Home » Zprávy ze závodů » Cítím se trochu líp, ale mrzí mě ztráta Vina
Foto proteam-astana.com

Cítím se trochu líp, ale mrzí mě ztráta Vina

„Přijel jsem tam o chvilku později, protože jsem v tom sjezdu nechtěl zbytečně riskovat. Když jsem viděl, jak Vinovi visí kolo na stromě, bylo jasné, že je zle. Nohou padnul na kámen, visela mu na kůži… Kluci tam zůstali, pomáhali mu do sanitky. Já jsem pak jel, protože v těch sjezdech nemůžu ještě jet naplno a nechtěl jsem takhle brzy odpadnout,“ popsal Roman. „Nedá se nic dělat, musíme bojovat dál. Vino by za téhle situace chtěl určitě alespoň vyhrát etapu, tak to pro něj zkusíme,“ dodal s tím, že Vina ještě večer budou převážet vrtulníkem do nemocnice v Paříži. Roman se dnes cítil lépe. „Mohl jsem už aspoň trochu ze sedla, ruka bolí míň. Ztrátu mám velkou, tak jsem si před posledním kopcem vystoupil a jel jsem to v klidu, abych trochu šetřil síly. Věřím, že mi den volna přijde vhod, ale nějaké rozhodnutí uděláme až zítra nebo v úterý ráno. Doufám, že to bude v pohodě.“ Romana naštval ještě bezohledný řidič, který v závěru etapy zavinil pád Flechy s Hoogerlandem. „Za tohle by nezasloužil vyloučení ze závodu, ale potřeboval by pořádně dostat… Byla to šílenost a mohlo to dopadnout i daleko hůř.“ 9. etapa (Issoire – Saint Flour, 208 km): 1. Luis Leon Sánchez (Šp./Rabobank) 5:27:09, 2. Thomas Voeckler (Fr./Europcar) +5, 3. Sandy Casar (Fr./FDJ) +13, 4. Philippe Gilbert (Belg./Lotto), 5. Peter Velits (SR/HTC-Highroad), 6. Cadel Evans (Austr./BMC) všichni +3:59, … 120. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +16:38. Průběžně:1. Voeckler 38:35:11, 2. L. Sánchez +1:49, 3. Evans +2:26, 4. Frank Schleck a2:29, 5. Andy Schleck (oba Leopard-Trek) +2:37, 6. Tony Martin (Něm./HTC-Highroad) +2:38, … 111. Roman Kreuziger +40:31.

44 comments

 1. Romane , nevim jak je to ve tvych silach , ale co tak zkusit boj o puntikovany dres. Myslis , ze by to slo. {blush}

 2. Preji brzske uzdraveni a navrat do dobre cyklisticke pohody.

 3. Zenon Jaskula

  Ježišku, tady už se Roman posílá na Vueltu

 4. to: zdenda_hobík
  Já doufám že bude jezdit i v úniku a možná fakt ten puntíkovanej! a i víc než jednu etapu! podle mě na to výkonnost má (ne li letos kvůli zdraví a únavě) tak obecně. Takže to chce zkusit od Pirenejí na maximum! – Jako neznalec říkám Ujet už na Turmalet až jiní začnou ujíždět aby nejel sám a pak zas nebylo pozdě je honit – neb i když ho nechaji nastoupit pod vrchem lídří – bude už někdo ujetej … tj nezbude asi než ujet poměrně brzo …(ale v kopci snad nebude takový odpor vzduch )

  Tak přeju štěstí.
  A díky za výkony {thumbup}

 5. zdenda_hobík: Nic ve zlém, ale ty si to představuješ jak Hurvínek válku. Roman pojede ve skupině s top favority a pak jim ujede vstříc etapovému vítězství. Krásná představa, ale ne moc reálná. Reálnější spíš je, že Roman se zapojí do nějakého úspěšného úniku a ve stoupáních své spolubojovníky rozseká.

 6. zdenda_hobík

  to milanek
  tak takhle dlouhé povídání jsme tady ještě neměli, a že má hlavu i patu {thumbup}
  odpověz mi alespoň Ty na můj dotaz – viz níže

 7. Ahoj, Snad nikoho neurazim příliš takovoudle delší poznámkou:

  Astana.
  Tak tuhle jsem si psal (pro sebe) – abych se zbavil frustrace a nakonec jsem zakončil myšlenkou i poznámkou: „Co bude dál?“ Naštvanej jak Astana nechala naložit Kreuzigerovi ztrátu.
  Pak ale včera už … asi snad i proto, že vzhledem k tomu, že mu den před tím nepomohli a protože byl zraněnej tak jel slabě … nejsem si jistej že by nejel přes bolest v zápěstí o něco lépe kdyby nebylo to rozhodnutí astyny o den dříve ale prostě nakoupil dalších 20 min! a bylo po boji o pořadí … a asi si říkali tak alespoň ho nechaji do úniku … to bylo včera! … tj už jsem se nevstekal pro to co bylo o den dřív a i lidi na netu se už nestarali (podle mě mu tohle i poradil tým! Jinak Astana tentokrát makala dobře pro Vinokurova! Ten jel také dobře a odvážně se pokusil ujet a získat žlutý trikot … bylo to celé pěkné … snad jen s tím, že bylo zajímavé vidět že ho favoriti nechali!! … to signalizovalo že ho za moc silného nepovažují patrně …
  Pěkné ale i přes to!
  Leč – nakonec ho dojeli a skončil kde začal! Tj. nezvládl to ač to asi byla etapa na něj … ale byl se sebou spokojenej .. A Kreuziger jel prostě s bolavou rukou vzadu a Astana se o něj nestarala
  !!!
  A co bylo dnes?
  Vinokurov se vyboural ve sjezdu a zlomil si stehenní kost!
  Bylo komické – skoro až – vidět jak Kreuzira dycky nechali po pádu vzadu a teď „Vina“ tahali z lesa jezdci a vůbec se nestarali kdo jim ujede nebo ne … i Kreuziger se tam zastavil … no měl už to na salámu jestli zase ztratí .. ale přece jen jel dál po chvilce zevlování pochopil že nemá cenu tam stát a nechal to už na doktorech a doprovodu kteří tam jsou od toho a na takovém závodě snad v dostatečném počtu (Promiňte tu necitlivost Ale auto mu nehořelo jako kdysi Laudovi na Nurburgringu, kdy navíc tehdy záchranáři byli daleko protože to byla jiná doba.) (Podle mě, mohli vina z lesa vynést doktoři stejně se to i stalo – tedy jeden doktor kterému asistovali tři jezdci – víte já to chápu že mohlo jít i o život , a člověk vidí že ho to bolí, ale zároveň jasně vidíte i to …

  Že teď mohou tu stáj (Astanu) radši rozpustit!
  Kreuziger nakoupil dnes dalších 15 min. … kam se honit že ano – neřku-li s bolavou rukou! A bez pomoci téamu – jako kůl v plotě.
  A team? Proč teď se o to starat?! Když svého možná i celkově silnějšího jezdec odepisovali postupně již v prvních etapách a definitivně před dvěma dny!
  Pak jeden den si říkali:
  „Ouhá, dobře jsme udělali! Stejně je už chromej a tak ještě že jsme se zbytečně nenamáhali – a neudělali jsme ani krok navíc!“
  O Bože jak to konstrastuje se sportovním duchem!
  .. Myslím že ani cyklistika neni až o takovémhle šetřílkovství!!
  Jsou to sportovci a trošku námahy navíc snesou – A sportovci by jej udělali přesně proto, že by nevěděli jestli ten krůček navíc nebude nakonec ten vítězný! To nemluvím o sportovním duchu!!
  (Možná nerozumím cyklistice a nevím o tom, že se v ní právě každým krůčkem šetří.)
  Tak uvidíme: „co bude dál.“

 8. zdenda_hobík

  ještě jednou se táži diskutujících na jejich názor, zda bude Roman chtít jezdit ve skupině lídrů i poslední kopec anebo zkusí ujet a v případě neúspěchu svěcí nohy

 9. zdenda: Pokud se Romanův zdravotní stav zlepší natolik aby se pokusil vyhrát etapu tak určitě pojede dál. Pokud se však ta ruka nezlepší tak je naprosto zbytečné aby tam zůstával, dojížděl se sprintery a při každém sjezdu (a že jich bude) riskoval pád a mnohem vážnější zranění.

 10. Nevím, ale přijde mi, že Roman vůbec neřeší to co ti níže v diskuzi. Z jeho vyjádření mi přijde zcela jasná rovnice. Jde to=jedu.

 11. zdenda_hobík

  ona ta Astana bude taky mít nějaké sponzory, ať jsou uvažování kapitalistického či spíše se obávám uvažování komunistického, a ti jistě nechtějí za svoje peníze úplnou katastrofu. Asi tedy bude teď spíš na Romana tlak aby zůstal.
  Nevím, do jaké míry je to jeho soukromá věc, ale jsou nejen bitvy na očích kamer, ale i ty bitvy osobní, nejméně důležité, kterými člověk roste. Pokud si vnitřně řeknu, že vydržím, je lepší vydržet. Hodně lidí už vzdalo, ale v paměti zůstává třeba Hamilton, který jel se zlomeným žebrem.

 12. Nejlepší by pro Romana bylo odjet domů a v klidu se připraqvit na Vueltu kde by mohl jako lídr bojovat o TOP10 s plným zdravím Nemá cenu zůstávat na Tour když Vino skončil a Roman se necítí zdravotně nejlíp…

 13. zdenda_hobík

  pravda je, že zatím se o puntíkatý dres moc bodů nerozdalo, Hoogerland má 22 a ten má teď taky po chuti {thumbdown}
  Pořádné kopce jsou až ve čtvrtek, zase tedy ještě pár dní k rekonvalescenci. Když by se podporovali s Tyralongem, nemuselo by jít o nereálný cíl.

 14. Romane, držím Vám pěsti, ať ve zdraví dojedete do cíle Tour,
  smekám před Vaším výkonem a přeji hlavně hodně štěstí nejen Vám, ale i celému týmu.

 15. ahoj přeju taky brzké uzdravení a souhlasím s Geo pokud bude zdraví je tu velká šance uspět v horských dojezdech kdy si lídři budou hledět hlavně sebe , jinak s puntíkatým dresem nevím jak je to přesně s bodováním ale tam bude asi velký boj no proč to nezkusit , hlavně at drží ruka a přijde truchu sportovního štěstí to je vždy třeba

Leave a Reply