Home » Zprávy ze závodů » Je to tragédie, nejčernější den
Foto Astana cycling team

Je to tragédie, nejčernější den

Co se ti přihodilo? Dostal jsem šílené křeče. Do celých nohou a od zápěstí až ke krku. Bylo to ubíjející, ale vůbec jsem nemohl dál. Žádný hlaďák, ale vybouchnul jsem jen kvůli tomuhle. Věděl jsi hned, že je zle? Jasně. Ještě, že tam na mě počkal Kangert. Díky němu jsem to dojel. A poslední kopec Passo Giau, to bylo jedno velké utrpení. Málem jsem se nahoru nevydrápal. Několikrát jsem musel úplně zastavit a slézt z kola, abych trochu protřepal nohy. Jak ti je, když jsi přišel o šance na slušné umístění? Hrozně. Mrzí mě to kvůli týmu, který mi věřil, a všichni na mě makali. A taky kvůli všem těm českým fanouškům. Dnes jich byla u trati spousta a povzbuzovali mě, i když jsem tam sotva visel a měl jsem tmu před očima. Moc vám všem děkuju za podporu a mrzí mě, že jsem zklamal. Moje Giro je v háji, to je jasné. Co bude dál? Zítra je naštěstí lehčí etapa. Třeba se mi podaří trošku zregenerovat. Ale teď netuším, jak se mi pojede. Celkové pořadí je pryč, tak bych strašně rád zkusil aspoň nějakou etapu. Pokusím se o únik, ale že jí vyhraju, to fakt slíbit nemůžu. Vůbec nevím, jak na tom budu. Jsi hodně zlomený?Dost. Stalo se to, co nikdo nečekal. Etapa se mi líbila a věřil jsem, že mi sedne. Měl jsem Giro perfektně rozjeté a teď… Těžko se mi o tom mluví. Je to jeden z nejčernějších dní mojí kariéry. Ještě jednou díky všem fanouškům za podporu.

118 comments

 1. Leckdo tady píše, že nemáme Romanovi škodit svým psaním, že můžeme být rádi jak Roman jezdí, ať si to zkusíme být v top 10 na GT.
  Ale my neměli silácké řeči o tom, že chci být na konci do třetího místa, o tom, že se pokusím o bednu.atd, atd.
  Romanovi fandím, ale pokud by Roman neměl silácké řeči, asi bych já neměl velké oči.

 2. Ahoj Romane,
  máš 26 let,na GT všechno velké ještě před sebou. Při pohledu na tebe ve stoupání na Forcella Staulanza si nešlo nevzpomenout na Cadela Evanse v roce 2002, tehdy dvacetipětiletého. On to měl tehdy ještě horší, jel v růžovém,měl krizi, sotva pletl nohama, šněroval silnici, vypadalo to že snad umře. Diváci ho tehdy doslova dostrkali přes kopec. Chytil tehdy snad 16 minut, ale nevzdal to. Čekal devět let, než vyhraje TdF. Přeji Ti hodně zdraví a pokory, úspěchy přijdou.

 3. Je to prostě řemeslo. Ale ještě se dá něco sjet. A když né, tak bojovat dál. Zdaleka není všem dnům konec

 4. Rozebírá se tu co se vlastně stalo, proč ty křeče. Vzhledm k tomu, že lidský organismus pracuje na chemické bázi a elektrické signály jsou vedeny přes chemické roztoky obsahující soli, viděl bych hlavní problém v jejich nedostatku. Ten způsobuje nedokonalé vedení elekt. signálů, jejich výpadky, které se při práci svalů projevují křečemi. Otázkou zůstává jak k tomu došlo. Jinak je Roman borec, protože kdo jste takový stav nezažil, nevíte vůbec co to je, když vás to zkroutí a vy nejste vůbec schopni se pohnout.

 5. Dick Richards:
  No já bych to viděl tak, že Roman věděl, že má na to aby vyrovnal loňský umístění a když to vyjde tak se vydrápe na třetí místo……..to jenom s rozhovorů s Martinelim jsem měl pocit, že právě on vůbec neví co mluví a má velký oči…..

 6. Je velká škoda, že zrovna na první větší etapě závodu sezóny to takhle dopadlo. Nelze si zastírat, že jsme asi všichni včetně Romana zklamaní, ale na druhou stranu ještě pořád několik těžkých etap zbývá a vzpomeňte třeba na minulé ročníky velké trojky… stačí menší podcenění od pelotonu a když na to jezdec má, dá se smazat i takové ztráta, obzvláště pokud se končí třeba na kopci.

  Jestli šlo o jednorázový výpadek, věřím, že Roman zkusí alespoň útočit na etapová vítězství a třeba i smazat pár minut. Jestli šlo o něco silnějšího, je to asi ztraceno komplet,ale to věřím, že Roman natrénováno má.

 7. Pasivní jezdec.Fandím mu jako blázen a zase takové zklamání.Měl by víc trénovat jak psat na internetu.

 8. zdenda_hobík

  Dnes jsem tyto stránky otvíral rovnou s kýblem vedle sebe, protože jsem čekal, že se mi z těch útoků na poraženého Romana udělá špatně. Ale jsem příjemně překvapen, většina reakcí je povzbudivých {thumbup} Takovýhle kolaps organizmu je opravdu zvláštní, nevím jestli doktoři na něco přijdou.
  Budu se dále těšit na Romanovu cyklistiku. Dřív jsem na GT musel fandit Ullrychovi, Belokimu či dalším, teď jsem rád, že mohu domácímu závodníkovi. Že by se teď ještě na Giru něco povedlo je nemožné, to tělo dostalo hroznou ránu. Jak už tady mockrát zaznělo, Roman ukázal hroznou zarputilost, že vůbec dojel, protože mnohem snazší by bylo slézt z kola a připravit si mediální roli, jak to zdůvodnit. Takže klobouk dolů {rose}
  O funkci lídra bych se zas tak nebál, jde o to, v jakém týmu za jaké peníze. Jsem přesvědčen, že zájem Quickstepu bude trvat, tam mají na GT tuším jen Leipheimera. který už zcela jistě nic pořádného neudělá.

 9. Už z rozhovoru s Tirou před startem včerejší etapy bylo jasný, že ten na RK rozhodně nepojede, páč má „volnou ruku“. Tak já taky jedu!

 10. Ještě před nedávnem jsme na vrcholných akcích něměli v celkovém pořadí komu fandit. Za dobu, kdy jezdí Roman jsme se nechali rychl zhýčkat. Spousta lidí má pocit, že cyklistice rozumí dokonale. Vůbec si nevážíme toho, že máme jezdce, který se umí opakovaně dostávat do první desítky.
  Byla celá řada jezdců, kteří zazářili na začátku kariéry a potom už moc neoslňovali např. Cunego. Pak jezdí celá řada jezdců, kteří se k úspěchům dostali postupně – i teď dominují jezdci přes třicet. Já raději budu přát Romanovi pozdější výsledky ve větším množství, než jedno zazáření a následné pohasínání (i když to nemusí být pravidlo).
  Romane, držím dál palce a dál se těším fandění kdekoliv a kdykoliv.

 11. Super vykon Romane, nabrat 12 min v klicove etape vubec nevadi, ptz my vsichni amateri bysme nabrali jeste vic. Navic jsi nejlepsi cesky silnicar vsech dob, takze nikdo nemuze rict ani popel. Urcite vyhrajes nejakou etapu nebo mozna i dve. (konec ironie) Takovyhle vybuch necekal asi ani nejvetsi skeptik. Pokud se nekdy v budoucnu najde GT bez kopcu nad 7%, ma Roman sanci na TOP5, jinak ne.

 12. Dick Richards

  Tak na velonews zajímavý prohlášení Martineliho. Vypadá to, že už ve dni volna a možná i po čas celýho Gira jsou uvnitř týmu rozmíšky, a teď to eskalovalo.

  Z jeho (Martineliho) dalších slov je zřejmé, že si Astana sama nebyla jistá, že Roman je ta správná volba a teď jsou pěkně nasra.í, že to byl fakt krok vedle – to píšu z čistě manažerskýho pohledu – nic proti RK!!

  Citace:“RK potřebuje změnu, protože do teď nesplňoval to, v co jsme doufali, a to v každém ohledu. To je absolutní pravda, tak to zkrátka je“

  Roman jezdí dobře, ale jak tu někdo psal, lídr musí být ten nejsilnější za každého ohledu, je to kapitán a s tím souvisí i určité mentální schopnosti a nerad to píšu, ale i zarputilost á la pan Blikanec. Tohle asi Romanovi trochu chybí, ikdyž, kdo ví, osobně ho tu neznáme asi nikdo…….

  V každým případě, přeju hodně pohody, klidu a vyrovnanosti a zdar do další práce (byť osobně se domnívám, že v Astaně skončil….snad ho pošlou na Vueltu….)

  P.S.: Trochu se obávám, aby jsme dnes RK viděli na startu….

 13. to brble: pořád to tady opakuju. Nemusím objíždět trasu GT, abych mohl vyjádřit svůj názor. Je to prostě jeho PRÁCE!!! To si všichni uvědomte, ale já mám dneska volno a tak valím na švih, trénuju totiž na Sudety tour, tak se tam třeba potkáme {beer}

 14. Romane jede se dal. Vsechno zly je pro neco dobry. Dneska dotankuji sily a ono to prijde

 15. Romane, nic si z toho nedělej, a tady z komentářů si vyber jen pozitivní. Kdo na kole někdy jezdil tak ví jaké to je když máš před očima tmu ….. Buď se z toho poučíš a začneš ostatním nakládat , nebo ne a budeš se dál trápit . Ty to ale zvládneš , věříme Ti . Salut {thumbup}

 16. Jestli tu někdo byť jen objel trasu nějaké GT,ať si hodí kamenem.Ostatní klobouk hluuuboce dolů.Takhle prošitej dojet 30. je unikum a chce to neskutečnej morál.

Leave a Reply