Home » Zprávy ze závodů » Pochvala Djačenkovi, zajel výborně
Foto Astana cycling team

Pochvala Djačenkovi, zajel výborně

„Dalo se předpokládat, že v téhle etapě může vydržet až do cíle nějaký únik. Když odjela skupina, týmy, které měly vpředu lidi, logicky netahaly. Od nás tam byl Djačenko, který předvedl perfektní výkon. Škoda, že nakonec skončil čtvrtý, ale i tak udělal výbornou etapu,“ řekl Roman. První kopce zvládl bez problémů. „Některé ty stěny nás trochu překvapily, byly hodně prudké. Nešlo o horskou etapu, ale měla převýšení 3300 metrů. Po těch rovinách je to trochu nezvyk, ale jako tým jsme znovu pracovali dobře. Obě víkendové etapy budou těžší. Neměly by být pro vývoj Gira klíčové, ale už by vpředu mohla pokaždé přijet skupinka favoritů na celkové pořadí,“ dodal Roman. 6. etapa (207 km): 1. Miguel Angel Rubiano (Kol./Androni Giocattoli) 5:38:30, 2. Adriano Malori (It./Lampre), 3. Michal Golas (Pol./Omega Pharma-Quickstep), 4. Alexandr Djačenko (Kaz./Astana), 5. Cesare Benedetti (It./NetApp) vš. stejný čas, … 51. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +1:51. Průběžně: 1. Malori 20:25:28, 2. Golas +15, 3. Hesjedal (Kan./Garmin) +17, 4. Rubiano +30, 5. Vandevelde (USA/Garmin) +32, 6. Rodriguez (Šp./Kaťuša), … 17. Roman Kreuziger +46.  

13 comments

 1. Perfektní teamwork Astany byl po strhujícím spurtu korunován etapovým vítězstvím Tiralonga. Dnes se začaly trochu poodkrývat karty, ale zítra se už bude muset přiznat barva. Roman jede s přehledem, více zatím není třeba.

 2. siSINka: Streamy Gazetty jsou velmi slušný a hlavně stabilní. Live komentář třeba cyclingnews.com, ale live rozestupy jsem nikde nehledal.

  Tira pomohl uklidnit Astanu. Teď to nemá cenu cpát se do růžovýho až za týden ;-) .

 3. Tiralongo vyhrál- nádherně přespurtoval Scarponiho, Frank Schlek 3.!, Roman jel aktivně a pomohl výrazně s likvidací 8 min. náskoku a celkově je už 7.!!! Gratulace.

 4. Giro sleduji na internetu, italsky na Gazetta TV (nejlepší obraz ze streamů, které znám). Kde sehnat nějaké průběžné textové informace z etapy? Italové to mají oproti letour.ft hodně nepřehledné.

  Díky za tip.

 5. heli: to nemáš pravdu, loni se na TdF mělo jet na Vina, on byl jasný lídr, Roman tam byl na výpomoc nebo od toho aby zkusil etapu. Astana loni sice nicmoc, ale TdF jela jasně na Vina, to že k tomu přišla řada blbých okolností, to je holt cyklistika

 6. Zatím je vše podleplánu a Astana se zatím jeví jako dobrý tým jedoucí pro svého lídra. Jak velký rozdíl mezi tou letošní a Astanou z loňské TdF – tam to bylo roztříštěné, nebylo jasné kdo je skutečný lídr ( Roman, Vinokurov?). Proto také tak oba dopadli.Těším se též na dnešek! {rolleyes}

 7. Díky, nemohl jsem na netu najít stránky kde bybyla čísla závodníků.

 8. Už se těším na zítra. Jinak jsem před chvílí viděl záznam na Čt4 a už končí sprinterské hvězdy Tyler Farrar (Garmin-Barracuda), Thor Hushovd (BMC) and Roman Feillu (Vacansoleil-DCM). A mám obavy, že Phiney po tom propíchlém kotníku není taky ok.
  Tak ať ti zítra šlape chlape

 9. Velmi solidní výkon celé Astany v etapě, která byla daleko těžší, než jsem si myslel. Roman byl po celou dobu tam, kde to bylo zapotřebí. Zastoupení v odjeté skupině je motivace na zítřek pro celou Astanu.

 10. josef_spejbl

  Astana je letos vidět v každém závodu, v každé etapě {thumbup}

 11. Dick Richards

  31

  Jinak doporučuju stránky http://www.steephill.tv, nebo cyclingnews.com, byť jsou jenom anglicky.

  Roman zatím, zdá se, jede v pohodě, tak jsem zvědav na víkend a držím palce!

 12. Dobrý den, s jakým číslem letos jede Roman, sledoval jsem dnes kousek na eurosportu a nepostřehl jsem to. Děkuji za odpověď a omlouvám se za neznalost {rolleyes}

Leave a Reply