Home » Zprávy ze závodů » Cítím se trochu líp, ale mrzí mě ztráta Vina
Foto proteam-astana.com

Cítím se trochu líp, ale mrzí mě ztráta Vina

„Přijel jsem tam o chvilku později, protože jsem v tom sjezdu nechtěl zbytečně riskovat. Když jsem viděl, jak Vinovi visí kolo na stromě, bylo jasné, že je zle. Nohou padnul na kámen, visela mu na kůži… Kluci tam zůstali, pomáhali mu do sanitky. Já jsem pak jel, protože v těch sjezdech nemůžu ještě jet naplno a nechtěl jsem takhle brzy odpadnout,“ popsal Roman. „Nedá se nic dělat, musíme bojovat dál. Vino by za téhle situace chtěl určitě alespoň vyhrát etapu, tak to pro něj zkusíme,“ dodal s tím, že Vina ještě večer budou převážet vrtulníkem do nemocnice v Paříži. Roman se dnes cítil lépe. „Mohl jsem už aspoň trochu ze sedla, ruka bolí míň. Ztrátu mám velkou, tak jsem si před posledním kopcem vystoupil a jel jsem to v klidu, abych trochu šetřil síly. Věřím, že mi den volna přijde vhod, ale nějaké rozhodnutí uděláme až zítra nebo v úterý ráno. Doufám, že to bude v pohodě.“ Romana naštval ještě bezohledný řidič, který v závěru etapy zavinil pád Flechy s Hoogerlandem. „Za tohle by nezasloužil vyloučení ze závodu, ale potřeboval by pořádně dostat… Byla to šílenost a mohlo to dopadnout i daleko hůř.“ 9. etapa (Issoire – Saint Flour, 208 km): 1. Luis Leon Sánchez (Šp./Rabobank) 5:27:09, 2. Thomas Voeckler (Fr./Europcar) +5, 3. Sandy Casar (Fr./FDJ) +13, 4. Philippe Gilbert (Belg./Lotto), 5. Peter Velits (SR/HTC-Highroad), 6. Cadel Evans (Austr./BMC) všichni +3:59, … 120. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +16:38. Průběžně:1. Voeckler 38:35:11, 2. L. Sánchez +1:49, 3. Evans +2:26, 4. Frank Schleck a2:29, 5. Andy Schleck (oba Leopard-Trek) +2:37, 6. Tony Martin (Něm./HTC-Highroad) +2:38, … 111. Roman Kreuziger +40:31.

44 comments

 1. Včerejšek je dnes minulostí, jdi dál dle svých pocitů a fyz.možností. Zítřek bude psát další historii TdFr. Pády, odstoupení i bohužel smrt na závody jako TdFr patří a bohužel to jsou a vždy budou nedílnou součástí oné velkolepé historie. Ale je třeba jít dál i právě pro ty, kteří se rozhodovat nemohou. Jen ty sám víš co máš či nemáš za možnosti. Je důležíté mít své cíle, ale důležitější mít svou cestu k němu!

 2. Doufám Romane , že tvůj stav Ti bude dovolovat jet a od čtvrtka pak naplno , moc bych Ti to přál! A nyní se před tebou otevřela historická šance na puntíkatý trikot ! Díky změně bodování budou mnhem více rozhodovat ty nejvyšší vrcholy a především ty cílové .
  A protože nemůžeš ohrožovat ty v čele průběžného pořadí , myslím , že pokud ti zdraví dovolí , můžeš se pokusit o věci , o kterých bys jindy nikdy neuvažoval .
  Tak Bon Kuráž!!!

 3. Jestli Roman pojede dál,tak věřím ,že pro Vina etapu vyhraje a v horách si trochu polepší. Sice ne do TOP 10 ,ale do TOP 100.
  Romane držíme doma pěsti – dojet zdraví! {thumbup}

 4. Ahoj Romane, dávej na sebe pozor! Letošní Tour je hodně smolná. Hlavu vzhůru, ale zbytečně neriskuj, zdraví máš jenom jedno! Život a závody máš před sebou, ale to Ty víš. Naděje umírá poslední a neber vážně některé komentáře. Asi bych je posadil na kolo, aby se předvedly. Držíme s Ledvou pěsti! Ať Tě Bůh provází na všech Tvých cestách! Měj se Mirek

 5. Držím palce-konečně dobrá zpráva-že je líp.Tak ať se smůla vyhýbá!!
  Toho pitomce by asi s chutí zbilo pár lidí.

 6. Romane,
  přejeme Ti, aby to se zápěstím bylo lepší a lepší. Tvé rozhodnutí o případném odstoupení pochopíme. Pokud budeš moct pokračovat dál, držíme palce abys jim to ještě mohl v nějaké etapě ukázat. Jsi bojovník. Hodně štěstí. {thumbup}

 7. Roman si veme Red Bull a ten mu dá křídla : teď vážně je dobře že Romanovi je líp a věřím v to že aspoň jednu etapu vyhraje po solovým úniku

 8. František Mlejnek

  Jsem rád, že už je Ti líp, a obdivuji se, že jsi tak dlouho vydržel v pelotonu, protože tahle etapa byla taky nahoru dolů. Držím palce, aby to v horách zase jelo aspoň v pelotonu a snad i líp.

 9. PŘEJI HODNĚ ŠTĚSTÍ DO ZBYTKU TOUR – VÍTĚZSTVÍ V ETAPĚ BY BYLO SUPER, TAK BUDEME DRŽET PALCE! A HLAVNĚ UŽ ŽÁDNÉ PÁDY. SOUHLAS S PŘESPUSOU PRO ŘIDIČE!

 10. To: Gr.St.Bernard
  Jsi spadnul na hlavu ne? 40 minut ztraty, to se dohnat neda!

 11. cistokrevny.cigan

  omg Roman ztrácí tři čtvrtě hodiny, není žádný superman aby stáhl minimálně půl hoďku

 12. Gr.St.Bernard

  Teď se pro Romana otevírá cesta k boji o top ten. Proč nezkusit to, co Sanchez dneska, ale ve větším měřítku.Hned na začátku v horách odjet… Tomu ale asi u Romana moc nejde věřit. Dneska krásně Voeckler.

 13. zdenda_hobík

  To tedy byl masakr {thumbdown}
  Sport je někdy strašně nespravedlivý, bez štěstí to nejde. Kdyby ho měl Roman více, mohl teď bojovat o první pětku. Ale je to pryč.
  Jsem teď zvědavý, jak bude Roman jezdit, pokud bude zcela fit. Zkusí únik a když to nevyjde, přijede s 20 min ztráty? Nebo prostě pojede i pak kopec s nejlepšími, protože je prostě Kreuziger?

 14. Doufám, že Vinovi noha sroste bez problémů, letos je Tour prokletá

 15. Hlavně aby jsi byl v pořádku … Držím palce {thumbup}

Leave a Reply