak neustále sklouzával ze sedla dopředu dolů a každou chvíli se pak musel vracet zpět dozadu do posedu (nevím, zda vědomě nebo podvědomě). To mohlo docela rozhazovat rytmus a být příčinou dnešní horší časovky.

 14. Také jsem samozřejmě držel palce a teď trochu zklamání. Nevím proč, ale vždycky, když jsou u Romana nějaké varianty ohledně umístění, zůstane mu v ruce černý petr. To myslím samozřejmě v uvozovkách, neboť třetí místo je krásné, ale přiznejme si. Při takto rozdaných kartách jsme přeci jen čekali víc…..
  Ale jinak gratulace, byl to první etapák sezóny, výkon parádní. Jen tomu chyběla ta pomyslná třešnička………..

 15. supr závody, držel jsem palce do poslední chvíle…třetí místo je bomba a už několik let se ukazuje, že RK patří mezi super závodníky {thumbup}

Leave a Reply