Home » Osobní blog » Odlet na Baskicko. Chceme Albertovi pomoci k vítězství
Tinkoff - Saxo 2014

Odlet na Baskicko. Chceme Albertovi pomoci k vítězství

Roman dnes odpoledne odletěl do Španělska, kde od pondělka startuje s týmem Tinkoff-Saxo na etapáku Kolem Baskicka. S jediným cílem: pomoci Albertovi Contadorovi k vítězství.

„Alberto je ve skvělé formě, což dokázal na Tirrenu a naposledy i na Katalánsku. Určitě má na to, aby tady vyhrál. A my se mu k tomu budeme snažit co nejvíc pomoci. Co se mě týče, měl bych být zase ten, kdo s ním v těžkých etapách vydrží co nejdéle. Uvidíme, na co to bude stačit. Pokud to vyjde tak, že by se i mně naskytla možnost jet o pořadí, tak to bude bonus navíc,“ řekl Roman.

Baskicko je známé svou náročností, v každé etapě čekají na závodníky kopce. „Už ta první je hodně těžká, může být důležitá pro vývoj závodu, proto si její klíčové pasáže v neděli projedeme,“ informoval Roman.

Jeho posledním závodem byla klasika Milán-San Remo. „Pak jsem si dal pět volnějších dní. Potřeboval jsem si odpočinout, byl jsem i na lyžích. Po návratu jsem skočil zpátky do přípravy. Mám za sebou několik kvalitních tréninků na Šumavě i kolem Plzně. Posledních pár dní jsem jezdil i s Frantou Raboněm, když se vrátil z Cape Epic,“ prozradil.

One comment

  1. Hodně štěstí, Romane! A tu závěrečnou časovku vyhraj, to je profil pro Tebe {devil}

Leave a Reply