Home » Zprávy ze závodů » Je to tragédie, nejčernější den
Foto Astana cycling team

Je to tragédie, nejčernější den

Co se ti přihodilo? Dostal jsem šílené křeče. Do celých nohou a od zápěstí až ke krku. Bylo to ubíjející, ale vůbec jsem nemohl dál. Žádný hlaďák, ale vybouchnul jsem jen kvůli tomuhle. Věděl jsi hned, že je zle? Jasně. Ještě, že tam na mě počkal Kangert. Díky němu jsem to dojel. A poslední kopec Passo Giau, to bylo jedno velké utrpení. Málem jsem se nahoru nevydrápal. Několikrát jsem musel úplně zastavit a slézt z kola, abych trochu protřepal nohy. Jak ti je, když jsi přišel o šance na slušné umístění? Hrozně. Mrzí mě to kvůli týmu, který mi věřil, a všichni na mě makali. A taky kvůli všem těm českým fanouškům. Dnes jich byla u trati spousta a povzbuzovali mě, i když jsem tam sotva visel a měl jsem tmu před očima. Moc vám všem děkuju za podporu a mrzí mě, že jsem zklamal. Moje Giro je v háji, to je jasné. Co bude dál? Zítra je naštěstí lehčí etapa. Třeba se mi podaří trošku zregenerovat. Ale teď netuším, jak se mi pojede. Celkové pořadí je pryč, tak bych strašně rád zkusil aspoň nějakou etapu. Pokusím se o únik, ale že jí vyhraju, to fakt slíbit nemůžu. Vůbec nevím, jak na tom budu. Jsi hodně zlomený?Dost. Stalo se to, co nikdo nečekal. Etapa se mi líbila a věřil jsem, že mi sedne. Měl jsem Giro perfektně rozjeté a teď… Těžko se mi o tom mluví. Je to jeden z nejčernějších dní mojí kariéry. Ještě jednou díky všem fanouškům za podporu.

118 comments

 1. koukal: Ale svět cyklistiky není jen o Grand Tours…Třeba Strade Bianchi odjel suprově,třetí na Tirreno-Adriatico…To jsou super výsledky a kdyz poprvé v sezoně bouchne,tak každej hned rozumí cyklistice a ví co je špatně. Myslím,že to neví ani sám Roman,co bylo špatně,natož lidé diskutijící zde (myslím ty,co píšou jen když se nezadaří)

 2. Nomad- nic proti konstruktivní kritice -každý má nárok vyjádřit svůj názor na danný problém..pokud píše slušně a má věcné argumenty.Ono mít nasazené jen růžové brejly taky není to pravé ořechové a propo .už je to hodně dlouho co se Romanovi povedla nějaká etapa na GT—Podlě mě mu včerejší průšvih v budoucnosti jen prospěje a když přehodnotí hodně aspektů jako je příprava,styl jízdy a hlavně některé nešťastné tak na něj budeme pyšní ..Evidentně na to má jen musí najít tu správnou cestičku jak to prodat–

 3. Pokud se RK povede etapa či závod,tak je zde okolo deseti komentářů a když jednou vybouchne,tak je hned každej odborník a kritizuje ho. Roman je skvělej jezdec a všem tem posměváčkům ještě ukáže!

 4. Romane nefňukat, kousni se, hoď všechny spekulace za hlavu a vpříštím závodě zariskuj. I výprask je poučení a zkušenost. Pro ostatní – nikdy jsme lepšího cyklistu na celkové pořadí v GT NEMĚLI!!!

 5. Hlavně se z toho poučit, najít příčinu (souhlasím s tonkovem), RK jezdit umí a TOP 10 není přece málo…. Volba Astany se zpětně zdá chybou, ale kola se toří dál.

 6. Jen blázen by ho na Vueltě udělal opět lídrem.
  Teď (na Giru) by měl Roman sklapnout krovky a začít pěkně makat na Paola (otázka je jestli na to vlastně Roman má).Jen mě mrzí že má Roman „velkohubá“ prohlášení a když přijde na věc tak skutek utek.Jsem rád že české barvy se objevují na závodech GT dokonce i několikrát top 10 ale aby to nebyly taky jeho poslední..Když se podívám jak jezdil LIQ tak na něj nikdy nejeli jako na lídra to je prostě fakt.Ale tady má podporu týmu a výsledky???A pokud Roman výrazně nezabere a nezačne „závodit“ (jezdit aktivně) tak nikdy bedna na GT nebude.Je to škoda přeci jen by to bylo hezké.Musíme jen doufat že se dá do kupy a zkusí menší etapáky.Třeba mu to bude sedět víc.Tam taky nejsou volné dny které Roman prostě neumí „strávit“.Po volném dnu Roman vždycky bouchne.Otázka je jestli vubec na příští rok najde nějaké angažmá.Nezbývá než doufat.PS:slovákům můžeme závidět (Sagan)

 7. zdenda_hobík

  Myslím, že ukončovat sezónu v květnu by bylo lehce přehnané, musí si taky nějak vydělávat {beer}

 8. To je fajn, ale musí mu zakázat hovězí steaky a možná i další
  zjistitelné bobule.

 9. Co Bakala bude dělat s lídrem Kreuzigrem kterej nikdy nevyhraje něco velkýho :) {thumbup}

 10. zaručený vítěz to být nemusí. hlavní je aby v Romanovi viděli nějaký potenciál na zlepšení. bylo by nepříjemný, kdyby ho začala většina rozhodujících lidí brát tak, že už dosáhl svého stropu. (samozřejmě i kdyby tomu tak skutečně bylo, tak už dosáhl nečeho, o čem nikdo z českých fanoušků před pár lety ani nesnil, ale přecejenom bysme si asi všichni přáli, aby dokázal udělat ten poslední stupínek kupředu).

 11. Letos uz bys to mel zabalit, odpocinout si, najit novou staj a potrenovat na pristi sezonu na Tour. Tam ti to svedci vic, protoze se tam tak neblbne jako na Giru. Preji hodne uspechu a trpelivosti. {bye}

 12. zdenda_hobík

  Ono zase tolik zaručených vítězů na trhu taky není, jistě méně než deset. Je vidět, že když není Contador, je to o vteřinách, ne o minutách.
  Ten Quickstep – četl jsem vyjádření někde v novinách, že o Romana zájem mají, to není jen zbožné přání nějakého fandy. Samozřejmě, že po neúspěšné sezóně mohou váhat. Ale pořád Roman je do top 10 na GT, jeden kolaps na tom nic nezmění. Nibali spustí posun na trhu, tak uvidíme.

 13. zdenda_hobík

  to tonkov
  ten popis možných problémů zní velmi zajímavě, hned jsem si o tom něco přečetl. Jo, většina nemocí začíná v hlavě, ale ta se léčí hůř než bolavá noha.

 14. @1dl: nevím do jaké míry je Astana amatérská, ale v každém případě je hodně ambiciozní. sice mluvili o pódiu, ale stopro mysleli na vítězství a když Roman během prvních 14 dní ukázal, že na to s největší pravděpodobností nemá, tak prostě zmizela pohoda a jednota. to je celkem normální bez ohledu na míru profesionality. to bych jim nevyčítal. kdyby podobně nepřesvědčivě (s ohledem na celkové vítězství !!) jel Basso, tak je Liquigas frustrovaný stejně. a s tím quickstepem bych si až takové naděje nedělal. Bakala má sice prachy, ale rozhodujou tam profesionálové, kterým jde o výsledky. takže je otázka, jaké budou mít ambice a jak by je zrovna Roman dokázal naplňovat. ono je to ale težké – kdy si neklade vysoké cíle, tak ničeho nedosáhne a kdo si klade, tak zase riskuje, že to dopadne jako teď s Romanem. v každém případě by to chtělo, aby co nejdřív znovu ukázal, že chce a umí vyhrávat.

Leave a Reply