Home » Zprávy ze závodů » Je to tragédie, nejčernější den
Foto Astana cycling team

Je to tragédie, nejčernější den

Co se ti přihodilo? Dostal jsem šílené křeče. Do celých nohou a od zápěstí až ke krku. Bylo to ubíjející, ale vůbec jsem nemohl dál. Žádný hlaďák, ale vybouchnul jsem jen kvůli tomuhle. Věděl jsi hned, že je zle? Jasně. Ještě, že tam na mě počkal Kangert. Díky němu jsem to dojel. A poslední kopec Passo Giau, to bylo jedno velké utrpení. Málem jsem se nahoru nevydrápal. Několikrát jsem musel úplně zastavit a slézt z kola, abych trochu protřepal nohy. Jak ti je, když jsi přišel o šance na slušné umístění? Hrozně. Mrzí mě to kvůli týmu, který mi věřil, a všichni na mě makali. A taky kvůli všem těm českým fanouškům. Dnes jich byla u trati spousta a povzbuzovali mě, i když jsem tam sotva visel a měl jsem tmu před očima. Moc vám všem děkuju za podporu a mrzí mě, že jsem zklamal. Moje Giro je v háji, to je jasné. Co bude dál? Zítra je naštěstí lehčí etapa. Třeba se mi podaří trošku zregenerovat. Ale teď netuším, jak se mi pojede. Celkové pořadí je pryč, tak bych strašně rád zkusil aspoň nějakou etapu. Pokusím se o únik, ale že jí vyhraju, to fakt slíbit nemůžu. Vůbec nevím, jak na tom budu. Jsi hodně zlomený?Dost. Stalo se to, co nikdo nečekal. Etapa se mi líbila a věřil jsem, že mi sedne. Měl jsem Giro perfektně rozjeté a teď… Těžko se mi o tom mluví. Je to jeden z nejčernějších dní mojí kariéry. Ještě jednou díky všem fanouškům za podporu.

118 comments

 1. Ahoj,černý den to byl,ale kdo nikdy nezávodil na kole,nepochopí.Život jde dál,hlavu vzhůru,přeji moc sil a štěstí.

 2. Asi nás to mrzí všechny, je to velká škoda, ale cyklistika je neskutečně obrovská dřina a tohle se může stát, je škoda, že se to stalo právě Romanovi a zrovna na dobře rozjetém giru. Nu což, nezbývá než Romanovi dál přát a třeba se všichni dočkáme na Vueltě.

 3. Myslím, že dnes při přenosu ti každý tvůj fanoušek držel pěsti, ať je to co nejmenší zásek. A navíc, při pohledu kamery do tváře…- ty jsi dokázal ještě super zabojovat.! Kdo někdy jezdil na kole, tak moc dobře ví, co to je 40 km před cílem takto zkolabovat a ještě takto“dobře“ dojet.Nyní to chce regeneraci celého Romana a hlavně hlavy. Romane bojuj, sezona nekonč! Pro mě jsi stále borec

 4. Gr.St.Bernard

  Roman mluví skoro jako David Rath. Jejich proměna před a po je nápadadná.
  Posledních dva roky jsou mixem nesmyslných výroků a hloupých rozhodnutí:
  „Casar si vycouvá“
  „Pozovivo koupí 10 minut“
  „Rujana radši snad ani nebudu komentovat“
  „Do úniku mě nechtěli pustit“ (Tour, kdy měl ztrátu desítek minut)
  „To dnešní tempo zítra někdo zaplatí“ – Před Andorou, před Zoncolanem…

  Dále vození se na závodech typu Paris-Nice atp. jako na výlet a jen tak v pohodě si jet na 15 místo s uklidňujícím výrokem, že se cítí výborně a sezona bude dobrá. 15 dní jet s údajnou zlomeninou (To by udělal jen blázen, ne profesionální sportovec, takže bůhví, jaká byla pravda). Romana konec konců jako lídra nerespektovali spolujezdci v Liquigasu, v Astaně, vždy byly problémy. Proč? To se lze jen domnívat. Ale je v tom jistě směs arogance, vypěstované jeho tátou, která určitě mrzí fanoušky, ale hlavně asi hrozně štve spolujezdce. I hvězda typu Lance se k nim chovala daleko vstřícněji (osobní zkušenost před časovkou na Tour).
  Teď mu zbývá jediné: bojovat, nastupovat do roztrhání těla na Vueltě. A místo na Olympiádě nechat klukům s pokorou a srdíčkem – Bárta a Štybar.

 5. Myslím, že se to jednou muselo přihodit. Každopádně stále fandím a nic se na tom nemění. Držím palce do další kariéry, je jasné, že tohle se v Astaně neodpouští Snad bude Vuelta vydařená, aby byla další kariéra v pozici kapitána týmu a ne v pozici výborného domestika… Každopádně držím palce!!! Snad budete vidět v nějaké z posledních etap ;-)

 6. Celou etapu jsem dnes prozival se zatnutymi pestmi a italskym komentarem na fromsport.com, verim Ti na Stelviu Romane.

 7. Černý den, to ano, ale tragédie to rozhodně nebyla. Dojet v křečích a s opakovaným zastavením na 30. místě je podle mě naopak úctyhodný výkon. Příští rok se jede Giro znovu, není všem dnům konec

 8. Takový je prostě sport, je to jen dřina a bolest, můj obdiv Romanovi, že to dojel…

 9. Roman, co tě nezabije to tě posílí !!
  V pátek nebo v sobotu vyhraješ etapu, nachystáš se na vueltu a tam půjdeš zase do top 3
  Každému se nepovede jeden etapák a za poslední tři roky jsi byl pokaždé do top 10 na Grand Tour. Jen málo cyklistů se může pochlubit tak stabilními výkony

 10. Fandím a fandit budu dál! Když to čtu je mi to strašně líto, ale jednou etapou sezóna nekončí! Věřím že ještě dokážeš co v Tobě je.

 11. Zajímalo by mne, kvůli čemu se to stalo .. mít křeče není jen tak .. ale odpuštěno, protože nikoho to nemůže mrzet a štvát více než Romana. Držím palce .. snad ukážeš, co v tobě je.

 12. Roman není ani první, ani poslední komu se to stalo. Je to sport, život jde dál, příště to snad bude lepší. Romanovi přeju jen, aby to nebylo horší!

 13. I když tohle byl nejhorší výkon, co jsem kdy od Romana viděl, zůstanu s ním jako fanoušek dál a budu držet palce i v dalších etapách a závodech. Celou kariéru máš ještě před sebou!

 14. je to velká škoda, pořad jsem doufal, že se dokážeš docvaknou. Ted budeme snad všichni doufat v nějaké dobré umístění v dalších etapach.

 15. hrozná škoda no …ale i timhle by si měli lídři umět projít, to se nedá nic dělat….tak nezbývá než držet palce, aby se povedlo na Giru aspoň něco {thumbup}

Leave a Reply